Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

zlatka
3. bře 2009

Daniela je moc pěkný, jednu holčičku znám a je to takový sluníčko roztomilý a hodný a můžeš jí říkat Danielko nebo Dany, ale určitě babička tchýňička bude říkat Danuško. 😀 Tak ale zase na druhou stranu, proč jí tu radost nedopřát?
Jako moje ponaučení-jména řešit jen s manželem a babičky a kamarády do toho netahat, ti to akorát nabourají!!!! 😀 Lepší nechat to pro ně jako překvápko a oni si pak zvyknou.Každý jméno je pěkný, když se pěkně říká. U nás to bylo taky o zvyku a teď už nikdo ani necekne, babi měla strach, že to nebude moct ani vyslovit, prabábi si to psala na lísteček, aby si to zapamatovala a dneska mi přijde, že jsou za to jméno rádi.

Wacinka-Zoe je zvláštní, co to znamená a jaký je to jméno, to se taky budeš setkávat s nevěřícíma pohledama 😀 😀 No jo, ale když budete mít druhýho kluka , tak přece k holčičce Zoe nedáš obyčejný jméno Petr.jako nic proti Péťům, ale k nim by se mi víc hodila Evička nebo Janička 😅 Kamarádka má Theu a taky jsem si už zvykla.Říkáme jí Theji, Tejinko...jak píšu, je to o zyvku.

kija
3. bře 2009

nunacek : Ještě k té Amélii, je to moc pěkné jméno a Mia se jí určitě říkat může, viděla jsi Deník princezny? Tam byla Amelie, který se říkalo Mia 😉

petrajurinova
3. bře 2009

My jsme teda teprve na začátku těhu, ale jména už máme vybrané - Izabela nebo Damián. Prvorozený je Bastien a než si na to babičky zvykly tak to byl docela boj, ale na druhou stranu kdekoliv příjdem nehrozí, že když zavolám na mladého, tak aby se otočilo deset dětí.

zlatka
3. bře 2009

A peti, jak mu říkáte zdrobněle? Já jsem se setkala i se jménem Luka (Luko)-nevím přesně jak.a taky znám chlapečka jménem Natanael. Důležitý je, že se jméno líbí hlavně Vám rodičům, ostatní si zvyknou.

nunacek
3. bře 2009

kay: Stela se mi moc líbí, ale manželovi ne 😒

jalka11: Klára se mi nelíbí, takže já hlasuji pro Danielu. A oslovení: Daniela, Danielka, Ela, Elinka 😉

kija: Deník jsem viděla a právě mi to přišlo hrozně divný říkat Amélii Mio 😅

konja
3. bře 2009

Jalka11: Tak s tím jak říkat Daniele ti můžu poradit, protože sama Daniela jsem 😀 Když jsem byla malá, tak mě říkali Dádo, Danielko a Dáňo. A když už jsem byla větší slečna tak mě začli říkat Danča a to se mě drží do těď.I se tak někdy sama představuju 😉. Nikdy jsem neměla se svým jménem problém, jen teda NENÁVIDÍM když mě někdo řekne Dano! Říkala mě tak učitelka na ZŠ s kterou jsem se nemohla snést a od té doby mám k tomu příšernou averzi. Vždy hned každému vpálím, že je to úplně jiné jméno a je to stejné jako kdyby jste na Kláru volali Karolíno atd.Tak to tak tchýni vysvětly, že je vedle jak ta jedle 😉 Přeju hodně štěstí 🙂

gimik
3. bře 2009

S tou Miou se mi to taky zdá divný. Amélii říkat Mia, my máme Amálii a Mia by mě nikdy nenapadlo, jako jiná podoba jména.

petrajurinova
3. bře 2009

Zlatko, voláme na něho Basti nebo Bastíku ale nejčastěji Bambi.

