Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kristiluky
12. pro 2010

@romik123 no ja by som dala len Lukasa ale ak máš problém s tým dvojitým s ..

katzi
12. pro 2010

romik123: a chceš netradiční? Klasicky Lukáš Synek, by se ti nelíbilo? Lukas mu můžeš říkat i kdyby byl Lukáš...Lukas Marko Synek mi přijde divné.

lili_k
12. pro 2010

Holky, libi se Vam vic Julia , Natali nebo Julia Natali. Prijmeni mame ceske na K. 🙂

@romik 123 me se libi Lukáš i Lukas Synek 🙂

A jeste se Vas zeptam, dostala se mi ted do ruky knizka o jmenech, neco jako jmeno je vas osud se to jmenuje... no a tam jsem se docetla vesmes sama negativa na klucici kmena co se mi kdy libila... verite necemu takovemu? 🙂 Napr Filip - ze ma karmicke zatizeni 🙂 Ja teda nevim zda tomu verim....ale nac to pokouset ze? 🙂 asi sem to nemnela cist ☹

romik123
12. pro 2010

@katzi Nevím jestli netradiční nebo klasiku 😔 Mě přijde divné aby to jméno celkově končilo na S , Š , K jinak bych klidně navrhovala Matyáš 🙂 Maty.Jinak Lukáš se mi i líbí

romik123
12. pro 2010

@lili_k Já jsem pro Natali 🙂 mám ji doma a jm.chváleno ze všech stran 🙂
já bych ta kové knížky číst nemohla bych věřila všemu a všechny jm.by se mi asi zošklivěli

lili_k
12. pro 2010

@romik 123 no je fakt ze ten Lukas Synek se vyslovuje hur...ale Lukáš Synek myslim ze ok 🙂

lili_k
12. pro 2010

@romik123 🙂 ale o Natali tam psali pekne 🙂 a nastesti i o Jakubovi ktereho mam doma 🙂

romik123
12. pro 2010

@lili_k Tak to jsem rada Natali je opravdu skvělé jm.s tím ničeho nelituji 🙂 A jeké je to jm.Jakub , Kuba já o něm uvažovala , ale nevím

katzi
12. pro 2010

@romik123 : Mě přijde Lukáš Synek v pohodě 😵 Celkově se mi líbí Lukáš víc než Matyáš. A Natali je pěkný, my máme Adélku a já jí říkám Adeli 🙂

@lili_k : já bych hlasovala pro Natali 🙂 A to karmické zatížení jmen - spíš tomu nevěřím, ale pro jistotu bych tu knížku nechtěla číst 😀 zvlášť teď když taky vybíráme jméno pro druhou holčičku.

kristiluky
13. pro 2010

@lili_k najviac sa mi páči Natali
@romik123 zostala by som pri tom Lukasovi-Lukášovi, určite mi príde lepšie ako Matyáš a Kuba, Jakub sa mi páči ale ked ho volajú Kuba tak je to divné

kristiluky
13. pro 2010

a tou knižkou by som sa teda naozaj nezaoberala 😉 poznám napríklad x ludí menom Tomáš, Martin, Tereza, Dominika.......a bla bla bla a každý z nich je úplne iný aj ked majú rovnaké meno takže to može asi len tažko platit, Ono ked sa to tak vezme ak si prečítate charakteristiku na akékolvek meno alebo znamenie vždy si v nom človek nájde niečo čo nanho pasuje a niečo čo je úplne odveci-toš moj názor

lili_k
13. pro 2010

Hmmm dik 🙂 Takze 3:0 pro Natali, zajimave 😉 🙂

baca
17. pro 2010

Děvčata, co říkáte na jméno Jarmila? Nám se líbí, jedině mně vadí, že má s vátek v době termínu porodu. Taky mám strach, aby mi v patnácti takové jméno neomlátila o hlavu, přece jen je takové "zastaralejší".

