Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

cindy83
18. dub 2011

Děkuji za návrhy, bohužel celá akce se jmény se minula účinkem! Ačkoli na 4 ultrazvucích bylo tvrzeno že to bude holka, narodil se kluk!!!! Dostal jméno Ríša po tatínkovi ( nějak jsme fakt s tím klukem nepočítali a nepřemýšleli nad jmény) narodil se 12.4. v 8:20

lucisa
18. dub 2011

@cindy83 😀 😀 😀 😀 gratuluji!!
Tak je aspoň vidět, že nic není stoprocentní, proto jsem to raději nechtěla ani jednou vědět, a mimčo si to udělalo po svém 😀
Hlavně zdravíčko přeji!

fangi
19. dub 2011

@cindy83 Taky gratuluju a je to teda sranda, jak vás příroda převezla 🙂

fangi
19. dub 2011

Neviděla jste některá někde statistiku jmen za leden 2011? Na stránkách stat.úřadu ještě nic není a přitom vloni touhle dobou už tam statistika jmen za leden byla... Asi se zabývaj Sčítáním lidí 😀

nunacek
29. dub 2011

@cindy83 Richard je moc pěkné 😉

kacerka
15. kvě 2011

@cindy83 gratulace k Ríšovi. Taky máme skoro pětiměsíčního doma a jméno se mi pořád moc líbí. No a prvorozený se jmenuje taktéž po tátovi, páč všechna jména, která se nám líbila, byla hodně frekventovaná a to jsem nechtěla 😝

knobloska
25. kvě 2011

Holky co myslíte Mariana?

lucinka1104
25. kvě 2011

Mariana je krásne

katrinka8
25. kvě 2011

Baby, poradite nejake dievcenske meno, ktore je take "medzinarodne", ze nie je problem s vysvetlovanim, ako sa pise, cita a pod.? Aj preto sme vybrali Terezku - cesky variant Tereza (na Slovensku asi nie je tak rozsirena, ako tu pisal niekto, ze v CR je ich vela - kamoska mi robi na novorodeneckom a mali ich aj s nasou minuly rok len 2 ci 3). - ze je to zaroven "nase - cesko-slovenske" meno ale zrozumitelne aj cudzincom. Ja ako Katarina mam vzdy problem v zahranici a s cudzincami vysvetlovat, ako sa moje meno pise ... 😒

berenika39
25. kvě 2011

@katrinka8 Anna?

januzza80
25. kvě 2011

Ahojky taky my mame tri deti a jedno jmeno italske,ceske a anglicke 🙂
Vincenzo 😉 Alena(Alenka) 😉 Thomas(Thomy) 😉

jankanelka
25. kvě 2011

@katrinka8 Moja je Nela a nie je to tazke na vyslovnost, aj v zahranici poznaju, lahko sa vyslovuje, rychlo bude vediet povedat ako sa vola... 🙂

fangi
25. kvě 2011

@katrinka8 Napadla mě Stela a Ema a Ester - ty mi přijdou nejlepší, potom ještě Sára, Viktorie, Klaudie, Laura, Emilie, Julie... Nejsou to česká jména, ale některá určitě u nás nepůsobí exoticky a ve světě je budou znát a umět vyslovit (jak kde, to je jasné), některá jsou v zahraničí ve stejné podobě.

syslica
26. kvě 2011

@katrinka8 Mária, Mária-Anna, Marianna, Melánia (Melanie), Karin, Ingrid - okrem tých už spomenutých ostatnými dievčatami. Je ozaj veľa pekných dievčenských mien a pokiaľ nezvolíte skutočne nejaké krajovo špecifické ako napr. Lesanka či Jasna, nemali by ste mať problémy - teraz a v budúcnosti už vôbec nie, lebo teraz je voľba mien vo svete veľmi liberálna.

kristi
26. kvě 2011

@katrinka8 Nina, Ella, Simona, Laura, Klaudie

brusinka.pusinka
26. kvě 2011

@katrinka8 Eva,Zoe,Gabriela, Edita....

katrinka8
26. kvě 2011

@berenika39 - juuuj, Annu nie, to ich mame v rodine velmi vela, mamina je Anna, babka, 2 tety, sesterka ma Annu - ale inak pekne meno, paci sa mi, len uz ich je na mna privela - ale trafila si 😀

