Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

nunacek
3. srp 2009

Petrovi a Alici Jandovým se narodila dcera Anežka. Anežka Jandová zní hezky 😉 ač se mi jméno Anežka moc nelíbí.

marinka
3. srp 2009

Peti, to jo, zní to k sobě moc pěkně 😵

kacerka
3. srp 2009

Anežku taky moc nemusím - ani Elišku - prostě mi to přijde už v tom základním tvaru zdrobnělé a to se mi moc nelíbí 😕 Ale jako celek to zní hezky 😉

ygreen
3. srp 2009

anežka mi přijde blbá pro dospělou holku 😅

andelka
3. srp 2009

Se teda musím Anežky zastat 😀 moje favoritka 😉
Je zajímavé, že někomu se ty už původně drobně znějící jména líbí a někomu ne. Ale i pro dospělou je to úplně normální. Moje teta je Eliška a je jí kolem 60 a pohodka. Anežku dospělou znám jednu a taky normál. Asi záleží i na tom, jaké jména má člověk v okolí.

Někdo se tu ptal na Karin, tak já mám Karin malou neteř a říkáme jí Kari, Karinko, Karčo.

nunacek
4. srp 2009

kacerka: Souhlasím 😉 Anežka i Eliška jsou pro dospělou ženu moc zdrobnělé.

smardik
4. srp 2009

tak my měli na první vybrané jméno Eliška kdyby to byla holka ale ted už ji nechceme ale na jiné jméno jsme zatím nepřišli, líbí se nám ta Mia

nunacek
4. srp 2009

Teď jsem si přečetla, že malá Jandová se jmenuje celým jménem Anežka Petra Jandová 😉

nutelka
4. srp 2009

Artuš, no tak Elen asi ne. Manžel sice souhlasí, ale vidím, jak mu to "nejde přes pusu" 😠 Prý je to nestandardní jméno. 😨 Tak jsme s výběrem zase na začátku. 😖

Jinak Anežka Jandová zní pěkně, manžel chtěl taky Anežku, ale já to jméno nějak nemusím. 🤐

cilka167
4. srp 2009

Ja mam Kristínku a tiez sa da volat hocijako, Kika, Tina Tinka,...

marinka
4. srp 2009

cifko, Kristýnka je moc krásné jméno 😵

Nutelko, škoda, že Elen neprošla 😉 No máte to těžké s výběrem 😅

kacerka
4. srp 2009

hm, tak jsme dnes na hřišti potkali malou Amálku a fakt mě to usvědčilo, že Amálky, Rozárky, Apolenky a spol. nikdy. Zní mi to prostě divně 😒 Ještě, když jí potom maminka jmenovala "Ami", tak to mě fakt dostalo 😕

Kristýnka je krásné jméno, ale Kika se mi příčí 😖

nutelka
4. srp 2009

Mari, když jsme vymýšleli jméno pro Martínka, tak jsem si říkala, že klučičí žádné pěkné nejsou, že hočičí mají větší výběr a jak jsme dopadli. 😀

Kaci, mi se ty jména taky nelíbí, na malou holčičku jakž takž, ale na větší holku, či dospělou... 😔

gimik
5. srp 2009

kacerka: My máme roční Amálii, a říkáme jí Málíí, Málinko, Amalíí. Popravdě se mi Ami taky nelíbí a Amálko občas říkáme, ale nejčastěji Málinko. U nás na hřišti je malá Andělka, je to zajímavé jméno 😉.

ygreen
5. srp 2009

gimik: Andělka je podle mého skromného názoru šílená, omlouvám se tedy všem s tímto jménem 😅
Amálka je hezká pro holčičku. Jinak se mi líbí spíš Amélie, to jde i pro dospělou, ovšem v práci bych asi někoho nakopala kdyby mi říkali Amálko, asi by mě to v chlapskym kolektivu ponižovalo 😅 nechci ovšem nikoho urazit, jde jen o můj názor. Amálie mi trochu evokuje anomálii 😅

bibi78
5. srp 2009

Mne sa pacila Amalia, bolo to jedno z top 4 mien... Amalka pre male dievcatko je krasne meno a ked vyrastie, moze si hovorit Lia. Jediny problem s tymto menom som mala ten, ze som poznala jednu Amaliu a ta bola hanbou celej spolocnosti... stale som sa toho pocitu nemohla zbavit... ale potom sa vyklul z malej fazulky chlapec a zacali sme odznova... 😀

alexandrah
5. srp 2009

pardon, ale podla mna tiez meno andelka - to je hrozneee!!! uz maloco je horsie. amalie je pekne, aj pre velku babu 🙂
a meno anezka tiez hroza ... furt sa mi vybavuje anezka ceska, ale neviem, mozno sa niekomu paci ...

