Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

bustik
27. říj 2005

Koukám, že nás tu Markét je celkem hodně 🙂 Mě doma říkají Máťo. Jednu dobu jsem to šíleně nesnášela a těšila se,že mi tak partner a tudíž jeho kamarádi a rodina říkat nebudou a tak se toho zbavím. To jsem se ale pořádně sekla. Manžel to pochytil od mých rodičů a bráchy, od něj jeho rodina a kamarádi... No a teď když mi někdo řekne Markéto, tak se děším, co jsem provedla 😀
Jinak já jsem hrozný komolič jmen, takže manželovi říkám Dáduš, Danušáku (to když zlobí - Danušáku, neštvi! 😀 ), Danečku, Dádo, když ho chci neštvat tak Leinade - jeho jméno pozpátku 😀

macinka
27. říj 2005

bustik..to mně tak přivedlo na to,že kdyby ten můj zlobil,tak mu budu říkat berto🙂))--.....jako ro..bert...🙂))))...to by byl rychlý úprk z mé strany🙂)))

len
27. říj 2005

Monikab: Kleopatra??? Tak to si přímo koleduje o to, aby si ta holka jednou vzala Frantu Držku (jako ona Zlatuška, o které jsem psala včera). To by se snad mělo zakázat, někteří lidé fakt nemají rozum! 😠

danielah
27. říj 2005

Len: 😀 😀 Kleopatra Držková 😀

len
27. říj 2005

Asi to chce si ke každému holčičímu jménu představit, že si jednou nějakého Držku vezme, a jsme zase nohama na zemi, ne? 😀 Ale dneska už to naštěstí není nutnost, brát si jméno po manželovi, i když je to hezké. Po pravdě řečeno, mně by se nelíbilo být ani Lenka Držková 😀

danielah
27. říj 2005

chudák Franta.... tomu musí zvonit v uších... 😀

danielah
27. říj 2005

my máme Joela jednoho kamaráda... Joel Šourek...

janka82
27. říj 2005

tahle debata se mi fakt líbí, je vidět, že to není jen tak!
😀 😀 😀 😀

cecetka
27. říj 2005

To už mi připomíná Takovou normální rodinku. "Aglája? A pak si vezme nějakého Vopajšlíka a bude se jmenovat Aglája Vopajšlíková." 😀

marinka
27. říj 2005

Moje mamka dělala kdysi dávno vychovatelku ve zvláštní škole a tam byla jedna romka, která se jmenovala tuším Rybana Džigová a pak tam byl taky jeden Venetou. Dnes dávají romová často jména jako Manuela nebo Esmeralda 🙂

danielah
27. říj 2005

jó, to je fakt, máma dělá porodní asistentku, takže zažila Kevina Jelena a Kennedyho Stojku 😀

marinka
27. říj 2005

danielah: 😀 😀 😀

len
27. říj 2005

Danieleh, ne! 😀 Joel Šourek? 😀
Marinko, já měla romskou spolužačku Adrianu. Což samo o sobě není nijak strašné jméno, ale když ta holka byla taková malá, špinavá, už v první třídě skoro propadala... Ale to rozhodně není jen záležitost Romů (a ani u nich nejsou divná jména pravidlem, znala jsem moc fajn Romku Katku, měla bráchy Honzu a Petra), ale občas chce mít někdo dítě výjimečné když už ničím jiným, tak aspoň jménem. A chudáci děti to odnesou. Pevně doufám, že Moničina sousedka bude mít jen syny, protože holčička Kleopatra by byla fakt chudák.
Taky nechci svého syna pojmenovat Erik, aby mě někdo nenařknul, že jsem mu dala jméno podle Fantoma opery 🙂 Ale možná mě manžel přemluví 😉

danielah
27. říj 2005

Len: Jo...to je ten co k němu jezdíme do Křížlic, do Krkonoš...
a manželova sestřenice dala synovi jméno Noe... 😎

emko
27. říj 2005

Holky, tak už dost 😀 😀 😀
Len, naši sousedi mají psa - Erika 😎

len
27. říj 2005

No... A jak takové jméno nese? Já se přiznám, že mi přijde dost směšné, ale žít s ním asi není žádný zázrak, co?

