Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kristi
18. pro 2010

a proc se nedavaji jmena, ktere meli vasi ex?

gretta
18. pro 2010

Olívie, Ema, Ella
David, Filip

kristiluky
18. pro 2010

@kristi náhodou dávajú-ja mám Lukasa a chodila som s Lukášom, aj ked to som mala asi 10 😀 Ale bol to strašne zlatý chlapec a už vtedy sa mi to meno začalo páčit-samozrejme ešte vo verzii Lukáš 😵

kristi
18. pro 2010

@kristiluky vsak prave, kdyby se mi to jmeno libilo, tak ho dam, at uz ho mel kdokoliv

zuzau2
18. pro 2010

Ahoj , mně se líbí..holčičí: Stela, Diana, Daniela, Magdaléna, Evelína..... a klučičí: Vilém, Antonín, František, Jan, Jáchym, Tadeáš, Tobiáš.....je jich spousta krásných. Nelíbí se mi jména zdrobnělá...Eliška, Anežka, Štěpánka a nelíbí se mi ani jména cizí..Samuel apod.Hodně záleží na příjmení..aby to dohromady neznělo krkolomně, dobře se to vyslovovalo a nebylo to třeba příliš dlouhé. A pokud je příjmení vyloženě české, cizí jméno se pak nehodí...např. Samuel Skřivánek.

nunacek
18. pro 2010

@romik123 Nejlíp asi Pavel, pak docela i ten Kristián a Dominik.

@vendulka Rachel je krásné 😉

@barcaa Kristianovi se dá říkat nejlépe normálně Kristian, pak třeba Kris, Kristiánek.

kacerka
18. pro 2010

S těmi jmény, které měli ex, je to asi hlavně o tom, jak na ně vzpomínáme - celkem se mi líbí jméno Marek, ale jelikož jsem s jedním chodila a nerozcházeli jsme se zrovna v dobrém, tak pro mě nepřichází v úvahu. Na jednu stranu by mi to bylo hloupý i vůči mýmu muži. Taky bych nechtěla, aby se naše příp. holčička jmenovala stejně jako manželova ex 😉

apollo11
18. pro 2010

@barcaa Kamarádka má Kristiánka a říkají mu i Kiki, Kikin 🙂 Já občas Kryšpín 😀

marika80
19. pro 2010

@barcaa Borivoj a Cenek su typicke ceske mena vsak? Ma to nejaku slovensku obdobu?

anoli85
19. pro 2010

Ahoj, my měli jména pro mimi vybraná relativně brzy, ale byl to boj 😀 Klučičích jmen moc hezkých není, u holčičích bych jich vybrala hned několik.. Nakonec máme pro holčičku Sofii, pro chlapečka Viktor. Ale třeba se to ještě změní.. Co myslíte, jde to k příjemní Polívka/ová?

zuzau2
19. pro 2010

@anoli85 Ahojky, já si myslím, že Sofie Polívková k sobě jde, ale Viktor mi k tomu moc nepasuje. Mně by se k tomuto příjmení líbilo třeba.....Matouš, Matyáš, Daniel...., k Viktorovi by se hodilo příjmení které končí na ek...ak. Jinak příjmení máte měkké, bez r, takže výběr máte veliký 🙂

blanblan
19. pro 2010

@anoli85 mne sa zas ta Sofie Polivkova nejak nehodi ale viktor v pohode a i tie chlapcenske mena co spomenula zuzau2 sa tiez pekne hodia, cize kolko ludi tolko nazorov 🙂 ved este mate plno casu si to premysliet

anoli85
19. pro 2010

JJ, času je dost 🙂 Ono k našemu příjmení se moc hezkých jmen nehodí. Líbí se mi Ondra, ale tak se jmenuje manžel, takže to nelze ☹

barcaa
19. pro 2010

@nunacek - no právě mi přijde, že ke Kristiánovi nejsou zdrobněliny. Kristián je moc hezký, ale Krisi je šílený

@marika80 - tak to teda netuším, ale nějakou slovenskou variantu to určitě má.

Mě se hrozně líbí ty stará jména, která se skoro nepoužívají. Třeba Bořivoje znám jen jednoho a přitom je to strašně hezké jméno. Nebo takový Dalibor, Čestmír....

duracelko
19. pro 2010

@barcaa na slovensku má kristián prezývku "Kiko" 🙂 🙂 🙂

motylek17
20. pro 2010

Ahojte, u nas zatial vediet: Tobias, Mathias - Chloe, Charlotta...

lucisa
20. pro 2010

@marika80 V knížce dr. Knappové je u Bořivoje uvedená slovenská varianta Borivoj, ale asi to není moc časté a u Čeňka je napsáno, že se jedná o počeštěnou podobu původního italského jména (Vin)cenzo - tj. Vincenc, tzn., že všechny varianty tohoto jména - Vincenc, Vincent atd.

