Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

zuzac
1. říj 2008

Ja som chcela Šimona,a lutujem, že som si ho nevydupala.Dali sme Tomáš, ktorého chcela celá rodina.No a páči sa mi Timur. Dievčenské Kristýna, Bibiana.

giuli
1. říj 2008

pridávam svoje naj-pre babu Zoja,pre chalana Šimon...

meleri
1. říj 2008

ja furt premlouvam manzela na toho Samuela, a on ne a ne, ze pry je to zidovske jmeno....no a co!! 😠 😠 tak nevim jestli se do porodu dohodnem, schvalne to oddaluje.

konja
1. říj 2008

zuzac,giuli: mě se také moc líbí Šimon a ještě Jáchym.Ale manžel mě řekl ,že jsem asi padlá na hlavu 😠

leniko
1. říj 2008

Je možné si dať zapísať meno Natan a v ktorý deň oslavujú meniny?

konja
1. říj 2008

lenino: jde, Natan slaví svátek 29. prosince 😉 Je to hebrejské jméno a znamená On (Bůh) dal 😉

hanickak.
1. říj 2008

Ahoj holky, nemate zkusenost se jmenem Gabriel? Svagrove se moc libi, ale nema predstavu, jak mu rikat.
Dekuju.

kristi
1. říj 2008

konjo, to jsem nevedela, ze Nathan je hebrejske....i to ma krasny smysl, ze?

danci27
1. říj 2008

Hanickak.moja spoluziacka ma brata a nepovedala mu inak ako Gabi. 🙂

leniko
1. říj 2008

Ďakujem konja! Ozaj hanickak....Gabrielovi hovoria Gabo(ale až keď vyrastie).

macadi
1. říj 2008

konja, ak bude chlapec, tak bude Jáchym... 🙂 sme sa s manželom zhodli...krásne nezvyčajné meno... 🙂

jankamamka
2. říj 2008

Chlapcek Lukas,dievcatko Veronika alebo Alzbetka

sarusinek
2. říj 2008

Tak u nás to bude (jestli teda ještě nezměníme názor) holčička Izabela a kluk Tobiáš nebo Štěpán. Původně jsem chtěla 2 jména - uvažovala jsem nad Izabela Rút a líbilo by se mi právě spojit Tobiáše se Štěpánem, ale ty dvě "Š" po sobě jsou prostě blbý. Takže nevím, ale asi zůstaneme u jednoho jména.

sarusinek
2. říj 2008

Mimochodem - co se vám více líbí k příjmení Jandl? Tobiáš nebo Štěpán?

meleri
2. říj 2008

me se vic libi Tobias k vasemum prijmeni, je to takove lepsi na vysloveni. Stepan jako jmeno se mi moc nelibi, vzpomenu si na tu koledu....zato Tobias je super.

beranek
2. říj 2008

Ahoj, já bych taky volila Tobiáše k vašemu příjmení, líp se mi to vyslovuje 🙂
Ale jméno Štěpán je nádherné, měla jsem ho vybrané 😉

sarusinek
2. říj 2008

dík za názor 😉 Ještě se chci zeptat, nenapadá Vás hezké druhé jméno k Tobiášovi, potažmo Štěpánovi, vzhledem k našemu příjmení? Ta dvě jména mě pořád lákají...

konja
2. říj 2008

MACADI: To je super, že budete mít Jáchyma. Je to krásné jméno 🙂
KRISTI: máš pravdu, je to krásný význam.Když jsem s manželem vybírala jméno pro naše děti, tak jsem hodně koukala na jejich význam. Máme Filipa což znamená milovník koní ( a on opravdu je 😉 ) a Blanku což znamená čistá, běloskvoucí. Ale kdyby Blanka nebyla holčička,ale kluk tak by se jmenovala Matouš - dar boží 🙂

levik82
2. říj 2008

Mne sa tiez velmi paci meno Natan. Kraaaasne 😉

lenkabu
2. říj 2008

sarusinek:v jine diskusi jsem narazila na Damiana..to by slo k Tobiasovi i k prijmeni,myslim 😉

kristi
2. říj 2008

Blanka se da tak nejak odvodit - blanco je spanelsky bily....

a jelikoz mi nej kamoska sebrala naseho Alexe, tak dalsi v poradi je Nathan.....

lenkabu
2. říj 2008

Alex je bozi,ale svagrova ho chce a rekla to driv,tak by mi to bylo blby...ja doufam ze budeme mit druhy tu Alici pac ja kluka proste nepojmenuju 😅

kristi
2. říj 2008

Leni, vis jak me to nastvalo? hrozne moc...a pritom to vedela, ze jsme ho meli napsanyho v papirech, kdyz jsem sla rodit...

lenkabu
2. říj 2008

No to by mne stvalo taky...zvlast kdyz se ty deti budou stykat,tak to je nanic.Ja takhle prisla i o Dominika,Adamu je vsude plno,tak proste kluka mit nemuzu 😀

kristi
2. říj 2008

ja taky kluka mit nemuzu, kdyz uz tak fakt holku 🙂 a uz je hooodne Ell a to me sere teda. Tak jsem si vymyslela jiny a to uz nikomu nereknu nebo mi ho zase nekdo sebere

gabsy
2. říj 2008

No pridam sa. My budeme mat Saskiu alebo Zachariáša (aj ked nas par ludi odhovara). Ved ked sa nam ako rodicom meno paci a nie je hanlive...tak co? Drzim vam vsetkym palceky..

diddi
2. říj 2008

kristi 😀 my mame Miu a Ellu 😉

markytkaaa
2. říj 2008

Tak mi se s chlapem naprosto nemůžeme shodnout na jméně pro holčičku ... jako neříkám, že by to mělo být nějak hrrr aktuální, ale jeden nikdy neví a druhé určo chceme 🙂

Já mám strašně ráda jméno STELLA ... moc se mi líbí a znamená "hvězda" což je úžasný smysl 🙂
Líbí se mi i Isabela (ne Izabela) ... říkat Bellinko je krása a navíc skutečně "krása" znamená 🙂
Jakžtakž jsme se shodli na Karolíně, ale to manža jako skřípe zubama ... jemu se zase líbí Andrea a Adriana ... to se teda zase moc nelíbí mně 😝

Krásných klučičích jmen je jak maku 🙂 Líbí se mi Mikuláš, Ondřej, Eliáš je moc pěkný 🙂, Štěpán, Matouš, Teodor, Tadeáš (to je teda asi jednička pro mě 🙂)

konja
3. říj 2008

Kristi: Blanka taky Španělské jméno je 😉 A mě se také ten význam líbí, protože moje holčička přeci čistá a běloskvoucí je! Asi jako každé mimi 😀

rebi
3. říj 2008

no ako tak citam cim viac sa spomina meno Tobiaš mne sa tiez velmi paci no neviem ci to tak aj nebude... len ci mi to doma prejde