Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

lenkabu
7. pro 2008

astraia:já říkám ňina,ale znala jsem dr co měla dceru Ninu a řílala Nyna

petrach
7. pro 2008

astraia ja taky Nina

martinamil
11. pro 2008

marcelkap: plně s Tebou souhlasím, hlavně ne žádné R ve jméně. Příjmení Krejčí je na výslovnost už tak dost náročné (ženská podoba je taktéž neskloná, takže - Krejčí). Zatím vybíráme.

Holčička Štěpánka nebo Jasmínka a u kluka je to horší. Zatím snad Matěj, Michal ale vůbec se nemůžeme rozhodnout. 🙂

habibi2005
13. pro 2008

Ve výběru jména jsem už zoufalá,a nejhorší na tom je ,že se mi krátí čas do porodu 😖 😢 😖 🙄 a ke všemu nevím,co nosím,zda holčičku nebo chlapečka,buď nosím stydlíka,že nám nechce roztáhnout nožičky a nebo si tam nacpe pupeční šňůru,takže nám chce udělat překvápko...a já mám dvojnásobné nervy s výběrem,takhle bych se nervovala s jedním výběrem ☹

konja
14. pro 2008

habibi2005: Tak s výběrem jména jsme s manžou taky hodně dlouho bojovali, to ti nezávidím. Je to velká zodpovědnost 😔 Ale co se týká toho, že nevíte pohlaví: v porodnici musíš odevzdat papírek, kde budou dvě jména. Jak pro holku, tak pro kluka. A nezajímá je, že někdo "na 100%" ví, že to bude holka nebo kluk. Víš, příroda je úžasná a lidé jsou jen lidé. Každý se někdy splete, i lékař. Takže i kdyby si věděla, že budete mít třeba holčičku, může se klidně stát, že na vás z bříška vykoukne pindík. A naopak. 😉 Takže já bych i tak nepodceňovala výber žádného jména. Moje kamarádka je tohoto omylu dokonalou ukázkou. Byla na odběru plodové vody a při výsledcích ji snaživá sestřička řekla, že j vše v pořádku a bude to kluk. No a jelikož jsme jen lide jak už jsem psala, tak ten jejich "chlapeček" se jmenuje Romanka, nosí sukýnky a je to HOLKA! 😉
habibi2005 - budeš mít při porodu super překvápko, můžeš se do poslední chvilky těšit a jména vybírej obě zodpovědně. Ať už se do porodu pohlaví dozvíš nebo ne, vždy se totiž může udělat chyba 😉

mirjanka
15. pro 2008

Konja, no to musel být šok...po odběru plodové vody- vyšlo opačné pohlaví... tak já měla u druhého syna podrobný ultrazvuk - ze kterého nám v Gennetu vyšel kluk...opravdu se narodil chlapeček, teď jsem byla zase v Gennetu a tam mi p. doktorka oznámila, že čekáme holčičku - (prostě řekla, že je to holka, ne že vypadá na holčičku)...no kdyby na mě vykouknul pindík...nevím nevím...asi by to bylo překvápko (mám už snaživě připravené naušničky)

konja
15. pro 2008

mirjanka: šok to byl, protože všichni spoléhají, že z plodové vody je pohlaví na 100%. No oni jsou jasný příklad toho, že není! Jen ale vysvetlím, že to nebyl problém metody, ale lidský faktor který selhal. Člověk který vyhodnocoval výsledky udělal chybu! Mirjanka tak držím palce aby na vás opravdu vykoukla holčička. Já měla úplně stejné obavy. Prního máme kluka a druhé nám na každém utz říkali, že holka.Tak jsme měli radost a hlavně syn nechtěl ani slyšet, že by měl brášku. Nevíme proč, ale od úplného začátku tvrdohlavě tvrdil, že bude mít ségru. Naštěstí se holčička opravdu povedla 😀

