Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kacerka
28. črc 2009

Mně moc ne - nebo spíš k ní ám naprosto neutrální vztah 😎

majina
28. črc 2009

No asi tááák... ale spíše se přikláním ANO než k NE 😀 pořád lepší než Nicolas......

kacerka
28. črc 2009

no holky, jeden týpek u nás v práci se jmenuje Nikola - to je prostě nářez pro dospělýho chlapa 😕 😔

majina
28. črc 2009

Chudáááák!!!! ☹ 😀

Našich známích známí dali Kiliána..... taky trest na celý život 😅

kacerka
28. črc 2009

hm, jenže Kilián není tak zženštilý - to bych řekla, že jesště jde 😝 Nebo spíš tak - ono se to mezi tím množstvím neobvyklých jmen ztratí 😅 😅 😅

alexandrah
28. črc 2009

ahojte, som tu prvy krat, ale sa nudim sama doma, tak trochu prispejem. mne sa tiez pacili netradicne mena, napr. Kerim (chlapec), Shane (chlapec), dievca - Shauni, Shannen ..., alebo nicole, isabella, a podobne ... no ale manzel chcel normalne, takze budeme mat Richarda, ak by bolo dievca - Michaela. inak sa mi este pacia Robert, Romana... a podobne ... Inak, Nicolas sa mi paci, ale musi sa hodit aj k priezvisku ... no a poznam karin, a volame ju kajka. (ale desna baba...)

majina
28. črc 2009

No je to pravda že to není ženské jméno ale pro mě směšné 😀

marcela22
28. črc 2009

Ahojte, tiež stále nevieme vybrať meno pre chlapca, ale Kilián ma fakt dostal 😀 😀 😀 😀 Niektorí rodičia sa teda naozaj "vyzúria" 😝

Len by ma tak zaujímalo, čo si myslíte o mene Lujz pre chlapca??? Manželovi som to ešte nenadhodila, dnes to meno spomenula kamarátka, pozná ho z talianska a popravde sa mi ceeelkom zapáčilo. 😅
No a volali by sme ho Luj, Luji...

marinka
28. črc 2009

Kači, taky znám jednoho Nikolu, je stejně starý jako já a na základce mi to přišlo jako šílené jméno a nelíbí se mi teda furt 😅

nunacek
28. črc 2009

Dneska jsem ve zprávách slyšela jméno Živojín 😕 😅

alexandrah
28. črc 2009

ahoj marcela, meno lujz mu nedavaj ...

nunacek
28. črc 2009

Lujz psáno takto se mi nelíbí. Luis je hezké, ale podle mě ne do našich zeměpisných šířek 😅

alexandrah
28. črc 2009

no to skor, luis ...

marcela22
28. črc 2009

Hi ono to možno aj je so "s" 😀 Ale k nášmu prizvisku by sa to pekne hodilo, ale manžel mi to aj tak neschváli a keď sa z toho trošku "vyliečim" tak asi aj sama uznám, že to neni nič-moc 😀
To je to zúfalstvo že aké meno dať 😀 😀

alexandrah
28. črc 2009

a akych mas kandidatov? my sme to robili tak, ze ja som zobrala kalendar, a ktore sa mi pacilo som si zapisala, potom som ukazala zoznam muzovi, a on hladal, co sa paci aj jemu, uz z toho mojho zoznamu, tak sme nasli prieniky.

marcela22
28. črc 2009

No ja som už dlho dlho chcela dať meno Tobias, ale tých už je v okolí v poslednej dobe akosi priveľa ☹ Tak teraz vôbec neviem, kandidáti v podstate nie sú žiadni.....len nechcem nič ani "obyčajné" ani príliš "uletené"...

Inak Richard sa mi jednu dobu strašne páčilo a páči vlastne doteraz ale má ho už kamoška...a ešte sa mi páči meno Filip,ale to mali susedia psa tak mám smolu...ale aj tak si myslím že nakoniec niečo vyberiem ani nebudem vedieť ako, len si to asi príliš "komplikujem" 😝 Ale keď mňa to taaak baví 😀

alexandrah
28. črc 2009

ahoj, kasli na to, kto co ma, hlavne je, co sa paci tebe, aj sesternica ma syna richarda, ale to neni dovod, ked sa mi to meno strasne paci, aby som ho ja nedala, inak, aj filip sa mi fakt paci, kasli na susedov ...

nunacek
29. črc 2009

Pro mě osobě jsou Richard a Filip zvířecí jména 😅 Babička má kocoura Richarda a švagr má papouška Filipa 😀 Richard je hezké jméno, Filip se mi nelíbí.

alexandrah
29. črc 2009

my sme ako decka davali meno filip kaprovi na vianoce, lebo sa nam to meno nepacilo, aby nam nebolo luto, ked ho oco zabije ... ale teraz sa mi paci velmi ... kazdy asi tak, ako to pozna ... ja poznam zvieracie mena ako hugo a felix, to by som nedala, ale richard ako zviera? to je cudne. inak, obe mena su kralovske, nosili ich krali v anglicku aj francuzsku (vlastne aj luis, alebo ludovit, po nasom ), tak snad budu aj silne

alexandrah
29. črc 2009

inak, meno tobias sa mi nepaci vobec ... a je ich fakt aj vela.

ilci
29. črc 2009

taky jsem měla spolužáka Nikolu, mě se to jméno celkem líbí
někde jsem četla, že Nikola je mužské jméno a ženská varianta je Nicol

ygreen
29. črc 2009

Luis je jak z argentinský telenovely 😉 Richard se mi moc nelíbí a Filip je hezké jméno.

Margarita Paroubková - chudinka holčička. Jméno hezké, ale to prasopesí příjmění je mizérie 😀

ilci
29. črc 2009

jo a Margaritu mám tetu, je jí cca 50let a říká se jí Rita
jsem si vždycky myslela, že se jmenuje jen Rita 😀

makelka
29. črc 2009

Jé Ilči, to mozná známe toho stejného 😅 😅 😅 Já znám jednoho Nikolu taky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 takovej malej šikovnej klučina, ne? 😕

ilci
29. črc 2009

mak, to nevím, ale na základce byl takový menší

makelka
29. črc 2009

Nikola Jančuk? 😕

ilci
29. črc 2009

hmm, tak to mi nic neříká, myslím, že Heger

makelka
29. črc 2009

Je zajímavý, že s takovým zvláštním jménem je tolik kluků 😉

ilci
29. črc 2009

😉

zdenik89
29. črc 2009

ahojky tak Jeremi je pry podle Jeremiáše. Napsali ho zkracene. Uz se mi to taky zacina libit. a dalsi kamarad ma ted Otíka (Ota). myslim ze kazdy se nemuze jmenovat stejne a nakonec se to jmeno k tomu cloveku hodi :o).