Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

emko
9. pro 2005

Yenn, zase by o sobě četla ve slabikáři 😅 To je první jméno, které se děti učí číst - Ema má mámu 😉 Mě se taky líbí, ale doma mi to neprošlo..............Má zlatá Emčo 😀

yenn
9. pro 2005

Monco, drzim palce!!!

macinka
9. pro 2005

emko,když by Natálka zlobila a bylo by jí 16,tak bych jí říkala Natálie.....jsem taky nikdy nemyslela,že z mého jména udělají takové zdrobnělinky....a naopak..
jinak my,až to bude aktuální,tak začneme zkoumat,zda jdou dvě jména,jinak nevím,nevím.....🙂))...zatím se shodneme na Kryštof Robert nebo Vojtěch Robert a Daniela Kristýna.....ale uvidíme....pokud by vše šlo,tak jak má,tak ještě rok a půl to aktuální nebude..☹

myska
9. pro 2005

Macinko, mě se taky Kryštof líbí, ale v našem případě by to bylo blbý...Kryštof Kryštof 😀 (jsme totiž Kryštofovi) 😉

aajka
9. pro 2005

Mně by taky Kryštof neprošel, přítel taky není na tyhle "módní jména", jak psala Monika a on hlavně strašně nesnáší Medvídka Pú a tam je Kryštůfek Robin 😀

myska
9. pro 2005

Moni, já si myslím, že zrovna Kryštof je staročeský jméno,
aha, tak teď jsem se podívala a je to řecký jméno 😉

myska
9. pro 2005

Moni, já si myslím, že zrovna Kryštof je staročeský jméno,
aha, tak teď jsem se podívala a je to řecký jméno 😉 , a význam je nositel Krista, kristonoš

yenn
9. pro 2005

Emko...vsak to prave bude hvezda, v prvni tride 🙂 Nic hanliveho o nic tam neni, jen ze ma mamu a ta mele maso 😀 A kluk bude Jirka....pritel chce proste Jirku po nem a zadne jine jmeno neprojde 🙂 Ale mne se to libi, budu mu rikat Jurasek, jako konickovi v Popelce 🙂

myska
9. pro 2005

V poho, 😎 manžel je právě taky na ty typický český jména, na kluka by chtěl Honzíka já zase Tomáše,
holky se mě líbí Katka, Simona a Silva, ale to je ještě hudba budoucnosti,takže kdoví jak to dopadne. 🙂

yenn
9. pro 2005

S tim Krystufkem jste mi pripomnely.....mne se prave libi Robin 🙂 Ale to mi asi taky neprojde....bracha je Robert a od malicka mi rikame Robine, Robi...Roberte mu vzdycky rikali jen ve skole. A Robertu je hodne, Robin by byl originalni.

macinka
9. pro 2005

yenn,přítel je právě taky Robert,je na své jméno pyšný,ale Roberte se mu říká,jen když zlobí....jinak je to Bob,nebo Bobíšek...druhá jeho varianta je Robin nebo Norbert.....

luccisek
9. pro 2005

Mam kamaradku Natalii, a protoze ji odmalicka rikame Naty nebo Natynko, tak ji to zustalo. Nejak mi to nevadi, ale je fakt,ze ja sem na to zvykla... Ja bych chtela prave Natalku, ale ta mi taky neprojde, na Elisku a Anezku se pritel tvari neutralne az souhlasne ("to by slo...") a kluka sem vzdycky chtela Frantiska, protoze se mi to jmeno moc libi, a taky po mym dedovi,co uz neni, ale byl mi striktne zamitnutej. 😠 Tak zatim nevim, ale u nas to je stejne hudba budoucnosti. 🙂 Co vim, je, ze nechci... (nechci se nikoho dotkout!!) Hana, Anna, Dana, Jana a pak Marie, a z kluku prave ten Robert. 🙂

sonepka
10. pro 2005

Ahojky, připojuji se i se svým názorem. zatím těhotná nejsem... máme to v plánu nejdřív bydlení, svatba a pak hned miminko. No abychom byli už ve svém když ten malý tvoreček příjde. Nikdy jsem nevěřila, jak velký boj může být vybrat jméno pro miminko. Můj přítel si stojí za tím, aby se syn jmenoval po něm. Ti mužský jsou na tohle úplně ujetý. Já rozhodně nechci aby se moje dcera jmenovala po mě, ne snad proto, že by se mi to jméno nelíbilo, ale u nás vždy potom říkali k jménu mladá, stará a to se mi nelíbí. I když, jmenuji se Šárka a těch moc není, tedy alespoň té tolik jako Jan, Veronik, atd.... každopádně mě by se líbila Eliška, Terezka a hlavně Karolínka... No prosadit Elišku je nemožné, takže:

