Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

lucies25
19. říj 2013

Ahoj,jsem zatim na zacatku tehu,ale brisku rikam Kristynka.Pritelovi se to moc nelibi,tak aby si zvykl.Ale u kluka vubec nevime...to bude boj )))

baybelline
3. lis 2013

Tak nakonec máme Innu :O' a moc jí to jméno sluší 😲

petrajurinova
4. lis 2013

Včera jsem něco řešila se stařenkou, která se jmenovala Nivěnka 🙂

gabtcha
8. lis 2013

ahojte, zajimalo by me, stli mate v okoli nekoho se jmenem Cyril a stli ano, tak jak se mu da ruzne rikat? Diky🙂

modrofuzik11
9. lis 2013

sandokan 🙂

monad
9. lis 2013

Berenika🙂)))

lilli12
10. lis 2013

ahojte,
prosim vas o vyplnenie anonymneho online dotaznika. dotaznik je urceny pre rozvedene/nych s detickami. ak ste viacnasobnym rodicom, pre zodpovedanie otazok pouzite samostatny dotaznik pre kazde dieta.

vsetkym respondentom vopred dakujem.

https://docs.google.com/forms/d/1px2Yi2bkBmnupf...

nikca91
26. lis 2013

My čekáme první miminko v létě(takže teprve chvilinku a nevíme tedy co to bude)....ale už mám pár jmen stranou.Holčičí-Šarlota,Sofie,Svatava,Mariana,Liliana,Klaudie,Viktorie,Valérie,Valentýna ......a kluk?-Viktor,Tobiáš,Tadeáš,Matyáš,Robert,Robin,Maxmilián.

radkayeboah
22. pro 2013

AHojte maminky,
Prisla jsem si sem pro inspiraci.... Cekame druhe miminko. Zatim nevime co se nam pro srdickme schovava... Ale mame problem s klucicim jmenem. Na holcicku jsme uz meli vybranych tucet u prvniho baby. Ale to jsme uz vedeli ze bude kluk a tehdy se mi libil Zac tak jsme hledali nejake delsi jmeno ktere by slo i v Cesku i v Africe {manzel je AFrican} a v Anglii kde zijeme... Muj manzel nasel v Bibli Zechariah {Zacharias} a to se mi velice libilo. V CEsku jsme jedini registrovani v tomhle zneni! Ze zacatku to bylo slozite pro nase... Ale zvykli si a vymysli ruzne formy jak ho muzeme volat.. ZAck, Zacky, Zackousku..ATD... Zatim mame jen dve jmena u kterych se oba shodneme a to Nicolas a Benjamin...I kdyz jsou obe moc krasna jmena tak nejsme plne rozhodnuti... Ja chtela Elias ale chci jmeno ktere se da ,,zkracovat,, a nenasla jsem zadnou peknou zkraceninu na tohle jmeno... 😉

mameti
23. pro 2013

My máme Melisu a dnes má päť rokov. Voláme ju Mel, Meli,Neviem si predstaviť, že by sa volala ináč🙂 Melisa znamená medovka, ma by aj taka byť, ale zatiaľ sme len temperamentný🙂))))))))))))))))

janulaperinova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aksniteb
5. led 2014

@mameti aj my máme Melisku 🙂
teraz čakáme druhé dievčatko a v hre zostali Megan a Amia 🙂

mameti
5. led 2014

My máme druhu Timeu, niekedy ale banujem , lebo nie je ako ostatne jej menovkine. Je jedinečná, aj s dvoma hviezdami na hlave🙂)))))))MAla som vybrané pre nu meno Larisa(v sktatkeLara)), sa mi to tak rýmovalo že Melisa-LArisa, ale na poslednú chviľu cestou do porodnice sme to zmenili:( Už by som sa tak ovplivnit nedala🙂 , ale ktohovie , či ešte neaké nabudúce bude🙂))Prajem veľa šťastia🙂)

aksniteb
5. led 2014

@mameti ďakujem 🙂 ved práve to, že k Melise sa nám ťažko vyberá z klasických mien...