jasekd
20. pro 2010

@anoli85 Mne k tomu zas jde tenViktor, je to tvrde jmeno a k Polivkovi ti jde hezky, zato Sofie se mi k tomu nelibi. Ja vim,ze dnes uz se to bere jako normalni jmeno, zadna exotika, ale prece jen je takove vznesene, navic je v nem "f" a k tomu to Poli"f"kova, no nevim. Polivka je normalni jmeno, ale prece jen ma nejaky vyznam a ten moc vzneseny neni 😅 My treba mame taky ceske jmeno, a jeste jakoby smesnejsi, nez je Polivka (tim nechci rict, ze mate nejake blbe, snad mi rozumis, jak to myslim, proste tyhle jmena, co neco znamenaji, jako Polivka, Krupicka, atd, i kdyz jsou jinak uplne normalni a nikdo se nad nima nepozastavi). My jsme taky ve vyberu limitovany, navic mame jmeno dlouhe a je v nem"š", coz je takove usislane, manzel chce Natasu, ale ta je k tomu hrozna. Sofii Polivkove se dnesni deti smat nebudou, je to dnes normalni jmeno, ale mne to proste nesedi. Ja bych vyuzila, ze to prijmeni je mekke a ze si muzu dovolit dat i tvrde jmeno, jako je ten Viktor. Libi se mi k tomu vic nez treba ten zminovany Daniel, prave proto, ze je to takovy kontrast. Ale dovolit si muzete temer vse, jen bych vynechala exotiku, jmena koncici na "p" (Prokop napr.) a jmena s "f".

zuzin78
20. pro 2010

my mame doma Sofiu, a teraz cakame Zaru. 😵 a nastastie sa nam tie mena hodia aj k priezvisku. 😉

kristi
20. pro 2010

@lucisa to uz radsi Vincka nez Cenka

@zuzin78 Zara je velmi sympaticke jmeno

fangi
20. pro 2010

Holky, zajímalo by mě tohle - Co kdyby se Vám nejvíc líbilo určité jméno, bylo to takové to vysněné, třeba už několik let, i třeba ještě před seznámením se současným partnerem 😵 a shodou okolností by to ale bylo jméno partnerovy sestry nebo bratra. Daly byste ho nebo byste si to v sobě nějak "přehodily" a prostě vybraly jiné? Asi záleží taky, jestli se s tím sourozencem vídáme a jak často a jestli se líbí taky partnerovi 🙂 Ale jen tak - zajímalo by mě, jestli byste takové jméno mimču daly nebo to prostě zamítly a vybíraly jiné?

sirael4
20. pro 2010

@fangi jo klidně bych ho dala. I si pohrávám s myšlenkou dát jméno mojí sestry......proč ne, když se ti to jméno nejvíc líbí. Když může někdo pojemnovat děti po sobě...

brusinka.pusinka
20. pro 2010

@fangi proč né my máme jméno stejné jako moje teta a můj muž je nadšený moc se nám jméno líbilo a hned jsme věděli že ho chcem a to ho navrhl můj syn 😉
@sirael4 držkáme palušky sluníčko aby k vám přišlo štěstíčko 😉

marooshka
20. pro 2010

fangi taky bych klidně dala, jestli je to tvé vysněné jméno a líbí se i manželovi tak klidně. Taky jsem u druhýho kluka přemýšlela o holčičím jméně a jedna z variant bylo i jméno mojí sestry.

sirael4
20. pro 2010

@brusinka.pusinka děkuju 😉

kristi
20. pro 2010

@fangi ja bych to dala, stejne jako bych dala jmeno po svym ex, ci manzelove ex, je mi to jedno, kdyz se mi to libi, nehledim na okolnosti...nastesti muz s zadnou Miou nechodil 😀 😀 😀

nunacek
20. pro 2010

@fangi Nám se líbí jméno mého bráchy, ale nedáme ho, nechceme, aby se jména opakovala. Ale je fakt, že to není naše úplně vysněné jméno, jen se nám prostě líbí. Nevim, jak bychom to vyřešili, kdyby se jednalo o jméno vysněné.

nunacek
20. pro 2010

@kristi Tak to máš dobrý, že s žádnou Miou nechodil 😀 To by byla sakra náhoda při frekvenci toho jména, kdyby s nějakou chodil, co? 😀 😉

kristi
20. pro 2010

@nunacek top by byl primo pech 😀

sirael4
20. pro 2010

@kristi tak bys klidně dala jméno manželovo bývalé, ke které měl třeba ze svých bývalých nejblíž ?
Mě by bylo jednak dost podezřelé proč to jméno požaduje a navíc se mi žádné ze jmen jeho bývalých nelíbí, tak je vyřešeno 😀 a @nunacek a já jednu zorvinka znám 😀