Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

marinka
8. srp 2009

Zlatko, to mu říkala ta jeho babička, jak mu prase šlo po lívancích, co mu donesla :Bohušu, uteklo ti prase zase 😀

vefi89
8. srp 2009

Praveze mne nevadi, ze je to meno ine na dnesn dobu...ja patrim skor k tym klasickym mamickam, ja by som napr. nechcela dake americke meno alebo Mia ci Alex

miriska
8. srp 2009

Ahoj holky,

my teda jeěte mimčo nečekáme, zatím jsem ve fázi snažení, ale jména máme dá se říct rozhodnuté.
S manželem jsme se rozhodli pro holčičku Alexandra a chlapeček by byla asi Adámek, manžel pro chlapečka nic nevymyslel, tak jsem to rozhodla já a je to 🙂 Pro holčičku se mi líbí taky Ellen, Nina nebo Adriana, ale Alexandra vede. Chceme něco neobyčejného, ale zase ne moc exotického. Moc se mi líbí Mia, jak tu píše Susisus, ale vždycky jsem to zavrhla, protože to není v kalendáři, ale kdyby s tím manžel souhlasil tak bych do toho asi šla, ale nevím jak by znělo Mia Mandátová 😀, no není moc hezký ☹

vefi89
8. srp 2009

Baby pozrite na stranke mena 3.marca http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku

vefi89
8. srp 2009

Mne sa napriklad paci Jachim-ale to skor preto, ze m zidovsky povod, ale muz si robi srandu este aj teraz :Jachim hod ho do stroje

vefi89
8. srp 2009

Alebo Dalila-ale to bola zasa slapky z biblie

monitkabj
8. srp 2009

ahojte..mne sa velmi paci meno Emma..taktiez Nella, Sofia, Tamarka, Vanda je tiez celkom fajn (tych mien je tak vela)..priatelovi sa paci Karin, Sandra...co vy na to?

vefi89
8. srp 2009

monitkabj, a KIRA?

monitkabj
8. srp 2009

Kira? hmm..kazdopadne zaujimave..

miriska
8. srp 2009

Kiru chtěla naše známá, ale nakonec jsme ji to vymluvili a má Victorku, Kira Kučerová totiž zní příšerně...

vefi89
8. srp 2009

k priezvisku Figuli-Figuliova, co by sa hodilo?

zlatka
8. srp 2009

Vefi, tak k tomu příjmení je lepší ten Sebastian, Bohumil Figuli mi jaxi taxi nezní, nevím, můj názor.

erin4
8. srp 2009

Bohumil je sice děda,ale k příjmení se mi taky víc líbí Sebastian a vůbec asi to jméno celově je pěkné 😉 🙂

marinka
8. srp 2009

Holky, a jaké jméno vám pasuje ke Štěpánovi? Kamarádka čeká druhého chlapečka a neví..
Mimo hru jsou jména, co se líbí jen jednomu z nich: Michal, Vít, Adam, Matyáš a Tadeáš

andilek
8. srp 2009

mari, jsem si vzpomněla, že jsem měla spolužáka Davida Štěpána (příjmením Štěpán) 🙂

erin4
8. srp 2009

Teď jsem to nepochopila.
marinka: Štěpán je příjmení nebo druhý chlapeček? 😕

marinka
8. srp 2009

Jéé, já jsem to napsala blbě, Štěpán je křestní prvního chlapečka a teď čekají druhého 😀 Přijímení mají krátké, české..

erin4
8. srp 2009

Tak co třeba zrovna David ? Budou mít svátky blízko a jednou budou slavit spolu 🙂 Nebo Jakub nebo Pavel. 😅 Už je to moc,co?

marinka
8. srp 2009

erin, všechno co jsi napsala, mi k Štěpánovi sedí 😉 Ještě mě napadl Ondřej..

erin4
8. srp 2009

Jo,Ondřej by se taky hodilo. Mě by právě neseděly ty jména jako Matyáš a Tadeáš,teda když se to říká pohromadě,ale stejně asi myslím,že víc záleží,aby se jim to líbilo, i k příjmení a tak.

😉

lenkabu
8. srp 2009

marinko:Vojta

bambulik
8. srp 2009

mari: jednoznačně mě napadlo Matouš

bambulik
8. srp 2009

mari a vy si nenecháte říct co to bude? A když jo prozradíte to?
a to jméno je sice tajemství, ale máte vybráno pro obě pohlaví?

marinka
8. srp 2009

bambulik, my už pohlaví víme a jméno taky 😀 Ale je to tajemství pro rodinu a vím, že tu nakukují na koníka, tak si to nemůžu dát do pasu. Ale jestli chceš, tak do IP klidně 😉

Jinak Matouš i Vojta mi přijde super, zeptám se v týdnu kámošky, co na to říká 🙂

kacerka
9. srp 2009

Mari, a co Šimon - ke Štěpánovi 😉

marinka
9. srp 2009

Kači, to by taky šlo, jestli se jim líbí stejné první písmenko.. No všechny tipy si napíšu a proberem to 😀

zlatka
9. srp 2009

Šimon mi taky hnedka naskočil🙂

gtver
9. srp 2009

koukámm, že to není kolikrát jednoduché, vymyslet jméno pro sourozence, já jsem si v tomto ohledu zatím "oddechla", že nevymýšlíme jméno pro druhou holčičku. To by bylo hodně těžký 😀

kacerka
9. srp 2009

Jinak můj bratránek má Štěpána, Davida a Soňu. Mně se ta kombinace líbí, i když jsem chvíli byla dost vykulená z tý Soni, ale už jsem si taky zvykla 😅

samsa
10. srp 2009

Ahoj holky, třeba mi poradíte.
Doma máme Nelu a pokud bude mít sestřičku, tak bych ráda nějaké jméno, které by se právě hodilo k Nele, nejlépe taky něco krátkého bez háčků a čárek. My měli původně vymyšlenou Viktorku, ale nějak to není ono a máme i delší příjmení, tak se mi to dohromady tak úplně nelíbí, k té Nele mi to taky nesedí.... Je to teda oříšek, vymyslet jméno. Díky za tipy.