Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

anaconda
10. črc 2008

A co Aurélie? To je nádherné jméno, ale také hodně cizokrajné. Do našich končin nevím, nevím... ☹

jesika
10. črc 2008

Nuni, taky jsem si to našla a žasla, kolik že Natálek v ČR je... 😲 ...V mém okolí je právě víc těch Natálek, proto mě napadla ta Sofie.Ta mi přišla taková neokoukaná...
Ještě by se mi líbila Vaneska, ale ta neprošla... 😒

jankapavol
13. črc 2008

Katika1982:a jak rikate synkovi Kristianovi?

janula2008
13. črc 2008

Ahoj holky, prominte, ze se Vam micham do debaty, ale s tema Natalkama mate pravdu, mne se to jmeno taky moc libi, ale jsem rada, ze jsme ho male nedali, v porodce byla kazda druha Natalka 😀 . A kazda prvni Nikolka 😉 . Tak holky budou mit ve skolach asi dost napnute nervy, kdyz se ozve: K tabuli pujde Natalie... 😀 😀 😀

evuliki
13. črc 2008

Ahoj holky.Pocas celeho tehu sme vsetkym vraveli,ze sa dievcatko bude volat Kristin Lara-ja som bola za Laru a manzel za Kristin.No ked sa narodila,pomenovali sme ju Jasmine.Je taka bleducka ako kvietok a neskutocne sa jej to meno hodi 😉

adulkababulka
13. črc 2008

evuliki - a zijete na slovensku? ako sa postupuje ked chcete mat meno ktore je take nezvycajne a nieje v kalendari? Jasmine je krasne meno 🙂

nunacek
14. črc 2008

Jasmine je moc pěkné jméno 😉
Aurélie je zajímavé, ale své dceři bych ho nevybrala.

eliiis
14. črc 2008

ahojte, nelamte si hlavu s tím jak budete říkal zdrobněle miminku stejně to bude miláček , beruška, sluníčko... 😀 jinak my chceme holčičku Nikol, a chlaoečka Daniela ale pokud to bude kluk tak by měl narozeniny a svátek skoro v jendom tak budu muset ještě přemýšlet. ale u kluka je to dobrý tam se mi docela jména líbí zato holčičí to byl boj podle mě holčičích nic moc...

cirrusa
15. črc 2008

jankapavol: já mám kristiana kamarada a rikam mu Cris.....ale stejně tak říkám i Kristýně, kamarádce...

mě se líbí třeba ta Sofie, ale s tím mě skoromanžel vypral, že ani náhodou....Tak jsme zakotvili u Magdalény pro holku a u kluka to je Tomáš, po dědečkovi....Druhá holka bude po mě Baruška, mám to jméno moc ráda

nunacek
15. črc 2008

Jedna známá ze střední má dvě holčičky - Miroslavu a Magdalénu.

eliiis
15. črc 2008

tak sem si myslela že mám náhradní jméno místo Daniela(Petr) a manža mi včera oznámil že teda Petr se mu nelíbí tak se pořád nějak nemůžeme domluvit doufám že to bude holčička!!!! 😀 u ní se shodnem!

lestep
15. črc 2008

ahojky.
tak koukám, že probíráte zajímavá jména a asi i netradiční. Já jsem s manželem spíš pro tradiční jména. Jakub, Ondřej, Adam. Ale pro holčičku zatím nevíme..Ještě nás nějak nic nenapadlo. mě se líbila Terezka,ale manželovi moc ne. Tak uvidíme, co vymyslíme. Jaké jméno se líbí vám?

mirrinka
15. črc 2008

mne sa páči meno mojej dcérky - Liana 😉
z tých troch chlapčenských mien čo si napísala sa mi najviac páči Adam 🙂

lestep
15. črc 2008

liliana- je také zajímavé jméno.. U nás,ale docela neznámé. V blízkosti nikoho neznám..

jesika
15. črc 2008

Lestep, já jem ze začátku uvažovala o jménech jako Kristýnka, Karolínka, Terezka, Anička...Moc se mi líbila Natálka, kterou jsme nakonec zvolili a rodina si na to tak zvykla, že když jsem teď začala uvažovat o Sofii, která se mi taky moc líbí, tak se začali hrotit, že už si zvykli na Natálku.Doteď nejseme rozhodnutí, jaké že to tedy jméno bude...
Ale je fakt, že Natálek je teď stráááášně moc a hlavně v našem okolí.Každá druhá je Natálka.A proto bych se přikláněla raději k té Sofii. 😅 😉 Tak ještě uvidíme...

Jinak ta předchozí jména jsme postupně opouštěli, už z toho důvodu, že mají všechny svátek v červenci a ta naše princezna bude taky červencová... 😀

jesika
15. črc 2008

Lestep, a proč by nemohla vaše holčička mít jméno, které v okolí nikdo nemá...?Naše " Sofie" by byla taky první... 😀 A navíc si myslím, že ve škole jich jednou nebude sedět 10.Což momentálně hrozí Natálkám... 😅

mirrinka
15. črc 2008

ja okrem svojej Lianky už nepoznám žiadnu ďalšiu a celkom sa mi to páči...naopak, kamarátka ked ide po meste so svojou Nellkou,tak na každom kroku počuje mamičky volať na svoje dcéry tým istým menom...a je z toho dosť nešťastná.ja som fakt rada,že tento problém nemám...aj ked už sa začínajú množiť Liliany.ale to je len podobné,nie také isté meno 🙂

janka_pn
16. črc 2008

na mne sa paci meno ella alebo zoya a chlapcenske adam alebo oliver.
lianka by sa mi asi viacej pacila ako liliana, i ked lili je pre malu bambulku velmi pekne...no ale co ked uz bude velka?

