Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

hupcza
16. zář 2008

caira: to je jistě pravda ...ale na valnou většinu jmen nevoláme tím, co má v rodném listě - nevzpomínám si, že by na mě někdo v dětství volal michaelo - obvykle to bylo míšo apod.
totéž platí o václavovi - neviděla jem na pískovišti volat maminku václave - ale vašku apod.

damián je jistě pěkné a zvláštní jméno - jen je otázka jestli vám za něj poděkují

mámina kamarádka je jitřena - tedy byla - když dospěla a taky přibrala na 100 kg živé váhy, šla si jméno změnit - styděla se za něj

mimi26
16. zář 2008

Kamoška dala dcérke meno Olívia. Podľa mňa je to celkom pekné meno... mne sa veľmi páči 😉

monique_2006
16. zář 2008

olivie je skvely, mne se libi moc. my jsme meli pro holcicku justynu, ta byla jasna a pro kluka jsem chtela huga, ale manzel trvde nesouhlasil, takze to bude jonáš

hupcza
16. zář 2008

monigue: jonáš je fajn ..taky jsem ho chtěla ..jenže manželovo příjmení knší na š - takže by to bylo takové ušišlané

monique_2006
16. zář 2008

jojo, to je blby. my jsme zase premysleli nad vaclavem, ale prijmeni nam zacina na v, takze to taky neslo...

hupcza
16. zář 2008

ve firmě nám vymysleli prokopa 🙂
bych je taky prokopla ....
ale čím dýl nad tím přemýšlím, tím míň blbé se mi to zdá 🙂)

schelinta
16. zář 2008

ahoj, zajímalo by mě jak to je, když se dají dítěti dvě jména. Jestli se pak používají obě, nebo jen jedno, jestli s tím nejsou nějaké problémy atd. 🙂

monique_2006
16. zář 2008

hupcza - prokop se mi libi, akorat je to blby se zdrobnovanim....

ad 2 jmena nevim, to jsem neresila, nejsem priznivcem.... 🙂

schelinta
16. zář 2008

Já taky né, ale manžel 😒

m311293
16. zář 2008

schelinta pkokud vím, na úředních dokladech musíš používat obě jména, tzn, že když se budeš někde podepisovat celám jménem, musíš napsat obě.
Nevím jestli njsou povolena dokonce tři jména.

Hupcza s damiánem máš pravdu ( plešatý 40-cátník) ještě je dobré když jsou bratři Fabián a Damián. 😀

hupcza
16. zář 2008

dvě jména - to je sice hezké - uvažovala jsem místo anna dát anna marie
ale když si vezmu že i tu mou michaelu jsem měla problém nacpat do kolonek "jméno" - dej pokoj

m311293 - normálně jsme se začala smát jak blbá f+d jsou skvělí 😀

andelka
16. zář 2008

artuse: První máme vybranou Anežku, ta je bez debat. A Stellu máme záložní, kdybychom měli holčičky dvě. 😉
My budeme dávat taky dvě jména, ale ne úředně. Jinaks e to pak musí všude psát potom, na všechny úřední dokumenty a musíš se tak i představovat a všechno. Tři jména jsou myslím povolená, pokud dítě má oba rodiče cizince, nebo tak nějak.

nunacek
16. zář 2008

andelka: Stella je krásné jméno 😉

hupcza: Prokop je celkem pěkný, ale zdribněliny veškeré žádné, kromě Prokůpka a to je děs 😒 Ale taky se mi stává, že se mi prvně jméno nelíbí, ale pak když nad nim přemýšlím, tak se mi postupně nezdá až tak hrozný a někdy se mi dokonce fakt zalíbí 😀

m311293
16. zář 2008

Andelka, to nějak nechápu, dvě jména ne úředně. Jak se to napíše na rodný list, tak to musíš uvádět všude. To jako bude mít na rodném listě Anežka a doma ji budete říkat Anežko Stelo?

