Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kristi
9. zář 2008

janka: mi prijde takova staromodni, resp. si vybavim starou pani, kdzy to jmeno nekdo rekne

beranek
10. zář 2008

Ahoj, mně se líbí Ella i Stella 😉

gigi2
10. zář 2008

Jestli se nám někdy zadaří holčička,tak bude Stela nebo Ella.Mně se líbí více Ella, manželovi Stela 😉

kristi
10. zář 2008

ja doufam,ze az bduu mit dalsi ditko a bude to holcicka, tak uz se Ella nebude tolik davat jako ted....

dckami
10. zář 2008

ahojky,
naše první dítko se jmenuje Eliška. Snažíme se o druhého potomka, líbí se mi jména Anetka, Anežka, Martin, Filip 😅 , ale nevím, co mi doma projde.... Tak snad se nám plánované IVF podaří.

kristi
10. zář 2008

K Elišce bych zvolila Anežku

koccour
10. zář 2008

Mě se líbí pro holčičku Eliška pro kluka Ondřej 😀

marketka88
11. zář 2008

co říkáte na jméno maxmilián

janka_pn
11. zář 2008

mne sa meno maximilan paci, len aby nemal moc dlhe priezvisko 🙂 aj sebastian sa mi velmi paci.
k eliske by som volila asi anetku. trosku ine, ale predsa len podobne mena.

joseline3
11. zář 2008

Maxmilián není špatné ale víc se mi líbí Maxim
Janka_pn: Stela je krásný jméno, líbí se mi a není tak častý jak Nela a Ella

janka_pn
11. zář 2008

dakujem 🙂

janka_pn
11. zář 2008

a paci vam pre chlapca meno oliver?

marketka88
11. zář 2008

oliver to je moc pekne jmeno to se mi libi

effi
14. zář 2008

ahojky holky, nekde jsem se docetla, ze jmeno musi byt v "knize jmen". manzel je polak a chceme dat detem polska jmenta, tak nas tato informace prekvapila. Nevite, kde se da k teto knize dostat?? Jak overit, ze nam tato jmena uznaji?? Ja jsem si vzdycky myslela, ze si clovek muze vymyslet cokoliv a nejdnou, jsem se dozvedela, ze to jmeno busi byt v te knize, jinak se musi zadat specialni povoleni. Vite o tom neco??

amira55
14. zář 2008

ahojky koukám že tady to docela jede....hele holky s.o.s. co říkáte na jméno damián?není to opravdu trochu moc netradiční- nebo se vám to nezdá? všichni jsou proti, hlavně přítelova rodina, tak nevím abych takovým jménem nenapáchala víc škody než užitku....poradí někdo?a taky jak to je, když jméno není v kalendáři.není potřeba nějaké povolení?

minea
14. zář 2008

effi, tu knížku napsala autorka Knappová a můžeš ji vzít do ruky v jakémkoli knihkupectví nebo knihovně - pořád vycházejí doplněná vydání. K ověření, jestli ti jméno uznají, stačí brnknout na matriku.

marik
14. zář 2008

amira55-Damián je hezký 😉

labell
14. zář 2008

amira55: Damián je super jméno!! U nás měli taky všichni keci a jak se jim to jméno teď líbí. Je to vaše věc!

janka_pn
14. zář 2008

u nas na sk uznavaju vsetky mena, ktore su uvedene na stranka babynamesworld.com, ale najlepsie je fakt opytat sa priamo na matrike. damian alebo i damien je velmi pekne meno. neviem ako sa bude volat priezviskom, ale ak nie prilis "tradicne" tak by som nehladela na nazory ostatnych.

mirrinka
14. zář 2008

aj mne sa Damián páči...moje dve kamošky majú Damiánov 😉

effi
14. zář 2008

minea-dikes 😉

kdyz jsme u toho Damiana - tak my prave Damiana mame vybraneho a pro holku Mariola - vybirame z polskych jmen

u Mariolky jsme si jisti, nad kulucicim jeste dumame, ale Damian zatim vede

artuse
15. zář 2008

janka_pn: koukám, že jsi se ptala na Stellu 🙂 tak my Stelinku máme, s jedním "l", podle českého kalendáře, a nevadí mi, že se některým lidem to jméno nelíbí, často na mě lidi divně koukají, když jim řeknu, jak se malá jmenuje 😀 ale naopak pro některé je to hodně zajímavé jméno 🙂 Ella je taky pěkné jméno, ale řekla bych, že jich bude víc, mně už víc než Ella líbí Ellen (Elen) 🙂

add Damián: já osobně bych toto jméno nedala, i když mám netradiční jména moc ráda, ale toto jméno mě nezaujalo, ale holky fakt dejte co se vám líbí a nedejte na nikoho, jen jméno musí jít k příjmení, ale to je jasný 🙂

andelka
15. zář 2008

artuse: Náhodou, taky máme vybranou Stelinku jako druhé jméno holčičí, ale se dvěma l. 😉 Napadla nás úplně náhodou, teda mě a manželovi se to jméno zalíbilo. Ela se jmenuje holčička od mojí sestřenky a moc jí to sluší.

hupcza
15. zář 2008

tak já se přidám ..
pro holčičku máme jasno - anna - vždycky se mi to jméno líbilo a manžel je taky spokojen - horší to je s klukama
manžel chtěl alan (po něm) - což sice není špatné jméno ale nesnáším, takové to pojmenování po předcích (aby byl od narození ten druhý, v 16 ten malý ..ech)
mi se líbí václav - vašek ..manžel nechce
uvidíme

hupcza
15. zář 2008

damián?
no ..ono to je pěkné jméno pro pětiletého plonďatého klučinu s velkýma očima
ale takový čtyřicátník se začínajíccí pleší je jako damián fakt k smíchu

artuse
15. zář 2008

andelka: a jaké máte vybrané první holčičí? 🙂

poletucha
15. zář 2008

hupcza...tak to se da rict ale temer o kazdym jmenu,ze se nehodi bud pro maly mimco nebo v dospelosti to bude znit divne 😅 ...jako vsichni Tobiasove, Amalie atd... jde jenom o zvyk a v dnesni dobe, kdy je normalni davat i neobvykla a cizi jmena si vsichni brzy zvyknou... btw. mne se zase nelibi Vaclav pro mimco 😀

silvia21
15. zář 2008

mne sa najjviac pacia mena pre dievcatko Vanessa a chlapca Alexander 😉

gigi2
15. zář 2008

artuse: můžu vědět, jaké zdrobněliny u jména Stela používáte???Nám se jméno moc líbí,jen ty zdrobněliny , co jsme našli na netu nám nějak nesedí... 😉

artuse
15. zář 2008

gigi2: my malé říkáme nejčastěji Steli a Stelinko, já ji pak ještě říkám Stelušáku, Stelušáčku, občas Steličko 😅 a např. od babičky slýchávám ještě Steluško, Stelunko...tak třeba si něco vybereš 😀 ještě se to dá klidně zdrobnit na Eli, Elinku... 😉