krista
1. led 2009

lacostina • 62tt • 7. leden 2008 v 15:51
Ahojky holky podobné (stejné) téma už existuje, ale je tam už toho tolik a už se v tom špatně orientuje. Zajímali by mě vaše jména, jak pro holčičky tak pro kloučky. Mám ráda, ty co jsou méně častá a to je v dnešní době docela záhul! Takže můj tip,který nemůžu dát , má moje kamarádka. Jméno pro holčičku Katrin....nádherné jméno, čte se ketrin a nikdo ho skoro nemá. Zdrobnělina Kéťa, Katrinka....já bych ho dala hned, ale nemůžu, to bych byla opice a nebo Karin, taky pěkné. Nebo Victoria. Pro kluka zatím nevím....Dominik, Tadeáš, Tobiáš nevím nevím....

lenulin • 1d • 7. leden 2008 v 16:55
Ahojky no o těch jménech uvažuju pořád už se mi o nich i zdá.Když se nějaké líbí mně, tak zas manžel mručí 😒 No ještě mám dost času, ale přemýšlím pořád pro holku bych chtěla Emu a manžel Kláru a kluka tam snad Marek. Moc neobvyklá jména to nejsou, ale mně bude stačit když to jméno prostě bude slušet a shodnem se oba.No a třeba se mi tady na stránkách něco zalíbí co schválí i manža 🙂 😀

mallorry • 1d • 7. leden 2008 v 18:34
ahoj holky, taky o tom premyslime, libi se nam take trosku neee klasicka jmena, ale nesmi byt uplne ciziiii, mne to pak prijde takovy hogo fogo davat uplne extra jmena, kdyz by se treba jmenoval nekdo Elisabeth Zlatoušková🙂))) nejlepsi historku o jmenu sem slysela, ze nejaka ciganka dala jmeno svemu synovi Fabio...to je docela dobry, ale on se jmenoval prijmenim Guláš🙂)))))) to je trosku srandovni ne? 😀

paolin • 2d • 7. leden 2008 v 19:06
ahoj holky! taky mame radi mene casta jmena. u kluka to byl hned jasny Vitek - asi vzpominky na detstvi a pohadku Pysna princezna 😀
s holcickou to bylo horsi. libila se na Viktorie, Klaudinka, Josefinka a Alenka..to jsme se nejak nemohli shodnout.
asi proto mame syna 😀

many • 1d • 8. leden 2008 v 07:26
ahoj holky 🙂
tak u nás bude chlapeček Ladík a holčička Eliška 😀 jinak pak by následoval Lukášek a Míša 😀

veda • 72tt • 8. leden 2008 v 10:13
Ahoj holky,

tak já už mám konečně jasno. Po odběru plodovky nám řekli, že čekáme holčičku a bylo rozhodnuto - bude to Nela 😅

zanetka82 • 2d • 8. leden 2008 ve 12:02
ahoj měla jsem mít holčičku Klárku. nakonec to je chlapeček Petřík a druhy Kubík. 😀

kristi • 1d • 8. leden 2008 ve 12:08
my mame holcicku Miu Isabellu, kluk by byl Alex. Druha holka bude Ella Victoria Colette, mooooc se mi to libi.

z holcicich se mi libi jeste Allegra a Colette

klucici je hruza, se mi nelibi skoro nic...jen ten Alex a Nathan

kristi • 1d • 8. leden 2008 ve 12:09
jsem se prepsala, druha holka bude Ella Victoria. To Colette tam uz nepatri 😲

martinka24 • 1d • 8. leden 2008 ve 12:18
Náš chlapeček se jmenuje Matyáš František - má dvě jména - František po tatínkovi a dalších pokoleních (aby jsme neporušili dlouholetou tradici v rodině) a Matyáš je proto, že se nám to jméno zkrátka moc líbí - je české a ne moc používané - a říkáme mu Májo, Májíčku, Matyášku, Matesi, Majký, Matý, Matýsku a třeba moje segra mu neřekne jinak než Fando ¨je totiž celý po tátovi 😉