h2
6. led 2014

@aksniteb Ahoj, keď sa môžem opýtať, prečo chceš druhej dcérke vyberať meno, aby sa hodilo k menu tej prvej? (Ináč, všimla som si túto tendenciu už u viacerých mamičiek, ale teda vôbec tomu nerozumiem. Prečo by MUSELA mať aj druhá zahraničné, alebo neobvyklé meno, len preto, že také už má staršia?) 😕

aksniteb
7. led 2014

@h2 nehovorím, že musím 🙂 vyberáme z mien, ktoré sa nám s mm páčia, mali sme v užšom výbere napr. aj Moniku 🙂 ale myslím, že väčšina rodičov, keď začne s menej tradičnými menami, tak v tom už pokračuje aj pri ďalšom dieťati (aj keď poznám rodinu, kde prvý syn sa volá Christopher a druhý Peter)

h2
8. led 2014

@aksniteb Veď to, že veľa rodičov ako keby si neuvedomovalo, že ich deti sú dve samostatné individuality, že nebudú v dospelosti žiť spolu, tento trend, prispôsobiť meno druhého dieťaťa tomu prvému, vidím veľmi často, ale bolo to tu vždy, a hlavne u dvojčiat, ešte z môjho detstva poznám dvojičky Danku a Janku, Petra a Pavla, Maťka a Kubka... 🙂 Rodičom sa napríklad páčia úplne iné mená, no ale máme dvojičky, tak to musí byť niečo iné, aby to ladilo.
Melisu ste vybrali veľmi dobre, je to krásne meno. Ale mne sa napríklad páči aj tá Monika. Škoda, že ste ju vyradili. V každom prípade, nech sa už bude volať akokoľvek, pre vás to bude určite to najkrajšie meno, lebo to bude vaša dcérka. 🙂 Tak držím palce. (A nie len pri výbere mena.) 😉

rattes
9. led 2014

Dobrý den, jsem tady nová a potřebovala bych poradit 🙂
příjde vám kombinace Hugo (chlapeček) a Dora (holčička) moc uhozený ? S přítelem jsme se do těch jmen zamilovali,ale okolí to hodně odsuzuje.
Moc děkuji 🙂

pivonecka
9. led 2014

@rattes kamaratka ma Dorku a povedala, ze ine meno si na nej ani nevie predstavit a vo vseobecnosti si myslim, ze je to vzdy len a len na rodicoch, ake meno vyberu... ak sa vedia oni dvaja dohodnut na mene, tak je to uplne v ich kompetencii a rozhodnuti, ake meno daju svojmu dietatku 😉

h2
9. led 2014

@rattes Ahoj, z vlastnej skúsenosti Ti môžem napísať, že nech dáte AKÉKOĽVEK mená, vždy sa nájdu ľudia, ktorým sa páčiť nebudú. Ak dáte netradičné, tak preto, že sú netradičné, ak dáte klasické, tak preto, že sú klasické. Ak dáte moderné, tak preto, že tak sa volá veľa detí. Každému nevyhovieš, takže sa o to ani nesnaž, budú to vaše deti a ak ste sa zhodli vy dvaja, tak to je to hlavné. 😉

prapodivna
9. led 2014

Já mám ráda taková ta stará jména, takže pro kluka jsem chtěla Antonína(má spoustu super variací), to se ale nelíbí moc manželovi (jednoho Tondu zná a je to prý kretén a tak se mu to ekluje), tak jsme se dohodli na Rudolfovi. Asi jsem tu jediná. Ještě se mi líbí princovská jména z českých pohádek, jako Jaroslav, Jaromír , z těch klasických se mi líbí Jakub, ale protože máme příjmení na B, tak by to znělo blbě. Jak se tu psalo, že klučičích jmen je málo, já to mám přesně naopak, z klučičích bych věděla hafo, ale z holčičích s nemůžu vybrat. Ani ne tak že by se i jména nelíbila, ale máme je v rodině rozebraná. Některá se zas nehodí k našemu příjmení.
nakonec jsme se ustálili na Sabince.

