Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

missymici
17. dub 2012

Mi mame vybrane jmeno BIANKA,....ale kdyby to byl nejakym omylem kluk,...tak vubec nevim.Manzelovi se libi Denis anebo po Dedovi Jaroslav,mne se libi Marek,nebo Ales,...ale ani jedno se me nelibi tolik,ze bych ho dala svymu druhorozenemu klukovi. 😉

kacena00
17. dub 2012

Tak já přispěju svou trochou do mlýna, máme doma tříletého Cyrilka, i když už se teď objevují častěji, pořád myslím, že se řadí spíš do neobvyklých jmen

hrozně dlouhou dobu jsem to jméno nemohla ani vystát, už mi lezlo krkem, jak mě tím manžel stále krmil, tak jsem se uvolila na pracovní jméno Cyrda, těsně před UZ po 20 tt mi manžel přednesl další argument k Cyrilkovi a sice jeho překlad: jedna verze panáček, což mi přišlo hornzě roztomilé, v tu dobu miminko bylo opravdu takový panáček, maličkaté a druhá verze sluníčko- vzhledem k tomu, že těsně před otěhotněním sme s manželem pozbyly naděje na vlastní dítě a začali řešit věci kolem adopce, tak mi to přišlo příhodné, že nám vnesl do života sluníčko 😀

a pak přišel UZ ve 20 tt, když nám doktor řekl, že čekáme kluka a já manželovi s ledovým obličejem řekla, OK bude to Cyrilek, tehdá mi envěřil, nikdo nám nevěřil, dnes si nedovedu představit, že by se náš klouček jmenoval jinak a na jméno Cyrilek nedám dopustit 😉

jinak sme v papírech měli Martu, ještě dlouho před otěhotněním jsme oba měli vysněnou Bělu

čekáme druhé a u holky se dohadujeme na Dorotce (ale mám přesně spojeno s naší bývalou kozou 😝 😀 😀 😀 ) a Julinkou (jenže tam mi vadí asociace z dětství, kdy moje máti říkala holčičí pipince Julča 😀 😀 😀 ), líbí se nám Anna ale u ní mi vadí hrozně malý odstup mezi narozkama a svátkem, u kluka se nám to povedlo krásně rozložit- narozky únor, svátek červenec, tak u druháčete bych to taky tak chtěla, navíc Andulka byla naše druhá koza- mě neva dávat zvířatum lidská jména, akorát si teď říkám, že nejhezčí jména sme vyplácali u koz (ačkoliv Andulku sme už dostali i se jménem)a bylo to prostě nedomyšlené 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

helcas
17. dub 2012

@kacena00 máš krásné tipy na jména..nepřijdou mi vyloženě neobvyklá, ale méně častá jo a přitom žádná zbytečná extravagance za každou cenu

helcas
17. dub 2012

@kacena00 my žádné méně časté vyrianty jmen nevymýšleli, jsme takoví tradiční - kluk je po tatínkovi Radek a holčičku máme Markétku - protože jsem v životě potkala samé suprové kamarádky Markéty..máme dlouhé a vyloženě české příjmení, nám by se ani cizí nebo neobyklá jména nehodila, člověk musí vždycky vzít úvahu i to příjmení...teď u třetího máme připravené zatím varianty Jiří a pro holku Anežka, Alžbětka, nebo po mě Helenka 🙂

kacena00
17. dub 2012

@helcas to spíš jen ten cyrilek mi přijde netradiční, to kvůli němu jsem přispěla do diskuze 😉 , jinak ty ostatní opravdu nijak netradiční nebudou, my jsme o nějakou exotiku ani nestáli, manžel s tím cyrilem přišle víceméně ze srandy, protože se mu líbila kombinace jména Cyril Suk (nějaký tenista, já neznám 😀 😀 ) a protože je srandista, tak mě s tím popichoval a ačkoliv jméno jako takové se mu líbilo, nikdy si nemyslel, že on sám bude mít nakonec syna s tímhle jménem, zato se mu líbilo mě ačkoliv těhotnou 😀 , rozčilovat, co kdyby přeci jen náhodou 😀 😀

my jsme si ani jeden nedovedli představit, že naše dítě by mělo jméno po nás, ačkoliv Michal a Barbora jsou jména hezká, hned v počátku jsme je zavrhli 😀 , Markétku taky jednu bezva kamarádku mám, Helču taky 😉

Anežka je moc hezká, Běta je moje supr teta, ale taky jedna paní, co ji zrovna nemusím- zase ty asociace

ještě se mi líbí Amálka, ale ta se před rokem narodila kamrádů, takže do toho nejdeme 😀

kacena00
17. dub 2012

@helcas ale kluk?...to bude oříšek, kamarádi si z nás dělají srandu, že když už máme cyrilka, ať jdeme do Metůdka, ale to už by bylo moc 😀 😀 😀

kristi
17. dub 2012

@kacena00 a co Vincent?

