Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

iva86
24. bře 2008

Ahojky,s manželem jsme měli vybrané jméno pro holčičku - byla by to Natálka. ale minulý týden jsme zjistili, že čekáme chlapečka - no a na jménu pro klučinu se nemůžeme nějak dohodnout...nejdřive to měl být Ondrášek, pak Matyáš...a stejně jsme se ještě nedohodli 🙂

majula009
24. bře 2008

makky- ahoj, my máme s priatelom ten istý problém...Nevieme sa dohodnút. Mená čo sa páčia jemu sú pre mna nejaké neprípustné...A zas naopak...Už máme asi tri knihy mien, pozerali sme aj na nete,ale furt nič.

smardik
24. bře 2008

Holky co říkáte na jména Anabela? Přítel se do toho jména zamiloval a chce ho pro naše mimi když to bude holčička 🙂

nadik
24. bře 2008

smardik: no Anabela je docela zajímavé.... já bych se toho nebála... dnes se dává fakt vše možné mě se taky líbí např Sarah...Sára 🙂 a Valentýnka ta u mě aktuálně vede, ale manžel má Terezku dohoda zněla já vyberu pro kluka on pro holčičku, tak co se dá dělat.... 😉. Záleží taky hodně na příjmení, aby to k sobě šlo 🙂

smardik
24. bře 2008

já se toho trošku bojím 🙂 ale taky se mi líbí a aspon jich nebude moc, naše Anabela bude jediná 🙂, příjmením bude Šmardová 🙂. Mě se líbí ještě Sofie a Nela ale příteli ne tak nic 🙂

nadik
24. bře 2008

já taky znám jednu Dzalianu, kolega v práci jí říká Maruško.... jen tak z hecu... prý si to nemůže zapamatovat, ale proti tomu je Anabell úplně jednoduché jméno.... známý mají zase Johanku taky zajímavé... Já chtěla dát po své mamce jméno Jaruška, ale to neprošlo a po sobě jsem nechtěla, aby mi pak říkali stará.... 😀

lenuli2
25. bře 2008

Ahojky ja mam vybrany jmena pro holcicku sabinku,a pro chlapecka Dominik 😉

mari.m
25. bře 2008

ahojte..ja som prisla na to,ze treba mat vybrate dve dievcenske a dve chlapcenske mena 😀
co je pre mna dost tazke 😀
a co vy???

nene.motylkova
25. bře 2008

ahojky,tak nám se líbí Nina a pro kluka Kryštof. 🙂

kacka2
26. bře 2008

Tak já koukám že jsme asi dost staromódní 🙂
Ale když manželův dědečék přišel do Čech v zimě bos! Tak to jsem uznala i já, že kluk musí být zase po něm, takže už čtvrtý Pepa. Teď máme pracovní jméno Pepíno.
No a holka Bára, i když bude mít chudák svátek a narozeniny u sebe.

nadik
26. bře 2008

No ono se to nezdá, ale je to fakt těžké 🙂, aby naše děti jednou neřekli co jsme mi to dali hrozný jméno.... 😀 😀

lenkabu
26. bře 2008

nadik: oni to řeknou stejně 😀 Mně se moje nelíbí protože ho má každá druhá,tak jsem dala neobvyklý a určitě se jí zase nebude líbit že je ve třídě jediná 😀

nadik
26. bře 2008

Vanda je moc hezká..... 🙂

betina
26. bře 2008

Ahoj holky,

tak mi měli od začátku s manželem (celých 8 let) jasný, že holčička bude Anička a kluk Matěj. Najednou, když jsem zjistila, že jsem těhu, tak se mi Anna přestala líbit a teď miminku říkám Verunka. Ale manžel přišel se jménem Ema a to taky není špatný 🙂
Kluk ale Matej zůstává, i když takovej Kubík..... 🙂

deni
29. bře 2008

ahojky,
my čekáme chlapečka.... a stále přemýšlíme nad jmény... co si myslíte o jméně po otci? je to asi velká nevýhoda (oslovování, pošta...) nebo ne?
díky za názory.
nám se líbí Jakub (po tatínkovi), Adam, Denis, Tadeáš

clarca
29. bře 2008

Deni, jméno po otci bych nedávala. Manžel se jmenuje stejně jako jeho táta a s poštou měli doma hrozný zmatky. Několikrát jsme si domů odvezli (bydlíme 35 km od nich) dopis, který patřil tchánovi, tchán zase otvírá dopisy, který jsou určený pro manžela (dopisy, co přišly manželovi ještě na adresu u rodičů), protože to podle jména prostě nepozná 😠 Takže asi tak 😉

zuzana14
29. bře 2008

ahojte baby tak ja vôbec netuším ake meno mám dať ešte síce neviem čo budeme mať.

