Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kivsy
29. lis 2006

me se moc libi Emma, jenze rodice se mi vysmali, pry "Emma mele maso..."
no a ted nevim co dal ☹ je to pritom tak krasne jmeno 😉

qualka
29. lis 2006

kivsy,Emmu si určitě nech,je to moc krásné jméno...já ji chci taky anebo Nellu.

jetynka
29. lis 2006

Kivsy kašli na rodiče,to dítě je vaše a ne rodičů, ti jsou aspoň u nás poslední kdo nám bude do toho kecat.My máme vybranou Barborku a ze strany prarodičů se ozývaly nevkusné poznámky, já si toho nevšímám, líbí se to mně i manželovi a basta, ostatní ať si říkají co chtějí.

kivsy
29. lis 2006

DIK qualka 🙂
nevite nekdo jestli je to porad jeste v ceskem slabikari?
jak se da oslovit zdrobnele? Emicka... a jinak?

qualka
29. lis 2006

já si myslím,že ségry prvňáček už nic takového letos neměl.Emička,Emi,Eminka...moc se mi líbí...

olus
29. lis 2006

ahojky kočky,

Emička je krásný jméno
my máme doma Alžbětku - Bětušku, Betynku, Bětouše někdy i Betýska, Bětulku, Betýšku, Albinu ale nejvíc Bětku
teď se dohadujem o jménu pro druhé mimi, zatím nevíme, co to bude, tak je čas

qualka
29. lis 2006

olus:Alžběta jako oficiální tvar se mi moc nelíbí,ale ty zdrobněliny jsou moc hezký.Já mám manžela Arnošta,ale všichni mu říkají prostě Arny.

qualka
29. lis 2006

My máme předurčeno,že chlapeček bude po manželovi Arnošt,protože se to dědí z generace na generaci a manžel to chce zachovat a pro holčičku vyberu já.Taky se mi moc líbí Klaudie,Klaudinka...ale Emma a Nella vyhrává.

kristi
29. lis 2006

qualko, ja fakt nevim, proc se tohle u nas tak drzi - predavat jmena, to je tak divny

qualka
29. lis 2006

kristi:Já vím,taky mě to štve,ale u nich už je to asi páta generace... 😒 taky z toho nejsem nadšená,ale co se dá dělat...už jsem si na to zvykla u manžela,tak mi to už nevadí...ale tvoje holčička bude mít moc krásné jméno...závidím ten nápad-je Mia v kalendáři?Jinak blahopřeju.

kristi
29. lis 2006

qualko, holt clovek nekdy musi ustoupit,co? ja bych to teda neudelala..treba bych mu dala jeste jedno krestni. Maly jsme to vybirali dost dlouho, puvodne mela byt Valerie, ale ja pak videla Denik princezny a bylo vymalovano - v kalendari neni, ale svatek bude na Isabelu 11.4

qualka
29. lis 2006

Někdy se ustoupit musí no,tak doufám,že to bude holčička 😀 ale kdyby se mu aspoň nelíbilo,ale on je na něj hrozně pyšnej,že ho nemá jen tak někdo...

kristi
29. lis 2006

no jo, chlapske ego, tak to asi neprojde nic jinyho nez Arny....

kivsy
29. lis 2006

jo tak ja jsem celkem rada, ze necekam kloucka, muz si stal za to, ze to proste bude Vladislav V. po manzelovi, proste uz to maji v rodine a hotovo. Zijeme v USA a dokazete si predstavit, ze tady jeho jmeno nikdo nechape a nevyslovi, kazdy mu tu rika jinka, pro cechy je to Lada, pro Amiky Vladimir, Vlad. No tak po velke hadce jsem ho ukecala, ze maximalne jako prostredni jmeno a souhlasil. No cekame holcicku, tak jsme toto vyresili lehce 🙂 akorad ji musime dat take middle name, protze kluk ho bude jenou taky mit ...lol. No adalsi vec je obrizka, vy s timto asi v CR problemy nemate, vim ze se to tam nedela, ale v USA se dela snad 95% chlapeckum, je to tu zvyk. Ja jsem stala za tim, ze kdyz vime ze budeme zit tady, tak by chlapecek mel vypadat stejne jako ostatni ve skole aby se mu pak nesmali ze vypada jinak a holky potom pozdeji taky na to koukaji jinak kdyz ji kluk nema, no k tomu ho proste nepresvedsim. Pry je to i ze zdravotniho hlediska lepsi ji mit, ale to zase riakji americky Dr. vim ze v CR je na to jiny nazor. No proste hurrraaaa za holcicku 😉 A taky se mi moc libi Nella, Clara, Claudie... no uvidime

jetynka: diky za povzbuzeni, akorad me to fakt nastvalo, rodice nemaji pravo si delat takhle srandu, kdyz se tak treba bude jednou jejich vnucka jmenovat. Tento jejich nazor mi z hlavy jen tak nevymazou.

qualka: muzes mi to prosim te zjistit, jestli je to jmeno porad jeste ve slabikari? moc DIK!

qualka
29. lis 2006

jasně,zjistím...a zítra písnu...

kivsy
29. lis 2006

qualka: DIKY moc 🙂

qualka
29. lis 2006

Jinak se mi ještě líbí slovenské jméno Timea.

kivsy
29. lis 2006

qualka, nevidim v tvem profilu kdy mas termin? a jaky jsi tyden?
Mimochodem Arny je moc pekny jmeno.

