Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

pajushka
27. zář 2010

Dobrý nápad, knihu jmen si taky musím sehnat 😀 No, já už se nemůžu dočkat, až se dozvím KDO to bude 😉 Ještě musím vydržet dva týdnu do UT, snad se nám prcek ukáže 🙂
lucisa: dobrý vkus má kamarádka 😉
marinka: nad Aničkou jsme taky uvažovali (po mojí mamce), byla jsem docela překvapená, že podle statistik to bylo 2. nejvíce dávané jméno pro holčičku v lednu 2010.... Ale je to krásné jméno, já bych do ní i šla, ale manžel chce Julinku 🙂

petrabe
27. zář 2010

Ja mam manzela anglicana, tak jsme vybirali jmena co jsou i v cestine i v anglictine, tak nakonec zvitezila Isabella pro holcicku a Julian pro kluka.

nunacek
27. zář 2010

@didi07 Napadá mě kromě těch napsanýcj lucisou třeba Daniel, Michael, Robert, Richard, Viktor, Patrik, Erik,...

lordicka
28. zář 2010

My jsme měli pro kluka Martínek a pro holčičku ještě nemáme 😀

lucisa
28. zář 2010

@nunacek tyhle jména mě pak napadly v noci, než jsem usnula, že jsem je ještě mohla @didi07 poradit, ale v té rychlosti jsme jich hodila pár.
Myslím, že "mezinárodních" jmen je dost, prakticky většinu jmen jsme nějak přebrali ze zahraničí a počeštili. A tím, jak se dnes všechno míchá, dávají se i cizojazyčné ekvivalenty a už to nikomu ani nepřijde, že je to cizí.

didi07
29. zář 2010

tak jsem si holky dnes sehnala knížku v knihovně a večer si počtu 🙂...jen to mám trošku složitější, sice potřebuju "mezinárodní" jméno, ale možná jsem to špatně napsala, spíš italsko-české - když dám Richarda, což se mi líbí moc, tak to v Itálii budou vyslovovat v AJ anebo blbě nebo musím dát Riccardo a to zas bude horší tady. tak zatím mi zbývá Alex a Christian, to je v obou stejný 🙂.
@pajushka - ale julinka je moc hezká 🙂.

pajushka
29. zář 2010

@didi07 No, čím víc nad Julinkou přemýšlím tím více se mi lbí 🙂 Uvidíme, nakonec to bude třeba kluk 😀
Didi, jak myslíš, že by v IT Richarda vyslovovali? "Riči, Ričrde" nebo Riku (jako Riccardo) a u nás by to byl prostě Ríša 🙂 Mě se to jméno teda líbí, ale to Alex taky teda 😀 tam by to bylo asi fakt bez problémů....
No, třeba něco vyčteš v moudré knize, já ji stále nemám ještě....

keila
29. zář 2010

Mně se pro holku strašně moc líbí jméno Erin od doby, co jsem viděla film Erin Brokowich. Ale máme v příjmení dvě "R" a už je to moc tvrdé a kdyby chudák holka ráčkovala, to by dopadlo. 😒
Pro kluka mám už několik let jasno - Tobiáš - sice frčí čím dál tím více, ale je to srdcová záležitost.

lucy..
29. zář 2010

Ahoj holky, k te Julince, u nas vyhrala.... jmeno znamena zariva, vlasata 🙂, jinak ji rikame Lily 😉 volili jsme ji i proto, ze to neni moc frekventovane jmeno, ale ted jde nejak do mody...

zzuzca
29. zář 2010

ahoj, co hovorite na meno Monika? 😉 ja ziadne miminko s tymto menom nepoznam teda a celkom sa mi paci 😉 potom mame este simonu,terezu alebo lenku...no bude to tazky vyber 😅 u chlapca sme sa s manzelom zhodli jedine na Matejovi...

patru.veronika
29. zář 2010

@lucy.. julinka je krásná lucy 🙂 Já se ještě dočetla, že Julie znamená mladá, božská 🙂 mě se tak nějak celkově líbí jména co začínají na Ju....Justyna, Judita, Julie, Juliana
@didi07 Moc hezká jména pro chlapečka 😵 hlavně Alex , mám pro to jméno velkou slabost 😉 🙂 mě napadla ještě jména Bruno, Gabriel, Daniel...

lucisa
29. zář 2010

@didi07 A co třeba Marco nebo Lucas? V téhle podobě se dává i u nás, tak by neměl být problém...... I David(e), ne? A jak se jmenuje dcera, chceš, aby to pasovalo i k sobě?