ikke
17. dub 2012

nas syn ma v celom holandsku 5 rovesnikov s rovnakym menom a na slovensku az 7 😀 pritom je to podla mna uplne obycajne meno z kalendara... 😅

timmysek
17. dub 2012

Yasmine, Jasmína, Angelika, Stela, Beáta, Agáta, Ben.. 🙂 To bych mohla psát do álelůja..

sarkachmelova
18. dub 2012

@kacena00 teda krásná jména i krásně napsané,pobavila jsi mě 😀

fangi
18. dub 2012

@kacena00 Děkuju, že jsem se hezky zasmála u tvého příspěvku, "nejhezčí jména jsme vyplácali u koz" 😀 🙂 Tak hlavně že tou bývalou kozou nění nějaká ex přítelkyně manžela 😀 Zlatá koza 😀 Přeci jen po bývalé koze = expřítelkyni by se to jméno dávalo ještě hůř 😀 Po koze v chlívku to jde, to vem čert 🙂

kacena00
18. dub 2012

@fangi 😀 😀 😀 😀 😀 tak teď tu řvu smíchy!!!!

petkave
18. dub 2012

@kristi ja mám Vincenta. A pre dievčatko by som raz chcela Elin.

A k tým netradičným menám... Ja sa občas čudujem nad menami svojich žiakov, už som to tu niekde aj písala: Mechtilda, Kiril, Gordana, Miriam Cindy, Idar, Damir... Momentálne si na viac nespomeniem, ale určite dopíšem. 😵

kacena00
18. dub 2012

@sarkachmelova rádo se stalo! 😀

kacena00
18. dub 2012

@petkave mechtilda a kiril ??? já padám 😀 😀 😀 😀 😀 😀 kiril bude nějaká verze Cyrila? 😀 😀

petkave
18. dub 2012

@kacena00 jj, mám taký dojem, že Kiril je odniekiaľ z východu.

kacena00
18. dub 2012

@petkave říkala sem si,ž e to asi budou samá cizokrajná jména ale mechtilda je jednoznačně nej 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alamo
18. dub 2012

@petkave To je dobre, skoro jako nejake postavicky z Harryho Pottera 🙂 . Neucis v Bradavicich? 😀

petkave
18. dub 2012

@kacena00 Mechtilda má 17 rokov a meno po svojej mame. Ale odkiaľ k tomuto menu prišla jej matka, netuším. 😲

fangi
18. dub 2012

@kacena00 :D :D :D tak jsme se zasmály a prodloužily si život :D :D :D

@petkave Teda, to koukám, na Slovensku jste se jmény asi nějak napřed 😕 , ale doufám, že k nám vlna Mechtild a Kirilů nedorazí 😀 Možná na Slovensku to nezní tak zvláštně, nevím 😕 Ale je pravda, že když se jméno dá z lásky, tak je hezké, a ostatní si zvyknou vždycky 😵

petkave
18. dub 2012

@alamo no občas sa to zvykne pekne nakopiť - dokonca aj v jednej triede. Som zvedavá, koho budem učiť o pár rokov - tuším to bude samá El(l)a, Em(m)a a pod.

petkave
18. dub 2012

@fangi no obvyklé nie sú, práve preto som ich sem napísala. Jasné, aj ja som si zvykla, že mám doma malého Vincka, hoci som sa s tým zo začiatku nevedela zmieriť. Ale mať doma malú Mechu, to neviem, či by som strávila 😀

kacena00
18. dub 2012

@petkave 😀 😀 😀 Mechu 😀 😀 😀 😀 chudák jí bude hvízdat v uších

fangi
18. dub 2012

@alamo V Bradavicích 😀 😀 😀 😀 Tady je dneska veselo, fakt jsem se pobavila 😵

petkave
18. dub 2012

@kacena00 Jasné, nemá to rada. Volajú ju Tili, Tilka. 😵

alamo
18. dub 2012

Tak na wikipedii ctu, ze Kiril je z Rectiny a je variantou jmena Cyril!

ikke
18. dub 2012

Mechtilda mi neodolatelne evokuje Pam Ferris ako MIss Trunchbull vo filme Matilda
http://www.cinemovies.fr/images/data/photos/G73...

kacena00
18. dub 2012

a tilka už zní roztomile a myslím že na Slovensku to ani nemusí ani znít nijak exoticky

kacena00
18. dub 2012

@alamo já si to myslela 😀

kacena00
18. dub 2012

@ikke jejda!!! 😀 😀 😀 to je ale Matylda 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