Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

michaela2511
26. únor 2011

@lucisa To bych právě nechtěla aby se mu řákalo Sašo 😒

ivu85
26. únor 2011

Zdravim vsechny nastavajici maminky,
i ja se konecne mezi ne muzu pocitat jelikoz jsem v 9 tydnu. Jeste samozrejme nevime jestli budeme vybirat jmeno pro holcicku nebo chlapecka ale moc by me zajimal Vas nazor a oblibene jmena.
Protoze muj manzel je american a zijeme a pravdepodobne zit budeme i na dale v USA nas vyber je omezeny o mnoho ceskych jmen (jmena s ě nebo ř jsou hure vyslovitelne pro meho muze) ale i Americkych ( clenove me rodiny nemluvi anglicky tak by pro ne i lide v CR asi bylo tezke vyslovit napr. Ashton ci Jordan)..
Zatim se nam libi; Zoe [ zouí ], Victoria, Ariella, Arielle [ eriel, ariel ], Angelika [ enŽelika ], Angelique [ enŽelik ], Adriana, Scarlett [skarlet ],
Charlotte [ šarlet ], Mirabelle [ mirabel ], Anabelle [anabel] a pro chlapecka; Elliot [ eliet ], Lennox [ lenix ], Dexter [dextr ] a nebo po tatinkovi Ryan [Rajen]
Takze se Vas ptam....jake cizi jmena se Vam libi? Nejake neobvykle??? Jake byste vybrali vy????

lulii
26. únor 2011

@ivu85 Ahojky, tak mě se moc líbí Zoe a Victoria a pro chlapečka Elliot. Krásný jména 😉

lenicenka17
26. únor 2011

@lucisa a kde na netu jsou jiná jména,jak říkáš v kalendáři nic není... ☹

ivu85
26. únor 2011

@lulii ; jj, dekuju, Elliot se libi zatim vsem , takze asi zustaneme u nej. + tady se davaji 2 krestni jmena, takze nejspis Elliot Ryan N.
Holcici jmena jsou tezke vybrat, me se napr libi Isabella, ale je to c.1 nejpouzivanejsi jmeno, takze jsem se toho vzdala, protoze nechci aby mela dalsi 3 Isabely, Belly ve tride.... Jinak na to nejak nemuzu prijit jake.. Libi se mi Arielle, ale v Cr je ten praci prasek Ariel, takze nevim...... Nejake lepsi napady?? Tady jsou seznamy tisice jmen ve kterych hledam ja, tak snad dodaji inspiraci i Vam http://babynamesworld.parentsconnect.com/

lulii
26. únor 2011

@ivu85 Jojo, Elliota bych chtěla i já, tady v ČR, ale to mi asi neprojde u manžela 😀
Ještě mě napadlo pro holčičku Elisabeth, Emily a Abigail. Zkusím ještě zašátrat v paměti 😉

ivu85
26. únor 2011

Scarlett
Victoria
Gabriella
Zoe
Aubrey
Naomi
Giselle
Jordan
Valentina
Kiara
Angelika
Audrina
Nayeli
Kiana
Anabelle
Liana
Angelique
Ariella
Arielle
Mirabelle
Vanessa
Violet
Adriana
Charlotte
,,,tak a hlasujte , vybirejte, piste nazory...... dekuju!!!

jasamin
26. únor 2011

@ivu85 - ahojky. Moc gratuluju k miminku. Tak mě osobně se z těch jmen co jsi tady uvedla líbí nejvíc asi Victoria, Zoe, Gabriella. Pak ještě není špatné Naomi a Valentina. Moc závidím, mě osobně vybírání jmen pro potomky hrozně bavilo 🙂 . Tak přeji šťastnou volbu. A co takhle pro chlapečka Matthew. To se líbí hrozně mě.

kristiluky
26. únor 2011

@ivu85 mne sa páči Kiara, Zoe a Vanessa a pre chlapca Elliot alebo ešte Nicolas také medzinárodné nekomplikované, príp. Lukas 😀

lenkabu
26. únor 2011

@ivu85 za mně Zoe, Ryan

nunacek
26. únor 2011

@ivu85 Za mě jedno z těchto Victoria, Gabriella, Zoe, Naomi, Valentina, Liana, Adriana.

