Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

ivet1989
27. lis 2008

my mame s priatelom tiez kus "nezvycajne" nebo neokukané mená.ak by to bol chlapec, tak Nico.ne Nikolas, ale len jednoducho Nico a keby holka tak Nina nebo Paulinka.ale skor Nina :D

petrach
27. lis 2008

holky diky za tipi 😉
silva aspon budes mit jistotu ze nebude mit ve tride vic deti jejich jmena,jsou hodne neznama,ale takova mekka 🙂
ivet 1989 jmena super,Niko je krasne a kratke jmeno 😉 i Nina se mi libi

ivet1989
27. lis 2008

petrach - dakujem moc, tie mená vyberáme aj k priezvisku, moc nad tým rozmýslame, kedze moje meno je Iveta a vobec sa mi nelubi a priatel je Martin, mne sa v celku pozdáva, ale priatel je razne proti :D on zase by chcel Yvett, co sa mi nezdá az tak dobrý napad zase z mojej strany..kazdopadne chceme nieco originálne , ze nech uz je v dedine tuti di kapo 😀 😀 (ak to teda bude ten Nico). tim som celalen povedat ze z toho mena musi aj daco vyzarovat, daky "respekt" nebo nieco..take...aby to jedoducho pasovalo..nevim ci rozumies 😅 ..jednoducho musi byt super..super pre nas 🙂

acornika
27. lis 2008

Ahojík holky, tak když jsem čekala malou a řekli jsme někde že se bude jmenovat Jasmína tak někdo si ťukal na čelo a někomu se to líbilo, hlavně u mě v bývalé práci si dělali srandu že bude chudák. No a Jasmínka je na světě většinou kdo slyší jak se jmenuje tak je nadšenej že je to krásné a něžné a teď má Jasmínku i Adamcová že 🙂 Takže podle mého, každé jméno je hezké, pokud se hezky žekne a každé jméno má něco do sebe ať už jsou klasická, nebo ty moderní. Pokud teda nejde o spojení Esmeralda Vomáčková 😉

fedakada
27. lis 2008

Holky, tak Nina a Jasmínka jsou krásná, taky je mám v užším výběru!! Jasmínka se ani nikomu z mého okolí moc nelíbí, ale mě i manžovi jo, a to je hlavní 🙂 Já ale bojuju s příjmením, takže nejspíše budeme volit něco střízlivějšího 😒 Jo,ještě jsem tady zahlédla Lilianu, to je další v seznamu - překrásné jméno 🙂 Sylvia - tvá jména sice nezvyklá, ale všechna moc hezká! Kde jsi našla?

vendulka
27. lis 2008

tak my nakonec vybrali s tatínkem společně Nathalie 😵 😵

kristynka74
27. lis 2008

Ahoj holky! Jsem se malinko divala na babyboom naseho mesta (mimca narozena za posledni mesic) a mela jsem sok... Hemzi se to Vaneskama, nasla jsem Charlotku, Chelseu, Esmeraldu, Damiana.... chudaci deti!!! Vedle typicky ceskych prijmeni je to opravdu dilo... (Kockova, Horakova...)
Ja cekam chlapecka a jsem naprosto bezradna. Ziju v cizine a tady mi to prijde snad jeste horsi nez u nas. Hezkych chlapeckych jmen je tak malo!!!
Holcicka mela byt Miriam nebo Marianna. Pokud vyhraji bitvu s manzelem (chce dat jmeno po svem otci- siiilene osklive), tak to bude Mattia- a ja mu budu rikat hezky cesky Matysek.
ivet1989: Nina je moc hezke!

ivet1989
27. lis 2008

kristynka: kujem ze sa aj tebe lubi, mislim ze je to ruskeho povodu, no nejsem si istá, kazdopádne je kratke a moc take neokukané, aj k priezvisku sa hodi, ...taká mala Ninka 😀 ..no ale vsak uvidime...a daco k tvojim menám..pre holku je pekné ta Miriam, to je daco ine jak Miroslava, také "vznesenejsie"..a k tomu chlapcovi, neskusis navrhnut manzelovi Mattiasa?je to podobne jak Mattia, ale s tim S inak znie....hm? 😉

silvia.t
27. lis 2008

fedakada- mame korene v turecku tak tie mena som nasla v tureckom kalendari 🙂

gigi2
27. lis 2008

petrach: Šimon je moc hezké, mně i manžovi se líbí moc , ale synek protestuje 😀 prý bráchu takového jména nebere..chce Adama, hezký ,ale na můj vkus je jich moc 😒
a Šimon se mi líbí i proto, že má svátek dva dny před Vánocema a Štěpán dva dny po...tak by se kluci nedohadovali, kdo je na tom hůře... 😀 😀

holka se nám líbí Stela,Laura, Anežka....synkovi Karolína a Nikola...tak nevím 😉

petrach
27. lis 2008

teda Laura a Anezka 😀 🙂 i Karolinka je krasne taky,je to tezke si vybrat 😉

labell
27. lis 2008

Tak my by jsme chtěli pro budoucího syna: Denny nebo Sebastien a holčička bude Míša, manža je Michal (manža chtěl kluka Míšu, ale nelíbí se mi až takové dědění jmen). Amely byla jasná, ale jinak jsme měli i Karolínku a Kačenku.

gigi2
27. lis 2008

Nejvíc se mi líbí Sára, ale už máme morče Sáru, tak to neprojde pro dítko... :
U kluků se u nás všichni shodneme jen na Sebastianovi , event. Samuelovi, ale Šimona bych radši 😀

labell: Amely je hezký, kde jste na to přišli a co svátek?

