Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

maudn
20. led 2012

mě se líbí Laura a Vanda, manželovi zase Erich po dědečkovi,

jasamin
20. led 2012

@hojda - ahojky. K Ondráškovi by se podle mě hodil Vojtíšek 😉 .

hojda
20. led 2012

@jasamin Taky o něm uvažuju🙂

fialkaally
20. led 2012

tak to nam se narodi Ally, pokud se teda v utery potvrdi na UTZ holcicka 🙂

jasamin
20. led 2012

@hojda 🙂 . Je to hezké jméno.

michaela2310
21. led 2012

@hojda Vojtíška doporučuji!! původně jsme chtěli něco "extra" co jen tak někdo nemá.... teď jsem ráda, že jsme 4 dny před porodem vymysleli Vojtu 🙂

blondii
24. led 2012

Ahojky sice ještě nejsem těhotná, ale docela se s přítelem snažíme... Jména pro holku už máme vymyšlené, teda tak trochu... já bych chtěla Adrianu a přítel chce Vanessu(ta se líbí i mě, takže bych ani nebyla moc proti 🙂 ) ale nějak se nemůžeme shodnout na jménu pro kluka, mě se líbí David a Daniel (ale obojí jsou moji bývalí a to by přes mojeho neprošlo), tak přítel navrhoval Frantu(po něm) ale to nechci já, za prvé se mi to nějak moc nelíbí a za druhé i "tchán" je František a můj děda byl taky, takže by bylo přefrantiškováno 🙂 takže zbývá jedině Matyáš, to se mi moc líbí ale ještě jsem se o tom nebavila s přítelem radši 🙂

oli26
24. led 2012

Ahoj, jestli bude 2. holka tak bych chtela Lily Alici, ale jestli bude kluk, tak jsem v koncich, libil by se mi Edward, ale manzel je uplne proti 😀

karollinka
24. led 2012

Moc nechapu proc lidi musi mit za kazdou cenu cizi jmeno kdyz zijou v cr,sk,a kor kdyz maji typicke prijmeni..to je pak jeste horsi snad nez kdyby dali normalni jmeno..nerikam tuctuvou anicku,nebo marusku(nic proti jmenum) ale proste normalni..ktere se bude ¨hodit k prijmeni....V cesku se sklonuje takze to pak zni jeste hur! pokud se samozrejme v rodine mluvi treba aj,nebo it nebo jakkkoliv jinak tak ok...jmena se tim padem nesklonuji a jde to🙂 (kdyz se v rodine mluvi cizim jazykem tak predpokladam ze jeden z rodicu je cizinec,a nebo par zije treba mimo cr,sk) Jeste kdyz maji prijmeni jakz takz tak ok..ale pokud maji typicke ceske tak mi to prijde docela blby...ne ze bych se nekoho dotknout,nemyslim to na nikoho primo...prispevky jsem procitala letmo..🙂 spis jen rikam nazor🙂

baraben
24. led 2012

@jasamin Já mám bráchy Ondru a Vojtu. A moje kamarádka má dvojčátka s těmihle jmény. Takže super kombinace.

jasamin
25. led 2012

@baraben 🙂 .

gabrielatomino
25. led 2012

Ahojte.. 🙂 dievčatko Vivien a chlapček simon 🙂

weri
26. led 2012

@gabrielatomino Taky jsem měla pro holčičku vybráno jméno Vivien 🙂, resp. Vivien Inna, ale už týden vím, že to bude Maxim Eliáš 😉...

tyrisa
26. led 2012

My jsme vybrali Maxim....sice byly boje, ale nakonec jsme se nad tím shodli a dcera řekla,že jiného brášku než Maxe nechce,takže vyřízeno 😀

mikulka
26. led 2012

Ahoj holky, tak my už odevzdali formulář na matriku, holčička se bude jmenovat Ella (takhle s dvěma L) a kdyby to byl náhodou kluk, tak Jonáš 🙂 To se mi taky dost líbí.

lucisa
26. led 2012

@weri , @tyrisa Maxima schvaluji, to je můj favorit už dlouho, ale my rodíme jen holčičky. A mmch kombinace Maxim Eliáš je bomba, tohle a ještě Maxim Jonáš jsme měli nachystáno, akorát psáno bez diakritiky Maxim Elias nebo Maxim Jonas, abychom to měli s holkama sladěno. 🙂

weri
26. led 2012

@lucisa Díky 😉. Manžel se na Eliáše moc netváří, prý mu to hodně evokuje přijmení 😀. Ale má smůlu, když nepřijde s ničím fakt o hodně lepším, tak bohužel, ale prý si už zvyká 😀. Mě se to víc líbí jako Eliáš, navíc druhý syn je Tadeáš (Tadeáš Oliver), tak to aspoň ladí 😉... Sice by se mi víc líbilo kdybych teď čekala holčičku, to by byla, jak už jsem tu psala, Vivien Inna, to by se mi povedlo aby každé moje dítě mělo úplně jiné iniciály 🙂. Takhle to bude MAH, TOH, NEH a MEH 😉... Jinak já vždycky chtěla Maxmiliána, to se manželovi před osmi lety, když jsem čekala první dítě, nelíbilo. Ale jak jsem před třemi lety čekala dceru, tak se mu to líbit začalo a měli jsme to u ní napsáno pro případného kluka. No a loni jsem vymyslela právě Maxima 😉... Líbí se mi to i víc a navíc se tak jmenuje i Maxim Velčovský 🙂...