mobina • 1d • 8. leden 2008 ve 12:59
Paolin tak to u nás zákon schválnosti zapůsobil dokonale, protože na klučičím jsme se fakt nemohli shodnout. Za to holčičí máme vymyšlené roky. To by byla Klára. U kluka padaly varianty jako Erik, Viktor, František. Nakonec zbyly dva kandidáti a to Ondřej a trochu netradiční Vincent(c). Manželovi se Vincek líbí hodně, ale já se trochu vysrabila, takže první bude Ondra a když bude druhý kluk, tak to bude Vinnie 😉
Martinko s tím Matyášem nevím nevím, ale kolem mě je jich teď nějak hrozně moc 😒

paolin • 2d • 8. leden 2008 ve 13:08
holky, juknete na http://krestni-jmena.cz/ 😉

atreides • 1d • 8. leden 2008 ve 13:20
tak my budeme mít Ninu, to jméno se nám líbí, je neobvyklý a jmenovala se tak manželova babička 🙂

bera • 1d • 8. leden 2008 ve 13:24
já jsem ráda, za jméno jaké jsme vybrali, nelíbí se mi jména, které má každý druhý, když bych měla volit druhé jméno pro holčičku tak vím, že by to byla Rozálka, moc hezké jméno 😉 u kluků to je horší, to jsme se s manželem nedohodli ani na jednom, hlavně nechci dávat jména po rodičích 😔

miruskaaa • 1d • 8. leden 2008 v 19:22
ahoj lacostina me osobne s libi pro kluka Tadeáš a holcicka by byla Valentýnka ale nechci se radovat na testu se mi ukazali// carky ale potvrzeny to budu mit az ve ctvrtek

anta • 1d • 9. leden 2008 v 08:06
Ahoj, tak my buď budeme mít Jana anebo Klárku, mně by se líbila i Anička, ale myslím, že Klárka je taky hezké jméno. Stejně mám pocit, že to bude stejně kluk jako buk 😉

kristi • 1d • 9. leden 2008 v 08:11
Mobi, Vincek je super...neboj, bude mu to sluset..... 🙂

anta • 1d • 9. leden 2008 v 08:27
Atreides, mně se jméno Nina líbí moc. Můj švagr má holčinu, je ze Slovenska a jmenuje se právě Nina a já jí říkám Ninka, i když je asi tak o 50 cm vyšší než já 😀 , ale líbí se mi to víc. Fakt ti to schvaluju. Zeptám se manži, jestli by se mu to jméno taky nelíbilo. 😉

kachnicka01 • 1d • 9. leden 2008 v 16:44
ahojky ja jsem chtela od malicka Stellu a manzel nejdriv ze ne, ze to je jako to pivo, ale uz se mu to zacalo libit 😉 ... no a taky to bude Stella proto, ze to znamena hvezda a nam se podarilo otehotnet az po radach jednoho astrologa, takze ji mame vlastne od hvezd 🙂 🙂 jenze se potvurka porad schovava a nechce ukazat, co ma mezi nohama - takze mozna to nakonec bude Toník 😉

A Nina je moc hezky, to jsme taky meli v uzsim vyberu 🙂 a Klarka se taky suprova 🙂

atreides • 1d • 9. leden 2008 v 16:48
jééé děkujeme 😅
kachnicka: to je hezký 😵

lacostina • 62tt • 14. leden 2008 v 08:02
Hezké pondělní ránko, tak já ještě nemám jisto, vůbec, všechno mám tak napůl. Jakože ano i ne. Žádný jméno není stoprocentní, že bych si řekla, jo tohle je super a líbilo se mi od začátku. Ale ještě spousta času, tak uvidíme.

