Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

bzuco
20. led 2007

no...to by aj mňa zaujímalo 😀 , žeby huginko alebo hugino?
ak som tresla, nehnevaj sa prosííííííííííííím 😎

melory
20. led 2007

mne sa basa tiez nepaci a pocula som to na zapadnom sk prvy krat u nas na strednom su barborky barborky, inac sa im nehovori. snad jednu poznam co si sama vymyslele, ze baja

bzuco
20. led 2007

isto lepšie baja abo baša 😠
normálne mi z toho mena naskakujú zimomriavky, fuj

no, na dnes ťa opustím, idem hajať, možno sa mi prisnije nejaké pekné meno 😉

bzuco
20. led 2007

a ešte ma napadlo - známa má syna Damiána a dcéru Maximu 😲 a priezvisko Šimeková, Maxima Šimeková - od veci

lasenka
21. led 2007

melory
tesim ma, mam take iste meno ako ty 🙂

bzuco
ty si ucitelka? nevedela som... tiez ucim na ZS - anglictinu

bzuco
21. led 2007

lasenka ja mám vyštudovaný 1. stupeň ZŠ, tento rok mám prváčikov.
a momentálne študujem anglický jazyk a literatúru - robím si štátnicu z jazyka, aby som ho mohla učiť kvalifikovane, lebo aj ked učím AJ, učím neodborne 🙂

bzuco
21. led 2007

lasenka IP

lasenka
21. led 2007

bzuco IP

bednaroi
21. led 2007

Felix Krakovský zni nahdou docela pekne

bzuco
21. led 2007

baby, ste ma úplne zmagorili 😀 😀 😀 😀
ale smola je, že manžel zamietol jedno aj druhé 😢 😢 😢

bednaroi
21. led 2007

tak u nas se asi tak pred dvema lety narodil Kladius Motyka a pry otec je taky pekna motyka 🙂

sylvar
23. led 2007

Ahojky, těch klučičích jmen je nějak málo, nemůžem se vůbec shodnout,ale kdyby se nám narodil chlapeček, bude to Tobiáš,Tobias, Sebastian, kdyby holčička Vanessa, Beáta, nebo Sofie, miminko bude mít příjmení po příteli(zatím nechystáme svatbu), příjmení má v případě kluka 6 písmen, v případě holky 8 písmen.Nechcem aby to bylo celkově moc dlouhé.Co vy na to?

lenciatkooo
25. led 2007

Holky, neda mi to sa k vam nepridat. my sa zatial o mimco len snazime,ale nad menami premyslame stale. Na holku mame,to je u nas jasne - Viktorie (mam muza Cecha),to zdrobnite na Viky, Vikinka a na kluka mame Kevin. Co myslite????
JO a na zasmietie - mali sme susedov,kt dali holke meno Blanka - to by este nic nebolo,keby sa priezviskom nevolala Pretrhnuta. 😀

kristi
25. led 2007

lenci, kamoska ma tez Kevina a je to v pohode...

lenciatkooo
25. led 2007

toho Kevina som si presadila ja. 😀
Ono hlavne tu v CR na neho mozes zavolat. Keve, muzes???
Tak a Kevin je v slovenskom kalend., takze vlastne budeme mat 1 ceske, druhe slovenske meno v zasobe. 😉

medvitkova
25. led 2007

Jeee, Musko, ja se jmenuji Tamara 😎 (druhe jmeno mam Anne, ale nepouzivam to). Dokonce mam dojem, ze mam zitra (26.ledna) na SK jmeniny, vsak? 😀

Kazdopadne (dobra to nahoda) moje vyvolene jmeno pro devcatko je Zora, a ta ma 26.ledna jmeniny v CR. Zora se mi mooooc libi, i presto, ze mi nekdo rikal, ze je to jmeno pro fenku... 😠 Zora - to je jitrenka, ranni hvezda na nebi, nadeje noveho dne 🙂 mno, a pak se mi taky moc libi Marika - to je takova divoka verze Marie 😎 a pokud se mi to podari mit tolik deti 😎 , tak bych jedno dite pojmenovala Johann/Johana, po me nejoblibenejsi tete. Pro kluka mam vyhlidnute "tradicniho" Vojtecha - libi se mi, ze je staroceske, hlavni hrdina "Romance pro kridlovku" (od Hrubina, filmova verze - Jaromir Hanzlik 😀 ) je Vojta, a navic by kluk mel stejny monogram jako jeho otec 😉 .

