Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

romana27
19. pro 2006

😀 to máš pravdu. I když já spíš zatím věřím, že to bude Daniel 🙂
A hele, ty máš i stejný předběžný datum porodu, to je paráda 🙂

mracik
19. pro 2006

Máš pravdu len, kto vie koľko podobných knižiek existuje a v každej máš napísané niečo iné... Mňa skôr pri výbere mena zaujíma odkiaľ pochádza, čo skutočne znamená a akí ľudia ho nosili... nájdu sa určite všelijaký, ale aj taký čo môžu byť raz dorým príkladom pre dieťa.
Inak Ikis máme narodeniny v ten istý deň len ja mám pár rôčkov menej 🙂
šťastný to dátum, že?

len
19. pro 2006

Tak tak, věřím na to, že jméno má určitý historický základ (i když Lenka je zrovna zkomolenina z Apoleny nebo Heleny 😀 ) a něco v určitém jazyce znamená, ale už ne v to, že bych jenom pohým pojmenováním někoho mohla ovlivnit jeho život 🙂 Ale pojmenovat dítě po někom, kdo je mým vzorem nebo ho obdivuju - proč ne? I když někdy je to spíš na škodu, manželovi se líbí jméno Erik, jenomže já si pod tím vždycky představím fantoma opery se zohavenou tváří, jak chladnokrevně vraždí, a je to 😀 Takže určitě každý má s některými jmény spojeného něco pozitivního nebo negativního a proto, ač je to jméno třeba pro něj pěkné, by ho dítěti nedal 🙂

ikis
19. pro 2006

Tak to je ale náhodička!!! 😉 no já jsem velice spokojená 😵

baruna
19. pro 2006

Laura - štěstí, flexibilita, prostě šťastná vibrace. Zdravé sebevědomí, inteligence a logické myšlení. Toto jméno může dosáhnout vysokých cílů. Laura není přecitlivělá, je přizpůsobivá a silná. Jméno vhodné pro všechny znamení. Pokud nemáte rodičovské buňky, dejte dceři jméno Laura. Pouze ve Štíru krásná, smyslná a nevěrná

Stanislav - práce pro druhé. Vrozená inteligence závisí na souřadnici s příjmením a datu narození. Dororučuji ohnivá nebo zemská znamení, tam je větší šance v životě uspět. Stálost Standovi vlastní.

Denisa - česky Zdenička, zanemná obětavou práci pro druhé. Citlivá a většinou hezká tvářička, kterou život utopí v citu a povinnostech. Doporučuji ve Lvu, Střelci, Vodnáři, Kozorohu, může být i Štír. Tato znamení jméno nejlépe snášejí.

A koukala jsem i na svoje jméno (myslím civilní) a musím říct, že u mě to docela sedí 😀

lejla77
19. pro 2006

baruna:
diky moc 😵

romana27
19. pro 2006

Tak mě baru nenapínej, co je tam o Romance? 😀

baruna
19. pro 2006

Holky vy mě zničíte 😀 😀

Romana - praktická, citlivá i stálá. Život jí připravuje dost změn, které zvládá se skřípěním zubů. Měla by umět vydělávat peníze a zúročit je. O životní štěstí se bude muset poprat, ale většinou zvítězí. Jméno vhodné po všechna znamení.

certica
19. pro 2006

barun, ked znicit, tak znicit 😀 petra? 🙂

romana27
19. pro 2006

tož díky 🙂 praktická nevím, citlivá jo, až moc někdy a stálá? nooo když někoho miluješ, není co řešit 😀 Jen ty penízky mi chybí 🙂))

no ale vidíte, jak pěkný jméno to je a vhodný pro všechna znamení, tak neváhejte. 😀 Já ho ale moc ráda nemám, protože trošku ráčkuju :( a tak i pro dítě nemůžu mít jméno s "r"

certica
19. pro 2006

mne sa pacia aj mena roman(a) a praveze take, kde je "r" alebo "b" 😉

baruna
19. pro 2006

Petra - toto jméno chce v životě něco dokázat. Je přirozeně inteligentní. Většinou dokáží víc jen Petry ohnivé, tzn. Beran, Lev a Střelec. Ostatní musí pracovat ve prospěch druhých a dost bojovat o své místo na slunci. Ve vodním znamení jsou úspěšné i Štírky - neboť Saturn je jejich kmotr.

