Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kocicinka
9. bře 2009

Zlatka: nene, starám se sama. Ani to není nic náročnýho, až na to rozčesávání, když jsou zacuchané. Za ta léta už mám svý grify. Rozčesávám je po částech od konečků, což zabere tak 15 minut denně. Většinou je nosím v drdolu nebo v copu. Drdol mi trvá tak 2 minuty- stočím u hlavy, secvaknu skřipcem a hotovo. Mě nějak asi nejvíc zaujal buď Jonáš Kamil( díky blko), nebo Jonáš Matěj Friš. Jonáš Jan Friš... Ještě nad tím zamedituju 😀
Mě se Šárka taky mooc líbí. Asi bych jí oslovovala Šárko, Šári, Šárinko...nic víc mě nenapadá, ale já myslím, že to stačí 🙂

blka
9. bře 2009

Kocicinka, Jonáš Jan Friš je taky pěkné. Ten Matěj si mi tam moc nehodí, přijde mi to už moc měkké.

Taky mě napadá jen Šárko, Šári, Šárinko. No, asi to fakt stačí 😅

cimika222
9. bře 2009

ahoojte, ja mam vybrate tiez chlapcenske mená,lebo nam povedali ze budeme mat chlapca tak asi:
Tobias, Kevin, Maximo alebo Christopher a ak sa nahodou zmýlili tak mam aj dievčenské ale to len jedno Vivien...
Ale pre chlapca sa ešte neviem rozhodnuť:
Tobias Vrábel
Kevin Vrábel
Maximilian Vrábel
Christopher Vrábel
no uvidime 😉

zlatka
9. bře 2009

Blka: Šárka je krásná,ty varianty, co jste psaly, myslím, bohatě stačí.
Kocicinka: No, já nevím proč, ale jaxi mě to nutí dá to druhé jméno jednoslabičný, když první je dvojslabičný
Cimika:Tobias se mi líbí a i ten Kevin, pro moje usi asi zní nejlíp(i s tím příjmením) 😉

evinka
9. bře 2009

Blka - v chytrý knížce od Knappový jsou dom. podoby jména Šárka tyhle: Šárča, Šára, Šara, Šura, Šárečka, Šárin(k)a, Šaruš(ka) Šaruše, Šaruna, Šarika, Šári, Šárče, Šárík, Šurina, Šarulka, Šarka ap. Ale nejhezčí dle mého je přímo Šárko, nebo Šári, Šárinko.

wjerushka
9. bře 2009

Hihi, to mi manžel takhle zamítl všechny jména na holčičku, že jsou "divný". Při tom jsem měla vybraný z českýho kalendáře. Měla jsem Vanda, Nora nebo Justýna, pak jsem ustoupila na Emu a stjeně neprošla. Takže kdyby byl Kryštof holčička, tak jsme skončili u Nikoly

Jonáš i Tadeáš mi přijdou jako pěkná jména. Pravda nejsou sice mezi nejdávanějšími, ale to mi přijde spíš jako výhoda.

blka
9. bře 2009

Cimika, upřímně, mně se k vašemu příjmení nehodí ani jedno jméno 😔

Zlatko, děkuji 😉

Evinko, super výčet 😉 . Ale Šura a Šurina je dost děsná 😅

Wjerushko, mně přijde, že Jonáš i Tadeáš jsou teď docela dost dávaná jména.

kocicinka
9. bře 2009

Já jsem právě chtěla nějaké né tolik obvyklé jméno a navíc Jonášek se mi líbí už hodně dlouho. Pracovala jsem v MŠ a tam jeden byl a od té doby se mě nějak drží. Dává se teď taky, to jo, ale pořád ještě na tom není tak, jako Kubík, či Honzík.
Cimika: Já bych k vašemu typicky českému příjmení cizí jméno určitě nedávala, na mě ty kombinace působí vyloženě směšně. Aby chudák nedopadl jako Vanesa Volopichová nebo Nicolas Topolánek 😖 . Cizí jméno mi ladí jedině s cizím příjmením, když už.
Já nevím, kam na ty domácí podoby paní Knappová chodí, neznám jedonou Šárku, které by někdo říkal Šurina, to je jak nadávka!

