Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

belda
5. únor 2009

blka,díky moc,já si to myslela 😵 tak jsem ráda,že jsem se na matrice nepřehlídla.

blka
5. únor 2009

Není zač 😉

belda
5. únor 2009

🙂 😉

liniuszek
5. únor 2009

Arwenka: Mýmu strejdovi se 17.1. narodila holčička a jmenuje se Amélie. A říkat jí budou právě Mia nebo Amálka, takže Amélie nebo Amálie je pro Miu taky možnost 😉

arwenka
6. únor 2009

liniu: jsi hodna, ze se mi snazis poradit, ale tahle dve jmena jsou naprosto rozdilna a nepodobaji se vubec v nicem ☹ Ja vim, je to tezke, ale je to tak krasne jmeno, ze me to neodradi 🙂

calli
7. únor 2009

Ahojky, můžu se přidat? S přítelem čekáme první miminko a přesto, že jsem teprve na začátku, tak už máme vybrané jméno pro chlapečka Tobiáš a pro holčičku asi Thea(to jméno vybral přítel), ještě uvažuji nad Natálkou. Mohl by to být ale kluk, tam máme ve jméně jasno 😀

nunacek
7. únor 2009

terouschek: S tímto příjmením znám lidi Jana, Pavel, Petr. Když mrknu na spolužáky, tak k tomuto příjmení jsou třeba tato jména:
Martin, Michal, Jan, Čeněk, Viktor, Zdeněk, Antonín, Radek, Milan, Jaroslav, Marian, Filip, Richard, Jakub, Vojtěch, Adam, Roman, František, Jiří, Marek, Tomáš, Libor, Dan, Václav, Ondřej, David, Miroslav, Lukáš, Vladimír, Robert, Aleš, Kryštof, Hynek.
Lucie, Věra, Lenka, Michaela, Vendula, Pavla, Ludmila, Iveta, Alena, Pavlína, Monika, Kateřina, Žaneta, Barbora, Tereza, Alice, Andrea, Daniela, Jitka, Petra Veronika, Denisa, Kristýna, Anna...
Je tam spousta dalších jmen s tímto příjmením 😉

nunacek
7. únor 2009

Ela by mohla slavit i na Elenu 😉

nunacek
7. únor 2009

liniuszek: Amélii říkat Mio? 😕 To jsem ještě neslyšela 😅

nunacek
7. únor 2009

calli: Tobiáš je krásné jméno. Thea je zajímavé 🙂

krista
14. únor 2009

nellllla • Dnes ve 20:39
Ahojky,máte jasno ve jménech? Mě znervózňuje ten papír prohlášení o jménu,že se musí předat při příchodu do porodnice,doufala jsem,že mě to správné jméno napadne,až miminko uvidím,ale když to musí být dřív!? Jaký máte vybraný jména?🙂

andreahrbacova • 25tt • Dnes ve 20:50
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
mrkni tady,stejně by ti tuhle diskuzi asi zavřeli,papa

tauscherova
16. únor 2009

Ahojky...

co si myslíte o jménu Enrico Andreas pro chlapce,muž je cizinec a budeme se pohybovat střídavě v zahraničí i v Čechách. manžel si toto jméno vymyslel a nechce slevit...!🙂

Díky.

katy.m
16. únor 2009

ahojte 🙂
ještě to není 100%.ale pokud to budou opravdu chlapci(jak tvrdí doktoři),tak jsme předběžně vybrali jména Alex a Oliver. Ještě se nám zamlouvají Tobiáš a Tadeáš,ale to by se jim asi pletlo 😀 . Z holčičích se nám líbí Sofie.

ejusa
16. únor 2009

My mame Tobiasa 🙂

poletucha
16. únor 2009

katy- Alex a Oliver jsou obe hezky a neobvykly jmena 🙂
tauscherova-mne se ta kombinace libi (i kdyz nejsem zrovna zastance dvou jmen),pokud mate spanelsky nebo italsky prijmeni, tak urcite jo 😉

poletucha
16. únor 2009

holky a nevite nektera jak je to v pripade,ze zijeme v zahranici a chteli bysme dat mimcu jmeno bez ova a bez hacku?...da se to? Budu rodit ale v CR...nebo to proste musi byt prijmeni presne jak ho mame my

jeudi
16. únor 2009

ahoj mi uz mame rozhodnuto budeme mit dominika dokonce jsem si koupila knihu abych mu nedala nake negativni jmeno a myslim ze dominik je hezke..jinak kazde jmeno je krasne kdyz se hezky vyslovy 😵

alfomilka
16. únor 2009

Kamoska to urobila tak, ze citala nahlas mena v kalendari a kedy male na to zareagovalo, tak to meno to bolo. Bolo zaujimave, ze sa ozvalo len pri mene Kristian alebo Kristinka. Tak sa bali, ze to bude chlapec, lebo meno Kristian sa im velmi nepozdavalo. Ale vysla z toho Kristinka, tak sa vsetci tesia. Aj ja si pockam, kedy bude vacsi a rozumnejsi 😀 a rozhodne sa sam. 😉

poletucha
16. únor 2009

😅 tak na to bych moc nesazela 😕

astrane
16. únor 2009

Mě se poslední dobou líbí Iva....Ivuška 🙂

nunacek
16. únor 2009

tauscherova: Hezčí by byl Erik Andreas nebo jenom Andreas. Nesedí mi tam ten Enrico. Pokud to je tedy myšleno jako dvě křestní jména.

katy.m: Alex je hezké jméno.

jeudi: Dominik je nádherné jméno. Jen koukám, že je asi nějaká změna u tebe, protože v pase máš napsáno, že čekáš chlapečka Jirku 😅

mirrinka
16. únor 2009

ja som minule bol u gyn., a čítala som si kartu,a tam bolo zaznamenané,že prvé pohyby som ucítila 16.2. ...vtedy som ešte ani len netušila,že moja dcéra si meno vyberie sama...volá sa Liana a meniny má 16.2. 😀

hanesik
18. únor 2009

Ahoj holky, taky si lámu hlavu nad jménem, které dáme našemu miminku, ale zatím marně. No řekněte samy, jaké jméno by se hodilo k příjmení Komár, Komárová 😀 ? Už takhle si z toho všichni dělají legraci, tak alespoň to jméno by mělo být normální 😉

bastika
18. únor 2009

Enrico je meno latino a Andreas severske no mne to neladi ale voci gustu...bude to vase dieta

blka
18. únor 2009

Hanesik, manžel má kamaráda Komára a jmenuje se Petr 😉

nunacek
18. únor 2009

hanesik: Já myslim, že k příjmení Komár a Komárová se hodí hodně jmen. Záleží na tom, jaký styl jmen se vám líbí.

mirrinka
19. únor 2009

presne tak,nunacek,tiež mám taký názor 😉

gabik76
24. únor 2009

Ahojky,co říkáte na jméno Valentýna???

mirrinka
24. únor 2009

mám jednu kamošku Valentínu,ale nikdy jej tak nikto nehovoril,vždy bola len Tina.... ale ináč,pekné meno 😉