Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucisa
8. zář 2011

@marketnieuw jo, to máš pravdu Yasmine tam vlastně byla.
Ty brďo, holandština mi přijde jako peklo, já se teda německy neučila, měla jsem AJ a FJ, ale kámoška tam dělala au-pairku (v Holandsku) a ze začátku si prý připadala jako na jiné planetě, každý kolem chrčel a chroptěl a ona neměla ani pípnout. 😀 😀
A proč se měníš na holandštinu, kvůli malé? Když ty na ni budeš mluvit česky, manžel holandsky a ještě od vás uslyší anglinu, nebude jí to připadat divné, ona si to přepne a bude rozumět.

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucisa
8. zář 2011

@marketnieuw aha, akorát u vás se tomu asi tolik nediví, jako tady. Jsem za blba, přitom mě se líbí tolik jmen a přijde mi líto je nedat. 😢

lucisa
8. zář 2011

@marketnieuw to je možné, ty do toho vidíš víc, mě to nepřijde o nic jiné, než ostatní, ale ty slycháváš jiná jména víc, tak to poznáš.

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
losnikolos
16. zář 2011

@marketnieuw to snad ani není možný, že Emma a Louise je tak moc oblíbený jméno..Vždyť to je snad i nezákonný, že vyhrává každý rok...ovšem Manon je naprosto geniální jméno, hledám inspiraci pro holčičku. Chlapečka už máme.

lemato
26. zář 2011

Ahoj,mám doma kluka Tobiáše a čekáme dalšího. Nějak se však nedokážeme shodnout na jménu. Co říkáte na Tadeáše? Hodí se k němu nejvíc,ale lidé si už takhle Tobiáška pletou.. Máte nějaké návrhy? Díky moc 🙂

mualem
27. zář 2011

@lemato, nebude se i vam tobias a tadeas doma plest?

majatob
27. zář 2011

@lemato ahoj, my mame Tobiáše a druhyho jsme meli napsanyho Teodora (nakonec holka Beata) a tretiho mame Stepana, coz neni vubec nic neobvyklyho 😀

kristi
27. zář 2011

mne se taky Tobias a Tadeas k sobe nelibi......

verbalinka
27. zář 2011

Tobiáš a Tadeáš jsou si až moc podobní, tuhle kombinaci bych nedávala.

zewa11
27. zář 2011

@lemato ahoj,ja mám doma Tadeáša a nad Tobiášom,ani Tobiasom vôbec neuvažujem to som hned zavrhla,mne sa to k sebe vôbec nehodí je to podobné 😎

lucisa
27. zář 2011

@verbalinka , @kristi Mě Tadeáš a Tobiáš k sobě taky moc nepasuje, ale myslím, že to @lemato až tak zajímat nebude, není-liž pravda?

lucisa
27. zář 2011

@zewa11 jak máš doma Tadeáše, to je druhé jméno Alexe, nebo už jsi porodila druhé?

haslerka31
27. zář 2011

Nezvycajne mena?Kamoska zije v Holansku a ma syna -Tigo-g sa vyslovuje ako ch🙂A ja mam tiez chlapceka vola sa Alexej.

verbalinka
27. zář 2011

@lucisa asi ne 😀 Ale trošku rozum by mít mohla 😀
Já mám doma Williama a chtěla bych holku Vivian. Jenže je to strašně podobné, tak si nechám zajít chuť ☹

anjelicek26
27. zář 2011

@verbalinka - William & Valerie by mozno slo 🙂 Ci nie? Predsalen uz by to bol trosku rozdiel. William je velmi krasne meno, poznam osobne len jedneho dvojrocneho chlapca s tym menom 🙂

jasamin
27. zář 2011

Ahoj holky. Tak já znám mamču, která má 3 kluky. Matyáše a pak dvojčata Tobiáše a Tadeáše. Je to zvláštní. Říká jim Maty, Tobi a Tádo. Jména jsou to pěkná, ale hodně podobná. Jinak fandím neobvyklým jménům, ale musí ladit s příjmením. Někdy je to opravdu komické. Padají tady samá hezká jména.

alena76
27. zář 2011

kamarátka ma 7 mesačného chlapčeka, kt. sa volá Julián-ešte som to nepočula 🙂

syslica
27. zář 2011

@lemato Čo tak Jeremiáš, skrátenie Remi. Remy, Reminko?

alena76
27. zář 2011

alebo Zachariáš 🙂 zašo, zaško

xkacatkox
27. zář 2011

tak holky, moje kamoška čeká Andělku, to je dost neobvyklé jméno

mualem
27. zář 2011

Wiliam mi prjde na ceske a slovenske prijmeni docela exoticke
za to andelka zni pekne, segrina znama ma adinu

kuratko
27. zář 2011

ja mam doma zachariáša a hladam k nemu dalsie chlapcenske meno, no uz sa mi tak moc ziadne neobvikle nepaci :( ...tak to bude asi timotej. inak som rozmyslala jeremiáš, jonatán, melichar, roderik, chvilu henrich ale to sa mi uz nepaci...

ivigirl
27. zář 2011

@haslerka31 My čekáme klučíka a bude Alex 😉

verbalinka
27. zář 2011

@mualem exoticke vubec neni. V anglii (americe) je mezi desitkou nejcastejsich 😀 A my si to, vzhledem k prijmeni, mohli dovolit. Samozrejme s prijmenim Vosahlo bych to nedala 🙂

mualem
27. zář 2011

@verbalinka, ja to prave myslela exoticke vuci k ceskemu nebo slovenskemu prijmeni 😉
jinak je to jmeno mo pekne 😉

syslica
27. zář 2011

@kuratko Tak Jerguš 😀 alebo Cyril, či trebárs Mojmír... to by ste mali Zaki a Jergi alebo Zaki a Mojko 😉 hlavne vyberte také, čo sa vám rodičom páči a hodí sa aj k priezvisku.