Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

tetadolly
18. črc 2008

papapa,taky si užij víkend, jak nejlépe dovedeš.

tetris.ka
18. črc 2008

Jooo, SOFIE je mooooc pěkné jméno 😉, jednu doma máme 🙂 . Mám ráda netradiční jména, takže hned, jak mě to napadlo, tak to i zůstalo a taťka byl z výběru taky nadšený. Ale aby nakonec těch Sofinek nebylo, jak Janiček ☹ , protože se mi zdá, že se to začíná uchytávat. Já byla při narození, taky jedna z hodně mála Terezek a dnes je Tereza jedno z nejčastěji dávaných jmen. Mějte se 😉 .

joseline3
19. črc 2008

Jo jak jste se bavily o tom jestli je možné dát jméno až po narození, tak jsem četla že je to možné. Zákon to umožnuje a nikde není psáno že se musí jméno napsat před porodem, i když některé porodnice k tomu vyloženě nutí a odvolávají se na to, že to mají ve svém řádu nebo co..ale není to povinnost.Tuším že podle zákona a úřadů se jméno musí dát do 30ti dnů, jinak pak jsou problémy a může úřad udělit jméno sám..

anaconda
19. črc 2008

Ahojky.
Joseline, je sice možné, že to jde, ale už vidím, jak v prodnici čučí, co to máš za móresy 🙂 Nic ve zlém, ale doktoři mají jistě rády své standartní situace, což i tato je.

Jak se Vám líbí jména, jako Laura, Leona, nebo Linda??

nensy
19. črc 2008

jo laura je pěkný jmeno to jsme chtěli dát ale vyhrála Nela 😀 mě se líbí Ciara 😀

anaconda
19. črc 2008

Nensy, Nela se mi sice líbí, ale toto jméno má u nás dost psů, bohužel. Stejně jako Sára. Je to smutný, ale je to tak ☹ Ciara je zajímavý a hodně exotický. Kdy by měla svátek??

nensy
19. črc 2008

to máš pravdu že to má hodně psu tady taky a Sára taky.taky se mi líbí Sára.no to ti neřeknu kdy má svátek.já jsem chtěla Ciaru ale manža se nedal přemluvit 😝 tak třeba příště 😀

anaconda
19. črc 2008

A co jméno pro kluka? Nebo víš, že čekáš holčičku??

tetris.ka
19. črc 2008

Laura je pěkné jméno, a co třeba Vaneska?

anaconda
19. črc 2008

Vanesa je pěkné jméno, ale zdá se mi, že se nedá nijak zkracovat. Nebo ano?? 🙂

tetris.ka
19. črc 2008

anaconda, máte pěkný termín 🙂, my zase řádili na Vánoce 😉

anaconda
19. črc 2008

To máš pravdu. Termín mě docela vyděsil. Navíc si dělat doktor srandu, že si teda umím vybrat, že neví, kdo to bude rodit, když budou všichni slavit..... 😉

nensy
19. črc 2008

no anaconda já zatím těhu nejsem děti mám dvě .kluka Lukáše a holku Nelu.jo a Vanesa je hezké jméno

anaconda
19. črc 2008

Nensy, to jsem viděla v pase, ale myslela jsem, že čekáš dašlí 😀 😅
K té Vanese. Jak by jste jí tedy říkaly zkráceně? Van, nebo Vany, Vanes, Vančo? To se mi právě moc nelíbí, ale celé jméno Vanesa ano. 😉

tetris.ka
19. črc 2008

nooo, já bych jí říkala miláčku, sluníčko, broučku............ 🙂 , ale třeba by se dalo Vanes, Vany. Já mám Sofii a tam toho taky moc nevymyslíš (Sofi, Sofinečko) 😉 .

anaconda
19. črc 2008

A k příjmění Kadlec by jste daly jaká jména??

nensy
19. črc 2008

ne nečekám ale pokud by ještě náké vyšlo ale asi už ne.Vanesko

jesika
19. črc 2008

Vanesa - Vany, Vanka, Vaneska...