lucisa
26. únor 2011

@michaela2511 no, to hodně lidí odradí, jedině hned na začátku upozornit a striktně zakázat Sašu, že je to jen Alex. 😉

@lenicenka17 kromě linků, co ti uvedly holky, koukni třeba i tady:
http://www.rodina.cz/scripts/jmena/default.asp

gucci
27. únor 2011

čus babky, tak jsem tady nedávno spekulovala nad jménem mimča a u nás je to ted jakože aktuální 😀 , takže vybíráme něco podobného k Lee, tak snad vybereme dobře 🙂

ivu85
27. únor 2011

@jasamin diky, no vubec nevim co vybereme, kazdym dnem je favorit jine jmeno pro holku ale pro kluka mame jasno ze to bude Elliot Ryan, Dexter Ryan a nebo Lennox Ryan ( davame dve krestni jmena)... V pripade holcicky bude prostredni jmeno ....Ivona/Ivonka.

verusa.j
27. únor 2011

@ivu85 - Elliot Rayen je nádherné

kristi
27. únor 2011

@ivu85 Elliot je fakt moc krásné

ivu85
28. únor 2011

Dekuju Vsem za nazory, tak jsme si konecne s manzelem sedli a i s moji rodinou a vybrali top 3 jmena pro holku a kluka 😵 tak mam radost ze se ten vyber trochu zmensili. Jak jsem rikala, tady se davaji 2 krestni jmena takze to tady jsou ty sety ktere se nam libi:
Girl/ holka:
Arielle Ivona N.
Ariella Miami N.
Charlotte Ivona N.
Miami Ariella N.

Boy/ kluk:
Elliot Ryan N.
Dexter Ryan N.
Lennox Ryan N.

gazovicka
28. únor 2011

@ivu85 ahoj... mne sa pacia: Charlotte Ivona a Elliot Ryan 🙂

zany
28. únor 2011

@ivu85 za mě Charlotte Ivona a Elliot Ryan 😉

katusradus
28. únor 2011

@ivu85 ahoj súhlasím s kočkami vyššie,už len samotné mená Ivona a Ryan sú krásne

petulak1988
5. bře 2011

Ahoj holky mohu se k vam pridat ikdyz jeste tehotna nejsem ale dlouho se snazim...jmena s pritelem uz mame vymysleme ale po 9mesicich stale nic?

markytkaaa
5. bře 2011

Charlotte a Dexter 😵 🙂

tehuli
6. bře 2011

mě se moc líbí Sofie ale příteli ne:( tomu Nikolka..

karmenta
7. bře 2011

@ivu85 mě se nejvíc líbila Victoria 🙂 Aby taky ne, že 🙂
Ale jinak Charlotte Ivona a Elliot Ryan 🙂

patru.veronika
7. bře 2011

@ivu85 krásná jména🙂 taky se mi nejvíc líbí Charlotte Ivona a Elliot Ryan 🙂

ivu85
7. bře 2011

😵 Dekuju a co Arielka ( Arielle nebo Ariella) to se nikomu nelibi? Zatim to totiz vypada na ni....

sorini2
12. bře 2011

prosím prosím o pomoc... čekáme dvojčátka a podle všeho jedno bude asi holčička a tak jsem chtěla radu, měla jsem vybrané jméno pro holčičku Adélka, ale každý mi to rozmlouvá a problém je že už ji nechci, teda zatím, ale potřebovala bych vymyslet nějaké jméno pro princeznu tak aby šlo k příjmení Korauš, bude jak já bez toho - ova-(koraušová) chlapeček bude s největší pravděpodobnosti Ondrášek
Děkuji moc za nápady

kaja73
12. bře 2011

@sorini2 mne sa pači kombinacia Karen a Daren.Z Darena sa mi pači zdrobnenina Renko.

jika10
12. bře 2011

@sorini2 A co treba Viktorka