kristi
29. bře 2008

deni,kazdopadne bych jmeno po tatinkovi nedavala, zvlast pokud je Jakub...je to jmeno, ktery se nejvic dava, takze jich bude milion a navic ta ostatni,co mas vybrana jsou hezci. Adam je supr

melory
29. bře 2008

moj muz ma meno po otcovi a povedal, ze by to nikdy svojmu synovi neurobil...je pravda, ze aj dns sa "nedopatrenim" stane, ze mu otvori list.

kamca.mazda
29. bře 2008

Ahoj holky já už jednoho prcka doma mám a jmenuje se Dominik. Teď čekáme druhé a ještě nevíme co to bude, kdysi jsem pro holčičku chtěla Natálka, ale těch je všude teď plno tak jsem to změnila na Amálku, to jsem rozhodnutá, když to bude kluk tak nevím líbí se mi Sebastyán, Matyáš, Tobiáš....

fim
29. bře 2008

Ahoj holky, tak jsem jen přišla nahlásit, že mé pravidlo, aby dítko nemělo svátek moc blízko narozenin nebo vánoc doma neprošel. 😅 Dostala jsem "sprďáka", co je to za blbost, když se nám nějaké jméno bude líbit, tak se bude líbit i kdyby to byla Evička nebo Adámek apod. 😉
Tak začínám přemýšlet nad Zuzankou. 🙂

kristi
29. bře 2008

no, pravidla nepravidla, tvuj muz ma pravdu. Je prece uplne jedno, kdy ma kdo svatek a narozky...moje mama to ma v jeden den a taky zije 😀

marinka
29. bře 2008

fim, ve svém okolí mám několik lidí, kterým to takhle vyšlo, že mají svátek a narozky v jeden den. U sestřenky to dokonce bylo tak, že si teta předem nezjistila, kdy slaví Zuzany svátek a všimli si toho, až když byla na světě, že bude slavit v jeden den 😀 No, jako dítku by mi to asi vadilo, protože u nás se hodně slavil i svátek a nijak se nerozlišovalo, co je významnější, to až v dospělosti jsem svátek slavit přestali a slavíme jen narozky. Ale myslím, že když je to od sebe třeba tak o 14 dní, tak že je to v pohodě 😉

fim
29. bře 2008

Já jen, že jsem si to hned myslela, že mi to dlouho nevydrží. Jinak máte samozřejmě pravdu 😉 a na jednu stranu se mi i ulevilo - hned mám širší výběr. 😀

kristi
29. bře 2008

no vidis, a o tom to je 🙂

marinka
29. bře 2008

fim 😀

misa82
29. bře 2008

Souhlasím s tím, že když je dítě po rodičích, je to problém. Ikdyž naše děti asi nebudou vědět, co je to obyčejný dopis a jakékoli problémy s poštou nebudou. Ale manžel je po otci, bydlíme na stejné adrese o patro níž a jediné rozlišení je titul, tak většinou i doporučený dopis skončí v nepravých rukou☹

usmejsa
29. bře 2008

tak ja sa tiez pridam.mozno niekomu dam inspiraciu.
moje sa bude volat ak bude chlapcek tak Erik, Daniel, Brian, Samuel, Timothy, James, otec bude Daniel Ramirez Rossi
tak jemu asi dame Daniel Timothy Ramirez Rossi. urcite jedno bude po otcovi.ale bude mat dva mena ako on.
a dievca toto sa mi paci Sarah Lilien Ramirez Rossi,
dalsie moznosti, Salome, Rebecca, Rachel, Ester, Deborah, Abigail....toto ma napadlo.ale pekne su
co vy nato?

ryga
2. dub 2008

Ahoj,jsem ve čtvrtém měsíci,přála bych si holčičku a tak se pokouším najít vhodné jméno.Ale jak tak prohlížím kalendář,zjišťuju ,že tam fakt nic není!Holky poraďte. ☹

pipinka82
2. dub 2008

Ahojky RYGA ja mám pre chlapčeka meno Ryan ,ale vyberala som pomedzi menami ktoré sú premna pekné Alec,Bryan,Ryan,Noel,Justin, a pre babenku som mala na 1 mieste Ceira,potom Alisha, Amy, Kerri, Scarlett, Trisha, tak neviem či sa niektoré meno páči sú zvláštne a preto sú IN 😀