mirjanka
9. bře 2009

kocicinka to máš pravdu - k českému příjmení moc cizí neladí - mí příbuzní mají Nikolase - Nicolas Mucudis - tatík je totiž řeckého původu
My jsme dali našemu prvnímu synovi taky míň obvyklé jméno -Čeněk a je na škole jediný 🙂 k příjmení se hodí jen Amelie se k našemu příjmení moc nehodí - jenže nemohla jsem si pomoci - k našemu příjmení by se hodilo jméno končící na souhlásku - třeba Karin, Nikol - ale snad si příjmení v budoucnu změní a nezůstane na ocet 😀

danka5
9. bře 2009

CIMIKA - k tvojmu výberu: žiješ v zahraničí alebo pozeráš často telenovely?

kocicinka
9. bře 2009

Mirjanko a máte Amálii nebo Amélii? Mě se Amálka taky moooc líbila, ale smolík 😀 Taky ještě trochu uvažujeme nad Vašíkem- Václav Friš, no nevím. Měl se líbilo tolik holčičích jmen- Leontýnka, Mariana, Anna Marie, Anežka, no jé. S těma klučičíma je to nějaké vachrlatější. Jako další variantu máme Mikuláše. V užším výběru byl i Svatopluk a Dalibor. Čeňka ani žádného neznám, vlastně jooo, Čenda, kocourek naší tety 😀

janulla84
9. bře 2009

Ahojky kocicinko Mikuláš je uzasne jmeno,to jsem mala vbrane pro chlapecka ale u manzi vyhral Jakub ale mam slibeno ze druhy kluk..pokud by byl....tak muze byt MIkulášek

kocicinka
9. bře 2009

Líbí se? Mě taky, ale připadá mi to dlouhé vyslovovat Mikulášku... 😖 A nevím, jak jinak bychom mu říkali

janulla84
9. bře 2009

No ja mam jasno pro me to bude MIKY a tecka strasne moc se mi to líbí,možna se pokusim manzu ukecat ze by se tak jmenoval prvni ale nevim nevim

astrane
9. bře 2009

Mě jedna paní říkala,že se jí Šárka taky líbila,ale je to jak pro čarodějnici,tak dali Alena.Nevěděla že jsem taky Šárka-stejně mě naši říkali mimoušku 😉 😀
Jinak hlavně Šári a Šárinko a klasicky Šárko.Taky jsem si říkala,že by to na holčičiku šlo,pokud nevymyslíme něco jiného,na čem bychom se shodli.Ale u nás to příště bude asi Jiřík,v holku už moc nedoufám ☹

nunacek
10. bře 2009

cimika222: K vašemu příjmení se mi žádné z uvedených jmen nelíbí 😅

Jinak Šárka se mi nelíbí, Amálie a Amélie jsou úžasný jména 😵

nunacek
10. bře 2009

Které jméno se vám líbí víc: Samuel nebo Dominik?

alcatko.j
10. bře 2009

Samuel 🙂

nunacek
10. bře 2009

al: Díky za názor 🙂 Jen mimochodem - Nela se líbí mému manželovi 😀 😉

astrane
10. bře 2009

Amálií a Amélií za chvíli bude....Šárek asi bude míň.ale jména jsou to pěkný to jo....
mě se líbí Antonie 🙂

saska_20
10. bře 2009

Ahojte čo hovoríte na Isabella?Dajte niaky tip najlepšie na I prosím aj chlapčenske 😉

blazka24
10. bře 2009

saska na I ma nenapadá veľa ale viem že chlapčenské je IZIDOR xixix ale to je jak opilec 😀
chceš asi nejaké zahraničné........

reni7
10. bře 2009

saska-mě napadá jen Ivan 😖 Ina,Irma,Irena,Ivana,Yvona a už nic 😅

nunacek
10. bře 2009

saska_20: Ines, Ingrid, Irma, Iva, Ivona / Ilja, Igor, Ignác, Ivan, Ivo, Ivoš, Izaiáš.

