Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

fangi
3. bře 2012

@leiladelly Aha, už rozumím, Nela Klaudie je pěkné 😵 Lepší mě nenapadá, možná Nela Silvie by šlo nebo Nela Olívie, Nela Lucie..

fangi
3. bře 2012

@leiladelly Nela Patricie mi jak kombinace taky přijde fajn, jen je to už delší, tak záleží na příjmení.

fangi
3. bře 2012

@leiladelly Ještě je na -e jméno Yvone.

leiladelly
3. bře 2012

@fangi ano, mi se líbila i ta Olívie, mužovi ale moc ne. My jsme se vždy na jménu shodli bez výběru, tak nějak jsem tušila, co se nám oběma bude líbit. . Jen teď další podobná kombinace je těžší k najití (kdybychom ji někdy potřebovali 😀 ) Je to spíš forma hry, bavím se tím. Díky za tipy 🙂

leiladelly
3. bře 2012

@fangi k Té Patricii, hezké jméno, ale právě už máme dost dlouhé příjmení. Tedy manžel má, já mám svoje 🙂 vlastně ale taky dlouhé 😀

fangi
3. bře 2012

@leiladelly Jasně, mě to taky baví 🙂 A co pro případného chlapečka, také byste chtěli dvě jména? Jinak Nela Klaudie je asi opravdu nejhezčí 🙂

fangi
3. bře 2012

@leiladelly Ještě mě napadla Zoe !

leiladelly
3. bře 2012

@fangi My už to tak máme u našich dětí, tak si myslím, že chtě nechtě bychom museli v trendu dvou jmen pokračovat 🙂 Je pravda, že u Leilinky ta dvě jména i hodně používáme , někdy jí říkáme Leilo Sofie (když třeba zlobí, tak to je jako "vážné " oslovení). 😀 Pro chlapečka máme vybráno Tadeáš Jan, jen muž říká, že dělá jen holky 😀 Zoe je krásné jména, jen tak kombinace Nela Zoe, nevím, zda to dobře zní... ☹ moc ne, myslím

handm
3. bře 2012

@andin Vždycky jde o to, co se komu líbí. A mě se prostě líbí Stella se dvěma LL, i ta zmiňovaná Zázvorková byla Stella. Je to prostě každého volba 🙂

nebbia
3. bře 2012

Stella je krasne meno.Znamena to hviezda...

kristi
4. bře 2012

ted nizozemska princezna porodila Estelle - taky krasny
@leiladelly

losice
4. bře 2012

@kristi svedska korunni princezna🙂)

lennisek
4. bře 2012

ahojky holky, jsem tu dneska nová. chtěla bych znát váš názor. máme s manželem vybraná tato jména, pro holku : Valerie, Viktorie, Veronika, Vanesa, Karolína, Sofie a Julie a příjmení mám Fliegerová. Chtěla bych poradit jaké jméno se k tomu hodí nejvíce? U kluků máme ten samý problém, máme vybraná : David, Dominik, Matyáš, Max, Lukáš, Šimon, Tedeáš a Tobias Flieger.

petrufa86
4. bře 2012

@lennisek sousedi před 3 baráky se taky jmenují Fligerovi a holčičku mají Vanesu a kluka Tomáše 😉 Ta Vaneska není špatná a klučičí by se mi nejvíc líbilo Lukáš Flieger

kristi
4. bře 2012

@losice jsem vejce, omlouvam se na spatne info

fangi
4. bře 2012

@lennisek Mně se třeba líbí, když k příjmení, které je tvrdší - má R apod, je příjmení, které to R nemá... Příjmení Fliegerová je fajn, hodí se skoro všechno, ale pro mě osobně je to trochu tvrdší příjmení a volila bych jméno bez R, takže Sofie, Julie, Vanesa, ještě mi k tomu jde i ta Karolína. Ale Valerie, Viktorie Fliegerová podle mě k sobě jde, ale je to takové tvrdé s těmi R, G, R. Ale třeba to tak ostatní nemají, je to jen můj názor 🙂 U klučičích z tohoto pohledu jdou všechna 😉 Líbí se mi třeba Dominik, David, Tobias Flieger 🙂

