Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

lykanka
5. pro 2011

@petule246 Karolínu chce přítel, ještě ho napadla Jindřiška a Eva
@zuzana17 děkuji Lilienn není špatná, vždycky jsem chtěla holčičku Lili, ale je jich v okolí docela dost v poslední době a Miriam v Ulici 🙂 ale ta Mia zkráceně, to je hezký moc!

itka
5. pro 2011

Moc se mi líbí holčičí Rea ( Reuška, Reika..), ale mám dva kluky Huga a Maxe. Tak snad někoho budu inspirovat 🙂

ivona83
5. pro 2011

@itka Reika se libi memu manzelovi, ale on je z Madarska a tam se to pise Réka. A ja se bojim, ze tady by ji vyslovovali spatne, rikala jsem mu, ze bychom to museli prepsat na Reiku. A to uz se zase nelibilo jemu 😀

lykanka
5. pro 2011

@itka Také jsem měla na seznemu Rebeku, Deborah a Ronju, tu jsem chtěla moooc, ale vzala mi ji jedna maminka před měsícem z okolí, sranda...

kristi
5. pro 2011

@itka super jmena 🙂

@lykanka z tech tvych jsem pro Rebeku

petule246
5. pro 2011

@lykanka - s tvým chlapem bych si asi sedla víc 😀 Rebeka se mi líbí taky, ale k tomu tvému příjmení bych volila něco standardnějšího ...

hhenna
5. pro 2011

My máme doma malého Janka a ak budeme mať niekedy dievcatko tak bude Alžbeta a ak chlapčeka tak bude Andrej. Lauru by som nechcela deti vedia byt zákerné a mohli by ju volať larva viem z vlastnej skúsenosti kamarátka je Laura

katrinka8
5. pro 2011

Mne zase napadlo, ze si treba uvedomit, ze dietatko vyrastie a bude z neho dospely, neskor aj stary clovek. A niektore mena su sice na detoch roztomile, ale dospely clovek s takym menom moze posobit dost komicky ☹

jasekd
5. pro 2011

@katrinka8 Presne takove jmeno mi pripada treba Lili, jako na miminko OK, nebo malou holku, ale od 6 let vys divny 😅
@lykanka Z tvych jmen jedine Viola, celkem se mi to hodi i k tomu obyc. prijmeni. My mame taky ceske prijmeni, navic trochu legracni (vase je rozhodne daleko lepsi) a proste vyskakovat s exotikou jsem si nemohla. JInak se mi cim dal vic libi Eva, je to moje dobra kamaradka i jeji dcera, je to jmeno na dospelou zenskou, takove vznesene, clovek je ditetem, kor miminkem, jen chvili, takze ja vybirala jmena vhodna pro dospele lidi. Jindrisku bych nedala, ja se snazila o jmeno bez hacku a carek.

jasekd
5. pro 2011

@lykanka Ted koukam, ze ta Viola se libi primo tobe, tak jestli to pritel schvali, jdi do nej, ale je jich ted cim dal vic... Ronja (dcera loupeznika), to uz je na me moc.
@hhenna Na kazde jmeno neco vymyslis a me treba Laura/larva nikdy nenapadlo...

katrinka8
5. pro 2011

@jasekd - no, presne tu Lily som myslela, lebo to mi prve napadlo aj pri kamoske (ona mi Lily), ze ked bude napr. babka, tak bude babka Lily... a to sa mi zdalo take - no komicke...

lykanka
5. pro 2011

@jasekd Díky moc za názor, Violu mi rozmluvila numeroložka, ale zase tak posedlá nejsem 🙂 líbí se také našemu synkovi Františkovi, toho, když se někdo zeptá, jak se bude jmenovat sestřička, už říká Violka automaticky

jasekd
5. pro 2011

@lykanka Na numerolozku bych se vyprdla,ale kdyz jsi do toho ty penize investovala, asi tomu prece jen prikladas urcity vyznam. Ja tyhle veci vubec nezjistovala, moje kriteria byly: aby se to libilo mne i muzi, aby se hodilo k prijmeni, aby nemelo hacky/carky, kdyz uz je mam v prijmeni, aby se to hodilo na dite i dospeleho... Ja bych tu Violu dala, neni to zadnej trapnej vystrelek, ale neni to ani Janicka/Terezka/Adelka i kdyz jichopravdu dost pribejva...