Baby, dik za rady, premyslam celkom aj nad tou Simonou. Mena ako Nela, Ella, Zoe, Viktoria, Stela a pod. sa mi pacia, zneju velmi pekne, ale teraz je tu na okoli toho velmi vela, a predsa len sa nehodia k nasmu priezvisku a ani k nasim menam, kedze my mame naozaj slovensky znejuce mena @syslica ma pravdu, je velmi vela peknych dievcenskych mien, uz len si vybrat 😀

berenika39
26. kvě 2011

@katrinka8 😀 😀 no akorát že já opravdu vaši rodinu neznám 😀

katrinka8
26. kvě 2011

@berenika39 - no to je mi jasne 😀 😀 😀 Ale som sa pobavila - dobre si to vymyslela 😀 😀 😀

lucinka1104
28. kvě 2011

U nas chce manžel Nikoletu mne sa veľmi pači Olivia, a emily a Loriana a na chlacovi sme sa zhodli Oliover pačii sa mi aj Leonard

marinka
29. kvě 2011

Zajímavé stránky - karma jména a data narození. Kdo na to věří, může mu to pomoci s výběrem jména, které má lepší karmu..
http://www.nasemimi.cz/numerologie/vibrace-sloz...

lucinka1104
29. kvě 2011

a čo je lepšie Oliver Balko alebo Leonard balko
Olívia Balková alebo Nikoleta balková????

marinka
29. kvě 2011

@lucinka1104 Jestli myslíš, co se té karmy týče, tak Leonard Balko má úplně úžasnou, jednu z nejlepších, co může mít, úspěch ve všech směrech. Oliver Balko vychází jako samotář, člověk hodně uzavřený, ale taky to není vyloženě negativní, takže záleží,co se vám víc líbí. Mně se třeba ten Oliver líbí víc..
A Olívia a Nikoleta mají obě dvě úplně stejnou karmu a moc pěknou, takže tam je to opravdu jen o tom, co se vám víc páčí 🙂

lucinka1104
29. kvě 2011

@marinka dakujem si zlatá

lucinka1104
29. kvě 2011

ešte by som ta teda ak môžem poprosila Daniel Balko a Simon ktoré by si mi najviac odporučila?

lucinka1104
29. kvě 2011

@marinka teda tebe to patrilo diky

marinka
29. kvě 2011

@lucinka1104 Daniel Balko má pěknou karmu, byl by to silný člověk, který se dokáže poučit z vlastních chyb, má dobrý úsudek, je založený víc duchovně než materiálně, takže může mít trošku problém po finanční stránce..
Simon Balko - jeho síla je v nesobeckosti a soucitu, ale jinak to není moc pozitivní karma, hrozí zklamání, prohry, různá nebezpečí, je tam doporučeno změnit jméno, aby se dosáhlo pozitivnějšího vlivu (např. když to jde, přidat nebo ubrat písmenko 😉 ) Takže kdybych to shrnula, úplně nejlíp vychází Leonard, pak tak nastejno Daniel a Oliver a nejhůř Simon 😉

lucinka1104
29. kvě 2011

@marinka dakujem krásne a naposledy to čo už mame Timea a Lukáš veľmi ti dakujem moja

babulkaa
29. kvě 2011

Ahojte kocky, takze mi budeme mat malu princeznicku a definitivne sme sa rozhodli pre meno Kristinka. Uff ale bola to fuska vybrat pekne meno 😅

marinka
29. kvě 2011

@lucinka1104 Timea Balková určitě být může - důraz na lásku, milostný vztah, citlivá povaha, silný vliv na veřejnost, silná potřeba harmonie ve vztazích..
Lukáš Balko - převaha duchovna nad materiální stránkou, mlčenlivý samotář, není to vyloženě příznivé, ale ani nepříznivé, jeho vibrace může být všemocná nebo naopak neutrální, závisí přímo na majiteli a jeho vůli, na kterou stranu se přikloní. Je číslem pohledu zpět, uvážlivých závěrů a duševní převahy nad ostatními. Neodmítá štěstí a úspěch, ale uspokojení častěji najde v samotě soukromí. Společenská dění ho nepřitahují, své duševní převahy využívá ve prospěch všech, např. rozvinutí osobního nadání, sepisování myšlenek, které mohou pozměnit i dění ve světě.