Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

joseline3
2. pro 2008

Em. a líbí se ti víc Dora nebo Dorota? Já bych dala asi ten kratší název ale taky bych říkala Dorotko, to je pěkný.

konja
2. pro 2008

babss: jj, Miluláš je moc hezké jméno, taky se mi líbí. Jen je trošku zrádné. Zrovna dneska jsem s tím jménem měla docela sranda zážitek. Vedla jsem malého do školky a na chodbě jsem si prohlížela výstavku čertů, andělíčků, zvonečků atd. Každé děťátko mělo u svého výrobku cedulku se jménem. A tak jsem se tak koukala kdo co dělal a najednou čtu na cedulce Mikuláš. A já blbá si hned řekla - kde? Vždyť je tu jen čert 😀 Asi jsem trošku zabržděná či co, ale fakt mě v první chvilce nedošlo, že je to jméno chlapečka 😅 No, sranda musí být 😉

pikusa
2. pro 2008

Ahoj holky,
už jsem tady psala,že máme jména Matyáš pro kluka a Sára pro holku.
No a už víme,že to bude kluk.
no a to můj přítel ted jsem po tom,aby se jmenoval po něm...Josef 😲 a mě to jméno prostě nejde ani přes pusu.....Pepu nechci 😀 ale on tak prosí,že teda mu stejně bude říkat pepíku a ted že mu teda dáme jména 2.
Matyáš Josef M.........co vy na to????????
On přítel už má 2 holky z manželství a ted vysněného syna.........................

kristi
2. pro 2008

ja bych se nepodridila, ani omylem....jak jako,ze mu stejne bude rikat Pepiku?

mirulka
2. pro 2008

Určitě si prosaď Matyáše to je pěkný jméno!!! 😀

Pepíka néééé!!

pikusa
2. pro 2008

No holky matyáš to bude stopro,to jo,ale on i ted na něj mluví jako že to je pepík..........já jsem byla ze začátku na nervy ale ted už to tak nějak beru,ale stejně......
No já mu říkám jenom Matyášku a on večer přijede z práce a říká...co pepíček???? 😠

kristi
2. pro 2008

to by me docela stvalo....

gigi2
2. pro 2008

náš Štěpán měl "pracovní" název v těhotenství také Pepa a pak s tím byl docela problém, když se narodil.Každý si na to už tak zvyknul, že celý první rok života mu málokdo řekl jménem, každý se ptal, jak se má Pepa. 😀

a jméno po rodičích nééééé,sama to tak mám a je to opruz 😒

konja
2. pro 2008

pikusa: já bych to vyřešila tak jak to navrhuješ ty. Matyáš Josef. To zní hezky. Vlk se nažere a koza zůstane celá 😉

azhra
2. pro 2008

Pikuso, a jak ty rikas svemu priteli? kdyz ne Pepiku? J ajsem mele spoluzaka Pepu a rikal si Jose a nebo Pepino a byl vcelku in 😎

joseline3
3. pro 2008

Matyáš Josef zní hezky, ale zas aby z toho kluk nebyl zmatenej když by mu maminka říkala Matyáši a tatínek Pepi, to bych asi ještě prodiskutovala🙂

janinunina
3. pro 2008

babbs...konja:Mikulas...pritel nad nim taky premysli,ted nejak totiz nevi,jestli chce,aby se jmenoval po nem...ale tak kluka vymysli spise on a ja mu to odkyvnu,hjolku jsem si prosadila ja...ale prijde mi,ze se necvha moc ovlivnit lidma,kdyz se zepta na nazor....sto lidi sto chuti,nikdy se nazavdecis vsem

babss
3. pro 2008

No já Milukáše dávat nebudu to můj otec s jeho přítelkyní debatují nad jménama.
Mě osobně se líbí pro holku: Linda, Ema, Sofie
pro kluka: Tadeáš, Samuel, Kryštof