lucisa
17. pro 2010

@baca upřímně, mě se nelíbí, ale je to velmi subjektivní věc. Pokud se tobě líbí, tak si ho dej, je to tvé právo. 😉

baca
17. pro 2010

@lucisa já bych zase nedala dvě jména a vidíš, že ty jsi s nima spokojená 🙂
Už jsem s výběrem v koncích, nemůžu se k ničemu rozhoupat a čas běží. ☹

nunacek
17. pro 2010

@baca Já osobně bych Jarmilu nedala, ale pokud se tobě a partnerovi líbí, tak proč ne 😉 A v dnešní době by byla asi určitě jediná ve školce i ve škole 😉 Zrovna toto jméno se teď podle mě moc nedává.

neveselka
17. pro 2010

Já jsem měla vybraná tři jména.Když jsem je doma předhodila,tak mě bylo řečeno.A náš kalendář nebyl?Na holčičku jsem měla Tamara a nebo Nina.Pro chlapečka Igor.A je doma Tamarka.

romik123
17. pro 2010

Jaké jméno nejlepe zní a hodí se k miminku a pak k dospělákoj Dominik ,Emilián , Kristián , Matyáš , Maxmilián , Pavel k přijmení Synek nic jiného už asi nenajdu diky

kristi
17. pro 2010

@romik123 nejlip asi Matyáš a Pavel

kristiluky
17. pro 2010

@romik123 kde si nechala Lukáša s Lukasom? 😕 😀 Ale z tých nových inak Matyáš...

marketnieuw
17. pro 2010

@baca a co misto Jarmily jen MILA?

romik123
17. pro 2010

@kristiluky Neprošel nakonec zamítnut chlap je horší než já ☹ jedno z těchto vyberu a už se ptát chlapa nebudu na porodním se to dozví 🙂

baca
17. pro 2010

@marketnieuw Mila sice zní hezky, ale já chic "normální" jméno, které je v kalendáři

apollo11
18. pro 2010

@baca A co Milena? Dneska se moc nedává, ale je to docela fajn. Anebo Milada 😉

skorepka
18. pro 2010

ahojky, u nas to bylo sakra rychle. A tim myslim vsechno. rekli sme si ze si nebudem davat pozor vzdyt jsem po menzes a to jsou pry velmi neplodne dny.. No a je to. Povedlo se nam to hned v ty slavne velmi neplodne dny. A vyber jmena dopadl stejne. Vzdy jsem chtela Verunku (pritelovo posledni byvalka) - tudiz to padlo. Takze padly navrhy: Vendulka, Zuzanka, Lucinka, Lenicka, Kaja., taky se mi libi Kristyna, ale tech mame v rodine mamky i taty jako maku.. :( celkem zijicich je z obou stran.... cca 12 A vyhrala to Vendulka a u kluka Danecek. KLucicich je sakra malo a hezkych jeste min. Desny. Jinak jsem Tereza a za svuj zivot jsem potkala jen dalsi 2 Terezy. Nejmenovat se tak, dam to holcicce 🙂

skorepka
18. pro 2010

@romik123 me se libi Kristian i Dominik 🙂

vendulka
18. pro 2010

mně se poslední dobou líbí Rachel a Oliver 😵

@skorepka Vendulku schvaluji, pěkné jméno 😉 😀

barcaa
18. pro 2010

U nás je výběr jednoduchý, mám vybráno snad od malička
Holčičí: Rozálie, Antonie, Anastázie, Emílie (Emily)
Klučičí: Bořivoj, Antonín, Čeněk, Darek

Hodně tu zmiňujete Kristiana - jak se mu dá říkat?

skorepka
18. pro 2010

@vendulka vid Vendy.. ;) :D Jeste premyslim o Zuzance, o te Matuska taky zpiva, stejne jako o mne - Tereze... :D

skorepka
18. pro 2010

@barcaa Tonik je hezky jmeno, zjistila jsem to kdyz jsem s jednim chodila. Bzel to byl muj posledni pred skoromanzilkem, takze to pada.. :(