mausi • 2d • 15. leden 2008 v 15:08
Miruskoo, Valetnynka je nadherny jmeno. No, libi se mi to hlavne proto, ze my mame kluka Valentina a v holcici forme je to taky moc pekny. A neni jich zatim tolik !!!!! 🙂 Pekne se to vyslovuje a da se s tim jmenem hezky hrat, ma spoustu vselijakych forem. No a v neposledni rade pochazi z latiny od slova "zdravy", coz se nam taky moc zamlouvalo. 😉

kachnicka01 • 1d • 15. leden 2008 v 16:43
Ahojky tak hlasim, ze to nebude Stella, protoze to bude klučík... 😉 konecne nam u doktora ukazal co je zac 🙂 takze manzel prosazuje Toníka.. tak to bude Toník. A nebo mozna Jozífek 😅 jenze to by mel svatek kousek od narozenin.. ☹ takze nevim...

atreides • 1d • 15. leden 2008 ve 23:04
kachnicka: tak gratuluji k chlapečkovi 🙂 My jedno klučičí jméno zavrhli právě kvůli tomu, že by byl svátek kousek od narozenin

bielanevesta • 1d, snž • 15. leden 2008 ve 23:12
O Natálku som zvádzala boje lebo manža furt frflal, že tak sa volá každá druhá holčička. Mali sme aj varianty Kristýnu a Danielu no nakoniec vyhralo toto. ak bude aj druhá holčička tak to bude možno Anna Marie..Anna po mne a Máriu máme tak nejak v rodine 🙂 Pre chlapca neviem možno Patrik

acornika • 1d • 15. leden 2008 ve 23:16
tak my máme ještě v bříšku holčičku Jasmínku, pro klučíka jsme měli vybráno Mikešek ( Mikuláš ) a druhá holčička by byla Heidi nebo Justýna

anngie • 1d • 17. leden 2008 ve 13:44
ahoj, naše dcera bude Ella kluk by byl Matěj

nunacek
2. led 2009

Koukám, že jméno Nina je poslední dobou nějak hodně dávané. Podle statistik je jich v ČR zatim 2827 😕 Je to pěkné jméno 😉 A všemožnými variantami Jasmínek se to jen hemží 🙂

wsmoulinkaa
2. led 2009

já jsem úplně v prčicích...musím dojít na matriku. Ach jo ty klučičí jména se mi moc nelíbí....já nevím. Já bych ráda Sebastiána- sebik, séba. A holka Elizabeth mi asi neprojde tak asi Nella. Jenže Sebastian se manželovi moc nelíbí, ale já ho asi dám. 😒

nunacek
2. led 2009

wsmoulinkaa: Sebastian je krásné! 😉 A proč musíš dojít na matriku?

petreva
2. led 2009

Ahoj holky, já začínám být taky trochu nervozní ze jména...pořád nemůžeme přijít na to správné ☹ Jako holčičku jsme chtěli dát Elenku, ale má svátek na první termín a to se mi nechce 😖 jí udělat, pak se mi líbí Sabinka a maželovi Monika, ale k příjmení Zavadilová mi Sabina moc nejde ☹ no a kluci to už je úplná hrůza, asi zatím vítězí Martin nebo Daniel, mě ještě dobře zní Štěpán...co vy na to??

wsmoulinkaa
2. led 2009

na matrice mi dají knížku, kde jsou cizí jména, která se můžou používat i u nás. Dceru mám Nicole a musela jsem mít tenkrát nějaký souhlas....možná že dnes už to je jiný, tak se tam chci zeptat.

wsmoulinkaa
2. led 2009

Štěpán je pěkné jméno, ale nevím. Oni jsou všechna jména svým způsobem pěkná, já nevím...nevíííííííím

wsmoulinkaa
2. led 2009

no a Elizabeth není snad ani v kalendáři, tak nevím kdy by to slavila....asi to bude na té matrice.

mirunda
2. led 2009

wsmoulinkaa: odvozenina Elizabet je Liliana - tu chceme dát my 😉 a svátek slaví 25. února..
Jinak tady je odkaz na hodně jmen, kdy slaví svátky a jejich významy.. http://www.detskydum.cz/jmena/ Nejsou tam všechny, zrovna ta Elizabeth tam chybí, nevím proč, když u Liliany píšou, že to je odvozenina..