Proč dávat zvukově podobná jména sourozencům? Jsou to samostatné jednotky, ale někdy je fakt divné slyšet, že Kropáčkovi mají Blaženku, Quentina a Rachel :D

Není to katastrofa, ale taky se nedivím, že ta někdo chce brát ohled, koneckonců všechna jména jsou krásná a vybírat je z čeho.

satanka1
9. led 2014

@prapodivna aj my máme Sabínku 🙂

h2
9. led 2014

@prapodivna Quentin Kropáček je divné, bez ohľadu na to, ako sa volajú súrodenci. 😀
Ináč, aj mne sa páčia "staré" mená, Rudolf ste vybrali super. My máme Viliama a ešte sa mi páči Eduard, ale toho už mať nebudeme. ☹

prapodivna
9. led 2014

@h2 No právě, viz Quentin Kokta 😀 chudák malej... Jinak jména super ! Kdybych mohla, tak mám dětí 10 abych ji mohla všechna ta jména dát 🙂

prapodivna
9. led 2014

@satanka1 Sabina byla moje nejlepší kamarádka na intru a už tehdy jsem si říkala, že je to moc zajímavé a hezké jméno, určitě jsme vybraly dobře 😉

sannn
10. led 2014

My este mame par dni do porodu, tak este na poslednu chvilku vymyslame... Paci sa mi myslienka potesit niektoreho dedka,ale kedze jeden je Imrich a druhy je Vincent, tak to nepojde 🙂. Obaja dedovia svoje mena neznasaju a tak to neprichadza do uvahy 🙂. Ale robim si z nich srandu ze Vincent Imrich znie velmi dobre. tak trosku vznesene 🙂. A hodilo by sa nam aj k priezvisku. No ale kedze sa s mojim drahym nevieme zhodnut na jedinom mene, ostava nam ho pomenovat po nom, teda Marcelko 🙂

nyc09
10. led 2014

No my mame problem s klucicim jmenem mame seznam, ale vubec si nevime rady...moc se mi libi Rudolf, ale to ani zkouset nebudu, protoze to neprojde🙂 Zijeme ve Statech a manzel je American a vim, ze tohle se mu libit nebude jediny cesky, ktery se mu libi je Tomas (Tommy)...co si myslite o Zacharym, Jeremy, Henry, Elijah, James, Marcus, Theodor, Reuben, Lief, Ezra...?

nyc09
10. led 2014

@sannn Me se moc libi Vincent, ale to se zase moc nelibi manzelovi🙂 Imrich takky neni az tak spatnej🙂

prapodivna
10. led 2014

@nyc09 Zkus Rudolfa podat jako Ruddyho 🙂 a co třeba Martin? To je stejné u nás i pro Američana, jen oni to neříkají měkkce. Jinak z těch cizích se mi nejvíc líbí Henry.

prapodivna
10. led 2014

@sannn S manželem to ze začítku vypadalo, že se neshodneme na ničem, ale já mu ta jména snad nějak nakonec zlíbivěla, či co, protože už souhlasí a to jsem se ani nijak nemusela snažit, nebo přesvědčovat. Je fakt zlatý. Imrich a Vincent jsou velice pěkná jména, pokud se hodí k příjmení, proč ne, třeba na ta jména ti dědečkové pak nebudou nahlížet s takovým despektem, když je takhle poctíte. My toho Rudolfa nakonec vybrali i s tím, že uděláme radost dědečkovi, který to ocení a Tondu (což je po dědovi co už je po smrti) můžeme kdyžtak pojmenovat to druhé, když to vyjde zase na chlapečka.