Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

poletucha
17. zář 2008

hupcza- aha, tak to jo 😀 ja myslela,ze je to nejakej druh hlodavce 😀
monique-mne se to libi 😎 moje byvala kolegyne ma Kvida, to je podobny...a je to super...na kazdy jmeno ti nekdo rekne,ze to je ulet... ja treba na typicky cesky jmena, holt nas bylo asi pet Lucek ve tride a mam z toho trauma 😀

jakoubka
17. zář 2008

holčička-Emma,Valeri,Sofie,Violka,Agátka Chlapečci-Kubík,Sebastian,Alex.Oliver,bruno

kristi
17. zář 2008

monique, ja jsem na tve strane, kombinace Hugo Vesely je proste super, fakt se mi to moc libi....

luca76
17. zář 2008

holčička Sára, chlapeček Matyáš 🙂

monique_2006
17. zář 2008

kristi, poletucha - zejo?? mne to taky prijde super. ale co se da delat.. 😝 manzel nepovoli, hugo se mu proste nelibi a s tim nehnu....
jonáš veselý je taky fajn, ale hugo je hugo.... 😉

artepeli
17. zář 2008

a co radovan veselý? 😀 😀

kristi
17. zář 2008

mne se Jonáš po prave teda nelibi, nelibi se mi to na dospelyho chlapa

monique_2006
17. zář 2008

radovan ne, to se mi nelibi... 🙂

jonas mi prijde v poho, na nicem jinym jsme se neshodli. az bude dospelej, tak mezi dospelyma kevinama a tobiasama bude sedej prumer... 😉

kristi
17. zář 2008

hm, no to mas vlastne taky pravdu.....to je muj os. problem, nemam rada ty jmena s hackama a carkama

nelinkav
17. zář 2008

Jonáš je krásný jméno. Známe miminko, co se tak jmenuje a pasuje to na mrňouse i pak na dospělého. Mě osobně se to líbí víc než Hugo, ale nechápu, proč by Hugo Veselý měl být horší než Jonáš Veselý? Obojí je hezké, já na tom nic směšnýho nevidím. Ale Radovan Veselý, tak to už je fakt úlet - ale zas by měl úsměvnej život 😀
My máme na holčičku vybraný jméno Stella - ale jak to tak vidím, tak jestli se zas přemnoží jako Nela, která byla mým favoritem x let, tak budu úplně v háji 😅 😝

monique_2006
17. zář 2008

jo, tak to mne se taky libi vic jonas, ale to by bylo trosku trapne k tomu nasemu prijmeni..

monique_2006
17. zář 2008

neli - hugo vesely neni horsi, jenom se tomu hodne lidi smeje, tak jsem si rekla, ze jsem asi mimo a pristoupila jsem na jonase...
stella je pekny, ale mne to fakt pripomina tu premnozenou nellu...

nelinkav
17. zář 2008

my zatím v okolí Stellu nemáme a každej se tomu jménu diví, ale tady na koňovi je invaze 😀 😠 Teda co já do ledna vymyslím, to nevím. Ono nakonec se ukáže, že méně častá jsou v současnosti úplně "obyčejná" jména - v poslední době jsem se nesetkala s malou Danou, Kamilou, Denisou, Janou, Alicí...

kristi
17. zář 2008

driv ses taky nesetkala s takovymi jmeny jakou jsou ted, proste jdou modni vlny a ty se motaji dokola...

artuse
17. zář 2008

holky, tak to mi neříkejte, že je invaze jména Stela a že za pár let přemnoží 😕 já schválně dala takové jméno, protože nemám ráda, když je např. pět stejných jmen ve třídě 😠 já teda v okolí žádnou Stelu nemám, jední známí se prý teda u jejich známých setkali, jinak zatím ne 😕 no ale většinou vidím to jména se dvěma "l", my máme jedno "l" , je to tak v českém kalendáři 🙂

Hugo se mě osobně moc nelíbí, zdá se mi to tvrdé, ale proti nic proti gustu, Jonáš se mi líbí moc 🙂 Radovan Veselý 😀

monique_2006
17. zář 2008

ja myslim, ze stela nebude tak rozsirena jako nela, ale kdo vi....

mirip
17. zář 2008

mne sa veeeeeeeeeeelmi páči meno Bianka 😵

mirip
17. zář 2008

a synovec sa mi volá Sebastián to je tiež suer meno 😵

mirrinka
17. zář 2008

baby,myslím,že už sa tu aj Nela aj Stela rozobrali dosť...už sa mi to tu zdá také nudné - stále dookola tie isté mená 😒
mne sa napríklad veľmi páčia aj meno Olívia - to nie je ani rozšírené,ani obyčajné,ani exotické... 🙂

zuzana76
17. zář 2008

mirrinka, ja som mala vybrane pre dievcatko Olivia 😵 nadherne meno

mirrinka
17. zář 2008

Zuzi,snáď ho raz budeš môcť dať svojej dcérke.ja tiež ešte túžim po jednej 😉

zuzana76
17. zář 2008

dufam ze druhe sa podari dievcatko a budem ho moct pomenovat olivia

mirip
17. zář 2008

Hm, vidí že tu je uzavretá spoločnosť tak papa 😎

zuzana76
17. zář 2008

a okrem tych privlastkov co si mu dala, mne sa este zda aj vzesene, aj pre dievcatko, aj pre slecnu aj pre dospelu zenu

mirrinka
17. zář 2008

mirip - prečo uzavretá spoločnosť? uzavreté to tu bude až ked to uzavrú adminky 😀

mirrinka
17. zář 2008

Zuzi,presne tak.... 😉

zuzana76
17. zář 2008

napr. poslednou dobou sa mi pacia aj take mena ako Emilia, a nikto jej nemusi hovorit Milka, ale Mili, Emi, dalej sa mi celkom paci Klara, ale zdrobenina Klarka a nie Klarika , chlapcovi neviem vybrat ani za nic, patrika vyberal manzel

mirrinka
17. zář 2008

ja ked rozmýšľam nad menami - že aké by som asi dala keby... tak vždy myslím len na dievčenské - neviem prečo - asi už teraz viem,že to bude dievča,ak teda raz bude....a mien sa mi veru páči kopa 🙂

artuse
17. zář 2008

Olivia, v ČR Olivie se libí i mě, jen nevím jaké zdrobněliny kromě Oli... 😕

zuzana76
17. zář 2008

mirri, ja som tak myslela tiez, dokonca som celu rodinu presvedcila ze na 100 pro citim ze je to baba , no a cuduj sa svete vyklul sa z vajicka chalanisko 😀