Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

janulienka1
25. čer 2010

Mne sa Paľko páči.Mne sa celkove pačia staré mena.Asi som veľmi konzervativna.

kacerka
25. čer 2010

Ahoj,

@janulienka1 , já bych rozhodně nepřejmenovávala - možná bych ještě zvolila tu druhou variantu a přidala jí druhé jméno - nebo by to spravily křtiny 😉

Alžběta je krásné jméno - hlavně se mi líbí jeho anglická podoba Ellisabeth 😉

beta007
25. čer 2010

to jo...ale když si ty dvě jména poslechnu, tak Elisabeth a Alžběta jsou jako nebe a dudy 😀

sirael4
25. čer 2010

@beta007 Elizabeth jedině, to by mohli vyslovit 😀

@ollski jo Ivan mi taky nepřijde špatné 🙂

janulienka1
25. čer 2010

@kacerka Krstiny už boli.Som rada ,že sa ti páči Alžbetka.

beta007
25. čer 2010

@sirael4 no jo, bohužel občas je potřeba jim nějak sdělit pravé jméno, aby si to mohli napsat do těch svých byrokratických záznamů :D

mrka2
25. čer 2010

@sirael4 tak nam sa Viliam velmi paci a hlavne manzelovi. budeme ho volat Vilko 😀 , teda ak to nebude dievcatko. pre dievcatko meno vobec nevieme a este sa nad tym ani nezamyslame.... no uvidime, najprv treba splodit, potom sa bude vymyslat... hlavne nech je zdrave 🙂

danabel
26. čer 2010

Ahojte nepoznáte niekoho, kto plánuje alebo už dal meno Lesia? Mne sa to meno strašne páči aj mm, ale rodičia, sestra a okolie reagujú čudne, že prečo také tvrdé meno - vôbec sa im nepáči. Chceli sme dať meno, ktoré na okolí nik nemá,nech to nepočujem na každom ihrisku a nech nie sú v škôlke a škole aj tri s rovnakým menom. Ja som už viac-menej rozhodnutá, ale neviem ako by som jej hovorila, kým bude maličká - Lesinka, Lesianka ???
Poraďte prosím...

jasmia
26. čer 2010

@danabel já jsem sice tvoje vybrané jméno nedala, ale moje vybrané Justýna se taky okolí nelíbilo, všichni se tvářili jako by jsem se zbláznila a přesto jsem ho dala. Důležité je, co se líbí tobě a mm, na ostatní se vykašli a pojmenuj miminko tvým vysněným jménem. A říkat můžeš různě, to vypline ze situace, Lesinka je krásné, nebo Lesuška..

janulienka1
26. čer 2010

Tak som mala dlhu debatu s mm.Povedal,že nech si prípišem meno ake chcem,aj tak ju bude volať Emka,lebo je mu už blbé volať ju inak.Tak ostavame pri Emke.Snad to časom zvládnem.

kacerka
26. čer 2010

@janulienka1 věřím, že děláte dobře - nedokážu si to představit, že byste ji přejmenovali a celé okolí by si muselo zvykat na nové jméno - přinášelo by to jen komplikace - sice dočasné, ale stejně 😉 Jedni známí měli Emmu a během měsíce ji nechali přepsat na Emu - nelíbila se jim ta kombinace 2M, ale to není žádný velký zásah 😉

sirael4
26. čer 2010

@mrka2 to máš pravdu 😉 možná na slovensku není tak vyjímečné, ale v ČR by se mi opravdu nelíbilo. Ale o tom to je, že se každému líbí něco jiného 🙂

mrka2
26. čer 2010

@danabel mne sa Lesia velmi paci 🙂 a veru nikoho nepoznam s takym menom. poznam jednu Lesanu a to sa mi tiez velmi paci. kasli na okolie, ked sa tebe paci,tak nie je o com 😎

blazeenka
1. črc 2010

Ahojky,

tak jsem si to tu pročetla a koukám, že moje milovaný jméno se moc nelíbí 🙂 Já jsem od svých 15 rozhodnutá pro Emmu, ale teď jsem k ní ještě přidala Janu, teda vlastně před, abych neporušila tradici, předávání z matky na dceru 🙂, takže nakonec Jana Emma ....

@janulienka1 já myslim, že Emě můžeš říkat hrozně moc způsoby mě se asi nejvíc líbí emísek 🙂, emulka, emka, emča

@danabel já bych jí říkala Lesí, Lesinko, ale taky by určitě šlo Sio .... ale to záleží na každým, co se mu líbí a myslim, že na každé jméno jde vymyslet, hezká zdrobnělinka

sirael4
2. črc 2010

@blazeenka to je děs viď 🙂 taky jsme dlouho chtěli Emičku, a teď kolik jich je, ach joooooo 😕

beta007
2. črc 2010

kdo chtěl Emičku ještě před Rachel má nárok se vztekat 😀 .

