Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kaciska
7. bře 2009

a co třeba Elis Venerová a nebo Alma Venerová....

karkul
7. bře 2009

Diky, Ella je ma dcera 😀
Prekvapilo me, kolik maminek ale tohle jmeno ted v CR dava...my ho vybrali ve svedskem kalendari

kaciska
7. bře 2009

a nebo Lea je pěkné

karkul
7. bře 2009

Alma zni fakt hezky...
jeste je podobne k tem co jsi vzbirala, treba Mae

terak
7. bře 2009

Karkul vim vim, smirovala jsem ;) Ella je fakt moc pekne a da se to krasne zdrobnovat a pritom to nijak nezkomolis. Maximalne na Elle a to neni takova hruza :D

Kacis: Nad tim jsem taky premyslela, maminka je Tea 😀 😀

karkul
7. bře 2009

Jeste se mi libi Norah a Sarah, taky Laura

kaciska
7. bře 2009

terak-Tea je taky krásné ...mě by se líbilo i Zoe Venerová.... 🙂

katka1981
7. bře 2009

Prosim o vas nazor. Sofia alebo Sophia?

karkul
7. bře 2009

mate hezke prijmeni, k tomu se dobre vybira...

kaciska
7. bře 2009

Já bych chtěla druhou holčičku Lilly ale nehodí se to k příjmení

karkul
7. bře 2009

Katko jestli chces na konci jmena to A, pak hlasuju pro Sophia.

Jestli to chces vic ceske, pak ale s E na konci je hezci, Sofie...

kaciska
7. bře 2009

Sofia... 😉

kaciska
7. bře 2009

no karkulo má oravdu.... 😅

karkul
7. bře 2009

Lilly je taky krasny, jemny jmeno

katka1981
7. bře 2009

Tusim je to dva dva. Ja som chela Sofia alw manzel chce nech sa pise po francuzsky a mam pozriet ako sa pise a ze on chce ph, no pekna dilema.

katka1981
7. bře 2009

ano Lilly je krasne meno, aj Vivien.... aj Laura...

katka1981
7. bře 2009

Sophie sa mi asi nehodi, tak asi ostanem pri Sofia alebo Sophia ale ktore?

karkul
7. bře 2009

Kati tak v tom pripade Sophia

katka1981
7. bře 2009

Tema uzavreta Sophia 😀 dakujem za pomoc

terak
7. bře 2009

Zoe by chtěl manžel. Je to pry z nejake PC hry 😀 😀

katka1981
7. bře 2009

Mne sa Zoe paci, bolo to aj v serialy tusim Zeny z rodu Gilmorovcov

sssimi
7. bře 2009

Katka Sophia je krásne.... My budeme mať Sarah 🙂
Terak aj ja mám manžela takého PC maniaka.... 😀 , ale asi ešte nehral hru kde by vystupovlo nejaké ženské meno, lebo aj on by prišiel s takým nápadom, ale Zoe je veľmi pekné.... Dobre to znie keď to meno nahlas vyslovíš...

terak
7. bře 2009

Problem je, ze slovenstvina je hezci nez cestina, tam to jmeno muze znit opravdu krasne. V cestine by to bylo spis za trest 🙄 🙄 🙄 I Sarah se bude sloakum vyslovovat lip, nez nam...to neni feeeer 😀 😀 😀

digysa
8. bře 2009

Aj my sme chceli Sarah.....a ked sa dcera vygulala na porodny stol, tak sme jej meno zmenili behom par sekund na Gabrielu... To ste mali vidiet tie sestricky....vsetky dokumenty boli pripravene s menom Sarah a muselo sa vsetko menit....

Inak osobne, ako slovenka alebo ceska by som velmi nevymyslala s exotickymi menami, lebo to v skutocnosti neznie "cool" ani exoticky, ale "smiesne"...hlavne ak priezvisko je typicke Slovanske. To len takym moj nazor... 😅

kocicinka
8. bře 2009

Terak: mě se z uvedených variant jednoznačně líbí nejvíc Elena Venerová.Teda líbí se mi to Elena. K příjmení to nesedí zcela ideálně, trošku se to bude možná plést, ale co, stejně se jednou vdá. Já bych dala Elenku.
Můžu se zeptat, jaké druhé jméno by se vám hodilo k Jonášovi? Bude se asi jmenovat Jonáš Friš. Já vím, nehodí se to ☹ Tak bych chtěla mezi to vložit ještě jedno jméno, ale nevím jaké. Poradíte?

terak
8. bře 2009

Kocicinka: Diky a co treba to zkratit na Elen?

Ja vim, jsou tam dost blbe ty "E" co? 😀 😀 😀 Ta Ema by sei sedela lip.

S tim vkladanim jmen je to dobry napad, ale ja si to vzdycky zkousim predstavit, jak se bude predstavovat ve skole... kdyz ma dve jmena, tak se stene bude pouzivat jen to jedno :(

Me by se libil treba Matyáš 🙂

kocicinka
8. bře 2009

Jako Matyáš místo Jonáš, nebo Jonáš Matyáš Friš? To bych si moc nepomohla. Mě se právě líbí Jonášek a Chtěla bych nějak odsunout to š- š já vím, že bude používat nej jedno, ale chtěla bych, aby když se to řekne vcelku, aby to hezky znělo, a ne samé šš..
Mě se líbí právě ta Elena, Elen - možná, ale to trochu zavání cizotou. Pokud chceš, aby se to perfektně k sobě hodilo, tak ta Elena asi ne, to by byla lepší Elen. Stejně jí pak můžeš říkat Elenko.

nunacek
8. bře 2009

andelka: Manželovi se Andrej nelíbí, že prý mu to zní moc "rusky" 😀

zlatka: Erik je hezké 😉

terak: Seřadim to podle toho, jak se to mě osobně líbí:
Elena Venerová
Ema Venerová
Mia Venerová
Maia Venerová

nunacek
8. bře 2009

kocicinka: Já bych tam druhé jméno nevsouvala, Jonáš Friš je celkem normální kombinace mi přijde 😉

terak
8. bře 2009

Akorat ze prvnich 25 let sveho zivota to pouzivat nebude :D

Nunacek: Děkuji 🙂