Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

lucisa
26. srp 2011

@elizabeth22 pěkné jméno, u nás ve škole má takové jedna holčička a děti na ni volají nejčastěji Betko, Bety, Elizabet a dokonce někdy i Eliško......

elizabeth22
26. srp 2011

@lucisa áno,my sme sa rozhodovali,mne napadlo aj Eliška,lebo to meno u nás v kalendári je,no Elizabeth nie je,tak oslavujeme na Alžbetu 🙂 😉

sssimi
26. srp 2011

@lucisa Mne sa to meno veľmi páči a preto som ho trošičku skúmala. No a na všetkých slovenských stránka o význame mien je uvedené, že Mia je odvodené od Mária.

Napr. toto je z jednej stránky:

Mia: Samostatné žen. meno, ktoré vzniklo zo skrátenej podoby Márie.

Dokonca som našla aj na českej:

Mia je ženské křestní jméno. Podle českého kalendáře slaví jmeniny 12. září (Marie).
Mia je původem domácká podoba jmen Maria, Amelia, Amalia, Emilia, Miriam a Hermiona.
Varianta Mija (nebo Miya) znamená svatyně, stále více krásná v japonském přepise.

nikus5
26. srp 2011

@brusinka.pusinka až som sa potešila, keď som čítala tie mená a našla tam aj svoje /dnes už takmer nedávané/ 🙂

lucisa
26. srp 2011

@sssimi tak tohle jsem nikde nenašla, ale je to možné, my jsme dali nejmladší dceři jméno Amelie a také jí říkáme Mio.
Můžeš mi hodit odkaz, odkud jsi čerpala? Děkuji 😉

titkovamiriam
26. srp 2011

kedže chodíme k babičke do Medera tak som počula dve mena deticiek-chlapec Sabolc a dievčatko Fružina ,no ako typ by som ich nedala ale su netradičné 😉

anett9
26. srp 2011

mne sa veľmi páči Riccarda Bianca.Ked sa narodila dcéra ,netrúfla som si pýtať sa na matrike či mi to povolia-škoda myslím,že by to bolo šlo.Tak mám dcéru Vanesa Iman .Ked sme čakali druhé,bola som rozhodnutá,že ak to bude dievča ,tak určite bude Riccarda Bianca..narodil sa chlapec,tak je Marcus. Ešte sa mi páči aj meno pre dievča Santaine /Santén/ 🙂 🙂

petracs
26. srp 2011

Dobry vecer, skuste pozriet na www.babynames.com, aj my sme z tejto stranky vybrali meno pre dceru

bocinka
26. srp 2011

@lucisa moc se mi líbí jména jaká jste vybrali.... pokud se to hodí k příjmení, tak je to bomba.... Já vždycky chtěla Amélii.... Jenže umřela prababička Sofie a Mirkovi se to hrozně líbilo - mě taky - tak jsme na počest dali Sofii(babička byla Sophia, ale k Machová mi přijde lepší česká forma za exoty jsme i tak, tady jsou jen Elišky a Anny).... teď se pořád bavíme o druhém a jestli bude a bude to holčička, tak chci Amélii.... 😵 😵 Takže budu mít dvě holčičky, zatímco Ty máš 2v1.... 😉 😉 😉 Opravdu super výběr.... 🙂

lucisa
26. srp 2011

@bocinka 😀 😀 😀 díky 😉
Prababička nebyla Češka nebo měla odvážné rodiče?
Já poprvé o Sofince slyšela, když jsem byla v porodnici s druhou dcerkou, měla 1 den a na pokoj přivezli maminku, která sice měla chlapečka, ale doma ji čekala Sofnka.
V tu chvíli jsem se do jména zamilovala a až do návštěv koketovala s myšlenkou, že ještě změníme jméno dcerce na Anna Sophie, jenže Nathy chtěl manžel, tak jsem mu to jméno nemohla vzít a pak - nám dalo celkem dost práce druhou dceru napasovat na jména (zajímavé, že u první a poslední to bylo v pohodě), tak jsem se jména v myšlenkách vzdala, ale od té doby tvrdila, že doufám, že ještě bude další dcera, abych mohla dát Sofinku.
No a když jsme čekali třetí mimi (pohlaví jsme opět nechtěli vědět), tak už s námi vybíraly i holky, ale měly taková různě praštěná spojení jako Hanna Montana a podobně. Pak vybírali z pohádek Marianu a jiné, což není špatné, ale vzhledem k dvěma jménům dost dlouhé.
No a nakonec zvítězil Deník princezny, tam jsme se všechny tři zamilovaly do krásné princezny Amelie Minognet Thermopolis Rhinaldiové, kde se nám navíc líbilo i to, že se dá Ameli říkat Mio a má spoustu ekvivalentů.
Takže jediné dilema, které jsme řešili, jestli dát Mia Sophia nebo Amelie Sophie, tak rozhodl tatínek, že na Amelinku můžeme volat Mio, ale kdyby byla jen Mia, lidi by na nás koukali blbě, že je najednou i Ami.