lucisa
29. zář 2010

@lucy.. Kámoška má Lindu (taky se mi líbí moc) a říkají jí taky Lili 😉

lucy..
29. zář 2010

holky, schvalne az si vyberete nejake jmeno, zkuste mimiskovi v brisku tak rikat a uvidite zda vas to omrzi, nebo utvrdi 🙂
@patru.veronika - presne taaak, i bozska 🙂 fakt jsem z toho jmena porad nadsena, takze ja Julii doporucuju 😉

lucisa
29. zář 2010

@lucy.. Nojo, ale my nechtěli ani u jednoho miminka vědět pohlaví předem, chtěli jsme překvápko a někdo jiný možná taky, tak mu přece nebudeme říkat dvěma jmény 😀

lucy..
29. zář 2010

@lucy nooo, tak v tomhle pripade to nejde 😀

slovnicek
29. zář 2010

didi07: zkus se mrknout sem 😉 Myslim, ze jmen je tu hafo a ceskou podobu jich ma vic nez bylo zmineno v diskuzi
😉

http://www.lascatoladeisegreti.it/elenconomiazz...
http://www.lascatoladeisegreti.it/elenconomiros...
http://www.nomix.it/700a.php
http://www.nomidibimbi.it/elenco-dei-nomi.html

didi07
30. zář 2010

holky, tak včera večer jsem se fakt pobavila a došla jsem jen k písmenu H, dnes večer pokračuju - ale velmi na mě zapůsobil Dluhoš 🙂...
@pajushka - i IT riccardo, kdo nás zná, ale jinak "ričrd" podle toho jak je to napsaný, a to mi právě nesedí, nechci jméno přechylovat do jiné řeči, jinak se mi to líbí moc.
Julinka je krásný, bylo to mezi favority na druhou holčičku, nakonec jsem vybrala jiný, ale bohužel je to asi bezpředmětný 🙂.
@zuzzca - Monika není vůbec špatný, dneska na mimčo spíš neobvyklý 🙂, Terezek znám mooooc, tu bych nedala, Simonka je hezký a Lenka se mi nelíbí.
@patru - Erik moc hezký, taky jsem o něm přemýšlela, jenže se tak jmenuje brácha, tak tam mám asociaci 🙂, ale hezký mooooc
@ lucisa - holčičku máme Claudii, pokud by to byla druhá holčička, chtěla jsem Julii, ale pak jí dala moje hodně dobrá kamarádka a u nás by to vyhrála Livia. U chlapečka je mi celkem jedno, jestli to bude pasovat k sobě, ale určitě to nebude Dluhoš 🙂.
@slovnicek - díky, podívám se večer.
@lucy - já asi měsíc měla slabost pro Oscara, tak jsem to pořád omýlala, až to nemůžu asi slyšet...

lucisa
30. zář 2010

@didi07 no Dluhoš je úžasný, jen nevím, jak to budou Italové vyslovovat 😀

Mmch, Claudie(a) je krásné jméno, kámoška má tohle jméno už dlouho nachystané, zatím má ale dva kluky 😀

kacerka
2. říj 2010

😅 😅 😅 Koukám, že Richard je dost oblíbený - ještě ho nemám 100% prosazeného, ale už se na tom pracuje 😉

Dluhoš je hláška - nedávno jsme byli v restauraci a byla tam rodinka se dvěma syny - Divišem a Johanem - tak jsme docela s MM koukali. Ale proti gustu . . . . 😉

didi07
2. říj 2010

Naše mimčo se, pokud to bude kluk, jako že to je kluk, asi nijak jmenovat nebude... Času sice ještě dost, ale já prostě žádného favorita nemám, manžel taky ne, zato se mu nelíbí nic co navrhnu...patová situace 😠.

kacerka
2. říj 2010

@didi07 manžel chce zase Viktora a tvrdí mi, že prostě Richarda si představit neumí - jenže před pár měsíci mluvil jinak a nechci se nechat zvyklat na jméno, o kterém nejsem 100% přesvědčená, že se mi líbí. No a kompromis jsme zatím žádný nevymysleli 😝 😔

mamoka4
2. říj 2010

veľmi zaujímavá debata o menách. Ja mám doma 2 detičky s menai Peter a Sofia a teraz čakáme dvojičky. 😉 Ešte nevieme, čo to bude, ale veľmi sa nám pačia chlapčenské Artúr a Frederik a dievčenské máme Stella. Nikdy predtým som nad Stellou neuvažovala a teraz ma veľmi oslovilo. Chcem sa opýtať, aký máte názor na tieto mená? Inak máme nemecké priezvisko a dcerka sa nepíše -ová.