Sofie - Sofka, Sofinka, Sofička, Sofa, Sofuška, Sofuš, Sofula...

Takové domácké podoby jsem našla ve své " chytré" knize 😉 .

joseline3
19. črc 2008

Linda Kadlecová zní hezky, ale to mě zrovna teď napadlo, určitě i spoustu jiných jmen..

ivkap81
20. črc 2008

Ahojte. Neviete mi prosim poradit, v akom kalendari by som nasla meno Zara? Dali sme toto meno nasej dcerke a nevieme, kedy budeme oslavovat meniny, kedze v slovenskom kalendari toto meno nie je... Dakujem.

jankapavol
20. črc 2008

Holky,jak by jste rikali Oliverovi?Mne se to jmeno libi,ale nema moc zdrobnelin.Nechci Olin 😒

katmi
20. črc 2008

ahojte kocky..
ja som odkajziva snivala o tom,ze raz budem mat urcite dievcatko a bude sa volat Nina.. Takze ja osm mala dilemu meno vyriesenu.. ja som si totiz ani nepripustala tu moznost,zeby som mohla cakat aj chlapca.. 😅

jankapavol - moj sef ma Olivera a hovoria mu Oli.. aj ked mne sa to zda dost blbe tak mu hovorit,ale co uz.. lepsie,ako keby ho volali Jozko,lebo mu dali aj druhe meno a to Jozef..cize sa chudak maly vola Oliver JOzef.. 😖

mancovka
20. črc 2008

tak holky mě se teda líbí na kluky Marek,Jakub,Tomáš,Ondřej,Matěj ale s holčičíma jménama je to bída....

petv
21. črc 2008

Ahoj holky,
mě se moc líbí pro kluka Vojta, Filip nebo Jiří. Pro holčičku Marie,moje babičky, maminka i tchýně jsou Marie. Ale u nás se Mariím říká Maňo, nebo Máňo a to bych teda mimču udělat nechtěla 🙂 Mám radši česká jména, ze všech těch Natáliek, Sárinek a Nelinek, Stelinek,Tobiášů a Tadeášů mi jde hlava kolem 😀

lestep
21. črc 2008

mancovka- to máš úplnou pravdu. S těma jménama pro holčičku si vůbec nevíme rady. Máme vybrané jména pro kluka- Jakub. Ondřej, Adam, ale pro holčičku zatím nic. Vždycky něco vyberem,ale hned to zase zamítneme..Zatím ještě nevíme, co to bude, ještě musíme chvilinku vydržet, než půjdeme na ultrazvuk pak holt budeme muset něco vymyslet, pokud to nebude kluk,ale holka.. 🙂

jesika
21. črc 2008

Petv, tak proti gustu....Ale Marii bych ve tvém případě nedávala už proto, že je jich u vás trochu moc... 😖 .Ale to je tvoje věc...Když české jméno, tak co třeba Anička, Eliška, Alžbětka...

Já zase nejsem zastánce čistě českých jmen..., navíc i ta česká jména poslední dobou dosti vedou, takže si myslím nevybereš.Je teď hodně Terezek,Aniček, Kristýnek a Karolínek( což jsou taktéž čeká jména...).
Prostě ať si každý dá co se mu líbí, a fantazii se myslím meze nekladou. 😉

ilci
21. črc 2008

petv, u nás je taky hodně Marií - mamce se říká Majko, tetě se říká Maňo, druhé tetě normálně Marie a babička je Maruška 😉

jakarza
22. črc 2008

Tak my jsme také dlouho řešili jména a teprve teď, pár dní před termínem jsme se konečně napevno rozhodli. Víme tedy, že to bude holčička - DITA, pro kluka jsme měli - máme připravené jméno RADIM. Jinak prvorozený je ADAM

denisamertova
22. črc 2008

Ahoj maminy!
My máme doma Adélku a druhé plánujeme na príští rok..
Já bych moc chtěla Amálku nebo Tobiáška, manžel určitě bude chtít- Jiří, Josef, Václav, Jitka, Sylva, Anna..Tak jako tomu bylo u Adélky...