A perlička nakonec, bobina se nám rozkecala, ale přece jen Sophi nebo Ameli jsou na ni ještě těžká slova, tak jsme ji učili Mia, no a ona si to upravila po svém a pojmenovala se Jája, Ája, příp. jen Já a je u toho hrozně důležitá 😀 😀 😀

bocinka
27. srp 2011

@lucisa šikulka, holky budou mít z čeho vybírat.... Prababička byla Sophia Mironett, byla rakušačka, nebo spíš se tam narodila rodičům čechům.... 🙂 ale žila tam, než si našla dědu na dovolené v česku a stala se z ní samozřejmě ŽOFKA.... 😖 😖

bocinka
27. srp 2011

@lucisa a právě to oslovení Mio se mi líbí nejvíc, samože i Ameli a tak.... Ale tohle bych hezky obešla, páč MM říkal, že povolí cokoli, jen ne Miu.... 😠 😠 že jednu znal v německu a byla taková a maková, no pakoš je to.... 😝

adri2211
27. srp 2011

my mame Summer a druhe bude ak dievca tak Aylin

lucisa
27. srp 2011

@bocinka njn, to jsou ty negativní asociace, jak si hned každý vzpomene, tak mu ani neříkej, že se dá Ameli říkat Mia a až ji budete mít, tak na ni tak můžeš volat a manža Ameli 😀

lucisa
27. srp 2011

@adri2211 A vy žijete na Slovensku? Na Slovensku se mohou děti pojmenovat podle ročního období? Vím, že úplně benevolentní jsou třeba v USA, tam se to podobnými jmény jen hemží a člověk žasne, ale u nás v CZ by to nedovolili a se SK si nejsem teda jistá... 😖

krokodilek
27. srp 2011

@elizabeth22 Elizabeth je moc krásné jméno 🙂

natalia777
27. srp 2011

Moja dcera je Chiara Ella 😵 😵 😵 😵 😵 nemenila by som

piacere
27. srp 2011

V rodine máme Luciána 🙂 😅 a Damiána 😵

lucisa
27. srp 2011

@sssimi díky za odkaz, ten druhý mi ale háže chybu, ale i tak, neva...... 😉

adri2211
27. srp 2011

@lucisa ano sme zo Slovenska aj tu zijeme,a nasa mala sa vola Summer, a tiez by som nemenila

saminka
27. srp 2011

ahojky taky u nas na plne care vyhrala Mia Rose 😉 bydlime v Irsku a mame cizi prijmeni tak se to hodi krasne. a druhe pokud bude holcicka tak to nejspis bude Lilly Ann,nebo jen Lilly 😵 😵 😵

kristi
28. srp 2011

@lucisa jj, Denik princezny byl zabijak vsech ostatnich jmen 😉 😉 😉

@saminka Mia Rose je krasneeeee, pekne to ladi. Druhe bych tedy opet dala jmena dve, at se holky nehadaji

saminka
28. srp 2011

@kristi diky moc za pochvalu, ani nevim jak jsme na to prisli 😉 no s tim druhym si nejsem tak jista, Ann je manzelova maminka, tak aby to nahodou nebylo lito te moji, tak mozna prijdem jeste na jine druhe jmeno 😅 ale Lilly chci to urco jo,ty mas taky krasnou kombinaci, Isabelle je tady taky popularni ale na cele care vyhrava Sophie.
No a pro klucika uz si rozhodl manzel ze to bude Cesky Filip nebo teda anglicky Philip 😀

kristi
28. srp 2011

@saminka jj, sleduju ty vyvoje v oblibenosti, tak uvidime,co se priste vymysli....posl. dobou ulitavam na na Olivii a pro kluka Hugo, protoze to s nasim prijmenim zni uplne strasne divne 😀 😀 😀

andrejka1974
28. srp 2011

moja najmensia dcerka sa vola Sindy a synovia Jurko, Simonko , Matusko

gabi207
28. srp 2011

Ahoj. Volam sa Sisi. Mne sa pacia mena: Gabriela (prezyvka moze byt rozna, napriklad Gabi), Lukas(mam syna s menom Lukas, ma dva mesiace) a Sofia

najjulinka
28. srp 2011

@michaela2310 u nas v SR ide dať 3 krstné mená 😝 😀 😀 😀

lucisa
28. srp 2011

@najjulinka opravdu? a to jsou jména daná na matrice nebo nějaké z nich je křestní při křtu, které se v ofiko dokladech neuvádí?

najjulinka
28. srp 2011

@lucisa 3 v matrike... krstiť sa možeš dať aj 120menami.... neviem sice ako u nas by to cirkev prijala,a le inak v pohode bežné.. však tí všelijakí šlachtici maju mená podla nejakých zvyklosti dedenia apod a tam ich maju strááášne vela pri krste.....