kacerka
2. říj 2010

@mamoka4 Artur se mi moc líbí, ale jaksi jsem jediná v okolí, nikdo to jméno nechce vzít na milost 😝 Frederik mě moc neoslovuje, ale nemůžu říct, že by se mi nelíbilo, a Stella je moc hezké jméno, i kdyby se příjmení přechylovalo, tak mi to nepřijde zvláštní 😉 Jinak gratulace k obrovské rodině 😵 😵 😵

patru.veronika
2. říj 2010

@didi07 takto přesně to bylo u nás 😀 dloouho jsem žádného favorita neměla a když konečně ano, tak mi neprošlo doma 🙂 navrhla jsem snad 10 krásných jmen a na každém něco našel 😠 , ale Erika jsem si rozmluvit nenechala, toho jména jsem se držela zuby nehty 🙂 jinak moc děkuji za pochvalu 🙂
@kacerka Richard je super jméno, zkus manžela přesvědčit 😉 držim palce a jsem zvědavá jestli se ti to vážně povede 🙂
@mamoka4 wau dvojčátka, moc gratuluji 😵 🙂 já si vždycky přála dvojčátka 🙂 Artúr se mi líbí strašně, kdyby nebyl Artur v rodině, určitě bych ho zavedla já 😀 A Frederik je neobvyklý jméno, ale rozhodně není špatné 🙂 Stela je moc pěkná a s krásným významem, znamená hvězda 🙂

mamoka4
2. říj 2010

@patru.veronika ďakujem ku gratulácii. V pláne bolo len tretie bábo...ale osud mi to zariadil inak. Takže budeme veľká rodina! 🙂 Ďakujem za názory.

erika9
2. říj 2010

ahojte mozete poradit nejake meno pre moje male ?? 🙂

lucisa
3. říj 2010

@mamoka4 Artur je super jméno, a o Stelinkách vím v okolí o dvou, taky moc pěkné.

@kacerka Diviš je nějaká staročeská podoba, myslím, že moderní ekvivalent je Denis, ale to bych se musela kouknout do knížky a teď se mi nechce. 😉

@erika9 Dost široký pojem, trošku to přibliž: preferuješ klasiku jako Petr, Jan, Tomáš, nebo něco novějšího jako Sebastian, Tobiáš, Matyáš nebo úplně bez diakritiky? Podle toho, co se bude hodit k příjmení.... Dlouhé jméno nebo radji kratší, aby se neopakovala stejná písmenka jako v příjmení, aby se nerýmovalo s příjmením.

Takhle ti tady můžeme opsat celou knížku se jmény, odhaduju je jich tam na tisíce i s cizojazyčnými podobami, takže takhle ti odpovědět je dost těžké. 😒

didi07
3. říj 2010

@mamoka4 - Artur je moc hezký, frederik mi moc neříká, resp. frederik jo, ale fredy nebo fredík atp. už se mi nelíbí ani trochu. Jen bych se bála ráčkování, moje malá nemá zrovna nejčistší R (což ale doufám dopiluje...) a se jménem artur je to nepříjemný 🙂. Stella je moc hezký, ale už máme v okolí tři a ve školce má malá dvě ve třídě, takže nově asi relativně frekventované, ale určitě moc hezký jméno.

@kacerka - Richard se mi líbí o moc víc než Viktor 🙂, a taky, že malý je Ríša a velký Richard, není to moc dlouhý, takže šance na vyslovování celého jména bez zkrácenin v dospělosti je velká 🙂.

didi07
3. říj 2010

@mamoka4 - Artur je moc hezký, frederik mi moc neříká, resp. frederik jo, ale fredy nebo fredík atp. už se mi nelíbí ani trochu. Jen bych se bála ráčkování, moje malá nemá zrovna nejčistší R (což ale doufám dopiluje...) a se jménem artur je to nepříjemný 🙂. Stella je moc hezký, ale už máme v okolí tři a ve školce má malá dvě ve třídě, takže nově asi relativně frekventované, ale určitě moc hezký jméno.

@kacerka - Richard se mi líbí o moc víc než Viktor 🙂, a taky, že malý je Ríša a velký Richard, není to moc dlouhý, takže šance na vyslovování celého jména bez zkrácenin v dospělosti je velká 🙂.

didi07
3. říj 2010

jen nevím proč vám to píšu 2x 😉