kristi
5. srp 2009

ale třeba Elišce Balzerový to jméno vyloženě sluší....ale to je vyjimka

Anežka se mi taky nelíbi, nejak neholduju hackum a carkam ve jmenech

ivka29
5. srp 2009

My mame doma Kristinku a teraz ked bude druhe bude Alexandra, pre chlapceka nemame vybrate asi bude po ockovi Mato

bambulik
5. srp 2009

mě se strašně líbilo vždy Kateřina a mám jí, přes to nejel vlak
ale u druhé holčičky se mi líbí jméno krátké a nijak složité, takže já bych vybírala mezi Nela /což asi by holka byla/
a líbí se mi Rita strašně, Tina, myslíte že by se o tyhle dvě jména muselo žádat?

známá čeká koncem srpna holku a chtějí jí dát vyloženě jméno Kája, tak jdou na matrïku, tak jsem zvědavá jak dopadnou

garicka
5. srp 2009

ahojte,
dnes sme sa dozvedeli že budeme mať pipika, som si myslela že bude miško, ale drahý začal vymýšľať iné mená.... tak som zvedavá ako to celé dopadne... 😀

judit7
5. srp 2009

Ivka, pekne meno ste vybrali 😉 .... my tiez budeme mat dievcatko a tiez sme sa manzelom zhodli na Alexandre 🙂

nunacek
6. srp 2009

Amálie i Amélie jsou pěkná jména, víc se mi teda líbí Amélie 😉 Anděla se mi nelíbí.

Souhlasím s kristi, že ač se mi jméno Eliška nelíbí, tak Elišce Balzerové sluší 😉

andilek
7. srp 2009

Koukám, že tu proběhla debata a tipovačka na alčátkův novej přírůstek, tak vzhledem k tomu, že to bude taková malá alčátkovic žížala Julie a nebo Apolenka 😵

mimochodem, co vyhraju, když se trefím 😕 😅 😀

matyskova
7. srp 2009

Takže tipovačka, jo? 😵 😀

Marinka - to bude na sto percent Leontýnka 😀

Verusinek - ze by Alexandr? 😀

Alcatko - padlo zde Zita, Dita, Gita, Tara, Lara, Zoe, Dora, Lea, Rút...Alča psala, že jméno je tvrdé, takže....? I když můj původní tip byl také Juli nebo Apolenka, ale změna je život 😀

Jinak nesouhlasím s názorem, že je blbé dávat holčičkám jména jako Rozárka, Leontýnka, protože co za 20let jako drsňačky baru.......ale copak se ty holky budou takto představovat? Řeknou Róza nebo Lea a je to 😵
To je podle mě jako byste tvrdily - je blbé dávat Kristýnku, chudák holka, až za 20let bude říkat Kristýnka - vždyť jsou to všechno jen zdrobněliny, oficiální jméno zní jinak 😉

briketa
7. srp 2009

Dali by ste Aili Maya, alebo Aili Kay?

artuse
7. srp 2009

😀 ahoj holky, zase nakukuju 🙂

nutelko, tak jsem zvědavá, co vyberete 🙂 a ani Elenu manžel nechce?

holky, já bych taky tak striktně netvrdila, že Rozárka či Apolenka je jen na malou holku...a když zmiňujete drsňačky na baru 😀 tak malá Rozárka by se jako velká mohla klidně představit Rozálie 😎 a malá Apolenka jako Apolena, na tom nic až tak divného nevidím 😎 sice jsou to krapet delší jména, ale já mám taky trošku delší jméno a mám je nejraději tak jak je nezkrácené 😉 jo a ještě zmiňovaná Amálie, Amélie - říkala bych jim Ameli 🙂

briketa: já bych to asi nedala 😕

matyskova
7. srp 2009

briketa, záleží, zda žijete v zahraničí nebo v ČR, zda je tvůj manžel cizinec, jaké máte příjmení... 😉

briketa
7. srp 2009

artuse, ja som v zahranici a mame ciste anglicke priezvisko ;), doma sa hovori anglicky.

briketa
7. srp 2009

na chalana mame bez konfliktov Liam Daniel (prvy syn je Neal Kenneth) a na dievcatko este stale nevieme stredne meno, ci teda Aili Maya, alebo Aili Kay.