Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

nunacek
20. pro 2010

@sirael4 No vidíš 😀 😉

nunacek
20. pro 2010

@sirael4 A s těma jménama po bývalkách...je to těžké. Na jednu stranu, proč nedat krásné jméno jen proto, že ho měla nějaká bývalka. Na druhou stranu bych možná měla strach, že mi to jméno bude tu bývalku připomínat, kor když je třeba člověk zná...

kristi
20. pro 2010

@sirael4 kdyby se libilo mne a bylo to me vysnene jmeno bez ohledu na to s kym kdy chodil, tak jo.....kdyby chtel muj muz, aby se jmenovala jako ona, zvazila bych to o kus vic, na to neumim odpovedet hned. Kazdopadne vzal si me a deti mame spolu, tak bych to asi nejak moc neresila...

brusinka.pusinka
20. pro 2010

@kristi no to moje jméno a tvé dcerky tady moc není ale tak kdyby měl Řekyni za přítelkyni mohlo by sestát 😉 😀 tam je to běžné jméno 😉 😀 😀 😀 😀

evabb35
20. pro 2010

@fangi vyberala som také, aké nikto ani v mojej ani manželovej rodine nemá. Samozrejme vysnené mená som mala úplne iné, ale vyberala som potom také meno, aby meniny nemohli sa zhodovať s dátumom narodenia. Zhodou okolností rodila som predčasne a v deň menín rokmi vysneného mena. Ešte by som doporučila vybrať také meno, aby sa také meno s rovnakým priezviskom nevyskytovalo už niekde na internete. Ešte by som doporučila dať meno, aké sa v súčasnosti vyskytuje v škôlkach a školách málo. Pretože sa môže stať, že v triede bude aj 8 detí s rovnakým menom. /Toto som si nevymyslela, to sa skutočne stalo./ Niekedy sa po bývalke musí meno dať, najmä vtedy keď rodina nevestu oslovuje naďalej menom bývalej. Mňa tak svokra oslovovala veľmi dlho a vtedy som si uvedomila, že aké pekné meno. Vlastne meno nášmu dieťaťu dala svokra. Potom prišlo obdobie, kedy sa svokra začala spamätávať pri oslovovaní, takže to vyzeralo tak, že začala vyslovovať meno bývalej a dopovedala moje meno - spojením vzniklo ďalšie meno, ktoré chce dať manžel ďruhému dieťaťu.

sirael4
20. pro 2010

@kristi a už zvažujete sourozence? 🙂

kristi
20. pro 2010

@sirael4 jasne 🙂

fangi
20. pro 2010

Holky, díky za názory, já nejsem příznivcem dávaní jmen po rodičích mimča atp., to bych nikdy nedala, ale tohle je asi zase trochu něco jiného, tak mě zajímalo, co si o tom myslíte, jestli třeba někdo dal jméno po svojí nebo partnerově sestře, bratrovi.... 🙂

brusinka.pusinka
20. pro 2010

@fangi já klidně miluji jejich jména, Jannis , Henryk a Paolo,Remuland.....proč nééé 😉 ale nechávám klukům aby si mohly dát svým dětem což se také stalo v několika případech 😉

evabb35
20. pro 2010

Ak môžete, tak si zistite, ktoré mená sa na Vašej matrike zapisovali v uplynulom roku - také meno dieťatku radšej nedávajte.

fangi
20. pro 2010

No, já bych ráda dala jméno, které se nebude vyskytovat často a taky bych byla ráda, kdyby dítě nemělo ve školce 8dalších se stejným jménem 😅 , ale...Jak zjistit, která jména se opravdu tolik dávají v našem konkrétním městě? 😅 Statistiky mi přijdou trošku zavádějící, přeci na stat.úřadě je statistika jmen jen vždycky z měsíce ledna, ne? A je to celkový součet. Mně by zajímalo statistika našeho města 😅 😀 Protože co mi řekne, že celorepublikově v lednu byla taková a taková jména nejdávanější? To mi nezaručí, že v naší školce jich nebude 8,že 😝 Teď si dělám srandu, ale měli by se víc snažit a udělat promakanější statistiky 😎 😀

kristi
20. pro 2010

@fangi tak to jedine sledovat regionalni denik, tam byvaji narozena miminka a pekne si udelej statistiku, tabulku v excelu a budes vedet hned

evabb35
20. pro 2010

@anoli85 Sofia je krásne meno, ale posledné roky veľmi veľa dievčatok takto pomenovali a stalo sa, že v jednej triede mali 8 dievčat s menom Sofia. Takže ak toto meno dáte dieťatku, tak s rizikom, že ho v škole budú oslovovať Sofia 3.

