Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

multimatka
25. říj 2015

@andulka6 Vlastimila a Kristýna 🙂

lucisa
26. říj 2015

@ivussska maminka babettaboo má holčičku Innu - dvojčátko 😉

luciekocian
30. říj 2015
Uživatel luciekocian je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od luciekocian.

Bořek ☺

evincz87
4. lis 2015

My jsme si nenechali říct pohlaví našeho miminka. Celé okolí nám předvídalo chlapečka a měli jsme pro něj vybrané jméno Michal a nakonec mi na sále podávali holčičku a té jsme dali jméno Zoe. Sice se všichni divně tvářili a zvykají si a říkají jí hezky....

volambenga
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
renmilka
18. lis 2015

Tak můj přítel je němec a jmenuje se Rocco (italské jméno)... Musím říct, že je to jedno z mála jmen, které se mi opravdu líbí. Až se nám konečně podaří mít dítě a byl by to kluk, jediné co mě napadá je, že by to mohl být stejnojmenný následovník, jenže přítel není úplným zastáncem jmen z generace na generaci... Jelikož jsem mu říkala, že já jsem už třetí Renata 😀 a můj bratr třetí Fanda, řekl, že je to nudné 😀 Tím chci říct, že moje případná dcera určitě čtvrtá Renatka nebude, pro holčičku bych nějaké jméno vybrala, první mě zaujala (shodou okolností touto dobou hodně oblíbená) Emma, ale u chlapce fakt nevím... Ten Rocco je prostě in 😀 a to i s ohledem, aby jméno bylo dobře přijato jak v Německu, tak v České republice.

78marcela
19. lis 2015

@renmilka znama ma Richarda, a rikaji mu Riki, taky se mi to libi, navic je to jmeno mezinarodni..to me jen tak napadlo, ze je to podobne..

renmilka
19. lis 2015

@78marcela Když už jsme u toho, tak ještě synovec jeho je Rico, to už je německé jméno a sestra Carola (tuším španělské)...jinak je tu i dost Klausů, ale to v žádném případě, to si děláme vždy srandu, že bude malý Klaus😀

smilerka
29. lis 2015

Ahoj holky 🙂
taky zatím ještě těhulka nejsem, ale už se snažíme 🙂
U nás vyhrává chlapeček Martin nebo Marek 🙂 a holčičku chceme Natálku, Eleanor a Elenku 🙂

ma_jo
6. pro 2015

Zdravim, tak jsme se celkem bez problemu shodli na jmenech. Pro kluka mame jmeno Vincent a pro holcicku Amálie. Obe jmena mi prijdou krasna, jen se bojim, aby nam to pak nevycitali. Vincent je preci jen docela neobvykle jmeno a na Amalku reaguji lidi casto Amalka - Analka a to jsou dospely lidi, co teprv deti ve skole...
Mate nekdo deti s temito jmeny?

achjonetusim
6. pro 2015

@ma_jo Nemám osobně, ale Amálek je kolem mě pět. Nejstarší je momentálně devět let a všichni jí říkají Amálo nebo "Ejmy" (Amy)... za mě hrůza 😔 Vincenta mám poblíž jednoho (3,5let) - Vincíno, Vincek, Viný...

petrajurinova
6. pro 2015

@ma_jo s dcerkou chodí Amálie do školky a děti na ni volají Málinko, to se mi líbí 🙂

verunnies
23. pro 2015

pro nás byli všechna jména v kalendáři "nudná" a proto jsme dali dceři originální jméno a už 16.měsíců nám dělá radost naše milovaná dcerunka s jménem ♥ ANABEL ♥

verys
29. pro 2015

Ahoj, prosím vás o nějaké tipy hlavně na klučičí jména k příjmení Reichl. Pořád koukám do knížek, na internet a už jsem zoufalá, mám pocit, že nikde není hezké jméno, které by se mi líbilo 🙂 Zamilovala jsem se do Benedikta, ale doma mi neprochází a to hlavně z toho důvodu, že v sousedním městě se tak jmenuje rekreační areál... Ještě se shodneme na Jáchymovi, ale nevím jestli je to k příjmení to pravé..

evulina77
29. pro 2015

@verys a co takhle Miluláš Reichl, nebo Štěpán Reichel?

