Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

zlatka
30. črc 2009

Šimarová je dobrý příjmení, k tomu jde hodně jmen🙂

zdenik89
30. črc 2009

joseline: nejsi sama :O))). Na mimco mam jeste cas, ale jmena me bavi.
kacerka: Agnes Skinnerova ze Simpsonu :OD
dneska davali Supermana a tam je Lojz . Takze co Aloi(j)zie? :o)) 😀

blka
30. črc 2009

Nutelko, z tvého výčtu se mi k příjmení hodí Ela nebo Elena. Ale mohla by být i Helena, Hana, Jana (myslím, že už to není tak časté jméno jako za mého dětství 🙂 )

kvetinka7
30. črc 2009

Kristi, jo ,mne by to vadilo, je ho vsude kolem az moc,jeste aby mi ho moje dite pripominalo 🙄 .. ,ale Nela je pekny jmeno. Mne se Simarova taky zda jako normalni prijmeni 🙂

lucynka46
30. črc 2009

Ahoj holky... Trochu to tady pročítám a teda nevim, nevim.. My jsme měli jména Daniel a Natálka, ale termín máme 2.12 a obě jména jsou v prosinci, tak jsme je zavrhli, aby si to ten chudinka nevybral vše v jeden měsíc.. Ale teď už víme, že budem mít chlapečka, tak už máme konečně užší výběr... Daniel se mi velmi líbí, ale to prostě neprojde z toho důvodu co jsem psala... Skoro manžel vybral jméno Sebastián, ale to se mi nelíbilo a když jsem pročítala kalendář a řekla nahlas, že Samuel je podobné, tak se toho chyt a už je rozhodnuto.. Ale já pořád nevim. Ten Daniel se mi líbí.. Hezké je i Martin, ale to nebylo odsouhlaseno... Samuel je pěkné jméno, ale je pro mě velmi nezvyklé.. A k našemu přijmení by se hodilo. Z toho strach nemám.

Na tu holčičku máme vybrané jméno, tak doufám, že až se budem snažit podruhé, tak nebudem mít termín porodu v prosinci, lednu nebo listopadu.. Jinak je zajímavé jméno i Tamara..Sice trochu tvrdé, ale je zvláštní. Olívie, Emma, Ester je taky hezké, Eliška, a nebo je krásný Leontýnka a Sofie.

kacerka
30. črc 2009

Nutel, já jsem se lekla, když jsi popisovala to příjmení, že se jmenuješ Šourková, ale tohle je normální a řekla bych, že k němu jde v podstatě každé jméno z Vámi vybraných 😉

kacerka
30. črc 2009

lucy - Samuel není špatný - já bych ho osobně nedala, ale líbí se mi - prostě Sam no 🙂 😉 Pro mnohé to bude zase jak jméno pro psa

kacerka
30. črc 2009

. . . ale na to se vyprdni - jsem chtěla dodat 😅

bebel
30. črc 2009

Ahojte, ja toto tiež riešim...
Starší syn je Bruno a teraz keď to bude dievčatko bude Bibiana Benedeková, ale 2. chlapčenské neviem vymyslieť, resp. sa zhodnúť s manželom.
😒
Ja som navrhla napr. Teo...ale naša hlava rodiny si myslí, že je to ako meno pre kocúra.... 😖
Nerada by som frekvetované, obľúbené meno...ani nejak exoticky znejúce....nájsť vhodný stred.
😎

artuse
30. črc 2009

nutelko, Daniela jsem já 😀 a osobně nemám ráda hlavně, když mi říkají Dano 🙄 Dančo mi říkají taky dost, Danko ujde, nejraději mám prostě Danielu 😅 jinak to příjmení je naprosto v pohodě, já taky myslela, jak Kači, že jste Šourkovi nebo tak něco 😀 k tomu jde spousta jmen, pak mě ještě napadá Jolana, Nina...to jsou jména, která se mně líbí, ale ta Elena by se mi k tomu líbala, jak máte vybráno 😉

lucynka: u mě Samuel přichází v úvahu u potenciálního klučíka, takže mně se líbí 🙂

kacerka
30. črc 2009

bebel - co Artur? Ten se líbí mně a to by šlo jak k příjmení, tak k Tvým pořadavkům 😎

