Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

magika
22. bře 2007

Ahojda...čtu tu opravdu zajímavá jména 😉 Já mám doma Daniela a ted čekáme druhé mimi a jelikož to bude kluk,tak jsme se po dlouhém dohadování nakonec dohodli na Matyášovi.Jinak holka by byla Leontýna,tak snad příště 😀

macanet
22. bře 2007

magi, Matyáš moc hezké, má ho známá a říká mu Maty, ale je to loupežník, děláme si srandu, že se měl jmenovat Lotrando 🙂

lenkabu
22. bře 2007

Ahoj....tahle diskuse je super inspirace 😉 Ja mam jasno...holka Vanda, kluk David nebo Adam. Ještě zbývá přesvědčit manžu..na Vandu se tváří skepticky, Adam má svátek na Vánoce, David zase na Silvestra..no pořád něco 😒

macanet
22. bře 2007

leni, ta Vanda je docela tvrdá, ale pokud se vám líbí, není co řešit 😉 Jinak já bych dala Adama 😉

prada
22. bře 2007

my nad Adámkem taky uvažujeme. Je to pěkné jméno.

lenkabu
22. bře 2007

Macanet: Mas pravdu, Vanda je takový tvrdý jméno,ale já ty sladký holčičí jména moc nemusim, až bude holčičce třeba 40 a bude mít 100 kilo, bude znít líp Vanda než Natálka nebo Kristýnka 🙂
Taky jsme uvažovali nad Lindou,ale těch už je docela dost, aby se pak ve třídě nesešly 4...

macanet
22. bře 2007

No to jo, nebo 100kg Jaruška 😀 Linda je moc hezká 😉 My máme Adélku, tak snad nebude stokilová 😀 ˇčetla jsem statistiku ve family star, tak první je pořád Tereza a Eliška a kluci Jan a Jakub.

lenkabu
22. bře 2007

Statistiku jsme taky četla...Eliška se mi kdysi strašně líbila,ale zavrhla jsem ji ze stejného důvodu jako Natálku. Koukala jsem že Adam a David se drží taky v první dvacítce,to nejsem moc originální 😒 Prostě s musí podařit Vanda 😀 Taky se mi docela líbí Michal,ale to je bratránek a jména opakovat nechci.

macanet
22. bře 2007

No manžel přišel s Eliškou a že jich tu ve městě máme, kolegině z práce maj obě, co teď rodili, tak jsem to zavrhla, pak přišel s Adélkou, tak ta prošla, měla bejt Markéta, ale ta má sv.13.7 a to jí nemůžu udělat.Kluka jsem chtěla Šimina, ale ten neprošel, příjmení nám začíná na N, takže byl Ondřej, ale těch je teď taky moc ☹ Taky jsme chtěli jména, co nikdo v rodině nemá a to je těžký, manželova rodina je velká 30 nejbližší příbuzný 😀 Takže výběr byl hodně zůženej 🙂

lenkabu
22. bře 2007

Já jsem chtěla být originální,ale zase ne moc, třeba Jenovéfu bych mít nemusela.Vždycky mě štvalo, že jsem Lenka jako každá druhá, tak chci pro mimíska trochu něco zvláštního..i když stejně určitě nebude spokojený(á). 🙂
U kluků se mi ale žádný originální jméno nelíbí..uvažovla jsem nad Alexem,ale zase to je Alexandr a Alexandr Buřil zní příšerně 😖

macanet
22. bře 2007

To jo, kluk se nevdá, jako holka, ta si buď pomůže nebo pohorší 😉

lenkabu
22. bře 2007

Jak lítám po diskuzích, koukám že docela frčí Vanessa(nebo Vanesa,to je asi jedno).U krásný 18tiletý holky to zní nádherně,ale co když si vezme pana Slepičku 🙂

lenkabu
22. bře 2007

Kamarádka chce Lilianu...tak jsem si říkala co až jí bude 80..nebo třeba i 5 a nebude umět správně vyslovit L...

macanet
22. bře 2007

Mě se líbí, jak má myslím Kristi, Mia , ale to by se k nám teda nehodilo 😖 No Liliana může být Lili, jako má švagrová Matěje, hezký jméno ale 60 letej Matěj, zkrátka nad tím nemůžem takhle přemýšlet.Já měla spolužáka, ten koktal a měl sice krátký jméno i příjmení, ale než to ze sebe dostal, tak to byla taky fuška.

lenkabu
22. bře 2007

Mia se mi moc líbí,ale taky by se k nám nehodila...My jsme měli ve škole Alžbětu a říkali jí Bety, znělo to hezky.Matějů je teď dost,tak v 60 to bude třeba tak častý jméno, že tonikomu nepříjde divný 😀
Mně by zajímalo jak se na jména koukala třeba generace našich babiček...tchyně je Radka a prý to byl boj, na matrice jim řekli že musí být Vratislava nebo Radoslava...