fangi
4. bře 2012

@lennisek Max je super, ale nějak mi to přijde krátké k tomu příjmení, dala bych Maxim nebo Maxmilian 🙂

fangi
4. bře 2012

@lennisek Ale myslím, že je to o pocitu, dejte co se Vám líbí nejvíc, se jmény je to co člověk to názor 🙂

merikac
4. bře 2012

@fangi len tak som sem nazrela,,,,,jednoznacne sa hodi Julie Flegerova, znie to uplne uzasne a chlapcenske Max Flieger,,,,,, bez ohladu na meno, ci sa mi paci ci nie, tieto sa hodia z tvojho vyberu k priezvisku 😉

fangi
4. bře 2012

@merikac Jméno vybírá @lennisek, já jsem jen psala názor 🙂 Jinak se mi Julie Fliegerová taky moc líbí, opravdu to k sobě jde 🙂

merikac
4. bře 2012

@fangi ano, ano,,len omylom som ta klikla, citala som aj tvoj nazor 😉
@lennisek len tak som sem nazrela,,,,,jednoznacne sa hodi Julie Flegerova, znie to uplne uzasne a chlapcenske Max Flieger,,,,,, bez ohladu na meno, ci sa mi paci ci nie, tieto sa hodia z tvojho vyberu k priezvisku 😉

kristi
4. bře 2012

@fangi taky se mi libi Julie, i Nella, Beatka treba

fangi
4. bře 2012

@kristi @lennisek Přesně taková jména, jak píše Kristi, taková měkčí k tomu příjmení a ne úplně česká jako Anežka, Maruška apod., taková se mi k Vašemu příjmení líbí, z Vašeho výběru opravdu ta Julinka sedí nejvíc 🙂 Sofie taky proč ne, to už je podobné, ale Julie není tolik proflánuté 🙂

lennisek
4. bře 2012

děkuji za názor. Manžovi se nejvíc líbí také Vaneska a u kluka Matyáš. Mě se také líbí Vaneska a u kluka Lukáš nebo Max, pořád si nemůžu vybrat.

butterfly22
4. bře 2012

@rychetkami kolegynina sestra je z čiech, má dvojičky a volajú sa Adélka a Natálka 🙂)) možno sa ti to zapáči, podľa mňa sú to krásne mená 🙂

lennisek
4. bře 2012

jsou to krásná jména,ale zdá se mi,že je přenatálkováno 🙂.Můžete mi říct zdrobněliny na Vanesu, kromě Vanes, Vaneska. Max se mi také líbí, ale už se mi nelíbí Maxmilián nebo Maxim

lucisa
4. bře 2012

@lennisek kámoška má Vanessku a říká jí Vanilka a ještě má starší Natálku a nejmladší Valerii, té zase říkají Valinka. Takže mají trochu motanici- Vanilku a Valinku 😵 😵

michaela2310
4. bře 2012

@lennisek sestřenice má Vanesu a říka jí Vanďa...

lennisek
4. bře 2012

tak manža nechce ustoupit od Vanesky, naštěstí se mi to jméno také moc líbí. Původně jsem chtěla Karolínku, ale tu chce má nej kamarádka a jelikož se dost často navštěvujeme cca každých 14 dní, tak jsem od Karolínky odstoupila. Také se mi líbí Nellinka, jak psala kristi.

svetllana
4. bře 2012

@lennisek Mne sa z uvedenych chlapcenskych najviac paci Max a dievcenskych Karolina alebo Valerie. Vanesiek a Sofii je uz taaaak vela, ze to by som najblizsich 15 rokov nedala ani omylom! Nuz, ale proti gustu...😉