bibula
30. lis 2006

😀 moj ondrik ma dnes meniny. na ranajky dostal cokoladku 😉

musko
30. lis 2006

Ahojte!
Timea nie je slovenské meno, ale maďarské 😉 , ale je pekné.
Mne sa veľmi páči Tamara Valeria - tak sa bude volať naše druhé mimi ak to bude dievčatko 🙂 . Teraz mame chlapčeka, volá sa Peter - klasika, po mojom ockovi - čže dedovi - ale vyberal ho manžel - dohodli sme sa, že pre dievča vyberám ja a pre chlapca on a bolo. Pa

lucija76
30. lis 2006

Jo holky,to je nejhorsi,kdyz vyber jmena probirame s rodinou nebo znamymi,takhle uz mi segra rozmluvila Stellu,pry ji hned napadlo Zazvorkova 😠 jedna kamaradka nam absolutne zakazala Emmu,protoze tu pry maji uz 'zamluvenou' oni s jejim pritelem 😒 a ve finale jsem konzultovala svuj jmenny seznam s rodici, a taky meli pripominky k polovine jmen ☹ takze doporucuju se domluvit jen ve dvou,i tak je to nekdy slozite 🙂 my se treba jeste nedomluvili,ale mame jeste chvilku cas tak snad to dobre dopadne 😵

1980mat
30. lis 2006

Sestra mé kolegyně letos v březnu porodila chlapečka a rodina jim také pořád rozmlouvala jména,která vybrali, tak se rozhodli, že jim konečné jméno oznámí až po narození potomka, aby se s někým pořád nemuseli dohadovat. A nakonec je to Tadeášek. 😉

jana.1
4. pro 2006

Jmenuji se Jana, jako dítě jsem s tímto jménem neměla problémy ve třídě, dá se dobře vyslovovat a nezní legračně. Na prvním stupni základní školy jsme byly ve třídě 2 nebo 3, na druhém stupni základky a na dalších školách jsem byla ve tířdě jediná. Jana nezní tvrdě ani v tomto tvaru. Zdrobněliny také nejsou špatné: Janička, Janinka, Jani.. líbí se mi pořád. rodiče mi zkrátka nenadělali v životě nepříjemnosti.. jména pro miminko zatím vymyšlena nemám, v kalendáři je to opravdu něco. je tam pár normálních a často dávaných jmen jako např. právě jana, lenka, alena, martina, petra, tereza, petr, tomáš, pavel apod., ale zytek se mi zdá nepoužitelný.. jména jako valerie, saskie a další rovnou vynechám, jiné jsou jak ze starých časů: bohdana, hynek, libuše... No, nevím, co budu dělat.. r a ř by mohlo dělat problémy, jména typu gabriela, barbora, kateřina, antonie, anna znějí v praxi gábina, gabča, bára - znám jednu a je z toho na mrtvici.., kačenka, káča, tonča.. fakt nevím

womann
4. pro 2006

My jsme jmeno pred porodem nikomu neprozrazovali,ani nasim rodicum.Dali jsme takove,na ktere rodina neni zvykla (nikdo z rodiny ho nedal),a kdyz uz se mimi ńarodi,tak se to prijme a v poho.Takove to dohadovani:Tohle ne,to zni tak a onak...Nebo:To ne,ja znam jednu a to je strasna ...,takove reci muzou jenom ublizit cele rodine a vztahum.Nejlepe to nerikat,at si to budouci rodice rozhodnou sami ,je to koneckoncu jejich vec.Nasi rodice a ostatni uz tu moznost meli,nebo budou mit...

musko
5. pro 2006

Ahojky!
Máš pravdu, meno pre dieťa je vecou rodičov. Čo mu dajú do vienka na celý život a ako ho to ovplyvní....A tiež si myslím, že dosť hzáleží aj na tom, koho s tým daným menom ponáš a či Ti je ten daný človek sympatický, alebo nie 😉 . A tiež som kdesi čítala, že R v mene mu dodáva na razancii, takže si vyber.... Moja neter je Nina a to meno sa mipáči, nedá sa jej povedať nepekne a nie je ich veľa... 😲

trace
5. pro 2006

Ahojky, já jsem dneska vypisovala papír do porodnice, na který jsem měla napsat jak se bude jmenovat buď holčina nebo kluk. Máme to rozhodnutý už dlouho Eliška a Štěpán. Jsou to sice normální jména, ale Eliška se už moc nedává tak proto. Taky je pěkné Elizabeth a znám Vanessu.
Je to docela těžký vybrat, aby se děťátku líbilo to jméno celý život.

Papa

petty
6. pro 2006

Jaká varianta jména se vám líbí víc - Leontýna nebo Leontina?

musko
6. pro 2006

Ahoj!
Leontýna je krajšie. 🙂 😉

a.janka
7. pro 2006

Určitě Leontýna.
My jsme s manželem ve fázi snažílkování, ale už na svatbě (srpen 2006) došlo na "vášnivé" debaty, jak se bude jmenovat prvorozený syn. U tchánova bratra se totiž již sedmou generaci dědí jméno Karel. Tchán je Alois, a strašně touží po tom, aby jeho jméno někdo převzal. Švagrová již dvě děti má, další neplánuje, a to zbylo na mě. Manžel (jmenuje se Martin) se dokonce tři dny jmenoval Alois, ale potom to tchýně změnila - do dnes neví ani manžel proč. Tak teď jsem po palbou manžela i tchána, aby to byl Alois. Zatím se úspěšně bráním, byl by to mezi dětmi chudák. Jaký je Váš názor? Souhlasíte se mnou? Navíc příjmení by měl Abrle. Alois Abrle - v dnešní době ☹

gucci
7. pro 2006

s tou Eliškou nevím, já byla neteři na besídce (má 4 roky) a tam se to Eliškama jen hemžilo 😉