Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kacamar
19. pro 2007

Leni: holky vy se nezdáte. Chovejte se slušně na tom srazu 😀 😀

kacamar
19. pro 2007

kristi: a jaký to druhý? Snad to neni tajný.

kristi
19. pro 2007

Mia Isabella

kacamar
19. pro 2007

No jo vlastně. To už jsem tu někde četla 😉 taky moc hezký, ale Ella Victoria je lepčí 🙂

kristi
19. pro 2007

kaci, dekuju.. 🙂

lenkabu
19. pro 2007

kaci: 😀

Já chtěla původně druhou Viktorii,ale je jich nějak moc....no, stejěn chci druhý dítě tak za 6 let,tak kdoví jak to bude 😅

kacamar
19. pro 2007

leni, za 6 let pofrčí zase něco jinýho. A druhá bude ta Alice, ne? 😉
Ehm, teda já nevim, jestli Viktorie frčí, ale snad to není úplně out 😕

lenkabu
19. pro 2007

Já právě nevim jestli Alice nebo Viktorie...ono je to jedno, je vidět že mám prd co na práci když řeším jméno pro druhý dítě 😀 😀

Viktorie je krásný jméno a teď jich určitě moc nebude,ale za pár let asi jo...třeba budem mít druhýho kluka a to teda nevim jak se bude jmenovat,klučičí jména nic moc 🙄

kacamar
19. pro 2007

Leni 😀 😀 😀

Já myslím, že za 6 let to bude buď kluk nebo úplně jiný holčičí jméno. Tak se tím nenervuj 😉 Nám dalo pěknou makačku vybrat jedno jediný jméno (spíš se na něm shodnout), takže jméno pro další dítě je utopie.

kristi
19. pro 2007

mne v tomhle muz nastesti nechava volnou ruku, takze holcici jsem vybrala skoro cely ja a klucici je jasny uz davno,t o bude Alex

lenkabu
19. pro 2007

My se s mužem moc neshodnem,ale on řekne ať si zvolím já 😉 Alexe jsem chtěla taky,ale dřív ho měla "zamluvenýho" švagrová. Uvidíme, třeba bude. Docela se mi líbí Viktor, Daniel, David...ale je to takový obyčejný.

kacamar
19. pro 2007

kristi, tak to máš dobrý. My se shodli původně jen na Lucii (hezký, ale já jich znám aspoň 20 z mého okolí, dokonce i cikáni u nás v baráku měli psa Lucku 😅 ). Tak jsem vymyslela Viktorku a manžel Barunku. Barunka taky dobrý, ale znáš to, když znáš nějakou kravku s tím jménem, dej to svýmu dítěti. Tak jsem nakonec vyhrála s Viki 😀

kacamar
19. pro 2007

Alex, to jako Alex nebo Alexandr?

monkula
19. pro 2007

no, aj ja som chcela Alexa, ale mužovi sa to nepáčilo, tak som navrhla Tobiasa a Lucasa, ale to mi zatrhol rýchlejšie ako toho Alexa 😀 😀 😀
A straaašne sa nám páčilo meno Marco, ale nám sa priezvisko končí na -ko a ešte je aj krátke, takže by to bolo dosť smiešne a pre ten istý dôvod sme museli zabudnúť aj na meno Milo 😒 😒

cernucha
20. pro 2007

Ahoj holky. Tak jestli se taky mohu pripojit k vasemu povidani o jmenech, my uz mame nastesti vybrano 😝 Holcicka byla jasna hned, to bude Emma, ale chlapecek byl orisek. Vybirali jsem mezi Filipkem- coz je ale manzel a ja moc nemusim jmena po rodicich, dale se nam libil Tobias, ale nakonec zvitezil Vojtisek- to se moc libi mne 😵

neroriso
20. pro 2007

baby mala otazocka co hovorite na kombinaciu slovenskeho mena so zahranicnym??? 😕 pretoze mne sa strasne pacia mena ako napr. JAn Christian ale neviem 😔

mery.luu
20. pro 2007

Ahojky - mě by se líbilo na kluka jméno Denis nebo Filip...jenže manžel chce Jirku.... ☹ Na holce by jsme se shodli na Natálce.....Tak uvidíme co to bude, doufám, že si prosadím svý... 😀 .
Moje kamarádka jak šla rodit kluka, tak ještě pořád nevěděla jméno. Nakonec dala Adrián, ale ještě cestou z porodnice uvažovala, jestli ho nemají změnit (teda to jméno.. 🙂 ) ...tedkom je Adíkovi ráda.
Sestřenice ze Slovenska dala dceři jméno Tímea a bratranec dal klukovi Albert.....Taky dost nezvyklé.....

