Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kristi
3. říj 2008

Konjo, tak to jsem netusila....i jsem tam zila a zadnou Blancu jsem nepoznala.....

rebi: myslim, ze Tobiasu uz je privela

zuzkaprofant
3. říj 2008

mi chceme ak to bude chlapec, tak Filip, Kristian , alebo Frederick 😀 😀 a ked dievcatko tak Sofia alebo Kristinka

maart
3. říj 2008

.....hmmm, tak ted teda premysim, co asi Kristi vymyslela za jmeno...chodim se, vsechno o jmenech me zajima....ale ted jsem teda silene zvedava! 😉 ....sup, Kristi, otehotnet a mit hocicku 😀 !

andykov
3. říj 2008

Tobiáška teď dávají hodně, tipla bych, že to bude zachvíli populární jak třeba Tomáš a Kristýnek taky a to jsem si ji tak přála, tak jsem vymyslela takovou obdobu - Leontýnka. 🙂

kristi
3. říj 2008

maart: mas to v IP, ale nevykecej to

sylvar
3. říj 2008

já bych druhou holčičku chtěla Beatrice nebo Emily, tipuju, že ty teda nikdo moc nedává 😀 jenže je problém, že jsme se dohodli, že druhé nebude a když jo, tak za 10 let a to už asi ne e 😀 😝

maart
3. říj 2008

Kristi DIK 😀

monkula
3. říj 2008

heeej, kristi ,a jja chcem vedieť 😀 😀 ja už Ďaľšie neplánujem ,takže nevyfouknu.. 😀 😀

sylvar
3. říj 2008

Kristi, hoď to do éteru 😀

kristi
3. říj 2008

do éteru ani omylem, by mi to zase nekdo slohl

maart
3. říj 2008

....nedej se, Kristi! 😀

kristi
3. říj 2008

opice zvedavy 😀 😀

rebi
3. říj 2008

no kristy povedz 😠 prosim
idem akurat z nemocnice zo sona no vyzera to skor na dievcatko takze sarlotka

markytkaaa
3. říj 2008

No mě by to jméno teda taky zajímalo 🙂 kristi neboj, já to nevykecám, pro mě nic krásnějšího než Stella snad ani není 😀

hanickak.
3. říj 2008

Pekny vecer, holky, my mame vybrano taky Stepan. Nevime,jestli bude chlapecek nebo holcicka, ale Štěpán Pařízek se nám libi, to Pařízek je takové tvrdé, tak ten Štěpán to zjemní. Jenom nevim, jak na nej volat krome Stepane, Stepanku...Stepo, Stepi...to se mi nelibi...Nejake napady? Dekuju moc.
A na holcičku mame vybrano Anna, ale pohravam si jeste s variantou Anna Sofie Pařízková, ale nevim, jestli ty dve jmena neni nevhodny...Tato kombinace se mi libi. Dekuju moc vsem za nazory.
Saru, Tobiáš se mi taky moc libí, ale tedka je jich fakt moc....

sarusinek
4. říj 2008

Ahoj hani, my prave taky uvazujem nad Stepanem a to hlavne proto, ze znami maji 6leteho maleho raubire a volaji na nej Steprdo a zni to hrozne rozkosne. Ma dedecka taky Stepana a tomu se pry v mladi taky tak rikalo 😉 Nerikam oslovovat ho tak porad, ale obcas je to vtipny.
Anna Sofie je pekny, jeste vic by se mi to libilo opacne 🙂

hanickak.
4. říj 2008

Ahojky Saru, no tak Steprdo nevim nevim 😀 😅 To jsem jeste neslysela 😵
Kdyz ono je tolik hezkych jmen a ten vyber je tak zodpovedny...
Isabela je moc pekny, taky jsem ji mela v seznamu svych 19 vybranych holcicich jmen 😀

sarusinek
5. říj 2008

Hani, chapu, on ten Steprda bude asi o zvyku, ale ja uz to slycham nejakou dobu a hrozne se mi to libi 😅
My meli v seznamu zase Sofii (a Rebeku, Saru, Bibianu, ale to jsme vyresili tak, ze mame dve kocicky - Saru a Bibi 😉 ) a pro dite jsme si nechali Isabelu a Sofii (kdyby byla jeste nekdy holcicka).
U kluka zatim trochu vede Tobias, ale rozhodnuty jeste rozhodne nejsme.