mikulka
6. pro 2011

@lykanka Viola a Lilien

nikissek28
6. pro 2011

@lykanka Viola Lilien jako jedno jméno 🙂

marusjacika
6. pro 2011

@lykanka ahojte zienky, prepacte, ze vam do diskusie len tak vstupujem🙂 ja len, ze meno Viola je podla mna prekrasne, my sme ho dali nasej dcerke, ktora ma 9 mesiacov. Tiez sme dlho uvazovali, ake meno dame (kedze manzel ma dost klasicke priezvisko). Nakoniec to vyhrala Viola, pretoze jednak je to meno v kalendari a nie je to ziadne ultramoderne meno, ale zaroven, nie je to ani klasika a navyse, v nasom okoli nie je nikto s podobnym menom. Je sice pravda, ze sa nas niektori ludia pytaju, ze odkial sme prisli na take meno, ale mne to je fuk. Violka je nasa mala fialocka🙂 Tak drzim palce pri vybere mena🙂

linda.r
6. pro 2011

@lykanka Jestli se doma shodnete na Viole, tak je to jasná volba. Jinak k příjmení se hodí i Miriam, Mia.

lykanka
6. pro 2011

Děvčata děkuji moc všem, myslím, že je to docela jasný 🙂
@marusjacika moc děkuji za zkušenosti od malé jmenovkyně 😉
@linda.r Souhlasím Miriam Doležalová je taky pěkné
@nikissek28 To není špatný nápad, můj brácha má dcerku jménem Rozálie Ema, a ta malá s tím vůbec nemá problém, když se jí ptají jak se jmenuje, tak říká "Álka Ema" a to je jí 2,5 roku 🙂

nikissek28
6. pro 2011

@lykanka Není to špatný nápad a navíc nemusíš tak moc přemýšlet a rozhodovat 🙂 použiješ víc jmen z jednoho 🙂 mě osobně se to teda líbí takhle dvojitě 😀

zmyzulka
6. pro 2011

@lykanka mně se líbí i ta navrhovaná Lidunka 🙂 (teda za předpokladu, že myslela Ludmilu), to by k vašemu příjmení taky šlo. k němu by se mi líbila i ta Miriam, to zní opravdu moc hezky. a Violka - nádherné jméno, jestli budu mít druhou holčičku tak jedině Violku 🙂

katcha21
6. pro 2011

@lykanka Mě se taktéž nejvíc líbí Violka, je to krásně holčičí 😵 a Viola pro dospělou ženu 😉 Miriam je podle mě moc tvrdé 😕

lykanka
6. pro 2011

@zmyzulka díky, Olivíe je také moc krásné jméno!!! Ludmila byla moje babička, už jsem to tady myslím psala, v rodném listě starém z první republiky měla napsáno Liduška, tak jsem si říkala, že by to bylo fajné, ale příteli se to nelíbí ☹

zmyzulka
6. pro 2011

@lykanka děkuju 🙂 právě proto bych chtěla druhou Violku abysme zůstali u barev 😀 😀 😀 a škoda, že Liduška neprošlo, ale určitě vymyslíte něco jiného krásného. Ještě mě napadlo - co takhle Anička? Anna Doležalová zní taky moc dobře a tak nějak by mi to ladilo i ke jménu vašeho syna 🙂

lykanka
6. pro 2011

@zmyzulka Jména na písmeno A jsem vyloučila, protože švagrová má Anetku a Adélku, to už by bylo přeáčkováno, vidíme se skoro každej den, ale díky. Na A jsem chtěla Antonii po mém otci, taky neprošla Tonička 🙂

zmyzulka
6. pro 2011

@lykanka aha 😀 tak to už by bylo vážně moc 😀 😀

mikulka
6. pro 2011

Holky, a co ta moje Eliana, jak se vám to líbí?

jasekd
6. pro 2011

@mikulka kdyz se to rekne kratce, tak to je docela dobry, ale aby z toho lidi neudelali Elijaaaaanu. U nas na fakulte jedna takova baba ucila a vyslovovali jsme to prave dlouze, nemeli jsme babu moc radi 😀 Jinak je to zajimavejsi nez Ela nebo Elen

lykanka
6. pro 2011

@mikulka mě se líbí víc Elena.

karina1
6. pro 2011

@mikulka medzi Elenkou a Eliankou by som si vybrala Elenku, a teda Elenu ;) ale mozno sa k vasmu primeniu hodi lepsie Eliana?? ak chces posli mi do IP primenie..

karina1
6. pro 2011

@hhenna a na ktore meno sa neda vymysliet nejaka prezyvka? Podla mna, to ako ludia cloveka volaju, nezavisi od mena, ale od toho, aky ten clovek je...