macanet
22. bře 2007

No moje mamka měla bejt Vladimíra, zaplať pánbůh je Zdena, ale nadává pořád 😀 Vlaďka je hezká, ale Vladimíra, to s babičkou asi lomcovali hormony 😝 On děda je Vladimír, tak asi proto 😉

bednaroi
22. bře 2007

macanet mela jsem spoluzacku Vladimiru,a stejne jsme ji nerekli jinak nez Vladka 🙂 porad lepsi nez Vladena,to je myslim taky jeden ze zakladnich tvaru ☹

bluff
22. bře 2007

myslim ze babickou lomcovali hormony skor pri tej Zdene 😝

myschka
22. bře 2007

je holky to byl u nás hrozný boj. Ne a ne se dohodnout. buď už se tak někdo z rodiny jmenoval. nebo by mel mimisek moc brzy svátek po narozeninách nebo vánocích no hrůza. pak taky přítel a jeho sourozenci všichni jako malinci račkovali.

andrissek
22. bře 2007

Ahoj holky- tak u nás byl jasnej kluk. Po tatínkovi Petřík. Já jsem po sobě nechtěla,tak jsme se schodli na Lucince,nebo na Verunce.Pravděpodobně to bude kluk tak není co řešit.Tatulda se naparuje jako páv 😀 🙂

zuzka_majko
23. bře 2007

andrisek ved aj ma naco 🙂

macanet
23. bře 2007

bluff, když ona je zase babička Zdena, zkrátka brousili jen ve vlastních jménech 😝

kalo
23. bře 2007

Ahoj holky! Protože učím za ZŠ tak mám vysledováno, že nejčastější jména, která jsou fakt v každé třídě i několikrát jsou: kluci Kubíci a Honzíci a holky Natálky, Kristýnky a Elišky...No jo, když my byly malí, tak bylo spousta holek Jana, Martina nebo Zuzka, tak teď jsou nejoblínější tyto..

nataliap
23. bře 2007

ahojte,
naším kmotrovcom sa narodilo dievčatko a dali jej meno Katka, ....žiadna Katarínka ...len Katka....

kacerka
23. bře 2007

Ahoj holky, tak mi už máme taky celkem jasno, kluk bude po tatínkovi Karel (v dospělosti důstojné jméno pro chlapa a jako malý to bude Kája, Kájík, Karlík) a u holčičky nemám úplně jasno, i když zatím vede Magdalena na záda jí funí Linda a někde v pozadí je Nela - ta se nelíbí mému muži. Jeho rodiče totiž chovají vždy tak 2-3 ovce, pojmenovávají je a jedna se právě jmenovala Neli. Takže nemůžeme mít Nelinku 😉 Ale asi zvítězí ta Magdalenka. Hrozně se mi líbí ve jménech kombinace písmen "N" a "L" 🙂

verusky
24. bře 2007

Kdyz mi na ultrazvuku potvrdili holcicku, s pritelem jsme se shodli, ze bude Anna. Po case se mi vsak zprotivilo c uprostred Anicka a vratili jsme se k Verusce (po me a po moji mamce). Pred porodem jsem tak nejak vahala, ale rekla jsem si, ze prece tomu miminku v brisku rikam nekolik mesicu Verusko a ze by z toho melo gulas a tak se narodila Vera. Hned par hodin po porodu mi to prislo lito, najednou to byl uplne jiny clovek, nez do te doby a s radosti bych ji rikala jinak, nez kdyz byla v brisku. Tak to je jeden pribeh, jak to taky muze dopadnout...

bucanka
25. bře 2007

Ahoj holky, můžete mi prosím poradit jméno pro miminko-holčičku.Doma už mám Kateřinu a Michaelu, líbila by se mi např.Gabriela,Daniela, Nela nebo Laura.Příjmení máme na 10 písmen a je měkké.Za názory děkuji.

sisstin
25. bře 2007

já jsem Tereza...dost jsem si na základce s tím jménem užila 😒 😠 je na to trapná básnička..a nesnáším, když mi někdo říká Terko 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 přitom to jméno stále vede..nevím proč..podle mě za chvíli po něm nikdo ani nevzdechne 😉

bednaroi
26. bře 2007

sisstin
ja zadnou basniku na Terezu neznam

jaul
26. bře 2007

Ta básnička - to ani nemusíte znát, to vymyslíte i bez toho!
Líbí se mi šíleně moc jmen. Nic proti jakýmukoliv jménu, ale teď fakt dává každý druhý Terezku a Jakuba!
Mě se líbí Šimon, Kryštof, Štěpán - v tomto pořadí, manžel s tím i souhlasí, žádný super moderní jméno by u nás neprošlo. Vždy se mi líbila Sára a Ráchel, ale to by taky nešlo, takže jsme se shodli max. na Julii a mě se líbí Františka (jako moje mamka). Ta by se asi by se pak počůrala štěstím 😀