Když máte v merku dvě křestní jména, tak kterým jménem by jste dítě oslovovali??? S mým synem chodí do školy kluk a ten se jmenuje Maxmilián Adolf...to se mi zdá přehnané... 🙄

kouzlo
20. pro 2007

Ahoj holky tak u nás je to tak. Holčička nejspíš Johannka, ale líbí se mi i Emma. A chlapeček bude asi Tadeáš (Tedy) V klučičích jménech je tedy opravdu v CR dost velká bída!!!!!! Achjo 😖 Jinak já tomu pojmenovat děti po rodičích taky moc nefandím. Taky se mi líbí třeba Amna, Emina, Leila, Marín, Umma,Ella, ale s našim příjmením ...................... 😖

aniska
28. pro 2007

tak ja su nenormalne staromodna,pacia tie nejviac obyc mena, vsak mame tez Mateja a to je uz stvrty len v nasej malej rodine. No a ja sa volam Anna ako moja maja, jej mama jej mama a tak dalej az do dalekeho pokolenia sme vsetky Anny a moja dcera bude tiez Anna🙂

aniska
28. pro 2007

ju, a to sm malemu dala meno po porode, i ked sme boli dohodnuti na Ferdinandovi

kulllisek
28. pro 2007

Ahojky, já se přidávám k lenkabu, také se mi moc líbí Viktorie, takže když to bude holčička, tak to bude Viki, když to bude chlapeček, tak to bude William po tatínkovi 😉

verdik
28. pro 2007

ahoj holky a maminky, já tady čtu diskusi o jménech na miminka a jelikož se nám datum porodu blíží a bude to chlapeček, tak pořád zvažujeme jména Adam nebo Sebastián????Adam je hezké jméno, ale Sebastián asi vyhrává víc!!! Jen si říkám, teď když bude malinký tak na něj budeme volat Sebi, Sebastiánku a pak??Maminky, co máte Sebastiánka,jak se Vám jméno osvědčilo , kullisek Viktorie je krásné jméno... 🙂 🙂 mějte se, jdeme si nechat nahrát ozvy na porodnici 🙂 🙂

kulllisek
28. pro 2007

Mě se moc líbí jméno Adam, kdyby nebyl můj manža paličák, tak bysme pojmenovali chlapečka Adámek, ale on potřebuje "pokračovatele rodu" (nebo jak to ti chlapi nazývají). Adámek je fakt krásné jméno...Adam! Do toho bych šla hned! 😵

dorotelka
28. pro 2007

kulllisek: máme 4-ročného synčeka Adama a nikdy som toto meno neoľutovala 😉

kristi
28. pro 2007

Adam je muj bracha, a zase jsem zapomnela,ze ma svatek na Stedry den 😒

kdyby muz nechtel toho Alexe,tak bych moooooc chtela Nathana, to je dokonaly jmeno..

kikimaruska
30. pro 2007

My už jsme se rozhodli. Klučík bude Jakub nebo Martin a holčička Veronika. Na moc jménech jsme se s přítelem neshodli, tak já si vybrala Kubíka a on že chce Verunku. Ale mě by se třeba moc líbila Karolínka nebo Eliška. 🙂

papuellka
31. pro 2007

Ahoj holky, máme s přítelem dosti velké neshody ohledně jména, nevíte, jak ho přesvědčit, že to Vaše, je to nej... , jak na to, povedlo se to některé??🙂
kouzlo, tak to Ti závidím, že jste se shodli na Tadeáškovi, strašně bych si to jméno pro chlapečka přála a přítel nechce ani slyšet, prý chudák kluk... ☹ Nezbývá jedině, aby to byla holčička... To se mi líbí zase Natálie, už prostě od malička, ale Natálku má moje šéfová, tak nevím, jestli by to bylo vhodné... Co Vy na to??

loss
31. pro 2007

papuellka meno si daj ake sa ti paci co na tom ze tvoja sefova ma tiez Natalku ked sa ti paci tak si ju daj ved meno je na cely zivot
a nezhody s partnerom som mala aj ja no nakoniec ked sme vedeli ze to bude dievcatko vybral meno s tych co sa pacili mne takze som celkom rada ze sme sa nakoniec dohodli

noangel
31. pro 2007

papuelka: zkus to nechat ulezet. ja chtela Tadease od zacatku a manzel rek ze v zadnym pripade a tim skoncila jakakoliv dalsi debata a za mesic prisel domu z prace ze Ted je v pohode ze teda jo. mozna to bylo tim ze tchyne navrhla roberta 🙂

gebi
20. led 2008

zdravím,my sa tiež s manžou nemožeme zhodnúť na mene, manžel chce meno po sebe(Karel)....ja som proti, tak uvidíme ako to dopadne....už to máme za pár...inak, pre dievča sme mali pripravené meno Tamara...