Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

jajaalf
18. srp 2007

caute ja som mala vybrate dve mena pre chlapca CHristian a pre dievca Giorgia.ale teraz mame problem stale nakolko malemu zabudnu napisat h pisu ho bez hacka cristian.. ☹ tak kam idem hned hlasim ze sa pise z hackom 😀

claire
18. srp 2007

My vybíráme mezinárodní jména (žijeme v zahraničí a asi ještě dlouho budeme), abychom se z toho za českými hranicemi neuspelovali k smrti. Zároveň ale jména, která nebudou problém v Čechách. Takže Kristián a jeho podoby jsou tabu 😀 I z důvodů, co píšeš, jajaalf.

claire
18. srp 2007

Ale je to kráásný jméno ;)

bihan
18. srp 2007

My sme dlho zvažovali medzi Ninou a Sárou, nakoniec to vyhrala tá druhá varianta a keďže žijeme v zahraničí, tak to bude Sarah... Pre maminku Sára, pre tatina Sara... ale nikdy nie Sárinka.. to je otras 😝

daluri
19. srp 2007

Ono kdo je v zahraničí to má jednoduchšší, protože ty jména se tam nezdrobňují jak v ČR. No uvidíme..

suki
19. srp 2007

U nás byl výběr jmen velmi velmi náročný, protože nám do toho pořád někdo mluvil, myslím z rodiny-hlavně moje mamka. Když už nám zprotivila asi 3 vybraná jména, tak jsme se rozhodli, že jim to prostě neřekneme a dozví se to až po porodu.Nejsme s přítelem svoji, tak jsme šli na matriku zapsat příjmení a rozhodli se, že holčička bude Nikolka a chlapeček Radimek. Vím, že mamce se to jméno (holčičí) vůbec nelíbí, ale jí se nelíbí žádný, takže je to vlastně jedno 😀 Myslím, že je to věc nás jako rodičů a všichni ostatní se s tím budou muset smířit. Však svoje děti už měli šanci si pojmenovat, ne 😝 ?

iva65
19. srp 2007

ahoj mam 2 kluky martina,jakuba a miminko terezku a jsme spokojeni iva

iva65
19. srp 2007

30.zaří čekame chlapečka bude to lukašek holčička by byla emma

dannynka
19. srp 2007

ahojte,my sme sa rozhodovali medzi sarah,sofiou a laurou ale nakoniec to vyhrala manzelova Gabrielka.No a dnes som rada ze sa tak vola... 🙂 🙂 🙂

petrolejka
19. srp 2007

Jajaalf, nám se taky líbí Christian, ale nevíme, zda to není jen angl. jméno, čili by se nevyslovovalo tak jak se píše. Jak mu říkáš? My chceme to Ch na začátku, protože ho bude mít i v příjmení a líbí se nám monogram CHCH. Rodině se jméno nelíbí, ale je nám to jedno, já už jsem si ho zamilovala, líbí se mi víc než česká verze Kristián. Ale třeba se to vyslovuje "Christian", vždyť se říká Hans Christian Andrsen, ne?

mausi
20. srp 2007

Petrolejko, ja bych to psala s Ch a vyslovovala s K. Myslim, ze spravne se to i u Andersenova jmena vyslovuje s K.

lenkamen
21. srp 2007

My máme s přítelem jasno. Kluk bude Gustav po něm - rodinná tradice- a v případě holčičky jsme se shodli na jménu Julie. Oběma se nám líbí netradiční jména. 😉

garbage
21. srp 2007

Ahoj tak my jsme s manželem taky konečně vybrali. Pro holčičku to bylo celkem jednoduchý to jsme se shodli na Nelly (i když mě by k příjmení sedla víc Nella - ale miláčkovi se líbí ví to y)
A včera mi konečně schválil Sebastiana uf 😀. Musím říct že to klučičí jméno nám dalo opravdu zabrat. Teda hlavně mě protože jsem pořád něco vymýšlela a vždy to bylo zamítnuto. 😒

liaa
21. srp 2007

Jen tak jsem v paměti zapátrala po svých známých s méně obvykl. jménem a pro inspiraci vkládám 🙂
Dívčí:Kajetána,Judita,Claudie,Pamela,Marika,Amálie,Josefína,Alžběta.Elizabeth,Tamara,Sofie,Anna-Lisa,Hermína,Rosa-Marie,Megie,Melánie,Evelína,Gizela,Margita
Kluci:Frederik,Zikmund,Joe,Albert,Johan

vojkina
21. srp 2007

Ahoj,
mě se líbí pro holku Adéla a Tereza a pro kluka Martin a Ondřej. 🙂 Dřív se mi líbil i Tomáš a Lukáš, ale teď už ne.