nunacek
3. bře 2009

gimik: V tom jméně Amálie a Amélie já prostě to Mia nikde neslyšim 😀 Podle mě to spolu vůbec nesouvisí 😅

nunacek
3. bře 2009

petrajurinova: A kdy slaví Bastien svátek? Na Sebastiána?

evivka
3. bře 2009

Pikusa: tak aspoň je to druhé jméno v pořadí 😉 Se dvěma jmény by muž taky souhlasil, ale ten Josef by musel být první, tak pak to nemá teda moc smysl... 🙄
Nevíte, jestli existují nějaké internetové stránky o původu jmen nebo tak něco? 🙂

blka
3. bře 2009

Evivko, tady je dost pěkný přehled http://www.rodina.cz/scripts/jmena/default.asp a dívám se i sem http://krestni-jmena.cz/

evivka
3. bře 2009

Díky moc 😉

blka
3. bře 2009

Nemáš zač 🙂

petrajurinova
3. bře 2009

Nunacek: 20. ledna je to podle zahraničního kalendáře, ale teď zpaměti nevím jestli německý nebo francouzský

kija
3. bře 2009

nunacek : No, mě se to tam hodí 🙂 To je skoro to samý, jako že se Kristýně říká Kika, Marianě Mája, Karolíně Kája apod., taky to v tom není slyšet 😉 Ale pokud se Ti třeba Mia nelíbí nebo nehodí, tak jí tak říkat, by bylo blbý. Mě to každopádně blbý nepřijde 😉

svataterezicka
4. bře 2009

Ahoj holky, co vy na to když někdo dá jméno pro vaše miminko které se narodí dřív než to vaše? My máme vybrané Verunka, jenže ted se narodila bývalé kolegyni holčička a dala jí jméno Veronika 😠 A pro kluka jsme měli Štěpánek a taky další ho dala... Mě to tak štve, vím že se nedá patentovat že jsme si to vybrali my ☹ jenže ted nemám vůbec chut dát tato dvě jména...
Četla jsem tady že někdo přemýšlí nad Vaneskou... taky se mi docela líbí, ale nějak jsem ho nenašla v kalendáři... nevadí vám to?

zlatka
4. bře 2009

Terko, tak tohle přesně jsem zažila i já! Celý těhu jsem myslela, že holčička bude Beátka, nevěděli jsme, co čekáme.Manžova sestřenka ale věděla, že bude mít holčičku(měla asi týden termín po mně) a zatímco nám se dařilo jméno před rodinou tajit, tak ona skoro před koncem vybalila, že je to taky Beáta. Jsem myslela, že mě odvezou, tak jsem to pořád zvažovala, nechtěla jsem, aby byly v rodině dvě, i když se s ní moc nesetkáváme. Pořád jsem zvažovala tu Berunku, že to bude pro ostatní šok a že si budou těžko zvykat,ještě na porodním sále lítala sestra ode mě a manži a furt se ptala "tak co, beáta nebo Berenika???" 😀 a pak když jsem ji uviděla, jak byla zabalená jako malej brouček-naše Beruška, tak to bylo jasný.A jsem ráda a nelituju toho, ani toho, že jsem nedala na ostatní.U kolegyń by mi to asi ani nevadilo, ale v rodině je to blbý. Dej jméno, až ji uvidíš. Víc se mi líbí Veronika než Vanesska, ale to je jen můj názor.

zlatka
4. bře 2009

No a tak jsem už i měla favorita pro druhou holčičku(kdyby náhodou), ale ještě nečekáme a to se narodila holčička švagrové s tím jménem (Elenka), takže proto teď nakukuju sem k vám, jestli mi třebas něco nepřihrajete 😉

svataterezicka
4. bře 2009

Zlatka tak to já zas neutajila. Hned od začátku se každý ptal na jména a já nějak už tyhle dvě měla vybrané (Veronika a Štěpán)... Takže blbka jsem to všem řekla že to bude teda Veronika a už na ni s manželem takhle mluvíme, tchyně na ni takhle šišlá... 😠 PRostě si už každý zvykl...I já bohužel.. Vaneska se líbí i manžovi, ale štve mě že nemá ten svátek v kalendáři... to je dost blbý pro dítě pak asi....