handm
3. srp 2010

Ahoj holky, tak se přidám...🙂 my máme vybráno pro holku - bude Julie nebo Stella s tím, že se rozhodnem definitivně před porodem, ale z těhle dvou je to jedno, obě se nám líbí. Ale pro kluka je to peklo.. nemůžeme se dohodnout, protože spousta jmen je už v naší velké rodině "vybraná".... vcera jsme došli k Markovi, ale jak se mu bude říkat zdrobněle, jako malinkému.. jen Marečku.. a to mi prijde málo... napadá vás něco?! Mára je už pro velkého a pak už jedině MAruna 😀😀😀😀 Totéž mi přijde u Davida - je Davídek a co pak?!
líbí se mi i Daniel, ale tchyně je Dana a to nechcem "po ní"... ale u daniela je právě super spousta těch zdrobnělin a zkratek.. danny, dannýsek, dan, danek, daneček... atd...
díky!

stylly
3. srp 2010

mě se teď začalo pro holčičku líbit Anjez /čti Aněz počestěno Andělka,... 😉

handm
3. srp 2010

@stylly hezky je to v té verzi Anjez.. ale zní mi to spíš jako Agnes... než Andělka.. pamatuju si jednu Andělu od nás z města.. starší paní a všichni ji říkali Andělo a znělo to tak divně tvrdě...
ale jak říká mamka, každý jméno je hezký, když se hezky a s láskou vysloví!🙂

linalina
3. srp 2010

holky, poraďte nějaké hezké holčičí jméno k příjmení navrátilová ☹ ; aby bylo 1) krátké; 2) lehce vyslovitelné i v cizině; 3) a nebylo v top "20" nejdávanějších (http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/nejcastejs...). Mně se strašně moc líbí Julie - bohužel manžel je proti, dlouho jsme uvažovali nad Ninou, ale špatně se to vyslovuje s příjmením; manželovi se líbí Kateřina, Nela. Teď uvažujem nad Elenou. Co vy na to? 😅

elana
3. srp 2010

Lin, já bych určitě nedávala nic, co končí na NA...teda zrovna Elena Navrátilová mi přijde dost nešťastný, úplně stejně jak ta Nina.

Co třeba Lada? To se mi zdá docela libozvučný.

stylly
3. srp 2010

@linalina co Eva?

kacerka
3. srp 2010

@linalina a co Linda??? Nebo mi hezky zní ta Nela 😉

kacerka
3. srp 2010

@handm hm, klučičí jména jsou i pro nás rébusem - my máme vybraného Richarda, ale tam těch zdrobnělin také moc není. Napiš, jaká jména se Vám líbí, ale jsou rodinou vybraná, ať tady netápeme 😉

alcatko.j
3. srp 2010

@linalina Takovym jmen je mraky🙂

Lada, Nela, THEA 😅 Nora, Sofie, Laura, Linda, Lejla, Zorka, Dorka atd atd 😵

sova33
3. srp 2010

Ahoj, my doma vedeme o jména takový tichý boj, já jsem si je už vybrala a mm se moc nelíbí, tak vyčkávám, až poleví nebo až se mi zalíbí nějaká jiná jména.
A je pravda, že je potřeba to vybírat dohromady s příjmením, protože někdy vznikají docela kuriozní spojení, až si říkám, že to rodiče nemohli myslet vážně. 😒

kacerka
3. srp 2010

@sova33 jj, teď jsem měla pracovně tu čest s panem Václavem Šaškem - takhle jako dobrý, ale Vašek Šašek je nářez - myslím, že pán musel v dětství trpět 😀

alcatko.j
3. srp 2010

@kacerka Kaci, Richard je nadherny jmeno 😵 ke Karlovi pecka 😵 a co jeste treba Oliver, Rudolf, Robert, Robin, ?

handm
3. srp 2010

@kacerka ono toho bude moře 🙂 protože já mám 8 bratranců 🙂 a manžel 4.... a jméno po sobě nechce.. takže nepřipadá v úvahu - martin, michal, karel, petr, jakub, lukáš, filip, pavel, ondřej, tomáš, jan...některé se opakují v obou rodinách...😝
@linalina vsechno jsou to hezky jmena, jsem pro Julinku, jakj sem psala, to je u nás favoritka.. a k navrátilové se hodí všechno...🙂 krom těch končících na NA, jak psaly holky!!! i když martina navrátilová to má celý život a v pohodě 🙂 měla by slavnou jmenovkyni...🙂 mě se z krátkých líbí třeba Iva, Lea, Zoe 🙂

handm
3. srp 2010

@kacerka Richard je hezké, ale přijde mi trvdé 🙂 mámě měkké příjmení, tak jsme chtěli něco k němu... navíc u manžela by neprošlo... uvažovali jsme i o Robinovi, ale tam jsme na tom stejně jako u Marka -málo zdrobnělin...
tedy snad tam prcek ještě vydrží, než my se rozhodneme...
navíc naše příjmení je křestní jméno, takže...😝 fakt lahůdka... manžel by nejdradši VAšíka po svém tatínkovi, ale to u mě zas neprojde,... nechci Vencu....☹