shine2015
29. pro 2015

@verys zkus si jmena napsat vedle sebe s prijmenim - i ty jmena,ktere by jsi na prvni pohled rekla ze nikdy.. .a uvidis to zase jinak ;)

verunnies
29. pro 2015

@verys přesně jak píšou holky 🙂 hlavně ať to není jazykolam a co třeba:
Adam Reichel
Benedikt Reichel
Tobiáš Reichel
Máme zatím 16.měsíční holčičku a už teď mám vybrané jména:
na chlapečka: Eliáš, Hugo, Oliver, Vincent
na holčičku: Amelie, Bibiana, Ella, Lilien

ma_jo
29. pro 2015

@verys Benedikt ja bych rekla, ze k Reichl zni dobre temer vsechno 🙂. Jachym je super!

ma_jo
29. pro 2015

Nejak jsem omylem smazala cast zpravy. Benedikt je taky moc hezky jmeno 🙂

verys
30. pro 2015

Dekuji za tipy, Benedikt se libi nam obema, ale pritel tvrdi, ze je blby ho davat, kdyz bude prcek jezdit k babicce, ktera bydli u koupaliste Benedikt. Tak nevim, ja bych to zase tak nehrotila a jmeno bych klidne dala, tak uvidime. Druhy v poradi zustava asi Jachym.

evulina77
30. pro 2015

@verys tak na to bych se vykašlala. Beník je fajn jméno a kvůli koupališti bych ho teda fakt neměnila... 😀 😀 😀 😀 😀

verys
30. pro 2015

Tak jeste o tom presvedcit pritele 🙂 koupalisti se rika zkracene pouze Benďák, nikdo uz Benedikt nerekne a pritel se obava, ze budou malymu rikat jen Bendak schvalne podle koupaliste a dite bude nestastny... moc to resi podle me

78marcela
21. led 2016

@verys Ja bych zas mela strach, ze na neho budou volat Bene a to mi prijde jak na psa, u nas byl kazdy pes Ben. Ale Jachym je super jmeno a z uvedenych variant se mi k sobe nejvic libi Štěpán Reichel.

lucah87
25. led 2016

Ahojky my čekáme holčičku a chceme ji pojmenovat Inna , jen nevím zda s tím nebude problém na matrice zda musíme nějak žádat nebo jak, to musím ještě zjistit. No a taky není v kalendáři někde jsem četla že slaví svátek 27.1. na Ingrid a na jiné stránce zase 16.4. na Irenu. Mě se tedy víc líbí ten leden :D

verys
25. led 2016

@lucah87 Knappová uvádí svátek na 27.1. 🙂

lucah87
25. led 2016

@verys tak že pokud ji má Knappova tak to nemusím na matrice řešit 🙂

evincz87
27. led 2016

@verys Tak jak budete říkat vy prckovi,tak mu budou říkat i lidi z okolí. Vůbec bych se na okolí neohlížela. Vám se líbí, tak si ho dejte 🙂 já jsem se také bála si dát jméno Zoe a jak si všichni hezky zvykli 🙂 a říkají jí všelijak 🙂

rony77
1. únor 2016

Myslím, že záleží na tom co se líbí vám 🙂 a na okolí se neohlížet, jak už bylo řečeno 🙂 Když máš k jménu citový vztah a řekneš ho s láskou, tak to přebije všechno 🙂 Mamka je starší ročník a teď o víkendu se mě ptala:"Vážně? Sousedka měla psa Benju" Co ji na to chceš říct :D Manželovi rodiče zřejmě očekávají Peťu junior...my už jsme se ale před několika měsíci rozhodli pro Benjamina....no zřejmě to bude teď o víkendu pro ně šok :D ... a nebo budeme mlčet a zjistí to v létě až Ben vykoukne na svět :P

verys
3. únor 2016

Já už dala chlapovi zákaz o jménech s někým mluvit (pořád narážíme na reakci typu "jééé, to nedávejte, to je legrace, že jo..."atd.) a všem oznámíme až s narozením miminka, což bude už tenhle měsíc a pořád není na 100 % rozhodnuto 🙂 , ale já se do Bena zamilovala a budu za něj bojovat co to dá 🙂 Holčičku chce přítel Emu (těch je podle mě ale hodně teď, jinak se mi jméno v kombinaci s příjmením líbí) a já navrhuji ještě Marinu, ta mi u chlapa zatím moc neprochází. Nevíme totiž co čekáme, tak musíme pořádně vybírat obě jména.

salot
22. únor 2016

@lucah87 Myslím, že když svátek není pevně daný, že si můžete vybrat.🙂 Inna klidně může být odvozenina od Ingrid. http://svatky.centrum.cz/svatky/jmenne-svatky/i... - tady píšou o Ině, že je to domácká varianta...