lucisa
26. led 2012

@weri Já tím, že taky dávám dětem dvě jména, tak jsem byla hned pro Maxima, přijde mi fajn, je kratší, takže můžu přidat druhé jméno a pohodička.
Jinak koukám, že pěkně s dětmi jedete, v tvém věku tolik dětí - nádhera. A první chlapeček má jméno dost dlouhé a "klasika", takže předpokládám rodinné tradice a další už jedete i v cizích tvarech, že?
My kdybychom měli tolik kluků,co vy, tak jsou ještě teď bez jména, manžovi se žádné klučičí nelíbí, jediný Maxim byl zkousnutelný, a to jen proto, že to chtěly i starší holky a pořád to do něj hustily. 😀 😀
A s iniciálami si nelam hlavu, já po první dceři vymýšlela pro další dítě dvě jména na N a bez úspěchu, třetí jsme vymýšleli všichni a shodou okolností na sebe iniciály navazují NN-NA-AS, takže kdyby bylo čtvrté, mělo by začínat na S, a to už určitě nebude (začínat, čtvrté miminko možná ještě bude), protože kluk určo Maxim ..něco... a holka by se nakombinovala z možností Laura, Thea, Victoria, Timea, Agáta, Lia, Lilly, Linda.
Anebo s něčím přijdou ještě holky, když by to bylo aktuální, jako třeba u třetí dcery chtěly Hannu Montanu 😀 😀

maturantka
26. led 2012

Mě se líbí Kristyna Ella, Ella Emily a na kluka Mytyáš Dan,Oliver Max

weri
26. led 2012

@lucisa No můžu ti říct, že u prvního dítěte jsme teda byli víc zoufalí než u dalších. Syn je Miroslav po manželovi, i tchán je Miroslav a Antonín po mém otci a vlastně i dědovi. A vtipný je, že i tchánův bratr je Antonín 😀, ale po něm to fakt není. Když se někdo ptá, tak prostě říkám, že se jmenuje po mém manželovi a po mém otci, ať si zbytečně někteří nefandí 😀. Kdyby byl holka, tak je jen Nela, stejně jako jsme to psali i u Tedíka. Nakonec nám pro dceru vznikla ta Nella Emily. Jo, to máš pravdu, my se s dětma neflákáme 😀, vždycky jsme si s Mírou říkali, že chceme 4 děti a já je navíc chtěla mít do třiceti, tak to vypadá, že nám to vyjde 🙂. Jo jo, koukala jsem na inicály tvých dcer, taky jsem si říkala, že by to chtělo pak S 😉. Jinak Lilly je pěkný jméno, Thea a Victoria taky 🙂.
Tak koukám, že ještěže nemám kluky posedlí nějakým seriálem natolik, aby tak chtěli pojmenovat sourozence. Třeba Phineas a Ferb 😀 nebo tak něco... Jako třeba neteř, když jí byly 3 roky a ségra čekala syna, tak prý, že to bude Krteček 😀...
Jinak mě se strašně líbí to jméno Vivien, tak si ho snad splním u kotěte co si chceme pořídit 😀... snad i kdyby to byl kocour 😀...
Ale jsem fakt ráda, že další dítě neplánujeme, protože být to zase kluk, tak bude bez jména asi 😉...

mikulka
28. led 2012

Holky, já dala druhé jméno klukovi až když byl větší. Abych viděla, co se na něj hodí, podle vzhledu, povahy a tak. A aby se mu to líbilo. Můj syn si vyloženě vybral druhé jméno a to - Julián. Nikomu se moc nelíbí, mně hodně 🙂

diepeveen
28. led 2012

ahoj já mám Albertinu

adrika84
28. led 2012

Ahoj jenom na začátek nechápu proč někdo chodí na diskuzi neobvyklá jména a píše svůj názor že to nechápe 🙂 když to nechápu tak tu nejdu já taky nechodím psát na obvyklé jména že nemám rádá 10 Honzíku a 12 Janiček v jedné školce... 🙂 Jinak náš chlapeček se jmenuje Rafael a nikdy bych neměnila 😀 i když žiju v čr 🙂

rosny
28. led 2012

my budeme mit Theodora, zijeme v zahranici, na Cechy trochu zastaraly, ale zase zkracenina Theo je moc hezka

samui
29. led 2012

my mame vybrano Ella a Oliver 🙂

danfal
29. led 2012

Tak mně by se staršně líbila třeba Rozárka a chlapeček Matýáš, ten moc originální není, ale krásné jméno to je 🙂.

innes
29. led 2012

Ahoj, my máme Marinu a chlapeček bude Maxim (koukám, že začíná být populární 😀 )

stellamax
29. led 2012

Ahoj, já se taky divím jak je Maxim populární. Máme vybraná jména Maxim a Stella. Z okolí tato jména nikdo nemá, tak snad to tak zůstane. 😉

eficenka
29. led 2012

dnes jsme se tak náhodou začali bavit o jménech až se nám to povede...
HOlka : já bych moc chtěla Ella ( to se manželovi nelíbí), nebo Elena či Emily - pro jsme oba dva
Kluk: Marek nebo Gabriel....

bjoucik.15
29. led 2012

Ahoj tak to my chceme kluka Honzíka (po tátovi) a holku Anežku 🙂 - nic extra...