nunacek
20. pro 2010

@evabb35 No to by asi byl oříšek vybrat jména, která se nezapsala na matriku za celý rok 😅 Samozřejmě našla by se taková, ale ne každému by se asi líbila 😅

brusinka.pusinka
20. pro 2010

@fangi tak my měli štěstí když jsme dali Dominika tak ve třídě neměl ani jednoho a vlastně nemá ale o dva roky to bylo bum jméno sna d každej 2 jse tak jmenoval, a teď máme Simonku a v okolí žádnou nemáme rtakže jsem v klidu určitě jich 8 ve třídách nebude mít 😉 😀

sirael4
20. pro 2010

@kristi tak parádička a od kdy?

kristi
20. pro 2010

@sirael4 jeste spousta planu predtim....ja bych rada, kdyb se to podarilo v roce 2012, neni kam spechat, jsme mlady 😉

sirael4
20. pro 2010

No je fakt, že regionální statistika by nebyla od věci 😅 Já bych taky ráda, aby se naše vysněné jméno příliš nedávalo, jako to ale není u Emičky 😅 Ale holky, ono stejně neohlídáte, jak časté jméno bude. Když mě pojmenovali naši, byla jsem jedna z mála a dnes je holčiček s mým jménem na sídlištích stovky ....

sirael4
20. pro 2010

@kristi mno to já bych mohla čekat deset let takhle 😀

sirael4
20. pro 2010

@kristi tak držím palce!

evabb35
20. pro 2010

@nunacek Keď čítam mená detí, ktoré zapísali na matriku v uplynulom roku, tak mám dojem, akoby kalendár pozostával len z 5 chlapčenských mien a zo 4 dievčenských mien. Sú to všetko krásne mená, len na detských ihriskách to budú mať detičky s oslovovaním zložitejšie.

kristi
20. pro 2010

@sirael4 tak vis jak, ja splneno mam, ted jen zaridit ty ostatni veci, jako kam se pak ve 4 vejit atd.....

fangi
20. pro 2010

@kristi Mnoo, na regionální deník jsem se dívala a mně se ti zdá, že těch dětí je tam nějak hrozně málo 😅 Není to náhodou tak, že kdo nechce, tak tam napsaný a ev.vyfocený není? 😕 Pěkně tabulčičku, že bych si udělala, jo, no to bych už byla trošku pošahaná, ne? 😀 Tak když budu v těhotenství doma, tak možná i k tomuto dospěju 😅 A právě na tom regionálním deníku, když jsem si tak prohlížela, tak mi to vůbec, ale vůbec neodpovídalo těm statistikám a tomu, jaká jména si tu píšeme jako teď oblíbená...Je to věda 😎

sirael4
20. pro 2010

@kristi tak pokud si pamatuji z jiné diskuze, máte byteček nějak 62m2 ne? To je pohoda 🙂
@fangi jj v Deíku se fotí jen maminky, a miminka, které tam chtějí být 😉

sirael4
20. pro 2010

@fangi nemá cenu to řešit až tak dalece 😉 může se klidně stát, že dáš jméno, které je v ČR 10x a za pět let to bude nejdávanější jméno 😉

evabb35
20. pro 2010

@sirael4 Tak ale dôležité je, že Tvoje meno sa často nevyskytovalo v Tvojej generácii. To má veľké výhody najmä u dievčat. Ak sa dievča aj vydá, ale každý ho má v pamäti spojené s jeho menom. Nemusí sa každý trápiť ktorú Sofiu to má na mysli a lámať si hlavu aké má nové priezvisko....stačí povedať napr. Hilda a hneď každý vie, koho má presne na mysli.

sirael4
20. pro 2010

@evabb35 no to máš ale pravdu 😉 tahle možnost mě nenapadla 🙂

kristi
20. pro 2010

@sirael4 no a z toho je 30 kuchyn s OP, 10 chodba, 6 koupelna a 16 loznice...sem se proste nevejdeme, nehlede na sklep, ulozny prostory. Resp. nemam ted dat kam postylku a OP predelat nejde

@fangi my meli v Rk reg. denik, kde jmena byla napsana vsechna a vyfoceny jen ty kdo se vesli

sirael4
20. pro 2010

@kristi a co to řešit spaním v obýváku? Pak by 16m pokojíček dvěma dětem postačil 🙂

brusinka.pusinka
20. pro 2010

@evabb35 moje začlo vyskytovat až po revoluci jinak to bylo exotické jméno a štvalo mě když mi říkaly Martino bo prej bych moc vybočovala z řady 😉 ale dneska je Mia v pohodě vlastně jakékoliv jméno 😉 hold jsem se narodila v blbé době 😉