labell
27. lis 2008

gigi: děkujúú!! Svátek má na Amalii a našli jsme to v knize od p. Knappove Jak se bude jmenovat?

gigi2
27. lis 2008

labell: fakt pěkný, neobvyklý... 🙂 u nás se líbila i Amélie,Amálie, ale kluci to zavrhli .Pamatují si prý vílu Amálku z večerníčku, tak by jim to pořád připomínalo...
u manžy vede Anežka, už ji chtěl před lety, když jsme čekali první dítko... 😉

petrach
27. lis 2008

amelie je ale hezke a nedava se tak často což je plus 😉 a Anežka??? me se moooc libi,meli jsme dilema u nasi dcerky bud Anežku nebo Elišku,tenkrat se jeste nedavala tak často ani Eliška,tak to vyhrala 😉

labell
27. lis 2008

gigi: tak víla Amálka mě neva..můžou být horší vzpomínky 😀 😀 😉

marcelkap
27. lis 2008

Ahoj holky, všechny zdravím.
Chtěla bych se přidat do diskuze a podělit se s našimi vybranými jmény a s tím co se nám líbí. Sice ještě těhu nejsem, ale snažíme a o jménech diskutujeme.
Pro holčičku by se nám líbilo Denisa, Liliana, pak ještě Magdalena a po babičkách by mohla být Maruška. Líbilo by se nám i něco jiného, ale aby to ladilo k příjmení (Krejčí). Takže nechceme aby ve jméně bylo R, co kdyby chudák dítě ráčkovalo.
Jo a pro kluka se nám líbí na prvním místě David, pak Vojta a Matěj.

mirjanka
27. lis 2008

Labell - já se pořád rozhoduji - jestli Amalie nebo Amelie - Amely mě nenapadla...moc pěkné ...jak dcerce říkáte...já se přikláním k Amelii - (Amálka, Málinka, Amka, Amina, Melinka, Mely, Mel, Melanka,Amulka...jméno se mi moc líbí i to, že svátek by slavila s mým prvním synem - 10. července se zrovna narodil a druhý syn 20. července - oslavy děláme společně, tak Amálce alespoň nebude líto, že kluci dostanou dárky).
Vzhledem k našemu dlouhému příjmení začínající na A by se k mimi hodilo spíš Karin nebo Katrin, Amely by bylo možná lepší než Amelie.

lenkabu
27. lis 2008

Já už jsem tu někde psala že pro druhou dcerku(jestli bude) plánuju jméno Alice,ale moc se mi líbí Roxanna...akorát že k našemu příjmení to fakt nejde,máme v něm ř a znělo by to děsně.A kdyby chudák ráčkovala tak to ani neřekne 😅

p.e.t.u.l.k.a
28. lis 2008

Ahojky holky chtěla jsem vám je napsat jaké vybral můj technik jména. Má syna měl 2 roky a jmenuje se Horymír a teď čekají holčičku a mají vymyšlené jméno Hildegarda( nevím jestli jsem to napsala dobře) 😀 No na Horďu už jsme si zvykli, ale Hildegarda Zářecká, no chudák holka ☹

lenkabu
28. lis 2008

No chudák 😅

petrach
28. lis 2008

teda chudatko male 😠 tak to muzu manzu jen chvalit,uz si na Šimona zacinam zvykat 😉

lenkabu
28. lis 2008

Tenhle příklad dám rodině až zase budu mít kecy že moje dítě je chudák...kam se hrabu na Hildegardu 😅

p.e.t.u.l.k.a
28. lis 2008

No fakt hrozné jméno. Holky si hned představily gestapačku 😀 . Jinak moje sestřenka má Kajetána( první se mi zdálo divné a teď se mi mooooooooooc líbí) a teď dala jméno Marianna a moje kamarádka dala Kamilku a my máme zatím vybrané na kluka Michal a na hulku se mi líbí Mia

hupcza
28. lis 2008

mia je moc hezké
pro holku jsme měli vybránu annu

pro kluka, kterého samozřejmě čekáme, nemůžeme dobrat
já mám ráda české jména - chvi václava, vaška, vendu .
manžel chce daniela

osobně preferuju matyáše, jonáše ...jenže naše příjmení končí na š - tak to zní blbě ☹

možná to bude ondra ... no je to sloooožité 🙂

janinunina
28. lis 2008

ahoj holky,tak ja si zatim stojim za jmenem Tara pro holku.Nekdo rika,ze je to tvrde,ale jak tady nekdo psal,zalezi,jak se to rekne...myslim,ze takova Taruska,nebo Tarinka uz tak tvrde rozhodne neni. a pro dospelou zenu mi to prijde moc hezke.vzdycky jsem chtela Terezku,ale vite,jak to ted s nima je 😒 Mamka je Anezka,ale co ta druha babicka,ze?pritel vybira jmeno pro kluka.nejdrive chtel,aby bylo po nem Michal,ale ted zacina pochybovat.trosku abych zacala byt nervozni pred porodem🙂Me se hodne libi Šimon,ale narozeniny,svatek a vanoce v jednom mesici ☹

petrach
28. lis 2008

jani my Šimona mit budem,taky jsem nechtela,kvuli tem svatkum,ale už se smiřuju 😉
aspon usetri v puberte za oslavy s kamošema,kdyz to bude mit při jednom 😀 ale je to težky,ja vim

poletucha
28. lis 2008

janinunina ..Tara je moc krasny jmeno, nam se zase libi Lara 😉

misi78
28. lis 2008

Ahoj holky, my budeme mit Eliáše 🙂 Tara se mi taky libi. Ovsem Hildegarda a Horymir to je mazec.