Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

labell
9. črc 2008

gimik už jsem to tu psala, ale:Amálie je krásný jméno, my jsme dali Amely, aby to bylo trošku jiný, ale stejně jí říkáme tak jak by se říkalo i Amálii a Amélii. Třeba: Amíku, Málinko, Máli, Amíšku, Amísku, Mel, Amálko, Amelko, Maloušku, atd.

heresta
9. črc 2008

Ahoj my čekame holčičku a mame pro ni jmeno Yvona po moji mamce, neni to obvykle a me i manzelovi se libi. Jinak klučík by byl Tomášek 😀

ilci
9. črc 2008

Yvona je opravde méně obvyklá, hlavně s tím Y

anaconda
10. črc 2008

A jak se Vám líbí jména Laura a Leona?

labell
10. črc 2008

anaconda: líbí se mi obě, Lea moc, ale měla sem spolupracovnici Leonu a moc sem nevěděla jak to jméno zdrobnit kromě teda Leo.

mirrinka
10. črc 2008

mne sa Laura veľmi páči a namiesto Leona by som dala Leonie 🙂 ale ani Leona nie je zlé,len sa mi trošku nehodí k bábätku,skôr k dospelej žene 😉

anaconda
10. črc 2008

Kamarádka dala dceři jméno Ema. Přijde mi to pro miminko moc tvrdé a zdrobnělina Emička zase docela srandovní. Líbí se mi i jméno Ela, je jemnější a křehčí. V dětství jsem měla představu o jménu své dceři Izabela.

mirrinka
10. črc 2008

Ella je pekné meno,ani Ema nie je zlé ale už veľmi,veľmi otrepané....a čo sa týka Izabely,tak tomu menu nejako nemôžem prísť na chuť / spojím si s tým vždy nejakú zlú bosorku z telenoviel /...mne sa skôr páčia mena,ktoré nie sú ani príliš extravagantné ani staromódne...kamoška má Naomi - je to síce pekné meno,ale pre mňa až príliš extravagantné 🙂

anaconda
10. črc 2008

Spolužačka dala své dceři jméno Sandra. K příjmení Nováková je to fakt hnus 😀

mirrinka
10. črc 2008

...poznám aj horšie kombinácie mena a priezviska...Sandra Nováková ešte celkom ujde...aspoň teda podľa môjho názoru 😉

katzi
10. črc 2008

já vždycky když přemýšlím jestli se mi to jméno líbí, nebo ne, tak si představím, jestli bych se tak chtěla jmenovat já sama a pak ještě někdy i jak se tím jménem představuju novým lidem, nebo třeba nějakýmu fešnýmu chlapovi 😉 a podle toho to hodnotím 🙂 Takže Leona (Lea) se mi líbí hodně (bohužel mě doma neprošlo 😒 , u té Laury nějak nevím jak bych to zkrátila, Ella je krásná a Ema mi nic moc neříká.

anaconda
10. črc 2008

a co jména klučičí?
Chce po Vás hrdý partner jméno po sobě? My ženy na tom tolik nelpíme mít dceru pojmenovanou po nás, jak se zdá, ale pro pány je to zřejmě otázka cti při prvorozeném synovi nést jméno po svém zploditeli. Samozřejmě né u všech, ale ten můj si na tom zakládá. Takže mě děsí představa již 5. Jiřího v našich rodinách. Protože jeho otec, můj otec, můj brácha, děda.....nevíte, jak ho přesvědčit??? ☹

labell
10. črc 2008

anaconda: můj manžel chtěl v případě kluka taky jméno po sobě- je Michal. Tak jsem mu slíbila že když bude druhé dítě holčička bude Michalka. No ale ty bys asi do Jiřinky nešla co? Jméno to není špatné, ale ....

anaconda
10. črc 2008

Abych řekla pravdu, tak ho tou Jiřinkou právě straším. (bez urážky Jiřinek 🙂 ) Nešel by do ní ani on. Jméno holky je mu celkem jedno, jde mu o toho kluka. Ach jo....

labell
10. črc 2008

anaconda: no ale Jiří zrovna nepatří mezi ty divné jména. Kamoščin manžel trval na Arnoštovi a druhé kamošky manžel na jménu Mojmír.

anaconda
10. črc 2008

Labell, Jiří je moc pěkné jméno, ale né, když nemáte v rodině jiné, než Jiří.

labell
10. črc 2008

anaconda: to je pravda, ale zas kdyby jinak nedal je to hezký jméno!
A tobě se líbí jaké jméno?

heresta
10. črc 2008

To Y je tam schvalne moje mamka je taky Yvona..

mirrinka
10. črc 2008

Jiří,to je asi slovenské Juraj,že? Kamoška má malého Jurka a celkom sa mi páči to meno,aj ked ja by som ho synovi asi nedala.
Môj manžel sa volá Martin - trošku som proti dávaniu mien po rodičoch,ale keby veľmi trval na tom aby sa tak volal náš syn.....tak asi by som ustúpila,lebo je to celkom pekné meno 🙂

anaconda
10. črc 2008

Labell, mě se líbí jméno Jakub.

pipinka82
10. črc 2008

KATZI skús memo Emi - Ejmi sa to číta to je také dievčenské a pre chlapa s ktorým sa zoznámi zaujme s menom 😀 ja si to aspon myslím 😀

mirrinka
10. črc 2008

pipinka,nič v zlom,ale ja keby som bola chlap,tak má meno - Emi /Ejmi / vôbec nezaujme... 😒
takéto mená majú väčšinou hlavné postavy v starých anglických filmoch

pipinka82
10. črc 2008

ale je lepšie než nejaká Amálka a Magda a tie nič moc mená nie??? 🙂 Ema meno je tiež staré ale aj to sa dá 😀

andy21
10. črc 2008

pipinka přijde mi divný urážet tu jména, který se jiným holkám líbí a hctějí tak pojmenovat svý děti.....bylo by lkepší, kdyby tu každá psála jména, která se jí líbí a nepomlouvala ty ostatní...... 😝

pipinka82
10. črc 2008

však ano aj ja som len svoj názor napísala ako ty 😎

zuzula20
10. črc 2008

Tak mi stale nemame meno pre chlapca. Mne sa celkom paci Damian, ale to mi drahy zrusil a asi by bol rad, keby sme dali meno po nom- Jan. Ale to sa zas nevidi mne 😒 Nie preto zeby sa mi to nepacilo, ale mat v rodine dvoch Jánov...

mirrinka
10. črc 2008

súhlasím s pipinkou....mnohé tu žiadajú radu a pýtajú sa ako sa ostatným páči to,alebo to meno....ak sa mi nejaké nepáči,tak predsa nebudem tvrdiť opak.a ak niekto nechce počuť,že to,alebo to meno pre niekoho nie je pekné,tak nech sa nepýta. toť vsjo 🙂

pipinka82
10. črc 2008

veru je to každého vkus 😀

katika1982
10. črc 2008

ahojte baby.ja čakam druhe,ešte neiem čo to bude ale už pomaly rozmyšlam nad menom.a neviem ake dat.moj prvy syn sa vola kristian,toto meno sa my vždy velmi pačilo takže pre chlapca nemam žiadne.poradte ☹

mirrinka
10. črc 2008

prezri si mená v pasoch báb čo píšu na koníka,možno ťa nejaké meno zaujme 🙂