kalo
5. říj 2008

Známí mají Isabelu a volají na ní Belinko, Beli.....to je docela dobrá zdrobnělina...

kristi
5. říj 2008

jo, Belinko a Beli rikam obcas i nasi.....

sarusinek
5. říj 2008

Mne se prave Belinka hrozne moc libi, urcite bych ji tak rikala. Bud celym jmenem nebo takto...

sarusinek
5. říj 2008

Pro kluka jsme meli 4 vybrany jmena - Tobias, Stepan, Alex a Samuel. A po dohode s manzou jsme vyber zuzili na ta dve. Jemu se docela libi i Alex a Samuel, ale obe tato jmena maji u deti nasi znami, se kteryma se dost stykame, takze proste nechcem, aby se jmenovali stejne 😉

kalo
5. říj 2008

Tobiáš /Tobias/ se mi stráááášně moc líbí! Začíná jich ale být hodně../ale pořád je jich méně než Kubíků, Honíků nebo Davidů../ Naopak se mi moc nelíbí jména typu Kristián, Nikolas..nevím proč, ale mám to jaksi spojené s romantickými typy z filmů (Oldřich Nový a Angelika 😀 )
..............A holčičí Mia (Krista-jméno malinké jste dali krásné) nebo Ria taky není špatné...jednoduché, neotřelé

Leč co člověk, to jiný vkus 😉 Ještě že má každý jiný...

sarusinek
5. říj 2008

S tim Tobiasem mas naprostou pravdu, pribyvaji jak houby po desti, ale ja uz mam to jmeno vybrany od stredni, takze se ho asi nevzdam 😉
Mia se mi taky moc libi, kristiina kombinace Mia Isabella je nadherna, ale u nas Mia vubec nejde k prijmeni, takze ta bohuzel vypadla okamzite ☹

michamicha
5. říj 2008

Ahojky, tak nám až se poštěstí mít dítko, tak holčička bude Markétka a kluk zatím nevíme. Ale mně se líbí Matěj, Lukáš a Pavel. Manžel by se spíš přiklonil k tomu Pavlíkovi 🙂

gigi2
5. říj 2008

My máme Štěpána,nějaké naše užívané zdrobněliny: asi nejčastější je Štěpouš,ale jinak Štěpi,Štěpíno(to hlavně, když byl ještě malej),Štěpáne mu říkám, když už je ve velkým 😀 průšvihu, jinak ne.

Celý těhotenství to měl být Matyáš,změnili jsme to pár dní před porodem a jsem ráda.Matyáš se mi líbí stále, ale je jich teď všude tolik...A to bych nechtěla.

jaynee
6. říj 2008

Holky napadají Vás nějaké zdrobněliny ke jménu Kryštof? Teda kromě Kryštůfek. Nám se to jméno docela líbí, ale nevím, jak bychom mu pak třeba říkali zkráceně. Dík za nápady.

lenkaaa
6. říj 2008

holky, my meli do tedka vybranou Amalku, ale nejak se toho zaciname desit - jak se ji bude rikat v dospelosti a tak... tak jsme to zmenili na Adelku. Neni ale tedka Adelek moc?

kubinkov
6. říj 2008

My jsme se v létě zamilovali do Berty, holky už plánují dalšího sourozence, ale myslím, že na to asi nedojde. Máme jiné plány. 😒

sarusinek
6. říj 2008

jaynee: ja mam ve skole zacka Krystofa a rodice mu rikaj Stofi, Stofiku, coz ale musim rict se mi moc nelibi. Jinak fakt nevim 😅