p.e.t.u.l.k.a
2. led 2009

Nám se zatím líbí EDUARD a MIRIAM 😀

smardik
2. led 2009

petreve mě se líbí Daniel, to bylo jedno z jmen o kterém jsme uvažovali pro našeho chlapečka 🙂

lenkabu
2. led 2009

petreva: Monika je krásný a jde k příjmení.Daniel byl moje top jméno,ale je jich dost.

nunacek
2. led 2009

petreva: Pokud se vám líbí jméno Elena, tak ho dejte, přece neva, že bude mít svátek a narozky blízko u sebe! Jinak Sabina a Daniel je krásný, Monika, Martin a Štěpán se mi nelíbí.

wsmoulinkaa: Elizabeth = Alžběta, takže na Alžbětu 😉 Někde jsem četla, že ještě může i na Elišku.

smardik: Koukám, že máte Tomáška, krásné jméno 😵

nunacek
2. led 2009

lenkabu: Když se Vám napodruhé nepovede ta Alice, tak jak se bude jmenovat kluk?

lenkabu
2. led 2009

nunacek:nejvíc doufám že už nebude v kurzu Adam,pak Daniel...jestli jich pořád bude hodně,tak jsem v pr... 😅 Měli jsme vybranýho Viktora,ale v příjmení máme ř,tak to zní blbě...

fedakada
3. led 2009

no, mi se líbí právě ten Štěpán z toho, co máte vybráno!
a já bych taky dítku nedala jméno, které je v kalendáři okolo termínu porodu. Adámek se mi taky moc líbí, ale ten má zase svátek na štědrý den, a to bych mu asi taky neudělala 😉

gigi2
3. led 2009

Máme Štěpána, takže můj názor je tím jasný 😀 😀
Adam se nám taky líbil, jen ten svátek na štědrý den nám neseděl.no, moc jsme si s tím Štěpánem teda nepomohli v tomto směru. 😉 A to se ještě synek narodil na přestupnej rok, tak to si celkově moc oslav neužije. 😀 😀

lenkabu
3. led 2009

Já na svátky kácím,Vanda ho má měsíc před narozeninam a Adam mi žíly taky nerve 😅 Já už bych jméno nevybrala kdybych se měla řídit ještě podle svátku 😅 😀

petrach
3. led 2009

leni přesne 😉 me švagrova řekla že malemu zkazime život,když mu dame Šimona,pry nebude moct slavit svatek,když je to o vanocich-22.12.-aspon ušetři 😀
ne važne kdo chce tak popřeje at je to kdy chce

lenkabu
3. led 2009

petrach:tchyně se s prominutím po.rat mohla..prý bude naše dítě chudák a kdesi cosi....jmenovala by se Vanda i kdyby se narodila předčasně na svůj svátek.Znám pár lidí co se jmenují Adam nebo Eva,příp. mají svátek a narozky blízko sebe a neurotici to nejsou ani neutrpěli hrozné trauma v dětství 😉

markytkaaa
3. led 2009

U nás se tchýně mohla pos*at z Patrika ... jako učitelka na Zušce jednoho Patrika učila na housle a prý to byl debil (doslova řečeno) ... manža mi pak doma řekl, že by byl klidně ochoten hledat pravé jméno dál, ale na just už jsme nehledali 🙂
A musím říct, že jsme prostě vybrali suprácky 🙂 K našemu Páťovi se prostě jeho jméno hodí 🙂
Jak už jsem psala, kdyby bylo podle mého děvčátko by byla Stella, chlapeček Ondřej, pokud budeme hrát na shodu obou bude to Karolína nebo Richard

petrach
3. led 2009

markytkaa uplne to same bylo u nas,me se Šimon moc nelibil,ale natruc jsem začla řikat,že mu tak dame a ted se mi to moc libí 🙂

poletucha
4. led 2009

ja teda nevim,ale kdo z vas opravdu slavi svatek? 😕 u nas kdyz jsme byly se segrou maly holky,tak jsme dostaly nejakou malinkou pozornost ...ale pak uz se stejne jenom spis preje vsechno nej a smitec...ja bych to vubec neresila 😉