A Romano já mám r v křesním i v příjmení 😀

certica
19. pro 2006

barunko, si zlataaaaaaaa 😵 . Dik 🙂

romana27
19. pro 2006

baru tak vidíš to, tak já naštěstí jen v křestním a pokud se vdám za toho, co s ním čekám prcka 🙂, tak mi naštěstí žádné r nepřibude.

Jinak taky jména vybírám, aby bylo pěkně delší jméno, když příjmení je krátké.

baruna
19. pro 2006

Já nevybírám - já mám vybráno už od dob, co v TV běží 3 oříšky pro Popelku. Já prostě chci Rozárku 😀 . Ale manželovi se to jméno vůbec, ale vůbec nelíbí. 🙄

romana27
19. pro 2006

No vidíš, já taky musela přistoupit na kompromis, u mě by jasně vedli Simona a Filip. On o tom nechtěl ani slyšet, tak ten Daniel a Míša no, ale když píšou, že Míša není dobrá, tak jsem na rozpacích, co s tím? :(

kristi
19. pro 2006

barunko, tak ja taky neodolam..podivej se mi na Kristynu

romana27
19. pro 2006

Jé a ty baru zrovna holčičku čekáš 🙂 Myslíš, že ho neobměkčíš? Já si říkám, porodím to já, takže když řeknu Simona, tak bude Simona. Můj totiž nechce u porodu být. P.S. Já taky ne 😀 jsem sralbotka a porod raději považuji za něco, co se mě rozhodně netýká.

baruna
19. pro 2006

Romano, právě že jsem vždycky říkala, že až budu mít holčičku, bude to Rozárka. Já jí tak už stejně říkám 😀 . Ale manžel, že je to dlouhé jméno a prý jak jí budeme říkat, až bude velká. No to taky nevím 😀
A Simona je moc hezké jméno - fakt se mi líbí. Ale bohužel to je moje ségra.

Kristýna - jméno s vítěznou vibrací. Přátelská, citlivá, učenlivá, stálá. Doporučuji ve všech znameních. Jedno z mála vibračně vyvážených jmen. Kristýnku by mohla poškodit jen špatná souřadnice s příjmením.

kristi
19. pro 2006

barunko, ha...no cela ja 😀

romana27
19. pro 2006

baru tak to je pech. Pro kluka se mi líbí i David, ale právě taky je to můj brácha :( No a já potřebuju právě delší jméno, takže vlastně i ta Simona padá, co já budu dělat. 😀 Snad vyjde teda ten Daniel aspoň, když už nic.

Kristýna je taky pěkný, ale když ono je tam to hnusný "r"

certica
19. pro 2006

barun, keby sa ti nahodou este chcelo: Alan 🙂 🙂

kristi
19. pro 2006

romano, to nevadi, ne? ja ho mela v krestnim i v prijmeni a nidky mi to nevadilo..je ale pravda, ze mala tam nema ani jedno 😉

romana27
19. pro 2006

no mě by to taky nevadilo, ale když já slabě ráčkuju a tak se radši vyhýbám všem takovým "r" jménům.

kristi
19. pro 2006

treba bude sislat a bude rikat Šimonka, tak ono si stejne nejak nepomuzes

romana27
19. pro 2006

😀 vidíš, to mě nenapadlo. Tak zlatý moje malý ráčkování 🙂 Třeba ale Řehoře bych nezvládla vyslovit ani omylem 🙂))

certica
19. pro 2006

šimon je pekne 😉

caira
19. pro 2006

Baruna: Rozarka je krasne jmeno, moje mamka mi od mala rika Rozarko, taky kvuli trem oriskum :} a desne se mi to libi... Klidne bych to dala ale snoubenec je anglican, takze by Rozarko moc hezky neumel vyslovit 😒 skoda, me se to vazne vzdycky moc libilo

baruna
19. pro 2006

Cairo - vypadá to, že manžel už rezignoval. Jupí, tak já nakonec fakt budu tu Rozárku mít 😀 😀

Alan - ten tu není, ale zkusila jsem to spočítat a vyšlo mi číslo 10 a u toho je napsáno: ztížené emoce nebo orientace v citech, nula totiž působí rušivě

lucija76
19. pro 2006

Barco,tak to gratuluju!!!! Rozarka je krasne jmeno,uplne pohadkove 😵
My porad jeste na 100% nevybrali... momentalne je hodne ve hre Léa...ale nevim 🙂