Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

misha82
10. kvě 2010

Simi, podle kalendáře se neorientuj, tam jen asi tak pětina jmen, které jsou ve skutečnosti uznané. Elen je běžně dávané jméno 🙂 A moc hezké...

nika
10. kvě 2010

simi probíhá to uplně v pohodě, pokud to není uplně neobvyklé jméno a je alespoň v nějakém jiném kalendáři (např. naše Berenika je v řeckém), normálně jsem to vyplnili do papírů a odevzdali v porodnici. a RL nám přišel bez problémů.
pokud máš obavy tak zavolej an matriku a ověř si, zda dané jméno je bezproblémové.

ivarei
10. kvě 2010

misho, koukala jsem na baby web a tam se uvádí, že jméno Elen mělo v ČR v do r. 2008 801 dětí. Je tam i článek o přístupnosti jmen: http://www.babyweb.cz/Clanky/a44-Prejimani-jmen.... Rozálie je v kalendáři, tuším, že má svátek v září (se mi to rýmuje 😀 ), jen nevím, jak to je, pokud chci dát dvě jména...

ivarei
10. kvě 2010

omluva, to bylo pro simi 😉

simi.w
10. kvě 2010

díky, holky, takže to je docela jednoduché 🙂
já jen aby pak nebyly nějaké problémy, super

lucisa
10. kvě 2010

holky, já mám tři dcery a všechny mají dvě křestní jména (bez pomlčky) - u nás je to povoleno od 1.7.2001. Dvě jména s pomlčkou (tzv. zdvojená) se mohla dávat i dříve, jen o tom nikdo moc nevěděl.
takže dotáhnuto do extrému, v konečné fázi může mít dítě i dvě zdvojená jména, což jsou celkem 4 jména 😲 - ale to už je fakt extrém.

některá jména holek nejsou moc častá (Noemi Nela, Nathalie Anne a Amelie Sophie) a na matrice nebyl sebemenší problém. simi, s Elen je to úplně v pohodě, neboj.
nevím, jak u vás, ale většinou narození miminka i jeho jména hlásí na matriku sama porodnice (proto se před porodem vyplňují a odevzdávají papíry), takže domů pak rovnou přijde rodný list.

ivarei
10. kvě 2010

lusica: Moc díky, vyplnila jsem to do těch papírů bez pomlčky. Máte hezká jména 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sirael4
13. kvě 2010

Která jména si myslíte jsou teď nejčastěji dávaná?

kristi
13. kvě 2010

Tereza, Jakub a Jan, furt to samy dokola

sirael4
13. kvě 2010

kristi: a u holke?

sirael4
13. kvě 2010

*holek 😀

sirael4
13. kvě 2010

kristi: jé, sorry, jsem mimo 😀 😖 😀

brusinka.pusinka
13. kvě 2010

Ahojky holky trochu Vás čtu a máte vybrané krásné jména hlavně neokoukané 😀
My také dlouho váhaly co dát a před 15 lety vyhrál Dominik a loni se nám narodila Simonka 😉 . Jinak můj chtěl aby se malá jmenovala po mě ale nechtěla jsem to jinak moje méno je Mia 😉
Kdysi byl problém pojmenovat jinak než co bylo v kalendáři ale náš Tatino byl řek tak si to vykřičel 😉 Já jsem Mia můj bratr třeba Henrry nebo Jannisek. máme Paola a Remulanda. Takže teď je na výběr jmen jen aby pasovala k přijmení 😉
Přeji všem nastavajícím mamuškám hodně štěstí a zdravé mimisenka 😵

vernero
13. kvě 2010

Ahoj holky, jak tak pročítám tyhle stránky, tak si říkám, že je tolik jmen, budu si muset sehnat nějaký podrobnější seznam než jen kalendář. My stále netušíme jaké jméno zvolíme, máme sice jěště čas, ale jak tady píšete, to vědomí, že to tomu děťátku dáváme na celý život... S rodinou je to taky těžký, když jsem řekla před rodiči, že třeba Karolína, tak to bylo...Karolínu ne, tu mají ti.... 🙂 No, ale naštěstí to jméno budeme dávat my a ne rodiče 🙂

kamikadze
13. kvě 2010

Vernero - pred rodinou zadne navrhy jmen nerikat!!! Vsechno Ti budou chtit rozmluvit. Staci, ze se musite dohodnout vy dva...

