Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

marciaros
4. dub 2006

podivam se ti do cirkevniho span.kalendare, tam urcite bude

expertka8
4. dub 2006

..iný termín je v poľskom kalendári,iný v Litve..no parádička..malý sa nám ešte *poďakuje*..vôbec som na to nemyslela,pretože my 2 si na menináx nezakladáme...ak by si niečo konkrétne MARCIAROS našla, daj mi prosím vedieť 🙂

yana
4. dub 2006

expertka8 - my mame asi ceskou verzi - Darek. ale myslim, ze je to ono. jeho jmeniny pripadaji na 9. listopad. mimochodem, tohle jmeno se nam taky libi a nastavajici prohlasil ze "neni spatny", coz se da povazovat za opravdu velky uspech 😀

expertka8
4. dub 2006

...krása..našla som tu *spriaznenú dušu* v mene Dárius..to by som nikdy neverila,pretože podľa poslednýx prieskumov je teraz *in* Samuel,Tomáš,Lukáš...takže aj vy budete mať doma DARČEKA?..listopad je september???..pre istotu..xixi 😀

yana
4. dub 2006

expertka8 - listopad je november, nebo radsi pro jistotu XI. mesic 😀 . co budeme mit doma, to ale jeste vazne netusim, davame si jeste nacas, budouci chot se dal na studia, tak nechci aby mimco sidil 😀 . takze sme prozatim v procesu sirsiho vyberu 😀

marciaros
4. dub 2006

San Dario 19.prosince (decembra) 🙂

expertka8
4. dub 2006

..ďakujem za info ,babenky..ako vidím, môžme si v menináx vyberať 🙂 ..buď 9.11. alebo 19.12. 😲 ..malý bude *rád*..nejako sa mu to začína kopiť pred Vianocami,Mikulášom...xixi 😝 ..poznáte to... univerzálny darček pre všetky sviatky 😀

katiatko
5. dub 2006

my nasho Filipka volame aj Fidži 😀 Mne sa od zaciatku pacilo meno Filip, ale mojmu manzelovi moc nie, ale ked pocul tu odvodeninu Fidži, tak sa mu hned zapacilo 😀 😀 😀 Niekedy staci malo.....a toho druheho presvedcite lahko 😅 😵 🙂

expertka8
5. dub 2006

..samozrejme,že rodinné zdrobneninky patria k tomu..takže častkrát máme doma miesto Kristínky a Dáriusa, Mucku a Mucka 😵

katiatko
5. dub 2006

mne sa paci este chlapcenske meno Max a pre dievcatko potom Bianka a Klaudia - moja mama sa tak vola 😉 😎 😵

expertka8
5. dub 2006

..Bianka je veľmi pekné meno..hm..škoda,že už ja nebudem mať tú česť pomenovať svoje dievčatko..máme 2 a to nám úplne stačí..Maxa som aj ja navrhovala doma,ale neprešlo mi to..poslali ma z *toho vyspať* 😀

katiatko
5. dub 2006

hahaha, mna tiez posielaju s takymito menami kade lahsie, ale ja si to musim nejako presadit - som sa prave rozhodla 😀 😀 Ja som najskor mala vymyslene meno pre chlapceka Tobiáš, ale mangel neschvalil, skoro ani Filipa neschvalil, ale Fdži zabralo 😀

expertka8
5. dub 2006

..to by ma nenapadlo 🙂 ..sranda,ako my ženy niekedy musíme týx našix mangelov *ocikať* 🙂 aby sme dosiahli svoje...mne sa ešte páčil Timotej..ako Timi 🙂 ..a kým sme nemali Darčeka,mangel sa uspokojil aj s Adamom 😵

katiatko
5. dub 2006

hihi, aj mne sa pacil Timotej a tiez mojej mame, ale moj pubertalny brat, hned ako mam vyslovila, ze sa jej paci toto meno, povedal, ze to je ako timotaj = Ty motaj.....hahaha som mu na to povedala, ale potom si z toho moj muz a moj pubertalny brat robili srandu....a bolo po Timotejovi 😠 😒 ☹

expertka8
5. dub 2006

..môj muž si to hneď zaškatuľkoval do sekcie-šampóny...vieš?..Timo..bla bla..neviem už ako sa to volá...a tiež sa zo mňa smial,že žiadneho *kaderníka-umývača vlaso doma nexce..to bude asi tým,že xodí vyholený ako výpalník..diskriminácia..pomóóóc 😀 😀 😀

katiatko
5. dub 2006

...ved ho nechaj, kazdy ma svoj imidz 😉 aj moj pubertalny brat, bude mat 18-nast, nosi teraz momentalne dlhe vlasy a o taky rok - dva ho to urcite prejde...zapisem si ten datum do nejakej pamatnej knizky 😀 🙂
A tvoj mangel je tiez z Martina???? Filip pozera na telku, ide tam formula 1 😀

expertka8
5. dub 2006

..je blavák ako vyšitý,ale spoznali sme sa až tu v MT...totiž..ja som predtým xodila 5 rokov do Blavy do školy...ale až tu nám to bolo súdené🙂..Blava sa mu hnusí (pardón..žienky..blaváčky)..takže sme ostali tu 🙂

bethanka
3. říj 2006

Tak my mame plno napadu na jmeno pro holcicku a to bude spis problem vybrat si - libi se nam Julinka, Nela nebo Ema, ja chtela jeste Anicku ale to neproslo (pritel ma 100letou tlustou tetu Annu a proste to nemuze nasi holcicce udelat 😉 . Ale s klucicima jmenama je to velky problem. Lukaska ani Martina mi pritel nechce povolit (Martin je nejakej priblblej spoluzak ze zakladky a hlavne takovy jednodussi bratranec) a Lukas se mu proste nelibi. Ale on sam nic nevymysli a tak asi nebudem moct mit kluka 🙂

myspulina
3. říj 2006

u mne vitezi jmena pro kluky Dominik,Robin,Lukas
pro holky katerina,kristina,terezka 🙂

expertka8
3. říj 2006

....super výber 😀 😀 😀 ..ja som Kateřina...a máme Kristínu 😉

cumacek
3. říj 2006

Tak pro kloučka máme bu´d Ríša, Kubík nebo Filip.Holčičku Terezku nebo Kačenku 🙂

slim
29. říj 2006

jak se dá hezky zdrobnit jméno Kristýna? Kristýnka, Kristi (to mi přijde jako "Kriste pane..." 😒 ) Kiki..-to je zas jak na psa 😖
máte někdo tipy? 🙂

melory
29. říj 2006

kika alemo kristinka - tinka

makak21
29. říj 2006

Týna, Týnka a určitě se najdou nějaké další. 😉

slim
29. říj 2006

díky 😉

melory
29. říj 2006

slim a ty chces kristinu ? a nevies ako zdrobnelit?

makak21
29. říj 2006

Taky mám tohle jméno na vrcholu seznamu. 🙂

slim
29. říj 2006

melory asi tak nejak. pro kluka mam: David, Jakub, Lukáš, Patrik, Adam...
ale na holcicku asi jen tu Kristynku. ikdyz pritel by si zase pral Nikolku 😉

melory
29. říj 2006

tak u chlapcov mozete mat aj 5-torcata ale u dievcat len dvojicky 😀

slim
29. říj 2006

😀 asi tak to vidim 😀
ale ja budu fakt rada jen za to jediny 😵