andelka
16. zář 2008

Ne, ale budeme křtít. Taky mám dvě jména, ale úředně jen jedno. 😉

janka_pn
16. zář 2008

dievcata, som moc rada, ze sa vam meno stella tak paci 🙂 my tu nasu budeme asi volat eli alebo steli/ elinka alebo stelinka. v pripade teda ak z toho nakoniec nebude oliver 😀 😀
mena vaclav ani prokop sa u nas asi velmi nedavaju

mirrinka
16. zář 2008

na Slovensku by asi ani Anežka neprešla 😀

andelka
16. zář 2008

Miri: A prečo? Máte jiný tvar, že?

gigi2
17. zář 2008

artuse: právě ta zdrobnělina na Ellinku se nm líbí nejvíce,jméno jako takové taky moc, ale už jich je moc,samá Ellinka ☹
Tak právě proto u nás vítězí Stela

monigue:Jonáš je mé neoblíbenější klučičí jméno, ale přes manžílka a synka neprošlo... 😒

Minulý týden mě zaujal Eliáš, na to se doma tvářili kluci docela dobře,tak uvidíme.... 🙂

amira55
17. zář 2008

hupcza nechápu proč by damián s pleší měl byt k smíchu.to mi prosím vysvětli...jestli je někdo k smíchu či není podle mě nezáleží na tom jaké má jméno či jak vypadá, ale pouze na tom jak ho vnímá ten člově, který má potřebu se mu smát...tak nevím.co vy ostatní na to?

hupcza
17. zář 2008

amira: prostě mi to příjde úsměvné - nechápu proč bych to měla vysvětlovat
stejně jako někomu příjde václav tvrdé a anna obyčejné
ale ať si každý vybere dle svého gusta
(btw. viz výše -nejsem sama 😉)

nunacek: no přesně takhle to mám s tím prokopem - no to apríla času dost 🙂

monique_2006
17. zář 2008

gigi - fajn, ze se ti jonas libi. my na nej narazili skoro nahodou, nejdriv se mi vubec nelibil, ale ted se mi libi cim dal tim vic...

ja bych teda porad chtela toho huga, ale to by asi musel byt silna osobnost... 😉

poletucha
17. zář 2008

amira-proste kazdej ma pri vysloveni jmena jinou predstavivost, to neres 😉 Damian je podobny styl jako treba Tobias a tech se ted rodi mraky a taky z nich jednou budou dospelaci 😀 Ja zase kdyz se rekne Venca, tak si predstavim nejakyho traktoristu v holinach 😀

poletucha
17. zář 2008

monique-jinak Hugo je vtipny jmeno,kdyby k tomu slo prijmeni,tak proc ne 😉 Segra ma psa Huberta a ted rika,ze je skoda,ze mu dala tohle jmeno,ze by se ji jednou libilo pro mimco 😀

hupcza
17. zář 2008

poletucha: my máme potkánka huberta 🙂
manžel je alan (babička měla psa alana), tchýně je zora (my měli foteréra zoru)

to nedobereš 😀

poletucha
17. zář 2008

hupcza- co to je foterer? 😕
no ja zase vzdycky chtela syna Mateje, ale tchanovci maj labradora Mateje 😀 no a muj manzel zase chtel,jestli jednou budeme mit syna,tak Frantu...no ale to u me absolutne neproslo, tak ted mame stene bigla Frantu 😀

hupcza
17. zář 2008

poletucha - foxteriér - psáno na nové menší klávesnici 😀

monique_2006
17. zář 2008

poletucha - prave, ze hugo je az moc vtipny... 🙂 teda dost lidem to pripada jako total ulez. jmenoval by se hugo vesely, coz je podle me naprosto cool jmeno, ale bohuzel, manzel je stara konzerva... 😉

schelinta
17. zář 2008

máte někdo zkušenost s americkým jménem? jak se to dělá, když není v kalendáři? 😨

hupcza
17. zář 2008

monique- hele hugo veselý je fakt úlet
ale ony my amandy vopršálkové a melisy slepičkové jsou úlet taky - je spíš hrozně smutný