konja
3. pro 2008

babss...janinunina: mi bychom Mikuláše taky nedali (mimi teď opravdu nečekáme,ale jednou se o třetí určitě pokusíme 😉 ), protože máme příjmení, kde je přeposlední písmeno á. Takže v kombinaci se jménem kde je předposlední také á to zní jako rýmovačka 😒

ajfelovka
4. pro 2008

skoda ze tu teraz nikto neni. Mam 3 deticky 8- rocnu Vanesku, 21- mesacneho Tobiaska a 8 mesacneho Damianka 🙂 . tak zatial

stellamiapiccola
4. pro 2008

ahojte

čakáme chlapčeka pravdepodobne bude Leonardo

emamamamu
5. pro 2008

josel urcite Dora...🙂
to uz je jasny od zacatku, ze to bude dora i kdyby to byl kluk..😀

mirulka
5. pro 2008

Babs krásné jména!!

Dora i při klukovi tak to je hezký teda!! 😀

emamamamu
5. pro 2008

no tak ja nevim, ale me se zadne klucici nelibi 😀 😀 😀

mirrinka
5. pro 2008

Dora je celkom pekné,ale nezdá sa vám trošku tvrdé?

emamamamu
5. pro 2008

nezda...slysela jsem ze slovaci to pouzivaji jako nadavku..ale u nas nic podobneho..navic znam Dorinku jen jednu🙂)

mirrinka
5. pro 2008

máš pravdu,niekedy sa dosť často používalo to meno ako nadávka,aj teraz sa tomu niekto nevyhne,ale v posledných rokovh bolo aj na slovensku oblúbené meno Dorotka (Dorota)...predsa len v obmene Dora mi to príde trošku tvrdé 😉

joseline3
5. pro 2008

Mě se to právě líbí že je tam to r (DoRa), není to takový umazlený a přitom když se bude říkat Dorinka, Doruška..tak to bude znít hezky a vůbec ne tvrdě.

emamamamu
5. pro 2008

dorota mi zas prijde jak nejaka devecka z pohadky... 😀 😀 😀

mirrinka
5. pro 2008

no,asi to je v každom štáte individuálne,ako som tu čítala túto diskusiu,tak u vás je dosť obľúbené meno Mikuláš,kdežto na Slovensku by ste sa s nim veľmi nestretli....česť výnimkám....
ale aj tak prajem dnes všetkým detúrencom krásneho Mikuláša.... máte ho dnes aj v čechách? 😉

emamamamu
5. pro 2008

mame 😀 muj mi ted volal, ze se u nas stavil cert a ptalk se po me..ale ze mi zachranil zivot a rekl mu, ze jsm se odstehovala 😀 😀 😀 😀 😀
Dorinka je moje laska uz ted...snad nebude mit pytlika 😀
no Mikulase chtela teta, to jsme se chtela obesit...😀 nakonec je to Ales.... 😕

pikusa
5. pro 2008

Azhra,jak mi to jméno Pepík nejde přes pusu,tak doma příteli říkám jenom zlatí,beru,broučí....pröstě jsem ho Pepo snad ještě neoslovila.No a ted bych tak měla říkat mému chlapečkovi 😝
Prostě to bude Matyášek 🙂 a když tam přidáme to Josef,já mu tak říkat nebudu................jediný,co ještě tak jde je Josífku...........
Gigi,Štěpán se mi moc líbí 😉
A kamarádka čeká klučíka a bude to Mikuláš 🙂

azhra
6. pro 2008

Pikuso,jestli tohle jmeno fakt nemuzes,tak je rozhodnuto... 🙂

pikusa
6. pro 2008

Azhra,jo pro mne ano,ale pro přítele ne 😲 ten si ho prostě moc moc přeje 😀

astraia7
7. pro 2008

Ahoj, chtěla bych se jen ze zajímavosti na něco zeptat 🙂 Líbí se mi jméno Nina, mě to připadá celkem jasné, ale setkala jsem se s tím, že někteří lidé neví, jak to vyslovit. Říkáte "Ňina" nebo "Nyna"? 😀