a.janka: Alois je moc krasne jmeno - taky ho mame nekolikrat v rodine. A kombinace Alois Abrle - snad ponekud vrazedna kombinace na zakladce, uznavam - ho predurcuje na slavu, nemyslis? Urcite neco vynalezne 😉 A "Lojza" Abrle zas tak zle nezni, coz?
Muj deda (syn prvniho (snad? to jmeno mame v rodine fakt dlouho) Aloise) se jmenoval Albin - to je teprve nezvykle jmeno. Babicka byla Vlasta, teta je puvodem Johana (pak ale ruzne politicke peripetie 40.let zmenily jeji jmeno na Janu, a pritom mela byt puvodne Hanou a cely zivot je to proste nase teta Hana 🙂 ), mamka je Ludmila. Otec je Tomas, jeho rodice Jiri a Eleonora... 😵

emmaelzer
25. led 2007

Ako vidim, Emma a Jakub su tu skoro najpopularnejsie mena...a ja ich chcem uz niekolko rokov. A teraz sa mi zacalo pacit aj meno Zoya.

carys
25. led 2007

Ahoj všem 🙂 Mě se líbí Sofie,Simonka a na kluka Robin,Erik.Kevina jsem chtěla když jsem čekala posledního syna ale u manži to neprošlo tak máme Matyáše 🙂

droby
25. led 2007

my chceme Emu, a ako pozeram tak ich bude hodne 😉 ale toho mena sa nevzdame, chceme ho obaja, dievcatko sa bude volat po tatovi a chlapec po mame 😀 cize Ema a Lubosko... lebo moj drahy chcel dat dietkam mena po nom a po mne ale mne sa nepaci ked je v rodine rovnake meno deti aj rodicov, je to potom zmetok, tak sme to vymenili a strasne sa nam to takto paci 😉

llucinka
25. led 2007

Ahojte holky, mě se pro holšišku hrozně líbí jméno Samantha, ale manža je striktně proti... Najde se někdo, komu se tohle jméno taky líbí? 😉

altoja
25. led 2007

Máme už Vojtu a teď to bude buď Štěpánek nebo Viktorka

llucinka
25. led 2007

pardon, holčičku... 😉

mona81
27. led 2007

mě se jméno Samantha i Cyndia moc líbí. Mají je známý na slovensku. Takže přeju hodně štěstí aby sis to svoje vysněný jméno vybojovala. 😉

llucinka
28. led 2007

Mona: No, uvidíme... Třeba to bude kluk a tím bude všechno vyřešené... 🙂 No nevím, Samatha Kovářová se mi totiž jako spojení strašně moc líbí, manža že je to moc anglické 😒

r123
28. led 2007

medvitkova.zora je moc krásný!co říkáte na matyáška? 🙂

loss
28. led 2007

tak ak vsetko dobre zvladneme a porodim chlapcek sa bude volat Alex a dievcatko Zoja alebo Tesa

llucinka
29. led 2007

r123: Matyášek je taky krásné jméno 😉

medvitkova
29. led 2007

r123 - ano Matyasek je velmi krasne jmeno. Skoda, ze muj bratranec to jmeno uz "prebral" 😝

r123
29. led 2007

🙂 loss tesa je moc zajímavé! 😉

myschka
29. led 2007

nám se líbí sama zvlaštní, celá rodina nám pořád navrhuje ty klasické a tchýně kouká asi takhle 😲 . No řekněte není Tadeáš nebo Tobiáš hezké? Nebo třeba Samuel.Konečně změna po čtyřech generacích Miroslavu.No, každopádně bolet to bude při porodu mě, tak bude po mém. 😉