eliiis
16. črc 2008

já sem taky chtěla natálku ale je pravda že jich je ted hodně. ted nás spíš trápí ten kluk.chtěli by jsme něco čeho není moc ale ne zase uplně nějáké super cizí 😉

lila794
16. črc 2008

a ja som uz velka, nevolaju ma lili, ale lila 🙂

misa84
16. črc 2008

ahojky, mi zrejme budeme mit Matyaska, jen neni v kalendari, nevite, kdy slavi Matyas svatek? diky 😉

lestep
16. črc 2008

jesika- u nás těch natálek zase není tolik. jo, proč ne, klidně může mít jméno, které nikdo v okolí nemá. Nic proti tomu nemám..

janka pn- zoya je zajímavé jméno. jednu znám. je jí skoro 85 let. Je to dcera po prezidentovi Ludvíkovi Svobodovi. Strašně skvělá ženská. Další dostla jméno po této paní a té je asi 20 let..

deni
17. črc 2008

ahojky holky,
my máme sice už vybráno jméno Adam... ale já stejně stále přemýšlím nad Jakubem - jméno po tatínkovi. Manžel o tom nechce ani slyšet, že je to prý nepraktický, je teď Jakubů dost, no ale Adamů přeci taky, ne? Takže prý chce Denise - po mně 😀 to jsem mu teda hned zavrhla, neb se mi to vůbec nelíbí, když nechce po sobě, tak po mně už tuplem ne a hlavně Denis není v kalendáři, není to katolické jméno a vím, jak by chudák trpěl... děcka mu budou říkat Denisu-penisu, Denisáku-tenisáku... nebo i obyčejný Denisy - mi přijde takový tvrdý... Mně se taky nikdy nelíbilo, když mi říkali DeniSO!!! 😠
Takže prosím jaký máte názor na jména po otcích? není to taková správná tradice? já bych jej totiž dala ráda...

smardik
17. črc 2008

deni my jméno po tatínkovi taky mít budeme, já ze začátku byla proti protože se mi to nelíbí ale když vidím jak si to přeje tak se po tatínkovi jmenovat bude ale je to oboustranná dohoda. Já chtěla původně Jakuba nebo Davida 🙂

zany
17. črc 2008

Deni, my jsme pro jméno po tatínkovi nebyli a ani nejsme 😉 Manžel se totiž po tátovi jmenuje a nikdy se pak nevědělo na koho se volá 😒 Buď přišli oba a nebo ani jeden 😀 A ani on netouží aby se naše dítko jmenovalo po něm 🙂
U bráchy v rodině je taky komplikovaný - brácha je po tátovi (ale ten už bohužel nežije) a malej se jmenuje taky po bráchovi 😉 no a švagrový táta i brácha se jmenují jako brácha (shoda náhod 😎 ) a tam když se sejdou, tak to je teprve něco 😀 😀 😀

deni
17. črc 2008

smardik, tak to je fajn, že to Tvůj takhle chtěl.. jinak jméno David je taky moc pěkné - ale v rodině už máme 3, tak to jsem zavrhla hned 😉
škoda že se musí jméno rozhodnout před porodem na formuláři, myslím si, že pokud by manža viděl malýho, tak roztaje natolik, že bude ještě pyšnej na to, dát mu po sobě jméno.... 😵

deni
17. črc 2008

zany, jasně tak to musí být sranda, na koho se vlastně volá... je to nevýhoda, ale někomu asi ani tohle nevadí... holt nebudu manžu přemlouvat. Stejně tu už každý oslovuje našeho drobečka v bříšku Adámku 🙂
Takže to nebudu lámat přes koleno

lestep
17. črc 2008

ahojky.
je to každýho věc, jestli jméno po tátovi nebo mámě. Můj názor je, že pokud je po někoho z rodičů, tak jak říká zany, buď na to slyší oba nebo nikdo. U nás byl problém s dopisy.Přišel nějaký uřední dopis bez datumu narození a pro koho vlastně je..Můj táta byl Josef, jeho táta taky a jeho táta taky. Moje máma je Marie. Její tchýně byla taky Marie. Teda taky. Ještě než se teta vdala tak se všechny tři jemnovaly marie, bydlely ve stejným baráku a měly stejné příjmění Štěpánková. takže fakticky sranda. teta se pak vdala, tak naštěstí už byly jenom dvě marie. S manželem jsme oba proti tomu,aby se dítě jmenovalo po nás, takže musíme vymyslet nějaká jiná jména..

eliiis
17. črc 2008

já si myslím že je to uúlně individuální jestli bude jméno po rodičích nebo ne. u nás si to ani jeden nepřál takfže budeme mít jména jiná ale kdyby třeba manžel chtěl mít kluka po sobě tak mi to nevadí.

smardik
17. črc 2008

u nás je Tomáš jen budoucí tatulda a ted bude malej tak to snad půjde 🙂, zatím mu v bříšku říkáme Tomulko nebo Tomajdo tak to tak zůstane a s těma dopisama mi to starost nedělá-do 40 s námi žít nebude