Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

misa.cekatelka
4. dub 2008

Ryga:byla jsem na tom stejně jako ty.nelíbilo se mi jediné jméno v kalendáři.nakonec mi tak jednou hlavou proletělo tereza a u toho jsem zůstala.je důležitý umět na jméno najít zdrobněliny a taky ho spojit s příjměním.na tom podle mě záleží dost.aby to nebylo krkolomný.kdybych se na přijmení neohlížela,líbí se mi pro kluka matyáš,šimon,denis.pro holku Liliana,Barbora,Viktorie,známá má Valentýnku-to je moc pěkný jméno.

vikulda
6. dub 2008

Já mám doma Viktorku. Až budeme čekat druhé miminko moc se mi líbí Valentýnka - ale ta se teď nějak rozmohla, nebo Nina. Pro chlapečka Kryštof. Kamarádka má měsíční Barborku a druhá kamarádka má čtyř denní Sáru.

ivousek
6. dub 2008

Nase dcera se jmenuje Jolana.Mrkni te tady http://krestni-jmena.cz/vyznam/index.php?name=J...

mechurik
7. dub 2008

baby, a vam nebude vadit, ak to meno co date babatku a nie je v kalendari ze nebude oslavovat meniny?

nikij
7. dub 2008

ahojda, jdu si pro radu - manžel mě láme, kdybychom měli chlapečka, abysme mu dali jméno Jáchym. Poraďte, jak mu eventuelně říkat???

kacka.va
7. dub 2008

mechurik: ale vždyť může mít svátek normálně, akorát o něm bude vědět jen rodina a ostatní ne, pokud si to sami nenajdou. 😉

boobinka
7. dub 2008

Tak mi jsme se dohodli na jméně Vojtíšek, ale dlouho trvalo než jsme se shodli neboť přítel pořád trval na Vilému.
To je neobvyklé jméno... Vilém, ale mě se líbil více Vojtíšek. Inak u holčičky se nám líbí Alžbětka nebo Nelinka 🙂

acornika
7. dub 2008

tak my máme doma Jasmínku a říkáme jí zkráceně Jájinka, jinak mě se líbí spíše neobviklá jména jako Heidi, Justýna, Anabela, Agnes, Adina, Sibyla, Leontýna, Eunika, Glorie, Debora a klučičí Mikuláš, Šimon, Barnabáš, Bartoloměj, Damián, Vilém, Tobiáš, Tadeáš, Jáchym, Alexej 😉 🙂

kristi
7. dub 2008

mechurik: nevadi.....svatky jsou tak trosku prezitek

zany
7. dub 2008

Nikij, na Rodině jsem našla tohle: Jáchymek, Jáša, Jáchouš 🙂

Kristi, proč myslíš, že jsou svátky přežitek?
Vždyť si spíš někdo vzpomene na svátek než narozky. Když jukneš do kalendáře, tak si hned vzpomeneš, že ten nebo ten má svátek. Kdežto o narozkách musíš vědět 😉
My v bývalé práci slavili jen svátky 😵

kristi
7. dub 2008

mi teda prijdou dulezitejsi narozeniny, prave proto, ze to musim mit nekde zapsane nebo si dobre pamatovat data, abych byla schopna nekomu poprat, a to potesi daleko vic, nez kdyz kouknu rano do kalendare a vidim, ze dotycny ma svatek...takze proto

zany
7. dub 2008

No to máš pravdu 🙂
My v rodině vždycky slavili víc narozky než svátky 😉

kristi
7. dub 2008

no vidis 😉

smardik
7. dub 2008

acornika: Anabela je krásné jméno, máme ho vybrané pro naše malé pokud to bude holčička 🙂

kulllisek
8. dub 2008

Bobinko, Vilém je hezké jméno, my kdyby jsme čekali chlapečka, tak dáme jméno Viliam - po tatínkovi, je to taková hezčí forma jména Vilém 🙂 Ale jelikož to bude holčička, tak to bude Viktorie. U druhého dítka opět musí vévodit Viliam pro chlapečka a pro holčičku asi Amélie 😵

bene
9. dub 2008

Ahojte,
viete mi poradit, ja by som tiez chcela dat nezvycajne meno dievcatku Luella ale chcela
by som ho dat zapisat aj do kalendara, vraj sa to da, a dokonca par mien uz som aj
nasla v kalendari. V jeden den slavia dve rozne mena. neviete mi poradit postup ako
zapisat? viem ze potrebujem nejaky znalecky posudok z krajiny povodu ale co dalej
to neviem nikde najst. Vie mi niekto poradit? dakujem

kacka.va
9. dub 2008

bene: no v běžném kalendáři pochybuju že se to jméno objeví 😉

bene
9. dub 2008

no kacka
vies to bol priklad, v podstate hladam len postup ako to tam zapisat. 🙂

d.o.d.o.
21. dub 2008

kulllisku:amélie je nadherné jmeno tak jse jmenuje moje neteř a moje nej.kamaradka ale krasné je i amálie

chrobacek.ov
21. dub 2008

Ahojky holky, můj manžílek si vybral pro prcka jméno KVIDO, nejdříve jsem tomu nemohla přijít na chuť a byla jsem zásadně proti, ale teď už mi to ani nepříjde a pokud se narodí klud bude prostě Kvido 🙂 jen mám taky problém se zdrobnělinami. no snad něco vymyslíme 😀

pipinka82
22. dub 2008

ahojte BENE aj ja nad tým rozmíšlam že ako dat meno môjho drobca ale spítal sa na matrike aj ja tam idem a oni ževraj poradia 😀

pipinka82
22. dub 2008

Ja som si mená vyberala s tých zahraničných filmou aj s internetu::: Chlapekove som vyberala s pomedzi -Justin ,Noel, Alec, Ryan toto bolo vitazné...... a pre babulku som mala - Charlott, Scarlett , Trisha, Alisha, a pre Keira meno sme sa zhodli ale potom nám oznámili pohlavie a zostal nám RYAN 😀

moncicici
22. dub 2008

pipinka a mozem sa ta opytat na priezvisko???ja len ako to sedi,lebo Ryan je pekne meno 🙂

pipinka82
22. dub 2008

Neboj pasuje to..... bude mat 2 priezviská po mame aj tatovi lebo sme neni manželia ale pasuje to xixixi 😀 Bude mat iniciali-R H K

haniczkaa
22. dub 2008

Ahoj těhulky" Mě se hrozně líbí Natálka nebo Michalka!

daji
22. dub 2008

a co takto Tristan alebo Ruben?

markola
23. dub 2008

Holky....mi se líbí hodně Monika....dá se různě skloňovat a zdrobňovat a je takové neutrální....Jmenuji se tak a jsem s tím jménem fakt spokojená... 😉 Sama ale nevím, jaké dám jméno ...Dost se mi líbí Matyáš..a Marika....

ivetka85
5. kvě 2008

Ahojky, já sice nejsem těhotná, ale pro holčičku se nám s manželem libí Helenka a pro kluka Matouš 🙂

beruska2x
5. kvě 2008

ahojky, no ja mela pro holcicku eventuelne Terezka ale nakonce to bude Šimon a skoro vsichni se me pteji jestli pak prijde Matouš 😝 😀

janinaa
7. kvě 2008

Ahoj holky. Taky vybirame, ale me se libi holcici Maruska a Eliška, klučiči jmeno Tonik, Matěj, Vašík.