marinka
27. říj 2005

len: Já znám taky romku Katku, jasně, že je to individuální. Ale dělala jsem praxi na sociálce a tak z 90% měli romové extravagantní jména.

danielah
27. říj 2005

Noe je ještě děcko...takže z toho zatím nemá rozum...

len
27. říj 2005

Já myslela Joela Šourka, jak ten to nese?
Emko, já znala koně Filipa (byl pěkně zákeřný a kousal) a taky jsme jako malí měli křečka Filipa, ale stejně se mi to jméno líbí 🙂 Jen mi přijde trochu ujeté, když kdysi kdesi řekla bartošová, že syna Artura pojmenovala po čímsi psovi, kterého měla ráda. 😒

danielah
27. říj 2005

Jo Joel... já jsem se ho na to nikdy neptala... to víš že by mě to zajímalo, ale přijde mi hloupý se ptát: Joeli, a jak se ti žije s tak .... specifickým... jménem... 😀
Filip se mi taky líbí...

jetynka
27. říj 2005

No abych pravdu řekla, tak Joel je strašné jméno, no moje kámoška má sestřenici a ta má mimino a jmenuje se Jenifer, strašné co?

macinka
27. říj 2005

jetynka...jak mimču říká..."dženy"?.....

danielah
27. říj 2005

já jak moc nejsem na nějaké výstřednosti tak Joel se mi líbí moc... Jenifer je děsný... taky mi přijde divný, jak se cizí jména počeštují...třeba dneska má svátek šarlota

jetynka
27. říj 2005

Být na mě, tak bych nepovolila dětem dát jména, která nejsou v kalendáři, Jenifer mi připadá otřesné, mamka pracuje ve škole a mají tam i Kevina. Já jak jsem byla jednu chvíli v porodnici na praxi, tak se tam narodili holky a obě nezávisle na sobě dostaly jméno Vanesa.

jetynka
27. říj 2005

macinek: Jo říká jí nějak tak, sousedka u nás přízemí má Denise a te´d má druhé mimino ale to jak se jmenuje fakt nevím.

len
27. říj 2005

Jenifer? Tak pokuď nemá za manžela cizince nebo v cizině nežijí, tak mi to připadá přesně jako ten případ, kdy chtějí mít rodiče doma "něco extra". Vždycky si říkám, že to dítě může třeba jednou koktat, šilhat, být děsně ošklivé nebo hloupé, pro rodiče je to pořád jejich dítě a mají ho rádi, ale jak ho má asi vnímat okolí, když má ke všemu ještě takovéhle jméno? Takové děti moc a moc lituju, co jim to rodiče udělali. Vždyť existuje taková spousta jmen, která jsou neobvyklá nebo málo používaná, ale přitom jsou krásná a hlavně česká. Hm... Jenifer Držková... 😀
Teda holky, má-li některá z vás být po svatbě Držková, moc a moc se jí tímto omlouvám!!! ☹

danielah
27. říj 2005

moniko: to néééé 😀

jetynka
27. říj 2005

len: ona nemá manžela vůbec, nevím ani jak k tomu jménu přišla.

len
27. říj 2005

Já myslím, že jsou povolená jména, která už někdy někdo měl, nejen u nás, ale na celém světě. Otázka je, podle kterého kalendáře bys to chtěla pojmenovávat. Měla jsem spolužačku, co se jmenovala Dina - to jméno mi přišlo neotřelé, zvláštní, ale moc hezké.

jetynka
27. říj 2005

len: No 🙂 myslela bych tím asi jména z českého kalendáře, když jsme v ČR.