Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

asma
7. únor 2011

Ja som vybrala pre dievčatko meno Salma, alebo Zara..

nunacek
7. únor 2011

@dlabinecka U nás je v okolí hodně Elišek, takže mně to přijde jako klasické jméno, ale je to co člověk, to názor 😉 Se "š" mě napadá Tomáš, Lukáš, Aleš, Štěpán nebo Štěpánka, Šárka,...

nunacek
7. únor 2011

@asma Salma se líbí mému manželovi, mně se teda taky docela líbí, ale bojim se, že už by to byl dost úlet do ČR 😅

dlabinecka
7. únor 2011

@nunacek U nás je ted taky hodně Elišek, klasické to asi jako je, není nějak "exotické"... Já nevim. Ale Štěpán, Štěpánka je docela hezké, Šárka taky. Nebo se mi docela líbí Žaneta..?

dlabinecka
7. únor 2011

@asma Salma je dobrý, ale jak píše@nunacek v ČR celkem úlet 🙂 nebo Klaudie?

nunacek
7. únor 2011

@dlabinecka Nebo Eliška a Adéla / Tereza / Andrea / Aneta.

snehurka11111
7. únor 2011

ahojky, tak u nás je jméno taky věčné téma 🙂 Vyloženě klasiku nechci, ale exotické jméno za každou cenu taky ne. Pak chudák dítě s takovým jménem jako Zara a Mia atd....Pokud je to myšleno tak, že se rodina pohybuje i hodně v zahraničí, tak bych to pochopila, ale jinak je to úlet

karmenta
7. únor 2011

ahojte, o Bohdance nikdo neuvažuje?? 🙂

dlabinecka
7. únor 2011

@nunacek Hmm, Andrea taky není špatný nápad. jinak Anetek, Adélek a Terezek má spoustu mých kamarádek hromady ☹

kristi
7. únor 2011

@snehurka11111 ja taky nehanim Terezky, je to normlani bezne jmeno....tak nevim, proc tady musis rikat, ze Zara nebo Mia je ulet...nekomu treba prijde normalni tohle.... 😎

dlabinecka
7. únor 2011

@karmenta 😀 To teda neuvažujeme!! to je taky dobrý ulet...

kristi
7. únor 2011

@karmenta jednu znam, je to fajn baba...ale.....no vis jak 😉

snehurka11111
7. únor 2011

Kristi, jasně, proto píšu, že pokud je to s mezinárodním úmyslem, tak ano

dlabinecka
7. únor 2011

@snehurka11111 tak Mia mi přijde docela v pohodě, dokonce bych řekla, že jich je ted docela hodně.

kristi
7. únor 2011

nemam mezinarodni umysly,jen se mi to desne libi 🙂

snehurka11111
7. únor 2011

Ano, každý má cit trochu někde jinde, já jen píšu svůj názor, že takové jméno bych dítěti třeba nedala. kdybych se pohybovala hodně v cizině, třeba bych se nad takovými jmény zamýšlela, ale takhle to nemám zapotřebí.

dlabinecka
7. únor 2011

tak já nevim, tak budemem mít asi Vendelína 😀 😀

dlabinecka
7. únor 2011

@snehurka11111 A juak se bude jmenovat tvuj chlapeček?

snehurka11111
7. únor 2011

dlabinecka: ještě nevím

kristi
7. únor 2011

@snehurka11111 vsak jo, vsak prave proto se kazda jmenujeme jinak.... 😉

@dlabinecka v klidu, casu dost....neco vymyslite

snehurka11111
7. únor 2011

Ale u holek si myslím, že je vymýšlení jména jednodušší 🙂

dlabinecka
7. únor 2011

@kristi To je jasný, ale bude to boj 🙂 Už u Elišky jsme se nějako nemohli dohodnout. mě se líbilo Darja. Manža si trval na své, že bude po mě Petra 😝 Nebo Lenka, ale to je moje segra. ještě mě ted napadlo Alice - to je dobrý, ne?

nunacek
7. únor 2011

@dlabinecka No Vendelín by byl určitě v okolí sám 😉 😀 Takže hodně originální jméno 😉

dlabinecka
7. únor 2011

@snehurka11111 že jo??? mě to taky přijde, u těch kluků nevim, nevim...🙂

dlabinecka
7. únor 2011

@nunacek Jo, to je pravda, určitě by mi za to do smrti děkoval 😀 Ale origoš by byl, to jako jo 😅

nunacek
7. únor 2011

@dlabinecka Alice je super 😉 Darja je taky pěkné 😉

kristi
7. únor 2011

@dlabinecka Alice je fajn, ale pak zdrobnelina/prezdivka je Elis, to by mohlo byt problemem, kdyz je prvorozena Eliska

@snehurka11111 no jak kdy..my na kluka meli davno vybrano a pouzila ho jedna kamoska a ted asi i druha, takze vyskrtavam 😉

dlabinecka
7. únor 2011

@nunacek Darju mi manžel zamítl ani jsem to neodřekla ☹ Ale Alice se mi začíná zamlouvat .-)

snehurka11111
7. únor 2011

Jo jo, u kluků je hezkých jmen málo a když už, tak jich je jak máku. A my k příjmení nemůžeme ani ten nějaký moc velký extrem házet:o))

dlabinecka
7. únor 2011

@kristi a co jste měli na kluka? To mě nenapadlo, ale to záleží na tom, jak jí budeme říkat my, ne? Elišce říkám Lišáku 😅