blka
4. bře 2009

Terezko, když je to bývalá kolegyně, tak bych to tak moc neřešila. Vem si, jak často se budete vídat - pokud se stýkáte. Teda hlavně vaše holčičky, jestli někdy přijdou do kontaktu.
Moje šéfka má chlapečka, ale kdyby se jí narodila holčička, tak by to byla Amálie, což je můj velký favorit. A říkala jsem si, že v té práci nemusím být věčně, naše děti se můžou potkat jen párkrát, takže pokud to projde i u manžela, tak by to byla Amálka 🙂

zlatka
4. bře 2009

Tak se nenech odradit a dej Verunku, už je tím jménem stejně načichlá 🙂 dej na ten svůj vnitřní pocit. Tuším, že moje kamarádka slaví svátek vanessky na Vandu, ale teď jsi nejsem jistá.Já v tom, že jméno není v kalendáři, problém nevidím, bo my nějak svátky honosně neslavíme a rodina si zapamatuje, kdy ho ten drobek slaví, do školy pak bude nosit bonbóny, takže asi tak.

zlatka
4. bře 2009

jj, Bika má recht, prď na to a dej Verunku. Víš, kolik verunek ještě v životě potkáš? kdyby to tak měl člověk brát, tak dá svýmu dítěti jméno gertruda.

blka
4. bře 2009

Zlatko, přesně tak. Kdybych se měla ohlížet na všechny kolem, to ne. Jenom na rodinu. A nehledě na to, že člověk neví, co za pár let bude "in" jméno, takže se může stát, že třeba Verunek bude pramálo a Amálií hodně 😨

svataterezicka
4. bře 2009

Holky díky za podporu 😉 Asi bude stejně Verunka když už jsou na to všichni zvyklí... a i když vím že se nikdy neuvidí a nebudou stýkat tak prostě mě to naštvalo 😠 Příště si dám pozor na pusu a neřeknu to jméno ani za boha..

wacinka
4. bře 2009

ahoj Zlatka : Zoe je řeckého původu znamená ŽIVOT. V české republice má svátek stanoveno na 27.10. 😉

janulla84
4. bře 2009

Ahoj holky my mame pro kluka vybrane jmeno Jakub vsude pisou ze je to sice nejpouzivanejsi jmeno na kluka posledni doby ale je nam nejak jedno,uz ho mame vybrane davno,tak to tak i bude 😀 .A holcicku jsem puvodne chtela Sáru,ale nakonec vyhrála Ema i kdyz ne vsichni v rodine jsou tim nadseni,ale co bude nase.A ostatni at mi vlezou na zada 😠

blka
4. bře 2009

Janullo, vždycky se najde někdo nespokojenej 😉 . Hlavně, že se líbí vám 🙂

kristi
4. bře 2009

janulla, oboje je moc pekne 😉

menny
4. bře 2009

Ahojky
Když jsem byla těhule psala jsem sem, že budem mít Matouše.
Hodně lidem se to jméno nelíbilo. I můj taťka nebyl zrovna nadšenej.
Radil nám ať dáme Matyáše.
Řekli jsme si doma, že nám můžou vlézt všichni na záda, je to naše děťátko.
V porodnici se pani doktorka ztrapnila a zeptala se mě, jak se má Šimonek 😀
Do teď se mi stane, že se mě někdo zeptá co Matyáš, a já že dobře, že je to ale
Matouš. Tak snad si všichni zvyknou 😉
Když se malej narodil a já ho prvně uviděla, tak jsem byla ráda, co jsme vybrali za jméno.
Jinak bych mu řikat nechtěla. Hrozně mu sluší.