Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

senja
10. kvě 2009

K te Lydii: Vzdy se najde nejaky tupy vyrobce neceho nebo nejaky pitomy scenarista, ktery da lidske jmeno svemu vyrobku/ hrdinovi apod. Tim bych se urcite nenechavala ridit 🙂

berryl
10. kvě 2009

viky, kamarádka má Maxe a druhý Nelu obě jména jsou pěkné

vladkaz1
10. kvě 2009

Max je velmi pekne meno ,ja ked budem mat druhe chcem Olivera 🙂 , dcerku neviem mame Lucku , chceli sme Kiaru, ale to nam svokra okomentovala tak sme nikomu nic nepovedali a dali sme Lucku ..
Zasa potom nam povedala svokra ze Lucka je skarede meno 🙄 ...no nic hlavne si dajte meno podla svojho vkusu kaslat na ostatnych 😉
Mne sa paci chlapcenske aj Tobias, Tomas,
Muz chce ze ked bude chlapec nech je po nom Boris ,ale ja neeee 😀

bastika
10. kvě 2009

no baby je to tazke velmi, ale co tak dat 2 mena, aby bol spokojny kazdy... 😅

vladkaz1
10. kvě 2009

no ved aj mi mame s muzom dohodu ze ked bude chlapec bude Boris Oliver ,ale on este neviem ze nebude 😀 Boris Oliver to ho potom zrazu prekvapim , u mna je lepsie spravit sok nez sa dotahovat 9 mes. o meno hihi...
Ale bohvie ci aj druhe budem mat ,ale chcela by som 😵

nunacek
10. kvě 2009

astrane: Květa je jedna moje žačka. Je slovenka/romka a je hrozně roztomilá 🙂

vikykiss: Maxim se mi nelíbí, Nelly je hezké, ale hezčí je klasicky Nela.

rubashka
11. kvě 2009

čarodejnice, musím říct, že jméno Mojmír se mi taky moc líbí. Ta ostatní moc ne. Ale zase se mi nelíbí ta Viktorka, to bych se radši snažila prosadit Alžbětu. Kdy budete vědět, co to bude?

daniell
14. kvě 2009

Ahoj maminky. Tat trochu jsem tady brouzdala, a musím říct, že mě některé odpovědi opravdu rozesmutnily.... Všechna jména jsou krásná, když se krásně vysloví. Spousta z nás má teď v bříšku malého člověka, který je už teď osobností a je úplně jedno, jestli je to Adam nebo Vašek. Má rodina pochází z malé vesnice a všichni tam jsou vesnickými neomalenými názory dost poznamenáni. Můj syn příjde na svět za dva měsíce a ponese s sebou jméno Denis. Babička, maminka, tatínek... všichni brečí. Nechápu proč. Že se mu děti budou smát Denis penis? Pokud Denis bude mít slabou povahu a charakter, může se jmenovat třeba Pavel a stejně bude utlačovaný zbytkem třídy. My měli na základce jednoho takového málo v sebe důvěřivého kluka, a nebyl to Denis ani Varel, ale Jirka.... Jde o charakter, ne o jméno. Do finále to může být Alena co má počůraný kolena, Pavel havel do prdele zajel, Robert-robertek, Dominika-domina, Jitka-pitka, Jiří do řitě míří..... Děti umí být kruté a pokud bude někdo slaboch, schytá to tak jak tak....

poletucha
14. kvě 2009

daniell..naprostro souhlasim a z rodiny si nic nedelej..oni si zvyknou 😉

nunacek
14. kvě 2009

Děti vymyslí nadávku na jakékoli jméno, když chtějí 😉

reni7
15. kvě 2009

danniel-dej jméno který se ti líbí,všichni kolem si zvyknou,nic jinýho ji totiž nezbyde 😉 ale těch přirovnání co znáš na jména-sem se nasmála 😀
naše malá tady bude asi za 8 týdnů a pořád bojujem-já chci aby to byla Ema a přítel chce Barboru,nemůžem se domluvit a ani jeden couvnout 😅 a našim se Ema taky nelíbí,ale naštěstí je jim to jedno i když můj tata je a Emu alergickej ale co musel by si zvyknout 😎

blka
15. kvě 2009

Reni, tak nechcete zkusit pohledat ještě jiné jméno?

zojana
15. kvě 2009

ahojte...ja čakam svoje druhé bábätko, zatiaľ mám vybraté meno pre dievčatko Tadea a pre chlapčeka Nicolas...čo poviete? držím všetkým palce...

