Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

adulkababulka
23. črc 2008

denisa - za Amalku by som bojovala!! my mame vybranu Amalku. mali sme tucha, ze by to mohli byt dvojcata, tak uz sme pocitali s Amalkou a Adelkou - nadherne mena!!!

nunacek
23. črc 2008

jakarza: Adam je moc pěkné jméno 😉 A Dita zrovna tak 😉 Krásný výběr 🙂 Adam a Dita = krásně se to k sobě hodí 🙂

nunacek
23. črc 2008

denisamertova: Za Amálku bych být tebou taky bojovala 😉 Je to úžasné jméno a navíc by se opravdu pěkně hodilo k Adélce, kterou už máte 😉

vendulka
23. črc 2008

ahojky holky....tak my máme vybráno zatím jen jméno pro chlapečka: Daniel, u holčičky zatím nevíme, ale jsme přesvědčeni, že to bude kluk jako buk, tak není co řešit 😀

nunacek
23. črc 2008

Vendu držim palce, aby kluk vyšel 😉 Ale kdyby to byla holčička, tak snad ji nepošlete v košíku jako Plaváčka 😉 😀 Daniel je pěkné jméno 😉

vendulka
23. črc 2008

ahojky nunacku: ne nepošleme, budeme rádi i za holčičku, jen se musíme shodnout na jméně.... 😵

nunacek
23. črc 2008

Vendu držím palce a přeji šťastnou ruku při výběru holčičího jména 😉 Máte už nějaké žhavé kandidáty na jméno pro holčičku?

vendulka
23. črc 2008

nunacek: no nemáme: jen já co se mi líbi: Adriana,Daniela, Diana,Ela,Ema,Natálie,Nela,Nikola,Nina,Sabina,Sandra,Sára...ale manželovi jsem to ještě neříkala, tak nevím jeho vyjádření k tomu

nunacek
23. črc 2008

Vendu pěkná jména se ti líbí 😉 Z tvého výběru mě nejvíc zaujala Ela, Adriana, Daniela 😉

Teď jsem četla na Seznamu, že Něrgešová porodila syna Adama 🙂

vendulka
23. črc 2008

tak to je paráda....mě se asi nejvíce líbí Ela a Sára....ale mají to už dvě kamarádky a nerada bych se opičila, ale co nejsou jediné kdo má toto jméno pro dítě,...takže kdo ví... 😉

nunacek
24. črc 2008

Vendu pokud to nejsou nějak extra blízké kamarádky, jakože se stýkáte třeba ob den, dva, jezdíte na společné dovolené a víkendy a podobně, tak bych to nebrala jako opičení se, prostě se vám jen líbí stejná jména, to je všechno.

lacostina
27. črc 2008

Ahoj holky, poraďte...pro kluka mám jméno Patrik...ále...chtěla bych Patrick, akorát nevím jak je to s výslovností...zda by se vyslovoval klasicky Patrik nebo Petrik? Nevíte některá? Děkuju...mám na to ještě osm dní...u holčičky jsem věděla hned jaké jméno, ale kluk mi dělá problém...
Nebo jsem uvažovala o dvojménu Patri(c)k a něco, ale nic mě nenapadlo, které by se hodilo....

laola
27. črc 2008

Řekla bych, že Patrick bude lidi nutit k angl. vyslovování 😉 A obzvlášť důležité je zvážit i k jakému příjmení ho bude používat.

lacostina
27. črc 2008

Příjmení je Halter, ach jo...

claire
27. črc 2008

Podle mě ti v ČR moc nehrozí, že by to lidi četli anglicky. Tak se toho neboj...

lacostina
27. črc 2008

No já si taky myslím a u cizinců je mi to jedno...tak já nevím...

mirka755
27. črc 2008

ahoj holky máte některá holčičku Lilane???

nunacek
28. črc 2008

lacostina: Myslim, že jméno Patrick budou vyslovovat lidi tady v Čechách normálně "česky". K Vašemu příjmení by se mi ale víc líbil "klasický" Patrik 🙂

mirka755
28. črc 2008

jméno má být Liliane ;)

anaconda
28. črc 2008

Mirko,
mě se Liliane moc líbí, ale k pravému českému příjmení, jako by měla u nás, se to zkrátka nehodí. Jinak je ale fakt krásné!!! 😉

ewcik
29. črc 2008

Ahojky,
my máme holčičku Lilian a zatím se svým jménem sklízí jen a jen úspěchy 😉
Jen nevíme,jaké jméno dáme,když se nám narodí druhá holčička. Aby to bylo trošku podobný 😒

anaconda
29. črc 2008

Ahojky.
Ewcik a jaké má příjmení? Na tom totiž podle mě dost záleží. Kamarádka dala v úterý dceři jméno Viola. Takže se jmenuje Viola Míková, což se mi zrovna dvakrát nelíbí 😒

lencourek
29. črc 2008

Ahojda,
my jsme se nakonec rozhodli pojmenovat kluka Lukášek a kdyby to byla holčička tak Verunka. Moc se mi llíbila Matylda nebo Sára, ale manža mi to zatrhnul. U kluků je horší výběr než u holek. Holčičí jména jsou prostě hezčí 😉

vendulka
29. črc 2008

koukám, že hodně lidem se líbí jméno Sára 😀

ale včera jsem se kupodivu shodli s manželem na dívším jméně:NIKOLA,ale není to definitivní...jen se nám líbí... 😵 😵

meleri
30. črc 2008

Holky, co si myslite o jmenu Emilie? Pak jeste Eva.
Pro kluka zatim nevime. ☹

nunacek
30. črc 2008

meleri: Emilie a Eva mi moc nesedí, to spíš když už tak, Ema.

Vendu: Četla jsem v jedné knížce o jménech, že jméno Nikola je chlapecká varianta tohoto jména, holčičí správná varianta je Nikol. Je "ten" Nikola a "ta" Nikol. Ale matrikám je to jedno a spousta holek se jmenuje "ta" Nikola 😉

joseline3
30. črc 2008

nunacek: ano je to tak, znám kluka co se jmenuje Nikola

ewcik
30. črc 2008

anaconda: Malá se jmenuje Lilian Kociánová. A teď pro druhé,kdyby to byla holčička se nám líbí Vivian, Mia, Thea nebo Nika. No nevíme....... 😢 😢

mirrinka
30. črc 2008

ewcik,z toho čo si napísala,sa mi páči Vivian a Mia...ale myslím,že Lilian a Vivian sú dosť podobné mená 😒 tak by som radšej zvolila tú Miu 🙂

nunacek
31. črc 2008

ewcik: Lilian a Vivian k sobě podle mě moc nepasuje. Lilian a Mia, Lilian a Thea, Lilian a Nika je pěkné 😉 Nejvíc se mi, vzhledem k příjmení, líbí asi Lilian a Mia 😉