marinka
30. črc 2009

bebel, nebo Max? 😉

nutelka
30. črc 2009

Holky díky, 😉 tak to asi mám jen já pocit, že je to divné příjmení. 🙂 Elena je teda favoritka. Líbí se mi i Jolana, ale manžel si s tímto jménem vybaví nepřízpusobivou občanku. 😖 Nela mu příjde jak na psa. Nina se mi líbí, ale při zdrobnělině Ninuška mi to příjde takové ťuťu ňuňu 😕 Jsem asi moc náročná. 😅

marinka
30. črc 2009

Nutelko, mně se moc líbí z vašeho výběru Ella a Ema 😉

petruna26
30. črc 2009

Nutel, ta Elena se mi taky líbí nejvíc. A náročné jsme při výběru jmen asi všechny, neboj 🙂

kacerka
30. črc 2009

zdeni a Agnes byla taky v Edně Bedně - takovej ten animovanej seriál o těch čarodějkách a bludičkách - za mých dětských let 😀 😀 😀

angel99
30. črc 2009

tak jsem dneska byla u doktora a asi to bude kluk, takze mam smulu protoze ja jsem mela vybirat pro holcicku a pritel vybira pro chlapecka. Takze to asi bude Angelo, po jeho tatinkovy. Kazdej mi predpovidal holcicku, takze si ted budu muset zvyknout 😖 Taky jsme premysleli o dvou jmenech, ele nemuzu prijit na to co by se hodilo ke jmenu Angelo?Nenapada vas neco?Pro holcicku jsem mela Anna Sofie, ale ted nevim.

marinka
30. črc 2009

Nutelko, a co jenom Elen místo Elena? 😉

majina
30. črc 2009

Já bych byla taky pro Elen..... mě doma bohužel neprojde a to proto že ji mají v sousední vesnici 😅 😀 😀 😀

marinka
30. črc 2009

Maji, to je dobrý 😀 Elen se mi hodně líbí..

nutelka
30. črc 2009

Elen je asi fakt lepší. 😵

artuse
30. črc 2009

nutelko, kamarádka má Ellen se dvěma "l" 🙂 je to hezké, ale já většinou dávám jména podle českého kalendáře a tam Elen ani Ellen není, jen Elena, ale to je jen můj problém 🙂 myslím, že Elen i Elena je moc dobrý výběr 🙂

artuse
30. črc 2009

dávám, chtěla jsem říct vybírám 😀 jsem to napsala, jak kdybych měla 5 dětí 😀

majina
30. črc 2009

Mari.... to víš, mít vesnickýho chlapa není jednoduchý 😀 😀 😀

nutelka
30. črc 2009

Artuš, Elena mi příjde tvrdší než Elen, ale u Elen mám zase problém stejně jako u Nikol - příjde mi neúplné, useknuté bez toho A na konci. Jinak svátek by slavila na Elenu, kdyby to teda nakonec byla Elen.

Mari, Ella je taky fajn, ach jo, to je dilema. 😀

Maji, tak na to, kdo má stejné jméno se radši ani nedívám, protože to bych žádné nevybrala. 🙂 Jo vlastně, u nás ve vchodě je pes Elinka. 😒 😅

majina
30. črc 2009

nutelka... no to bychom nevybrali ani my... ale Elen prostě prý NE!

smardik
31. črc 2009

nám se s manžou začla líbit jméno na holčičku Mia ale nějak nevíme jak bychom ji říkali, pro kluka už vybráno máme ale holčička nám dává zabrat. doma už bude čekat bráška Tomášek a příjmení bude Šmarda-Šmardová

artuse
31. črc 2009

nutel: když si ta dvě jména říkám,tak se mi asi přece jen víc líbí Elen 🙂 ale i Elena je fajn 🙂 🙂 zdrobněle to bude Elenka tak nebo tak 😅

susisus
31. črc 2009

smardik - no my dávame meno Mia práve preto, že ho nikto nebude komoliť a budú-budeme ju volať proste Mia 🙂 Prípadne pusinka, zlatíčko, miláčik a podobne 😉

smardik
31. črc 2009

susisus my na něj dneska narazili na netu a oběma se nám zalíbilo 🙂 tak o něm uvažujem kdyby to ta holčička byla, kdy slaví svátek nevíš?