lyzenka
21. srp 2007

Adelku sme chceli aj my..... ale nakoniec to bude Andrejko... 😀

lenkaaa
24. srp 2007

ahojky holky,
miminko necekam, ale kdyby prislo, mooooc se mi libi pro holcicku Amálka. Zajima me Vas nazor, co si myslite? protoze jmeno Amalka se mi libi, ale nechci ublizit nespravnym vyberem jmena, jak ji budou volat v dospelosti? Amca? Amina? ... to uz se mi zda oslive... ☹

kacenqa
24. srp 2007

no ja som doteraz bola presvedcena, ze dievcatko bude alexandra-lexie a chlapcek jakub. ale potom som nahodou natrafila na margaretu-gretu/gretku a to meno ma tak chytilo, ze vaaaazne velmi velmi pochybujem, pre ktore sa rozhodnut. a manzel ze ked ja som si nasla druhe dievcenske, tak on si najde ine chlapcenske, ale tam som mu povolila maximalne tak lukasa. 😀 takze vyberat nemusel hehe

ja mam tiez problem, ze sa mi takmer ziadne mena nepacia, mena po rodine nechceme davat, chceme aby to bola individualita, nie ako moja kolegyna kde sa ich syn vola po neviem kolkom pradedovi manzela, to mi pride take bez fantazie, ze zakricis peto a cela chlapska cast rodiny sa otoci, ze ktory. nesmie to byt ani ziadne meno mojho byvaleho 😀 a ani mena ludi, s ktorymi mam spojene nejake asociacie negativne...takze teen zoznam sa znacne zuzuje.
navyse, my mame rydzo slovenske a k tomu esterozpravkove priezvisko (Mrazik) takzetazko si viem predstavit nejaku Melissu Mrazikovu alebo Tadeasa Mrazika... 😝

kacenqa
24. srp 2007

inak co tam kocky na predoslych strankach spominali napr. Valentyn Valenta alebo Eliska Liskova, mne by sa to praveze pacilo, je to take zvukomalebne, podla mna to zneje velmi pekne spolu

lenkabu
24. srp 2007

kacenqo: u nás je Alexandra taky v uvažování...kdyby se holčička Vanda narodila předčasně,měla by svátek a narozeniny skoro stejně. Ani mne nenapadlo říkat jí Lexie..to zní moc hezky 🙂

luciv
25. srp 2007

Ahojky holky tak si tady sem tam pročítam jména které se vám libi a mi osobně se líbí Nikol, Beáta, Valérie a Viktorie ale u jmen Valerie a Viktorie se nějak nemohu dokopat jak oslovovat dítko, pro slečnu už je to super zůstava ten tvar jména stejně ale jinak Viktorka, Viki to je jak můj bratranec Viktor taky mu říkam Viki. Tak nevím to se mi docela moc nelíbí pro holčičku v tomhle tvaru a Valérie je taky nádherné ale Valinko či Val to je taky zvlástní

macek28
25. srp 2007

Tamaslavka3 se jménem pro chlapečka je to horší,každý den je aktuální něco jiného!Od začátku těhu to byl
Justýn,Benjamín,Roland,ted je to Adrian nebo Denis,fakt ještě nevíme a stále přemýšlíme!

marcax
25. srp 2007

Ahoj, náš chlapeček se bude jmenovat Alex, kamarádka má Felixe.Holčička by byla Justýna.

mikulenka
25. srp 2007

Ahojky, taky si lámu hlavu se jmény. Pro klučíka by to byl pravděpod. Daniel (Daneček, Daník a až vyroste Dan, Dany). Pro holčičku se nemůžu rozhodnout. Zatím asi vede Nella, taky se mi líbí Nikolka, jenže dohromady s příjmením Nikola Mikulová...... je to nějaký moc kulatý jméno.

sosi
28. srp 2007

ahoj, já to vidím na Dana nebo Natálku ale u chlapečka to bude ještě boj 😅

terezkaaa
3. zář 2007

Ty jména pro svý děti jsem vymýšlela už jako holčička a popravdě se moc nezměnily.Když jsem si ještě hrála s barbínkama, tak Cana jsem přejmenovala na Adama-no, a můj chlapeček se jmenuje Adámek🙂U panenek to bylo divočejší,co týden, to jiné jméno🙂Až budeme mít ale další mimčo(doufám, že to bude holčička) tak by dostala 100% jméno Samantha🙂

kalo
3. zář 2007

Lenkaaa tu psala, že se jí líbí jméno Amálka...Amálie se jmenovala moje babička. Je to staré, krásné české jméno, které je teď znovu v módě, to mě těší.

Jinak nám se moc líbilo dívčí jméno Sára (Sarah)...jenže, pak jsem si uvědomila, kolik znám lidí, co mají takto pojmenovaného psa...Tak Sárinka neklapla 🙂

extravaganca
3. zář 2007

Ahojky,tak já sice ještě těhotná nejsem ale ve jménech máme celkem jasno.Holčička je jasná od začátku..bude to Vendulka a chlapečka jsem chtěla Jakuba..to u manžela neprošlo...ten chtěl Přemečka(po něm)...to jsem odmítla já....můj brách se jmenuje stejně jako taťka a vím kolik to nadělalo neplechy 🙂 Pak přišel návrh na Matýsky,ale to po nějaké době odpadlo....a nedávno jsem přišla s návrhem na Daniela a ten se kupodivu velmi dobře chytil.Tkaže to bude buď Vendula Kosová nebo Daniel Kos 🙂 Ale že nám to jméno pro chlapečka dalo pěkně zabrat 😀

olivz
3. zář 2007

Ahoj holky, u nás jsme začali teď o víkendu s manželem vybírat jména a je to "boj", každému se líbí něco jiného.Zatím jsme se shodli na Matěj,David,Štěpán a pro děvče Lucie,Veronika,Šárka.

prada
3. zář 2007

ahoj holky!
Tak nám se termín už blíží a stále se nemůžeme shodnout na jméně pro holčičku(kterou čekáme). Na jménu Pro chlapečka jsme se shodli hned, ale pro děvčátko opravdu nevíme. Kdyby to přece jen byl chlapeček, tak to bude Štěpánek. Asi to budeme řešit ještě cestou do porodnice....do bude sranda!!!!