Kluk : Pavel
Holka: Terezka , pokud bude druhá tak to Bude Karolínka 🙂

chechta
18. pro 2005

Ahojky holky,
tak miminko zatím nečekáme, ale o jménu jsem už přemýšlela. Je fakt, že jsem nikdy a nikde neměla problém s tím, že by nás s mojím jménem bylo několik - teda přesněji - neznám osobně nikoho kdo má mé jméno a musím říct, že je to úplně perfektní. Asi bych měla fóbii z toho, že když zavolá někdo mý jméno otočí se dalších pět adeptů. Mimochodem jmenuju se Světlana. přestože se mi mé jméno docela líbí tak bych nedala stejné jméno jako mám já mimču. Z holčičích jmen u mě úplně nejvíc vede jméno Miriam, pak Ester a strašně se mi líbí jméno Alexandra a Alexandr, bohužel má toto jméno tu smůlu, že jim pak lidé říkají Sašo a to už mě tak hezký nepříjde. U kluků moc výběr není - docela se mi líbí Alan a Adrian, ale pochybuju, že bych to svým dětem udělala dát jim tyhle jména

kristi
19. pro 2005

my jsme vymysleli další variantu pro holčičku..Mia....je to super, krátký, výstižný, nežný, prostě užasný jméno....

holky: Valerie a Mia
kluci: Alex a Denis

consti
7. led 2006

Kristi Mia je sice moc hezké módní jméno, i ty ostatní, ale každopádně se k tomu musí hodit i příjmení.Například Mia Vokurková, no nazdar(teď se nechci nějaké slečny zrovna s tímto příjmením dotknout, je to jen příklad).A taky tak nějak nechápu, že ti chlapi trvají na tom, aby se syn jmenoval po nich.Díky bohu já zrovna potkala tu výjimku a přítel na stejném jméně netrvá, dokonce to ani nechce a to má klasické jméno(Petr).

petty
7. led 2006

consti memu priteli se to vyslovene ani nelibi, kdyz se deti jmenuji krestnim jmenem po rodicich, coz mam stesti, protoze me taky ne...

ikke
7. led 2006

moj otec vravieva, ze mena su na to, aby ludi rozlisovali... 😉

consti
7. led 2006

Přesně tak holky!Mě to od toho chlapa přijde takový docela ješitný:můj syn se musí jmenovat po mě a ne jinak..No nevím, nevím.

singid
7. led 2006

trochu pro pobavení, jak se dají zkomolit jména:
moje tchyně se jmenuje Vlasta, nicméně pro její vnoučky je to babička Růženka - kdysi měla Vlasta svátek 13.3 (myslím), jenže v kalendáři udělali změnu a Vlastu přesunuli, místo ní je Růžena, a babička to prostě slaví dál 13.3... chudáci děti (i já) ten zmatek nemohli pochopit 🙂
můj miláček mi říká Alpinko - protože jsme se jednou bavili s maminou jak se budu jmenovat po svatbě, říkám jí, budu Francová a ona, jé to je jako francovka - alpa, no a mužíčkovi se to tak zalíbilo, že mi tak říká, jo a když zlobím tak jsem fofka (protože jsem Fofonková) 😎
a já miláčkovi říkám Fanoušku (Fando když zlobí), protože je to Franc a když se to trochu zkomolí, je z toho Fanoušek, jinak je to Petr... 😉
takže je možná úplně jedno jak se kdo jmenuje někdy je důležitější přezdívka nebo něžná zkomoleninka 🙂 a ještě jsem si vzpomněla, ale to není zkomolení....můj skorotchán se jmenuje Oto a já si vždycky vzpomenu na tu scénu z Bylo nás pět, jak ta vychovatelka plísní toho malého Otíka - Oto!no toto! 😉

zirafka105
7. led 2006

Nejaci znami myho pritele maji kluka Erika. A ted mi reknete, jak se da Erik hezky zdrobnit ... V ty rodine mu prej rikaji Kikín, z cehoz ja teda umiram smichy...

lara1znk
7. led 2006

Ja mam bratranca Erika a ked bol maly tak sme ho volali Ericek. Tiez nic moc.

aajka
7. led 2006

Jé, naše teta má pejska Erika a říká mu Eričku 🙂 Už pro vždy pro mě Erik bude pes 😅

zirafka105
7. led 2006

Skorotchanovci maji uz asi tretiho kocoura se jmenem Jakub, ale rika se mu Kubouš. Když se pak kamosce narodil kluk a dali mu jmeno Jakub, tak jsem se musela hoooodne drzet, abych mu nerikala Kubouši a nepredstavovala si za nim toho zrzavyho dlouhosrstyho kocoura, protože za to by me jeho maminka asi prohodila oknem 😀

evatu
8. led 2006

Ja s mojim nastavajucim sme sa hned zhodli,ze mena dame po nas..a az keby boli dve dievcatka alebo dvaja chlapci,tak to druhe meno sa potom nejake vyberie,ale tak,aby bolo podobne a jednoduche,ako su tie nase..

zirafka105
8. led 2006

Je, evatu, koukam, ze to mas za necely tyden, tak drzim palce, at se vse vydari podle tvych predstav. 🙂

evatu
8. led 2006

zirafka105 velmi pekne ti dakujem.. 🙂

lucuska
8. led 2006

mne sa paci matej, jakub alebo marek a dievcenske sarah, terezka a saska, alebo klara. velmi dobra je kniha vplyv mena na zivot. mne to sedi na 99%

ikke
8. led 2006

to je ta knizka, v ktorej sa tak krasne pise o nas, terezkach? 😅 😵

honzina
9. led 2006

V rodině mojí maminky se tradovalo, že se má dítě jmenovat buď podle rodičů nebo podle toho, jaké jméno si na svět přivede. Já se narodila na Jiřího, takže bych byla Jiřina. Nic proti tomuto jménu nemám, ale jsem docela ráda, že se touto tradicí naši neřídili, moje jméno se mi líbí víc... 😉