poletucha
15. kvě 2009

reni 😀 tohle dohadovani taky znam...mne se libi vic Barunka, ale dala bych to jmeno fe forme Bara a ne Barbora 😉

marinka
15. kvě 2009

daniell, mně když chtěl někdo naštvat, tak mi říkal Marika paprika 😀 😀 To je ještě dobrý 😉 A ségra byla Iva piva. Teď už mají děti jiný slovník a myslím, že nadávka se dá najít do rýmu opravdu s každým jménem, i když některá k tomu holt lákají víc.. Ale jak píšeš, je to víc o povaze dítka než o jméně, takže já bych tohle neřešila. A na rodinu kašlete!!

heresta
15. kvě 2009

Daniel: naprosto s tebou souhlasím 😉 Mně říkala ségra Petrunice popelnice 😀 Mam ted dceru Yvonu a zatim jsme meli přirovnání jen Yvonka pivonˇka tech horších se teprv asi dočkáme

kalianka
15. kvě 2009

Mne sa velmi paci meno Hanka a z chlapcenskych Jakub - ale to sa nepaci mojmu, ma predsudky voci Kubovi... 😖

labell
15. kvě 2009

kalianka: Hanka je nádherné jméno, nikdy se mi nelíbilo, ale teď ho v rodině máme a je jde jí říkat tolika krásnámi způsoby!! 😵 😵 😵

marinka
15. kvě 2009

Mně se Hanka taky moc libí, ale je to manžova bývalá, tak to nepřichází v úvahu 😀

labell
15. kvě 2009

marinka: tak to je pak jasnýýý!! 🙂 😉

kalianka
15. kvě 2009

jasne 😀 mena po byvalych netreba davat aj keby boli akokolvek nadherne 😎

martulka1721
16. kvě 2009

Ahojte, jsem tady poprve, ale strasne me zaujala vase diskuze 🙂 Moji sestre jsem i ja sama, kdyz jsme se jako deti skadlily, rikavala Radka patka oplatka 😅 Ted se tomu vsichni smejeme. Momentalne s partnerem taky resime jmena, holcicka by mela byt urcite Klarka, na te jsme se oba shodli, i kdyz jak tu ted pisete o te Hance, dali jste mi brouka do hlavy 😀 No chlapecek, to je u nas dlouha diskuze... ja bych si prala Martina nebo Mateje, to se mu nelibi, nasim by se libil Adamek, taky neni sptne, no ale vcera vecer partner prisel se jmenem Andreas 😀 musela jsem se smat, jak by to vypadalo, ma klasicke ceske prijmeni - Čapka, nakonec NASTESTI uznal, ze je to jak pest na oko, tak nadale hledame a resime 🙂 Uz doufam, ze za dva, tri tydny bych mela pohlavi vedet 100% a oba doufam, ze to nakonec bude holcicka, na ktere se oba shodneme 😀

nunacek
16. kvě 2009

marika a kalianka: Souhlasím, jména po bývalých nedávat. Zrovna ale bývylky manžela mají hezká jména, teda jen ty dvě - Alice a Erika. Tamty ostatní nic moc.

martulka1721: Inspiraci na chlapecké jméno najdeš třeba tady:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

konja
18. kvě 2009

Martulka1721: Moc chválím rozhodnutí nedávat ke klasicky českému příjmení žádné výrazně znějící cizý jméno. Někdy jsou pak ty děti chudáci. Zrovna nedávno jsem šla se synem k dětské lékařce a já si v ordinaci všimla karty na které bylo napsáno - Antoine Denis Adamec. No nevím, mě to normální prostě nepřijde! 😕

A po bývalých přítelkyních či přitelech bych jméno taky určitě nedala. Stejně tak bych nemohla dát jméno po někom koho ze srdce nesnáším, ikdyž by to jméno bylo sebevíc krásné Pořád bych měla před očima toho dotyčného člověka. 🙄

nunacek
18. kvě 2009

Kamarádce se líbí jméno Emílie.

konja
18. kvě 2009

Emílie blechy bije 😀 . Aspon to hned napadne mě 😅 Kamarádce se omlouvám 😉

nunacek
18. kvě 2009

konja: 😀 😀 😀 😀 Mě se Emílie nelíbí. Když už, tak Ema 🙂

zlatka
18. kvě 2009

Nunacku, ty už musíš být znalec ve jménech, jsi tu na diskuzi skoro pořád..🙂. a kdy plánujete miminko? Emilka je teď oblíbené jméno, v našem okolí jich znám docela dost a holčičkám sluší, může se říkat na hodně způsobů.

nunacek
18. kvě 2009

zlatka: No jména mě hodně zajímají, ale znalec fakt nejsem 😀 Miminko plánujeme, ale přesný čas nevíme, až podle toho, kdy dopřestavíme baráček a jak to bude s penízkama 😉

veruska84
21. kvě 2009

Ahojky těhulky, tak chci jen přidat svůj názor - my už jméno máme vybráno skoro od začátku, bude to Ema, strašně se nám to jméno líbí i to, že je takové neokoukané (aspoň doufám), tak co vy na to?