ilci
10. bře 2009

Ilona 😀 (moje maličkost)
Iveta, Ida, Ilza, klučičí už další asi neznám

petrajurinova
10. bře 2009

Sasko, my chceme pro holčičku jméno Izabela 😉
Jinak další jména na I jsou např. : Iboja, Ida, Ignác, Ignácie, Ignát, Ignáta, Igor, Ildika, Ilja, Iljana, Ilona, Ilsa, Ilza, Ines, Inesa, Inéz, Ingeborg, Ingeborga, Ingrid, Ingrida, Inka, Inocenc, Irena, Irenej, Ireneus, Iris, Irma, Irvin, Isabela, Isidor, Isidora, Isolda, Iva, Ivan, Ivana, Ivar, Iveta, Ivo, Ivona, Ivor, Izabela, Izaiáš, Izák, Izidor, Izidora, Izmael, Izolda

kalo
10. bře 2009

Iboja, Isolda 😀 😀 😀 To je šílené 😀 😀 😀 Nebo Izák...chudák dítě 😅 Izidor..to jsou pecky..

andelka
11. bře 2009

Ifigenie 😉 😀
Imrich 😀

rut
11. bře 2009

Iain
Iakim
Iballa
Iboja
Ibolja
Ibolya
Ibrahim
Ida
Idaberga
Ide
Idzi
Ieron
Ieronim
Ignác
Ignác
Ignáce
Ignácia
Ignácie
Ignacij
Ignacio
Ignacja
Ignacy
Ignat
Ignát
Ignáta
Ignatia
Ignatij
Ignatius
Ignaz
Ignazio
Ignez
Igor
Iisus
Ika
Iker
Ikerne
Ilarij
Ilario
Ilarion
Ildefonso
Ildico
Ildika
Ildiko
Ildikó
Ileana
Ilian
Iliana
Ilias
Ilija
Ilija
Ilijana
Ilike
Ilja
Ilja
Iljana
Iljina
Illés
Illja
Ilona
Ilonka
Ilsa
Ilza
Ima
Imanuil
Imelda
Imma
Immanuel
Immanuela
Immanuil
Imre
Imrich
Ince
Ines
Inés
Iněs
Inesa
Inessa
Inez
Inéz
Inga
Inge
Ingeborg
Ingeborga
Ingrid
Ingrida
Ingryda
Ingvar
Ingwar
Inigo
Iňigo
Inka
Inken
Inna
Innes
Innocent
Innocentius
Innocenty
Innokentij
Innozenz
Inocenc
Inocencio
Inocent
Inocentius
Inocenzo
Inočent
Inokentij
Inokentije
Ioakim
Ioan
Ioann
Ioanna
Ioannes
Ioannis
Ioil
Iolanthe
Iona
Ionas
Iordan
Iosif
Ioulia
Ippolit
Ira
Ira
Iraida
Iren
Irena
Irena
Irenáus
Ireně
Ireně
Iréné
Irěne
Irénée
Irénée
Ireneo
Ireneus
Ireneusz
Irijan
Irin
Irina
Irineu
Irinij
Iris
írisz
Irma
Irme
Irmina
Irvin
Irvine
Irving
Irwin
Isa
Isaac
Isaak
Isaakij
Isabel
Isabela
Isabella
Isabelle
Isacco
Isadora
Isaia
Isaiah
Isaias
Isaja
Isbel
Isidoor
Isidor
Isidora
Isidore
Isidoro
Isidorus
Isis
Iskandar
Ismaele
Isobel
Isolda
Isolde
Israel
István
Iuda
Iuliain
Iustini
Iva
Ivain
Ivajlo
Ivan
Iván
Ivana
Ivana
Ivanka
Ivar
Ivauna
Iver
Ivés
Iveta
Ivetta
Ivette
Ivica
Ivka
Ivo
Ivó
Ivona
Ivoně
Ivonn
Ivonne
Ivor
Ivoš
Iwa
Iwan
Iwana
Iwo
Iwona
Izaak
Izabel
Izabela
Izabell
Izabella
Izaiás
Izaiáš
Izaija
Izajasz
Izák
Izák
Izidor
Izidora
Izidóra
Izmael
Izmail
Izolda
Izsák
Izydor
Izydora

rut
11. bře 2009

Ospravedňujem sa, kopírovala som to, nevedela som, že sa to zobrazí v stĺpci. Mohla som to dať do IP.