Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kristi
18. lis 2010

by se mi libila i Amy - ne Amelie,ale jen kratce Amy a nevim jeslti to jde

beta007
18. lis 2010

Určitě jde, je to normální jméno. Akorát s výslovností budou potíže.

jankapavol
18. lis 2010

b
@beta007 my mame tento "problem" s prijmenim.manza ma madarske prijmeni a nechtel,at si jeho jmeno beru,
ze cesi to neumi napsat,ani vyslovit,ale ja jeho jmeno moc chtela.lidi se to proste nauci,a kdyz ne,tak mne to moc nevadi,kdyz to komoli.snad s tim nas maly nebude mit v budoucnu problem.ale je to jeho jmeno a hotovo.ja jsem na to pysna🙂

jankapavol
18. lis 2010

@mv moje znama mi řikala,že jeji dcera si ji taky stezovala,div nebrečela,že má blbý jméno.jmenuje se Amálka.Přitom je to krásný jméno a teď se hodne dává.NO před 15 lety se sice ještě tak nedávalo..
takže se tomu nevyhnete

lucisa
18. lis 2010

@jankapavol my máme známé, kteří mají maďarské příjmení, známý je Slovák s maďarskými rodiči, on, manželka i jejich dvě dcery mají tvar příjmení nepřechýlený, tzn. všichni stejný. Já jsem až donedávna netušila, že se to čte jinak, než píše, dokonce i oni se představují s "počeštěnou" fonetickou výslovností s tím, že kdyby to řekli správně, nikdo by to správně nenapsal a stejně by to museli spelovat.
A moje tchýně je rodilá Maďarka, tchán byl Slovák od Komárna, taky s maďarskými předky, a u nich doma se maďarsky mluvilo běžně. Takže mí švagři se jmenují Imrich a Zoltán a teď mi to ani nepřijde divné nebo zvláštní. Dokonce když se narodila první dcera a dostala jméno Noemi, tak z mé strany to rodina přijala s menším pozdvižením a tchýně v pohodě a až pak jsem se dozvěděla, že v HU je to běžně dávané jméno.

jankapavol
18. lis 2010

@lucisa tak to mě podrž,Kunigunda!

Slyšela jsem teď jmeno Deana,moc se mi líbí,tak přidávám jako inspiraci

lucisa
18. lis 2010

@jankapavol ale v Německu prý běžné. Deana je manželka režiséra Jakubiska.

jankapavol
18. lis 2010

@kacerka Elen a Edita je fakt paradni kombinace,se mi líbí.

lenkabu
18. lis 2010

tak já bych Amálku třeba nedala protože to je hezký jméno pro dítě ale ne pro dospělou ženskou,musí se vymýšlet složitě nějaký verze pro velkou Amálii 😉

jankapavol
18. lis 2010

a co řikate na Adriana?

jasekd
18. lis 2010

@katzi
@kristi Lia uz jsem slysela, byla to jedna doktorka na fakulte, je to zvlastni. Tia je vubec divny, v zivote jsem to neslysela, Mia mi pripada normalni, i kdyz u nas neobvykle, s tim bych problem nemela.
Margita je teda za me cikansky... Kvetos nic moc, taky existuje Věroslav a pribuzny mu rikaji Věrous 😀

jasekd
18. lis 2010

@jankapavol
@lucisa jj, Deana Horvathova od Jakubiska.

lucisa
18. lis 2010

@jasekd no tak oslovení Věrouš mi evokuje teplouš....... 😅 (taky nic proti gayům)

mv
18. lis 2010

@lenkabu Margitu fakt nee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! z vlastní zkušenosti a důvody jsem už popsala... 😀 😀 😀

lenkabu
18. lis 2010

@mv 😀 😀 😀 😀 kamarádka má Loru,to je super a taky verze Dora není špatná

lenkabu
18. lis 2010

a jedna známá má Ladu,to taky chválím

ywoon
20. lis 2010

Pro holčičku: Amely,Sarah,Luisa nebo Leontýnka.. 😀
Pro chlapečka: Tobiáš,Eliáš nebo Jakub .. 😀

Já mám malého Tobiáše ... 😵

pad28
20. lis 2010

mne se libi napr. ester 🙂

gabika76
21. lis 2010

my sme plánovali Amáliu, ale v rodinnej rade to neprešlo. Tak sme sa zhodli na mene Yva.

m_nika
3. pro 2010

Ahojte, nemáte nějaký tip na jméno pro klučíka k příjmení Trčka? S manželem se nemůžeme příliš dohodnout... buď se to líbí jednomu a druhému ne, nebo to má někdo z příbuzných či blízkých a nebo je to holt spojeno s někým nepříjemným... jako možné zatím přichází Marek Trčka.. ale nejsme si tím zcela jistí.... Jaký je váš názor? Je to moc tvrdé? A když se to řekně zdrobněle - Mareček Trčka ... Co vy na to? Kdyby to byla holka, tak je to buď Nela nebo Justýna, ale to nebude.. tak se pereme s klučičím jménem...

kristiluky
3. pro 2010

@m_nika ten Marek mi k tomu moc nepasuje, asi mi tam vadí to r krátko po sebe, čo tak Leo? Moc divoké?

lenka0283
3. pro 2010

My budeme mat Vanessku a ine meno by som uz ani nedala.Velmi som si na nehi zvykla :')

kristiluky
3. pro 2010

@lenka0283 Tiež som chcela dcérku Vanesku ale po porode ma to prešlo. Možno preto že aj spolubývajúca na izbe mala Vanesu. Ale meno je to pekné

urbi
3. pro 2010

@m_nika zkusila bych vynechat písmena T a r - napadá mě třeba Daniel Trčka. nebo Michal Trčka😉 Zkuste projít kalendář.

kristiluky
3. pro 2010

@urbi dobré tipy-obidva

kristiluky
3. pro 2010

@m_nika akurát Daniel mi teraz príde trocha otrepané

neliq
3. pro 2010

@m_nika neviem, ale sedia mi k tomu mená, ktoré končia na an. Fabián, Sebastián, Christián, Damián 🙂

kristiluky
3. pro 2010

@neliq mne sa k tomu zdajú dost exo-možno ešte Damián- ale to sa mne osobne nepáči, alebo Kristián, nie s Ch

scarlettkaa002
5. pro 2010

poradte mi holky rozhodujem sa medzi menami Elizabeth a Casandra,,,ktoree???

zdenallicka
5. pro 2010

ELizabeth... Casandra je 😅 😕 😲