sirael4
13. kvě 2010

brusinka: teda u vás to vzali jako naprostý antičeši 😀 ale máš hezké jméno!

vernero: zkus krestnijmena.cz tam je toho dost a dokonce i kolik těch jmen v ČR je... Karolína je hezké, a myslím že u každého jména se najde někdo, kdo někoho s tím jménem zná,...na to bych se až tak neohlížela....

lucisa
13. kvě 2010

vernero, kamikadze má recht, příbuzenstvu nic neříkat, vždycky ti budou rozmlouvat jméno a navrhovat svá... a nebo rovnou říct i s dovětkem, že to není tipařská kancelář, že je to vaše rozhodnutí a nečekáte jiné návrhy 😠

já jsem do poslední chvíle nechtěla říct, ale vzhledem k tomu, že jsme u dvou dcer nechtěli vědět pohlaví předem ( ü prostřední taky ne, tak se dr. nechtěně prořekl), tak na nás tlačili, ať aspoň řekneme nachystaná jména.
a máš vidět ten fičák, nejstarší dceru jsem jim prozradila jména asi 14 dní před porodem. a ještě v porodnici mi mamka říkala, že je ta holka chudák, protože ji s takovým jménem nebude ani chtít žádný klik a ona se nevdá 😀 byla z toho špatná, ale zvykla si...

lucisa
13. kvě 2010

brusinko, Mia je moc pěkné jméno, naše poslední dcerka dostala jméno Amelie Sophie a v návrhu byla i přímo Mia Sophia. nakonec manža rozhodl, že Amelie, protože Amelii můžeme říkat Mia taky a je to prostě i Miuška 😉

sirael4
13. kvě 2010

lucisa: a jak se holka chudák jmenuje? 🙂

kristi
13. kvě 2010

luciso, my to taky nerikali, pac jsme tusili, ze to bude silenych kecu, ostatnich 7 vnoucat ma naprosto normalni ceska nudna jmena, tak nase Mia byla fakt pozdvizenim 😀

brusinka.pusinka
13. kvě 2010

Holky máme řecká jména a to za komoušů bylo pozdvižení hodně velké 😀 😀 😀
Miu má můj bratříček já jsem kmotra a jinak její celé jméno je Martina Mia 😀
Já volila české jména i když Dominik by prošel i v řecku 😀
Moc děkuji a jěště jednou neříkat rozhodnout se sami bez rodiny vy jste rodiče a vy budete svoje dítko jmenovat a když nejde zdrobnělinka tak jde přezdívka třeba myška žabka piškotek atd 😀 😀 😀 😀
Naše je od narození Karamelka 😀

kristi
13. kvě 2010

piškote mi říkala mamka a i ja tak rikam Mie 🙂

brusinka.pusinka
13. kvě 2010

Kristi mě doma říkaly doma broskvičko a kluci byli špagety a nebo urvišové 😀

kristi
13. kvě 2010

to jsou super prezdivky, mne ve skole jeste Kryso vasiliso, tojsem fakt milovala 😀 😀 😀

sirael4
13. kvě 2010

kristi: já bych neřekla že česká jména jsou nudná, naopak většina z nich je krásná a zní nádherně....né každý chce být okázale originální, ale samozřejmě je to věc každého 🙂

brusinka: Henry mi moc řecké nepřijde, ani žádného Řeka Henryho neznám, Janise jo 😉

kristi
13. kvě 2010

tak nektera urcite ne, ale ty co davali svagrovci tak jo...Radek, Petra apod. to me fakt nebavi

sirael4
13. kvě 2010

kristi: stejně si myslím, že osobnost a člověka nedělá jméno 😉

kristi
13. kvě 2010

to nikdo nerika preci. Kazdej mame jinej vkus, a ja obycejna a vsedni jmena nemam proste rada. Ale o tom,co rikas si nejsem tak jista, urcite jsou jmena, ktera dopomahaji ke stesti a uspechu

gtver
13. kvě 2010

brusinko, tak my dali řecké jméno 😀 i když ne v originálním tvaru